0

@Ramek A pewnie znajdę jakiś stream. I też liczę na to, że to plotka, ale zbyt wiele źródeł się do tego odniosło. Po meczu Koeman się wypowie.

2

Nie wiem, jak Wam, ale mi po dzisiejszym newsie totalnie podcięło skrzydła. Będę oglądał ten mecz chyba tylko dla zasady, bo emocji to się chyba w sobie nie doszukam.

0

@Janiama Jaki pomysł? Po czym wnosisz, że ma pomysł? I jaki dokładnie jest to pomysł oraz powiedz jeszcze, co ten pomysł przyniesie klubowi na najbliższe 5 lat. I proszę, żeby było to coś więcej, niż 4-2-3-1 i gra z dwoma pivotami.

2

@333tricampeones333 Zagra Pjanić, kluczowy transfer ostatnich lat. Nie można tego ominąć.

0

@Tomek54321 I tutaj przyznam Ci rację - Koeman z pewnością ma trudną sytuację. I przyznam Ci też rację, że Rakitić i Vidal, nawet ten Suarez, to dobre ruchy z klubu.

Mimo wszystko to, co mnie boli, to fakt, że Koeman mógłby być niezłym wyborem, ale na inne czasy. Tak samo np. uważam, że dziś Enrique byłby dla nas fatalny, ponieważ jego prośby transferowe oraz nie stawianie na niektórych piłkarzy były mocno kontrowersyjne. Ale przyszedł w takim momencie, że mógł sobie na to pozwolić i super, że to sięstało.

Obecnie jesteśmy w momencie, w którym potrzebujemy odmłodzić kadrę i stawiać na innych zawodników niż dotychczas. Taki Riqui to objawienie, jakiego nie mieliśmy w środku pola od lat. Odsunięcie go będzie kosztowało klub bardzo wiele, a Koeman - i tego będę się trzymał - nie zostanie naszym Fergusonem. Przykro mi, ale nie wierzę w to w najmniejszym stopniu. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to tyle, że - ponownie - trener A podejmuje decyzję, która wiele kosztuje klub, odchodzi po roku, dwóch (bo tak to ostatnio wygląda, może trzech), a nowy trener przychodzi i już nie może tej decyzji cofnąć.

I na tym nie zbudujemy drużyny na lata. Na tym być może uda nam się osiągnąć jednosezonowy wyskok tu i tam, ale generalnie będzie równia pochyła. Czym innym jest sytuacja, w której trener we współpracy z dyrekcją sportową podejmują takie decyzje, a trener ma zaufanie, że będzie w tym klubie przez 3-4, może 5 sezonów plus jego wizja pokrywa się z wizją zarządu i ogólnie klubu.

To jest mój problem z tą decyzją. 4-2-3-1 Koemana? Być może da nam to tryplet w tym sezonie, być może nie. Szczerze mówiąc, wszystko mi jedno, bo mi zależy na Barcelonie, która będzie potęgą przez dziesiątki lat. A oddając takich wychowanków, właśnie w kryzysie, pogłębiamy tylko fatalną sytuację, w jakiej się znajdujemy.

A - i dlaczego tak uparcie nie wierzę w Koemana? Bo wymienieni przez Ciebie trenerzy byli no-name'ami w piłce dorosłej, ale w juniorskiej mieli świetne wyniki. Enrique inaczej, ale jego Celta z kolei grała świetnie. Koeman ma co wpisać w CV, po prostu te pozycje nie powalają. I to mnie martwi. Nie ma w tym trenerze nic, co uspokajałoby mnie, że jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, a decyzja taka jak z Riquim tylko mnie w tym utwierdza.

1

@DJ6 Ta jest o tyle bolesna, że bardzo dotyka klub i to na lata po odejściu Koemana. Nie powinno dawać mu się takiej władzy, w ogóle nie powinno się zatrudniać takiego trenera, a podczas rozmowy "kwalifikacyjnej" powinni się byli upewnić, jaką ma wizję na ten zespół. No sory, próba ściągania 29-latka do starego składu, zostawianie Busquetsa, a wywalanie Luisa, skreślanie Puiga - co ten koleś wyprawia?

1

@DJ6 Olej go stary, nie przekonasz go. Ja też uważam, że Puig jest genialny i fakt, że odchodzi tylko dlatego, że nie pasuje to konkretnego pomysłu randomowego trenera pokazuje dobitnie, dlaczego dostaliśmy 8-2 z Bayernem, 4-0 z Liverpoolem czy 3-0 z Romą. I powiem więcej - z takim podejściem i takimi wyborami na ławkę trenerską to się z pewnością nie zmieni.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

0

@kamson24 A jego mecze póki co bardzo mi się podobają i nie twierdzę, że ten sezon będzie zły. Ale nie wiem jak Ciebie, mnie nie obchodzi jeden sezon. Ja bym chciał w końcu zobaczyć pomysł w tej drużynie, odmłodzenie kadry, świeżą krew i jakąkolwiek szansę na silną Barcelonę np. za 10 lat.

1

@kamson24 Dobrze wiesz, dlaczego to napisałem. Dla mnie odsunięcie Riquiego jest dużo większym ciosem, niż 8-2 z Bayernem.

0

Myślę, że aby nasz nowy wspaniały trener miał jak najłatwiej i żebyśmy broń boże nie zaburzyli jego złotego planu 4-2-3-1 to powinniśmy sprowadzić mu całą kadrę Holandii do klubu.

A do tego Busquets z nowym kontraktem, żeby nie zabrakło doświadczenia. Jestem pewien, że wtedy Koeman będzie zadowolony, a przecież to jest najważniejsze. Jego plan na taktykę (ten jeden jedyny, który ma) jest dokładnie tym, co pozwoli nam uzdrowić starą i zasiedziałą Barcelonę. Moim zdaniem warto się nawet zadłużyć, żeby co do jednego zawodnika miał Koeman takiego jakiego chciał.

Szkoda, że Fati nie jest Holendrem, chłopak kurde nie pogra za dużo. Ale myślę, że spokojnie - z 10 mln dostaniemy za niego i za Riquiego, byle by było nas stać na Wijnalduma.

1

@Vito9 Haha, może tak. Ale po odsunięciu Puiga totalnie jest mi obojętne, co będzie w tym sezonie z tym pseudo-trenerem i jego wielkim planem rewolucji. Mam nadzieję, że ktokolwiek przyjdzie jako zarząd wywali go na zbity pysk.

0

@Tomek54321 Myślę, że zgadzamy się zarówno w tym, że chcemy dla Barcy jak najlepiej oraz w tym, że faktycznie szkoda gadać, jeśli nie widzisz problemu z decyzjami Koemana w sytuacji, w której jesteśmy. Bo Enrique i Guardiola przychodzili w zupełnie innych momentach i podejmowali decyzje odpowiednie do sytuacji, jaką zastali w klubie.

5

@Tomek54321 Na Boga, szlag mnie trafi z tą układanką i jego wielką wizją gry. Koeman nie jest geniuszem trenerskim, jego dotychczasowe CV klubowe (bo reprezentacja to kompletnie inna bajka) pokazuje, że jest średniakiem. A średniak nie powinien mieć możliwości podejmowania decyzji, które wpłyną na klub na lata. Ile ten Koeman tu pobędzie? Rok, dwa? To jest identyczny schemat, który zaprowadził nas do tego dziadostwa, w jakim się znajdujemy - zatrudniamy randomowego treneiro, on sobie kogoś sprowadza, kogoś wywala, treneiro odpada po dwóch latach, bo jak mogło być inaczej, ale piłkarze zostają. W klubie, albo poza nim.

Jasne, że trener ma prawo dobierać pod siebie zawodników, ale taki trener też musi być dobrany z głową pod sytuację w klubie. Jeśli potrzebujemy rewolucji, odmłodzenia kadry i zmiany pokoleniowej, to nie zatrudniamy trenera, który zostawia 33-letniego Busquetsa a pozbywa się kapitalnego 21-latka. Nie zatrudnia się trenera, którego celem transferowym jest 29-letni pomocnik, kiedy w LM wystawiamy najstarszy skład.

Porównania do Guardioli też już zaczynają być irytujące, bo są taką bronią ludzi, którzy patrzą na fakt pozbycia się piłkarzy bez wejścia w szczegóły. Chyba jest różnica wywalania ze składu Deco i Ronaldinho, którzy imprezowali i mieli zły wpływ na młodzież, aby właśnie na młodzież postawić, niż pozbywania się 21-letniego talentu i pozostawienia ledwo grającego w ostatnich latach Busiego. Gdyby Guardiola wszedł, zostawił Deco i wywalił np. Iniestę, to mógłbyś takim przykładem rzucić. W tym wypadku tylko potwierdzasz, że Guardiola był mądrym gościem, a Koeman, najpewniej, nie.

A - i sam system Koemana? Ja po prostu pomysł kogoś takiego na rok czy dwa mam głęboko gdzieś, mnie obchodzi Barcelona i jej dobro, więc jeśli przez koncepcję jednego gościa, który totalnie nie dał żadnych podstaw swoją dotychczasową karierą, aby dać mu taką władzę, tracimy ogromny talent, z którego inny trener zrobiłby prawdopodobnie gwiazdę drużyny, to za przeproszeniem w dupie mam to jego 4-2-3-1 i wielki pomysł na grę. I szczerze? Nawet jak wygra tryplet w tym roku, to mi to tego nie zastąpi, ponieważ Enrique też wygrał tryplet, a potem z roku na rok brakowało mądrych ruchów i odczuwaliśmy do aż po dziś dzień. Chodzi chyba o to, żeby Barce była wielką drużyną przez dziesiątki lat, nie wyskokiem w jeden sezon. A nie zbudujemy tego na 33-latkach, natomiast jednosezonowy wyskok - może i tak. I to jest mój główny problem z tą decyzją.

0

I kolejna rzecz - pomijając fakt, że w zdrowo zarządzanym klubie nie zatrudniliby trenera, który by odwalił coś takiego, ale jak już by to zrobili, to zarząd by zapukał do drzwi gabinetu Koeman i powiedział "wow wow wow, co Ty wyczyniasz, stary? Riqui ma grać, bo jest obiecujący i wnosi świeżość, jakiej nam brakowało."

0

@Tomek54321 Tym bardziej nie powinien wystawiać go dla zasady. Z resztą to nawet nie jest tak istotne, ale rezygnowanie z Riquiego, jeśli to oczywiście prawda, dobije mnie dużo bardziej, niż 8-2 z Bayernem.

1

@Bocheno1 Ale jeśli tak jest, to jest to właśnie ten powód, dla którego Koeman nigdy nie miał prawa być uzdrowicielem Barcy. To, że tak zdolny chłopak nie pasuje jednemu randomowemu trenerowi (tak, randomowemu - jest legendą Barcy, ale trenersko jest po prostu okej, nie jest geniuszem pokroju Kloppa, Guardioli czy Flicka) i że to już oznacza odejście Riquiego pokazuje, dlaczego jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Wiadomo, że każdy trener ma swoją wizję na drużynę, dlatego dobranie odpowiednich szkoleniowców do wizji jest tak ważne. Dramat po prostu, jeśli to prawda, to jestem bardziej załamany niż po 8-2.

0

@monsterrize Ale i tak mamy prawo wyrazić swoją opinię. Z tego co widziałem, Riqui był świetny i dałby drużynie więcej, niż niejeden zawodnik z ostatnich lat. Był (może jest) jednym z piłkarzy, dla których oglądałbym Barcę w tym sezonie, nie Koeman, który w klubach póki co nie zrobił niczego spektakularnego.

2

Szlag mnie trafi, kolejny błazen na ławce. Znając życie Pjanić będzie grał, bo... w sumie nie wiem, dalej nie rozumiem, po co go kupiliśmy, ale jeśli taki z niego rewolucjonista, że na dzień dobry wywala Suareza, dla którego nie mamy zastępcy, a potem Riquiego, który jako jedyny wnosi życie do środka pola, to mam nadzieję, że jak najszybciej odejdzie z tego klubu.

1

Wow :D No to sporo tłumaczy w takim razie. Mam nadzieję, że specjaliści od przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeuci czuwają, żeby nie skończyło się to kontuzjami.

0

Taka myśl mnie naszła. Kiedy czytam "Klub X obserwuje sytuacje" faktycznie tak to rozumiem i wyobrażam sobie, że ów klub czeka na odpowiedni moment, żeby złożyć idealnie wyważoną i przemyślaną ofertę.

Kiedy natomiast czytam, że "Barcelona obserwuje sytuację", to rozumiem to jako "totalnie nie wiemy, co mamy zrobić, nie wiemy, kogo chcemy, jak chcemy pozyskać tego, kogo chcemy i ile kasy mu zaproponować. Poczekajmy, może całkiem przypadkowo 2h przed zamknięciem okienka będzie do wyciągnięcia za pół-darmo".

6

O kurcze, zaskoczony jestem. Ta twarz od tak dawna była widoczna na ławce rezerwowych, dziwnie będzie teraz. Ciekawe, kto zajmie jego miejsce.

0

@Tasde Mi też Laporta najbardziej się podoba. Zobaczymy jak będzie.

0

@Tasde Ok, dzięki za doprecyzowanie :D Jednak słowo pisane potrafi wprowadzić w błąd. Rozumiem, doceniam Twoją szerszą perspektywę. Ja mocno wierzę, że kolejny kandydat jednak uzdrowi klub.

Korzystając z tego, że pamiętasz czasy tak bardzo wstecz - którego z obecnie (prawdopodobnie) startujących kandydatów widziałbyś jako najlepszy wybór?

0

@Tasde No w porządku, ale idąc Twoim tokiem rozumowania nikt nie ma prawa się nigdy wypowiadać, bo 1000 lat temu było gorzej niż teraz, a tego nikt nie pamięta. Dzięki za przedstawienie mi sytuacji, którą Ty pamiętasz, bo pokazuje to rzeczywiście inną perspektywę, natomiast każdy z nas pamięta swoją historię, którą doświadczył. Nie zmieni to mojej opinii, że odkąd oglądam Barcę świadomie (od 2003 roku) nie widziałem większego chaosu niż ten Bartka. Uważam, że jest tragiczny i zniszczył potęgę tego klubu, choć naprawdę nie wiele trzeba było robić, aby tego uniknąć. Podtrzymuję to, co napisałem - ciężko mi sobie wyobrazić gorszą sytuację i im szybciej odejdzie, tym lepiej. Wg mnie ktokolwiek nie przyjdzie, da więcej niż Bartomeu.

0

@jutroIV No to był duży skrót myślowy, rzeczywiście bez sensu zabrzmiało w obecnej sytuacji. Chodziło mi po prostu o to, żebyśmy wrócili do tego, co było przed Bartkiem, bo dla mnie to była spora (i bardzo fajna) różnica między nami a Madrytem. Dziś oczywiście wyglądamy w ogóle dużo gorzej niż Real pod praktycznie każdym względem.

2

@Tasde Nie chcę wchodzić w politykę, bo mi np. nie żyje się w tym kraju źle, ale rozumiem, że to subiektywne. Plus za rządów PO byłem za młody, żeby dziś widzieć realną różnicę. Co do Barcy - oczywiście, że może być gorzej, natomiast uważam, że będzie o to wyjątkowo ciężko. Po prostu. Bartek nie jest złem całego świata, natomiast jest głównym powodem tego, że Barcelona z potęgi na arenie międzynarodowej piłki klubowej stała się memem. Reakcja emocjonalna to jedno, ale mówisz o faktach - obiektywnie rzecz biorąc Bartomeu spieprzył sprawę tak wiele razy, że już dawno powinien wyjść i nie wrócić.

Odniosłeś się do słów Fonta - ja też nie uważam, że jest to idealny kandydat, ale w mojej opinii głównym problemem zarządu Bartomeu był (i jak widać dalej jest) brak wizji na budowanie zespołu i klubu. On na problemy przyklejał plastry, zamiast przyjrzeć się, co je powodowało i zwalczyć prawdziwy powód. Czy Font będzie inny? Mam nadzieję, ale oczywiście mam sporo wątpliwości.

Akurat samą wypowiedź Fonta, którą przytoczyłeś, czytam w ten sposób: "mamy wizję, mamy plan i chcemy się go trzymać, bo wierzymy w nasz projekt. Koeman nigdy nie był typem trenera, jakiego chcieliśmy mieć, więc niezależnie od tego co osiągnie nie będzie trenerem w mojej wizji, ponieważ nie liczą się wyniki z jednego sezonu, tylko budowanie silnego klubu na lata". No i oczywiście, że jest to kontrowersyjne, ale i tak przekonuje mnie bardziej, niż to, co dzieje się obecnie. I akurat ta wypowiedź najmniej mnie w nim martwi.

0

@BrusFCB Na pewno będzie lepiej, ale nie od razu. Ogarnięcie takiego burdelu po Bartku potrwa i trzeba się na to nastawić. Ja np. kompletnie nie liczę na wielkie nazwiska, po co nam to - nie jesteśmy Realem. Dużo bardziej cieszyłbym się, gdyby Barca zaczęła budować zespół pod pewną wizję, nawet jeśli będzie to oznaczało np. dwa chudsze lata.

7

@Remi70 Spokojnie, komisja, która to bada ma niezależną od zarządu osobę na czele plus dwójkę niezwiązanych z zarządem socios. Gdzieś to było dziś opisane, chyba na Tiki-Tace. Także zarząd nie będzie miał tutaj nieograniczonej władzy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?