0

@PerpetuousDreamer Chyba nad jeziorko i wrócić bez niego :D

0

@roksi3 Właśnie też się tego obawiam, kurczę. Kto w dzisiejszej piłce wziąłby np. takiego Busiego? Genialny zawodnik, ale bez kluczowych walorów na swojej pozycji niestety.

0

@hazo428 Właśnie potrzebny jest nam i skrzydłowy prawonożny z dobrym dryblingiem i wizją, i napastnik. Dlatego Depay i Lautaro byliby idealni. Pytanie czy nas stać.

0

@jolowanila Myślę, że budują znacznie ciekawszy projekt, niż my obecnie. Pozyskują młode włoskie talenty, starają się łączyć młodość z doświadczeniem, poza tym to byłoby nowe wyzwanie dla Leo. Ten Inter wcale nie brzmi tak abstrakcyjnie i za kilka lat może być naprawdę groźny.

Gdybym jako piłkarz miał dziś wybierać, wybrałbym Inter bez wahania. W Barcelonie za duży chaos.

8

"Paryżanom nie będzie łatwo ze względu na finansowe fair play" - no, faktycznie mają się czego obawiać. Finansowe fair play może im zagrozić chyba tylko w FMie XD

2

@kamilo0066 Mocno uproszczone, ale na format jego programu "Stanowisko" tylko na takie opinie może sobie pozwolić i z tym się raczej zgadzam. Semedo najlepiej radzi sobie w ataku, a mówiąc "najlepiej" mam na myśli ładne kiwnięcie, czasem wyjście na pozycję.... i tyle w sumie. Asyst nie ma, kluczowych zagrań nie ma, kluczowych rajdów brak.

No i mimo wszystko jest prawym OBROŃCĄ - na miłość boską, wiem, że Barcelona gra ofensywnie, ale jednak nie powinno się go tak łatwo objeżdżać. Czasem miewał bardzo udane przechwyty i czytał grę, ale to były momenty. Trochę jak na loterii. Od PO w Barcy jednak oczekiwałbym, żeby miał taką inteligencję przez większość czasu, a nie tylko jak mu się uda.

0

@Ratamahatta Problem w tym, że na rynku jest obecnie bardzo niewielu topowych i/lub perspektywicznych prawych obrońców. O charakterystyce Alvesa nie widać póki co żadnego. Jest Kimmich, czyli Lahm vol. 2, który jest genialny, ale nie do wyjęcia. Po nim niestety długo nikt. Wydawało się przez moment, że będzie De Sciglio lub Cancelo, ale chyba żaden nie zaprezentował równej formy.

5

Ładna pogoda dzisiaj, prawda? Tak akurat, żeby wyjść na spacerek i sobie pomyśleć na łonie natury z cydrem w dłoni.

Przy okazji - Busquets, Vidal, Rakitić out.

0

@Yoshi94 w jaki sposób, skoro pierwszy skład może mieć jedynie numery 1-25? Też zawsze myślałem, że 25, nie 26.

0

@Ireneuszp Nie, żeby nie było - w każdym z nich zagrał słabo, ale to nie jest tak, że to przez niego przegraliśmy. Cała drużyna siadła. Oczywiście, nie twierdzę, że nie należy odchodzić od Gerarda kosztem młodszych - zdecydowanie tego potrzebujemy. Uważam jednak, że doświadczenie w drużynie na każdej pozycji jest nieocenione, a akurat Pique nie wydaje mi się takim problemem, jak np. Busquets czy Rakitić.

0

@SiSenior może Rakitić i Vidal xd

5

Pique to akurat solidny punkt naszej drużyny. Zawalił mecz z Bayernem, ale nie bardziej, niż inni. Wielokrotnie był najlepszym stoperem i zdecydowanie powinien zostać. To środek pola i ofensywa jest problemem przede wszystkim, jeśli to ogarniemy i wprowadzimy tam trochę wigoru, to i obrońce będą mieli mniej roboty.

3

Przecież jemu chodzi stricte o chaos, jaki Bartomeu spowodował swoimi rządami. Messiemu zależy na wygrywaniu, ale i na tym, żeby Barca była silna. Gdyby chodziło mu tylko o LM, dawno by odszedł. Teraz ma dość i w ogóle mu się nie dziwię.

0

@Firestone Zgadzam się, Pena na pewno ciągnie mniejszą pensję, a na dobrą sprawę ile razy w sezonie potrzebujemy drugiego golkipera? Skoro trzeba ciąć koszty, to przy Neto bym się sekundy nie wahał.

0

@IronSanHybrid Co się dzieje ? :P Widzę, że cała La Rambla czymś żyje, a ja nie w temacie, haha

0

@Kuczek Ja swego czasu zaglądałem, ale przyzwyczaiłem się tak bardzo do fcbarca.com i La Rambli, że zwyczajnie nie potrzebuję. Redakcja robi tu świetną robotę, użytkownicy typu @BarcaInfo również, więc zawsze jestem na bieżąco.

1

@Brusu Okej, dzięki!

1

@Brusu Od trzeciej kolejki? To w związku z LM? Rozumiem, że po prostu będziemy te dwa mecze do tyłu jakoś?

0

@KibicBarcy84 dokładnie, jego CV nie przemawia za tym, że będzie zbawieniem, ale oczywiście może się nim okazać. I to by mnie bardzo cieszyło, tylko w moim wpisie chodziło przede wszystkim o wizję na klub. I to, że słowa Fonta w kontekście są, moim zdaniem, dobrym prognostykiem, gdyby wygrał

3

I super. Jakby nas było stać, to Luisa na sezon fajnie by było zostawić w rotacji, ale jeśli nie to ten Ajax może być spoko opcją. Tym bardziej, że van de Beek się przewija.

1

Kiedy w tym roku rozpoczynamy pre-sezon i potem La Ligę?

1

@mielniczas A widzisz - ile się człowiek może o sobie dowiedzieć na forum fcbarca.com :P Dzięki, że mi to wskazałeś. Idę ich sobie poszukać, a Tobie oraz innym życzę świetnego spotkania w niedzielę. I oby wygrał Bayern ;)

0

@polcza Haha, no coś w tym jest może :P Żeby nie było - zawsze cieszy mnie przegrana Realu, ale w piłce lubię patrzeć na drużyny jako na starcie pewnych wartości. I chyba po prostu wolę jakieś wartości, niż ich brak i hajs.

0

@Ramek No i poza Enrique tak naprawdę genialne nie były. Były okej, dawały wyniki, ale kompletnie nie pozwalały budować niczego z perspektywą.

0

@MJW Dokładnie, mam identycznie zdanie co do Xaviego. Myślę, że facet ma potencjał, bo na boisku był mózgiem, ale zgadzam się, żeby najpierw potrenował Barcę B, poznał trochę piłkę europejską od trenerskiej strony. Żeby nie było tak, że się spali na dzień dobry.

A Font powiedział, że będzie skłonny zaproponować Koemanowi pracę w swoim projekcie, ale na swoich zasadach. Zgadzam się, że wyrzucanie go po np. tryplecie byłoby kontrowersyjne, chodziło mi głównie o to, że Font mówi wprost o wizji, nie o tym, że skreśla Koemana. Dotychczasowa kariera Holendra nie specjalnie pokazuje, że będzie to jakiś niesamowity sukces, ale czas pokaże.

1

@KibicBarcy84 Zacytuj mi proszę fragment mojej wypowiedzi, w którym skreślam Koemana. A Pochettino? Wystarczy spojrzeć, co osiągnął w Tottenhamie. Ze średniaka w najtrudniejszej lidze świata stworzył ekipę walczącą o tytuł i grająca w finale LM, która poległa z potężnym Liverpoolem Kloppa.

0

@mielniczas Ciekawe, ja przy finale Real-PSG wolałbym, żeby wygrał Real, bo choć nie lubię tego klubu, to przynajmniej coś sobą reprezentuje. PSG to taka wydmuszka. Ale oczywiście rozumiem - na pewno będzie to dobry mecz :)

1

No i super! Oby wpakował tez bramę PSG i oby podniósł ten puchar. Bayern gra super, mam nadzieję, że utrą nosa Francuzom.

1

@Dari0G Stary, dobre 30 sekund rozkminiałem Twój ostatni neologizm, ale jak już rozkminiłem, to kupuję :P

5

Naprawdę tak Was dziwi jaranie się Lewym? Kurde, jak Dudek wygrywał LM w 2005 to jaraliśmy się wszyscy jak dzieci, łącznie z komentatorami, bo niecodziennie Polak wygrywa takie trofeum. Teraz pierwszy raz ktoś z pola może to wygrać i to jako gwiazda drużyny, a Wam przeszkadza, że komentatorzy nie mówią o niczym innym XD tak samo w każdym meczu z Leo komentatorzy o nikim innym nie mówią, ale to już nikogo nie boli?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?