PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Danny Gaucho Dobra, weź wyluzuj, nie musisz od razu mu cisnąć. Nie wiesz, dlaczego nie podchodzi do niej - może nie chce mieć np. w pracy niewygodnej sytuacji? Jest wiele powodów i nie można sprowadzać tego do "nie masz jaj".
@Nano22 A Tobie proponuję po prostu na spokojnie powiedzieć, że Ci się podoba i że chcesz ją gdzieś zaprosić. Może Ci odmówi, ale to część tej gry po prostu. Z każdą taką odmową będzie łatwiej przyjąć kolejną. Nie ma faceta, który przeżywa szczęśliwy związek i nie dostał wcześniej kosza, stary ;) Natomiast odradzam pisanie tego na FB lub telefonem.
Ewentualnie możesz na chillu zaproponować wyjście gdzieś, bo akurat masz bilety, czy coś i akurat o niej pomyślałeś, więc tak spontanicznie napisałeś na FB. A jak już będziecie na spotkaniu i będziecie rozmawiać to wtedy możesz ją spytać, czy byłaby zainteresowana randką. Wszystko zależy od tego, jaką masz z nią relację teraz.
0
@OTX Oczywiście masz rację, mało tego - sam miałem te same wątpliwości co do Busiego, a potem był dla mnie najlepszy na świecie jako DM. Tutaj jednak trener stawia na starszych zawodników. Po prostu. Tak jak mówisz - obaj obejmowali kadrę w innym momencie. Obecnie mamy sytuację, w której napotkaliśmy prawdziwy problem ze zbyt starą kadrą, potrzebujemy świeżej krwi jak prawdopodobnie nigdy wcześniej. Nie mówię, że odstawienie Riquiego zepsuje ten sezon, bo może być zupełnie odwrotnie, ale jesteśmy w momencie, w którym kolejne patrzenie na jeden sezon do przodu przyniesie tylko kolejne cierpienia. I dlatego odstawienie Riquiego, pozostawienie Busiego i nawet prośba o sprowadzenie Wijnalduma, bardzo mnie niepokoją i utwierdzają, że Koeman nie jest trenerem na ten moment.
A o wypożyczeniu już sam Koeman się wypowiedział. Woli innych na jego pozycji.
0
@OTX Zgadza się pamiętam ten mecz. Było mi trochę wszystko jedno po tym, jak roznieśli ich 4-0. Z resztą tu nie chodzi o to, jak grają, a o decyzje, jakie podejmuje trener. Jest różnica w odstawieniu od składu Deco i Ronaldinho, a pozostawieniu Iniesty i Messiego, a w odstawieniu od składu Riquiego. To tak jakby Guardiola odstawił właśnie Andresa, a zostawił Deco. Głupie, nie? Nie zrobił tego, ponieważ tamten zarząd wiedział, że Pep ma plan na drużynę, który chce wykorzystać największe talenty. To jest mój problem z Koemanem. Nie pasuje mu Riqui do 4-2-3-1? Rozumiem, ma prawo go nie chcieć w swojej taktyce. Tylko za cholerę nie rozumiem, dlaczego w takim razie jest naszym trenerem.
0
@maik Nie wiem skąd to wywnioskowałeś, kompletnie nie napalam się na Xaviego, ponieważ trenersko również nie pokazał nic, nawet w rezerwach Barcelony. Dlatego tutaj błędny strzał.
Ja mam po prostu nadzieję na projekt, który sprawi, że Barcelona zacznie stawiać na wychowanków i stanie się potęgą. Moim zdaniem trzymanie się trenerów tylko dlatego, że kiedyś grali w Barcelonie jes głupie, bo widać, że wcale nie oznacza to tego samego pomysłu gry. Nagle wielkim planem staje się 4-2-3-1 i odstawia się od składu jeden z największych talentów szkółki. No absurd. Na tej zasadzie, jakby trenował nas trener, który lubi grać 3-5-2 z wahadłami, to nagle nie ma miejsca dla Fatiego, więc bye-bye, bo ten konkretny trener akurat go nie chce. Właśnie dlatego dobór trenera jest tak istotny i dlatego Koeman - jak widać po jego dotychczasowych decyzjach kadrowych - nie przekonuje mnie. To fajnie, że gramy zwiększą intensywnością i pod tym względem jest progres, ale na dobrą sprawę co z tego? Myślimy o jednym sezonie wprzód, ponownie.
Mi chodzi po prostu o myślenie długofalowe i tyle. Obecne decyzje Koemana takie nie są i z tego powodu nie kupuję jego projektu. Tyle.
3
"20 tysięcy podpisów to dużo. Wszystkich nas to zaskoczyło." XD
0
@Mateonvious Okej, super. Dużo lepiej pozwoliło mi to zrozumieć Twój punkt widzenia i z wieloma rzeczami się zgadzam, np. z tym, że Koeman może ożywić starą gwardię. Mam po prostu nadzieję, że nie stracimy Riquiego, bo to naprawdę wspaniały talent.
1
@El Plutoninho Bardzo precyzyjnie i w kilku słowach ująłeś to, co ja - dzięki :D Choć chyba właśnie wjechał artykuł o tym, że doradzał mu wypożyczenie.
1
@Chlebek23391 I tu masz absolutną rację, zdecydowanie za często emocjonalnie dziś pisałem, po prostu Riqui był jednym z tych niewielu zawodników, którzy sprawiali, że oglądanie Barcy na nowo sprawiało mi czystą frajdę. Dawno tego nie miałem, bo od lat widzę marazm i nudy. Masz rację, skoro wchodzimy w tak głębokie analizy, fair jest poczekać, co powie trener i jak to się przekłada na realia całej drużyny.
2
@El Plutoninho Tak, to też bardzo często słyszę. Już mówię - Guardiola za rządów Laporty miał kartotekę świetnego trenera Barcelony B, który doskonale znał chłopaków takich jak Busquets, Pedro, czy Thiago. Był noł-nejmem na arenie międzynarodowej trenerki, ale w Barcelonie nie był.
I oczywiście, że z Guardiolą zaryzykowano, ale jemu z góry dano ogromne zaufanie, ponieważ jego wizja budowy drużyny pokrywała się z wizją zarządu. Dla przykładu - dyrektorem sportowym był wówczas Txiki Begiristain, dziś dyrektor sportowy City. Współpracował (i do dziś to robi) bardzo blisko z Pepem tak, aby transfery pasowały nie tylko na jeden sezon, ale na kilka do przodu. Tamta drużyna miała wizję i Pep ze swoim CV z rezerwach był idealnym egzekutorem.
Z Koemanem jest inaczej. Nie jest noł-nejmem. Pracował w różnych klubach i - z tego co mi wiadomo - w żadnym nie okazał się zbawieniem. Co więcej - niepokojąco często słyszy się o jego konfliktowym charakterze, który nie prowadzi do niczego dobrego. Może się mylę - stąd chciałbym poznać przykłady przeczące mojej tezie. Co więcej - przychodzi w momencie, w którym klub czekają wybory bardzo niedługo. Nikt nie wie, jak wyglądać będzie Barcelona za rok, więc tym bardziej powinniśmy minimalizować straty i ryzyko, żeby nowy zarząd nie został na totalnym lodzie. Rezygnacja z młodego, obiecującego chłopaka nie jest takim ruchem, jest ruchem bardzo konkretnym i bardzo kontrowersyjnym.
0
@Mateonvious Rozumiem, tylko zauważ, że decyzja o odsunięciu Riquiego jest ogromną stratą dla klubu. Bo myślę, że fakt potencjału i umiejętności tego chłopaka jest oczywisty - wszyscy to widzieliśmy. Właśnie największy problem mam z tym, że jeśli Puig nie pasuje komuś, kto wiadomo, że dostał wieloletni projekt na drużynę, to taką decyzję można przyjąć.
Ale Puig nie pasuje facetowi, który równie dobrze może polecieć stąd przed końcem sezonu. A decyzji o pozbyciu się go z klubu tak łatwo nie cofniemy. Z kolei dawanie komuś niepewnemu kilkuletniego projektu i totalnego zaufania jest po prostu nieodpowiedzialne.
Masz absolutną rację, że jest tylko garstka trenerów, która osiągnęła sukces. A my jesteśmy w garstce największych klubów świata i powinniśmy właśnie w to celować. Klopp czy Guardiola podejmują decyzje, jak Koeman teraz, bo zapracowali sobie na to latami i można im zaufać. Ja pytając o argumenty za Koemanem próbuję zrozumieć, dlaczego mam, jako kibic kochający Barcelonę, zaufać jego decyzji? Bo to co widzę, to kapitalny i żywiołowy chłopak odsuwany od składu, a pozostawiony wypalony Busquets.
A - i myślę, że dalej zajdziemy, jeśli nie będziesz próbował nie patronizować w żaden sposób, a przyjmiesz perspektywę, że możemy porozmawiać jak dwie osoby o odmiennym podejściu. BTW - wciąż nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie z poprzedniego posta o argumentach za Koemanem.
1
@El Plutoninho Hm, dobre pytanie. Nie miałem dziś czasu, żeby to przemyśleć, tak zupełnie szczerze.
Myślę, że decyzja o Riquim pokazała mi, że Koeman nie jest tym, kogo w tym momencie potrzebujemy i martwi mnie to, ponieważ jego decyzje wpłyną na klub dość znacząco, jako że nasz cudowny zarząd postanowił, że to Koeman będzie twarzą rewolucji. Gdybym miał się wypowiedzieć o grze pod Koemanem po pierwszych trzech sparingach, to powiedziałbym, że wyglądało to obiecująco. Decyzja o zwiększeniu intensywności treningów na pewno bardzo mi się podobała.
Problem w tym, że jeśli trener decyduje się na tak drastyczny ruch, jak odsunięcie Puiga, to chciałbym mieć jakiekolwiek poczucie, że ten ruch jest przemyślany nie tylko pod kątem najbliższego sezonu, ale pod kątem najbliższych kilku lat Barcelony. A mam wrażenie, że tak nie jest i dlatego straciłem wiarę w projekt Koemana. Pisałem to już dziś gdzieś - bardzo możliwe, że odsunięcie Puiga na ten sezon pozwoli Koemanowi nawet wygrać tryplet. Tylko co z tego, jeśli za 4 lata znów mamy być tu gdzie jesteśmy teraz? Enrique też wygrał tryplet, ale za tym nie poszły żadne przyszłościowe decyzje - mamy to co mamy zaledwie 5 lat później.
Mi się marzy Barcelona, która utrzymuje pewien piękny poziom przez lata. To jest bardzo trudne i trzeba dobrać każdy element układanki perfekcyjnie - od piłkarzy, przez sztab trenerski, aż po dyrekcję sportową i cały pion juniorski. Skoro wiadomo, że prawdopodobnie to wszystko zmieni się za mniej niż rok, to zatrudnianie człowieka, który teraz robi czystkę i to w taki sposób jest po prostu nieodpowiedzialne.
Do samego Koemana nic nie mam, jest legendą Barcelony i mam do niego ogromny szacunek. Ale póki co jego prośby transferowe i decyzja o Riquim sprawiają, że zwyczajnie boję się tego, co tu nawywija i że zostawi Barcelonę z ręką w nocniku, kiedy odejdzie. A patrząc na ostatnie 10 lat, nie zagrzeje tu więcej niż 3 lata. Jego decyzje wpłyną na Barcelonę na znacznie dłuższy czas.
2
@Mateonvious Ale to jest autentyczne pytanie, na które póki co żaden obrońca Koemana na tym forum mi nie odpowiedział. Co takiego osiągnął w którymkolwiek klubie Ronald Koeman, że ludzie widzą w nim zbawcę? Pytam o to w każdej dyskusji o tym trenerze i nikt, dosłownie nikt nie jest w stanie mi na to odpowiedzieć.
Czy miał świetne wyniki, czy zbudował jakichś piłkarzy, czy wprowadził młodych zawodników, czy był elastyczny taktycznie, czy był dobrym motywatorem i potrafił podnosić zespół w przerwie meczu? Spodziewam się, że ludzie broniący kogoś mają za tym jakieś argumenty, więc cierpliwie czekam, aż ktoś mi je przedstawi. Bo póki co cisza.
0
@dawid230188 Bardzo bym chciał, żeby faktycznie była to po prostu rotacja i z przyjemnością odszczekam każde złe słowo z dzisiaj (a jest tego dużo). Niestety, nie spodziewam się, aby były to nietrafione plotki.
0
@El Plutoninho Okej, po pierwsze jeśli poprzeczką, jaką sobie stawiamy, to znaleźć lepszego trenra dla Barcy niż Setien, to chyba coś jest nie tak. Po drugie - bardzo Cię proszę - i mówię zupełnie szczerze - o to, żebyś mi wytłumaczył pomysł i koncepcję Koemana, tylko dokładniej niż 4-2-3-1 i gra dwójką pivotów. I chciałbym przy okazji dowiedzieć się, co ten pomysł i koncepcja, którą rzekomo ma Koeman, przyniesie Barcelonie w perspektywie - powiedzmy - 5 lat, żeby nie przesadzać.
EDIT: Plus moja złość np. dziś, bardzo widoczna we wszystkich komentach, jest stricte na decyzję o Riquim. A za tym idzie cały obraz Koemana jako trenera i osoby decyzyjnej.
0
@wroclawskifan Widziałeś choć jeden mecz z Riquim? Bo ja tak i uważam, że potrzebowaliśmy kogoś takiego dużo bardziej niż Ansu.
7
@maik Ja nie przestanę płakać za Puigem i jego odejście boli mnie bardziej, niż 8-2 z Bayernem. Nie rozumiem, więc może mi to wytłumaczysz, ale nie rozumiem, jak można bronić takich decyzji i po prostu twierdzić, że nie będzie lipy. Co daje Ci tę pewność?
Nie będzie tiki-taki? Spoko, nie musi być. Ale spróbujemy spojrzeć na sprawę szerzej, bo ponownie decyzje podejmuje sobie gość, który nie zostanie tu długo, tym bardziej, że zaraz wybory, a jego decyzje znacznie wpłyną na ten klub. "Liga nasza bez większych problemów" - wow. Serio? Kto Ci daje tę gwarancję? Koeman na ławce? A co on osiągnął w jakimkolwiek klubie do tej pory? Bo po drugiej stronie jest Real na fali wznoszącej z Zidanem, który kapitalnie ogarnia swój zespół.
Płakanie za Riquim jest czymś dużo więcej, niż marudzeniem, że ten piłkarz był spoko. To po prostu płacz za tym, że po raz kolejny podejmuje się kretyńskie decyzje, które BYĆ MOŻE dobrze zagrają w jednym sezonie, ale w dalszej perspektywie kopną nas w tyłek. Czy Ty naprawdę nie widzisz, że takie myślenie było (i najwidoczniej dalej jest) powodem tego, że jesteśmy memem, a nie klubem?
2
@Lucassito Dziękuję, idealnie to napisałeś. Przy każdej krytyce niewypałów jest ten sam tekst "dzieci, idźcie do szkoły" podczas, gdy te same wątpliwości przedstawia np. Tomek Ćwiąkała.
0
@Reczul2410 I nie rozumiesz, dlaczego w ludziach zbiera się taka złość? Serio tego nie widzisz?
1
Zaraz wjadą tu obrońcy Pjanića, że to jego pierwszy mecz, że się musi zaadaptować, a Koeman, to w ogóle ma wielki plan na tę Barcelonę i jest genialny, ale trzeba dać mu czas.
W porządku, rozumiem, że może Wam nie przeszkadzać mierność Barcelony. Mi przeszkadza i przykro mi, ale dzisiejszą decyzją Koeman pokazał jasno, że nie jest człowiekiem, jakiego potrzebujemy. Przypomnę tylko, że Riqui w debiucie pokazał jakość, chęć gry i dynamizm w grze.
Też mam nadzieję, że wotum nieufności doprowadzi do szybciutkich wyborów, a zaraz po wyborze nowego zarządu poleci każdy związany z tym zarządem, włącznie z Koemanem. Oby tylko nie zdążył więcej popsuć.
5
@OTX Guardiola w pierwszym meczu z Wisłą Kraków zmiażdżył ich 4-0, a chłopaki grali tak, że aż miło. Bardzo nietrafiony przykład. Poza tym nie dziw się, że ludzie są przeciwko Koemanowi, który odstawia największy talent La Masii od dawna. I dlaczego? Bo nie pasuje do jego jedynej prawdziwej koncepcji. Koncepcji, która - póki co - wygląda jak dziadostwo.
0
@DickSet Gdyby nie chciał, to chłopak byłby dziś w składzie. Dosyć proste, poza tym zbyt wiele źródeł się do tego odniosło. Z resztą nie mam powodów, żeby ufać Koemanowi, póki co większość decyzji miał takich, z którymi się nie zgadzam.
0
@Adrian_Borowiec haha :P no pewnie dlatego, że ich cholernie lubisz i pamiętasz zajebiste momenty z ich udziałem. Sam tak często mam, ale ostatnio ciężko mi to przychodzi, jak widzę, co wyprawiają. A dziś to w ogóle nabuzowany jestem przez ten news o Riquim.
6
@dawid230188 I najlepiej niech przez pół roku pozbędzie się jeszcze Ansu, Pedriego i Trincao, bo mu nie pasują do koncepcji.
1
@Adrian_Borowiec Dokładnie, z Liverpoolem i z Romą też się oszczędzali. Tak się oszczędzali, że oszczędzanie im weszło w krew. Mówią, że grasz jak trenujesz, więc ciekawe, że w porządku jest granie bez zaangażowania w ostatnim sparingu przed sezonem.
Jak w ogóle można tłumaczyć zawodowców przy takim piachu. To są profesjonalni sportowcy, mają chyba ambicję, żeby się pokazać trenerowi, kibicom, zetrzeć złą famę, napompować się przed startem ligi. Ale nie - to tylko sparing, więc grajcie, jakby Wam nie zależało. Super.
0
@Vincent82 To czemu nie odświeży składu tym co ma pod ręką - Riquim? Jaki to jest w ogóle absurd - potrzebujemy rewolucji, więc sprowadzamy trenera, który umie grać jednym systemem i jest gotów pozbyć się obiecującego talentu, ale zostawić zardzewiałego Busquetsa. Przecież to jest żart, niestety mało zabawny dla nas.
1
Powiem tak - normalnie pisałbym coś w stylu "trzeba dać Koemanowi czas, to normalne, że nie od razu będziemy grali pięknie". Jednak decyzja o odstawieniu Riquiego od składu mocno zmienia moją percepcję. Skoro jest tak pewny swojego konceptu, że jest gotów poświęcić jeden z największych talentów La Masii ostatnich lat - okej. Ale to działa w dwie strony, bo kibice też już mają serdecznie dość grania piachu i ciągłej degrengolady tego zespołu.
Więc zamiast tego piszę po prostu, że gramy nudno, przewidywalnie i bez jakiegokolwiek polotu. Puig na pewno by pomógł. A póki co Koeman ma u mnie więcej minusów niż plusów i jeśli ktoś wywali go po objęciu sterów po Bartku - mega się ucieszę.
4
@martin3131 Dokładnie. Niech najlepiej odejdzie razem z tym zarządem.
1
@Nihas @Fantastyczny Chłopiec Zbanują Was zaraz, nie warto (choć uważam, że można zrobić wyjątek dla jechania po Bartomeu).
0
@Ramek @noface Ja ogólnie korzystam sobie z tej stronki - tam są różne streamy. Trochę jest to loteria, ale przynajmniej co mecz kilkanaście linków, któryś w końcu siądzie bez większych przerw.
https://www.totalsportek.com/upcoming/
1
@Pawel13sz I właśnie dlatego oddaje się wychowanka, na którego nie trzeba wydawać pieniędzy.