PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@hazo428 No tak, bo nam wyjątkowo brakuje doświadczenia w drużynie, która wystawiła najstarszą jedenastkę w historii LM. Ten argument miałby sens, gdybyśmy mieli najstarszego zawodnika w wieku 26 lat, ale tak nie jest. I zaraz będzie tak, że kupimy kolejnego prawie 30-latka.
Poza tym Trincao do skrzydłowy a nie pomocnik. De Jong z kolei niby jest młody, ale ma już bardzo duże doświadczenie i spokojnie może być liderem.
Kolejna kwestia - spójrz, jak Barcę budował Pep. I jak buduje City. Są tam doświadczeni gracze, ale powyżej 30-ki nie ma więcej niż 3-4. Naprawdę, nie przekona mnie nikt, że transfer Pjanića i Wijnalduma w naszej sytuacji jest jakkolwiek sensowny.
0
@hazo428 Ale to nie o to chodzi, że Pjanić nie będzie wymiatał. Na jeden-dwa sezony to może i niezły transfer, ale takie myślenie doprowadziło nas do 8-2. Myślenie w stylu "Co zrobić, żeby za rok był tryplet, a co potem? Jakoś to będzie".
Innymi słowy - jaki jest sens sprowadzania 30-letniego zawodnika do starzejącej się kadry, na wysoki kontrakt i bez możliwości odzyskania za niego jakichkolwiek pieniędzy. To nie jest Messi, że zrobi grę jak nikt inny. Nie lepiej zamiast inwestowania w Pjanića zbudować np. Riquiego?
0
No spoko, Wijnaldum jest bardzo dobrym zawodnikiem. Problem w tym, że jest to powielenie schematu zarządzania, które doprowadziło nas tu gdzie jesteśmy teraz. Takiego Wijnalduma trzeba było sprowadzić i zbudować, jak miał 24 lata i grał w PSV. Teraz ma 29 lat, w listopadzie 30 i jest brany pod uwagę nie dlatego, że pasuje do wizji klubu tylko dlatego, że ten konkretny trener ma takie widzimisię. Ten konkretny trener odejdzie za rok, dwa, max trzy, a Wijnaldum zostanie w klubie z wysokim kontraktem i w wieku 32-33 lat. Dokładnie to samo było z Ardą czy teraz z Arturo Vidalem. Dramat, nie da się na to patrzeć.
0
Ale to jest żałosne ze strony zarządu. Jasne - Messi może nie zachowuje się fajnie wobec kibiców, ale na Boga - skoro ustalili taką możliwość w kontrakcie, to niech ją uszanują. W ogóle odejście takiej legendy, takiej ikony Barcelony w cieniu skandalu i prawnych przepychanek - typowe dla tego zarządu, niestety taka skaza zostanie na klubie.
0
@LaRoja Dla mnie i tak nr jeden na świecie. Również za charakter.
0
@DonMatteo901 Jeśli to rzeczywiście prawda, to uważam, że oskarżenie Disneya o rasizm za tę kwestię jest kretyńskim zachowaniem i szukaniem fejmu w ten sposób. Takim ruchem zapewnia sobie poklask całego środowiska radykalnie-lewicowego i SJWs, których w Hollywood niestety na pęczki Natomiast fakt faktem, że wymyślili sobie kapitalną postać, którą kompletnie zmarnowali.
Jak dla mnie cała obsada epizodów 7-9 powinna pozwać Disney. Nie o żadne społeczno-polityczne kwestie, a o idiotyczne decyzje w kwestii doboru reżyserów oraz wizji na te filmy. Ludzie na YT, którym nikt nie płaci milionów, a którzy mają serce do pisania, tworzą o wiele ciekawsze scenariusze na te trzy filmy.
1
@BulaKG Myślę, że porównywanie Bartomeu do Florka, to jak porównywanie kopacza z okręgówki do Messiego. Nie dość, że w tym Realu dają takie klauzule, że nikt nigdy ich nie opłaci, to jeszcze potrafią postawić granicę największym gwiazdom w kwestii zarobków i powiedzieć "chcesz więcej, to możesz odejść" - casus Di Marii. Real ma bardzo fajnie budowany skład na lata i będą królować w La Liga.
2
Puściłem sobie właśnie różne momenty z linii bocznej Luisa Enrique - ależ on żył tymi meczami! Brakuje mi do lat trenera z takim charakterem. Nie musi być tak kontrowersyjny jak Lucho, po prostu, żeby żył przy tej linii i dawał jakiś ogień zawodnikom.
Inna sprawa, że oglądając te skróty widziałem oczywiście też akcje tridente, Iniesty, Busiego i Rakiety z tamtych lat. I uświadomiłem sobie, że były to tak wspaniałe zagrania, jakich nie widziałem w wykonaniu kogokolwiek w koszulce Blaugrany od przynajmniej 3 sezonów. A co lepsze - wtedy albo tego nie zauważałem, albo myślałem "co tak mało zabawy, przecież jesteśmy Barceloną, pokażcie coś fajnego!". Przykre, teraz po odejściu Leo (a znając życie nic za niego nie dostaniemy) będziemy mieli nudną kadrę na 3-4 miejsce w La Liga. LM w przyszłym sezonie to będzie sukces.
1
Choć brzmi to absurdalnie, Pep wielokrotnie mówił na konferencjach, że nigdy nie próbował pozyskać Leo, bo Leo jest perfekcyjny własnie w Barcy. Zgadzam się, że mało prawdopodobne, ale nie całkowicie wyssane z palca, biorąc pod uwagę wypowiedzi samego Guardioli.
3
Dzięki Rakieta za te lata! Dla mnie jesteś legendą Barcy - oby więcej zawodników z takimi wartościami do nas przychodziło.
3
No i mają rację. Chyba lepiej zarobić na nim cokolwiek teraz niż nic za rok i trzymać takiego gracza wnerwionego.
4
Bardzo, bardzo lubię Rakitića. Uważam, że dostać takiego zawodnika za 20 milionów to mistrzostwo świata i kolejny dowód na to, jak kapitalny w swojej pracy był Zubi. Jasne - ostatnio sporo hejtu na niego spłynęło. Słusznie czy nie - to już sprawa indywidualna myślę. Ja będę go pamiętał przede wszystkim jako piłkarza niezwykle pracowitego, oddanego drużynie, walczącego i reprezentującego te wartości Barcelony, za które kocham ten klub i o które dzisiaj tak ciężko. Jak dla mnie jedna z legend tego klubu, potrafił dla drużyny zmienić swój profil i rolę w zespole, a to bardzo wiele mówi o charakterze człowieka. Szacun, na pewno wartościowy piłkarz dla Blaugrany. Nie mniej - dobrze, że odchodzi. Więcej już by nie dał.
7
@norbi77 Stary, jak zmarł Robin Williams, to hołd oddawał mu każdy prowadzący Talk Show - Letterman, O'Brien, Kimmel. Bardzo wiele osób o nim opowiadało. O Swayze'm mniej, ale to też było znacznie wcześniej. A jak świat się zatrzymał przy śmierci Ledgera? Ja pamiętam, że przez wzgląd na Jokera każdy to przeżywał i to mocno. Tylko ponownie - nie było wtedy Insta na tym poziomie.
W sensie - rozumiem, skąd mogą brać się Twoje wątpliwości, ale nie wiesz tak naprawdę, ile dla czarnoskórych osób znaczył Boseman. Być może znacznie więcej, niż my jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, bo był pewną ikoną Marvela jednocześnie grając i reprezentując pewne korzenie osób czarnoskórych. Chyba pierwsza tak reprezentatywna dla tej rasy rola w tak ogromnej popkulturze. Moi czarnoskórzy znajomi z UK mówili wielokrotnie, że lubią Black Panther chociażby za to, jak pokazano tam osiedla osób czarnych i jak przedstawiono ich kulturę.
Ale przede wszystkim kurczę, umarł człowiek - naprawdę musimy teraz robić burzę z powodu hołdu dla niego? Jak dla mnie to, ile ktoś wrzuci fotek na Insta po jego śmierci w żadnym stopniu nie zmienia i nie umniejsza/nie powiększa jego dorobku. Robin Williams zawsze był i będzie większą ikoną, niż Boseman niezależnie od tego, kto wrzuci smutny wpis w necie. Jego spuścizna jest przepiękna i to jest prawdziwa wartość. Boseman też swoją ma i to też jest piękna wartość. A kto co poczuł przy jego śmierci jest indywidualną sprawą każdego człowieka i mówienie, że jest to ruch spowodowany poprawnością polityczną jest - w moim osobistym odczuciu - bardzo małostkowe i cyniczne.
0
@Janiama Stary, taka rada ode mnie - im mniej będziesz pisał o tym, jak bardzo dotykają Cię posty lub odpowiedzi ad personam na tego typu forum, tym mniej ich będzie. I pamiętaj, że internet to swój własny teren - tutaj ludzie najczęściej mocno wyolbrzymiają to, co czują na serio. Więc nie bierz takich rzeczy do siebie, tym bardziej, że zawsze będą się pojawiać, o ile będziesz dzielił się swoimi przemyśleniami.
A co do wpisu - po prostu się zgadzam. Super, jakby udało im się wyciągnąć za niego dobrą ofertę, ale skoro sami przystali na taki kontrakt to znaczy, że muszą go uszanować.
0
@JimMorrisonFCB To spoko, że dostał Suarez :P
1
@BarcaInfo Sory, ale dla mnie to jest kabaret. Chce przetestować Braithwaite'a, z którym nigdy nie pracował, ale Suareza, z którym też nigdy nie pracował, zwalnia z miejsca. Myślę, że obaj są piłkarzami z bardzo dużym zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem, więc widzę nowy trener bardzo konsekwentny. Kabaret, ale czego się spodziewać po kolejnym wyborze tego zarządu.
7
@VenoM Masz rację, najlepiej dostać informację o zwolnieniu podczas wakacji przez telefon. Jestem pewien, że gdyby Ciebie ktoś tak zwolnił i powiedział "no jakbyś akurat był w biurze, to bym Ci powiedział w twarz" to Twoją reakcją było by przytaknięcie.
0
@Mr.Monteg Ja polecam pójść do psychologa, popytaj wśród zaufanych osób czy znają kogoś godnego polecenia. Warto dać szansę takim spotkaniom i osobie po drugiej stronie, może to na dłuższą metę naprawdę bardzo pomóc. Trzymaj się, będzie git :)
1
Jeśli to prawda, to lepszej oferty nie możemy sobie wymarzyć za Leo, który i tak chce odejść. Wolałbym Messiego, bez dwóch zdań - nie tylko ze względu na jakość sportową, ale też za to, jakim symbolem Barcelony jest i że tracąc go Barcelona - ponownie za tego zarządu - niezwykle traci w oczach piłkarskiego świata.
0
@Zielony55 Spox :D No zobaczymy jak to się skończy, póki co nie jest za ciekawie.
0
Może i lepiej, jakby ten pajac spotkał się z Messi, to odszedłby na bank plus musielibyśmy za to jeszcze dopłacić.
7
"Mamy kryzys sportowy, nie instytucjonalny" - prezes Barcelony. Fajnie.
0
@wyrek No jasne, że zostawia. Ale ja obwiniam tylko i wyłącznie zarząd. Z resztą przeraża mnie fakt, że to oni będą negocjować odejście Leo. Czuję, że wykonają tragiczne i kretyńskie ruchy, bo dotychczas tylko takie wykonywali.
0
@X37 Rozumiem. Ja opieram swoją tezę na tym, że Suarez od lat prosi o zmiennika dla siebie i przyjąłby rolę rezerwowego. Wydaje mi się rozsądnym gościem, który rozumie sytuację.
Ja osobiście nigdy nie szanowałem trenerów, którzy żegnają legendy w ten sposób, z Koemanem nie jest inaczej. To że ma pomysł na klub i nie widzi w nim Luisa nie zwalnia go, wg mnie, z ludzkiej przyzwoitości i empatii.
A pomysł na klub to powinien mieć zarząd i wszystkie transfery oraz dobór trenera powinien być konsekwencją tego pomysłu. Własnie dlatego uważam, że Koeman to po prostu kolejny człowiek Bartomeu i tyle. Kosmetyka, nic więcej. Klub dalej gnije od środka i jak widać niewielu osobom to przeszkadza.
0
@donleoJR Masz absolutną słuszność. Problem w tym, kto będzie przeprowadzał te transfery. Przecież Barca zatrudniła na stanowisko Abidala jakiegoś noł nejma bez doświadczenia. Ile dotychczasowych transferów tego zarządu po zwolnieniu Zubiego wypaliło?
I okej - Koeman przedstawił listę życzeń. Ale ktoś musi znaleźć na to pieniądze, wynegocjować kontrakty, wynegocjować cenę, przekonać do przyjścia. My nie mamy do tego odpowiednich osób.
Messi widzi więc, że zarząd - znowu - robi jeden wielki cyrk. Przyszedł czas rewolucji? Wywalaj kogo chcesz, Koeman, kogoś tam Ci kupimy. Świetny plan, zaczęli od napastnika, dla którego nie mamy żadnej alternatywy i który sam podkreślał od 3 lat, że przyda mu się zmiennik i że rola rezerwowego z czasem go nie przeraża.
Także tak - tu potrzeba szybkich ruchów transferowych, ale ten zarząd sobie z tym po prostu nie radzi. I nic, absolutnie nic nie ma prawa sugerować, że okienko w tak trudnym okresie post-covidowym będzie jakkolwiek inne.
0
@zibiku Okej, masz sporo słuszności i ogólnie zgadzam się z Tobą w kwestii tego, że jeśli Messi chce zmian, to powinien wystartować w wyborach i że powinien słuchać swojego pracodawcy. Nigdy idea rządzenia przez zawodników mi się nie podobała - niestety, doprowadził do tego sam Bartomeu.
Po prostu w tej sytuacji jest o tyle inaczej (dla mnie), że Bartomeu nie potrafi albo nie chce zauważyć swojej winy w tym wszystkim. Koeman może być dobry, może nie. Na pewno jest kontrowersyjny, co widać. Podkreślę - nie chodzi mi o fakt czyszczenia szatni, chodzi o sposób. Nie mniej - jest dalej kontynuacją myśli Bartomeu - co zrobić, żeby najbliższy sezon wypalił. Takie krótkowzroczne myślenie doprowadziło nas właśnie tutaj.
Absolutnie zgadzam się z Tobą, że towarzystwo wzajemnej adoracji się nie sprawdziło, tylko sam Bartomeu był przez lata przeszczęśliwy mając to towarzystwo, bo rozwiązywało za niego masę problemów. Teraz gdy chodzi o jego tyłek lub towarzystwo, wybiera towarzystwo i to frustruje Messiego moim zdaniem. Ja tez jestem zdania, że potrzeba rewolucji, ale ona nie powinna zaczynać się od Luisa Suareza, a od zarządu.
1
@SuperPatsonFCB a to już inna sprawa i z pewnością w tym ruchu jest duża nuta egoizmu - Messi chce po prostu wykorzystać ostatnie lata kariery i wygrać
co się da. To też zrozumiałe.
Myślę jednak, że zaważyło to, w jaki sposób Koeman postanowił rządzić. Leo widzi zarząd, który sam nie chce się
usunąć, ale na rękę im trener, który powywala piłkarzy na chama.
0
@X37 a Luis próbował rządzić? Poza tym to Bartomeu doprowadził do tego stanu, że rządzą gracze i teraz ten sam Bartomeu zatrudnia pionka, który za niego usunie problem.
Jakby wiesz - totalnie się zgadzam, że czystka w szatni jest potrzebna, ale bez czystki w zarządzie to tak naprawdę tylko kosmetyka. I niezależnie od wszystkiego, zasłużeni dla klubu piłkarze powinni być żegnani z szacunkiem.
0
@donleoJR nie wiem, może poczekać aż wrócą, ale na pewno nie po telefonie, który trwa minutę. Jeśli uważasz, że taki sposób traktowania zasłużonych piłkarzy jest ok, bo przegraliśmy mecz w upokarzający sposób to zapraszam do założenia białej koszulki - w Realu tak się traktuje legendy, u nas zawsze było inaczej.
I doprecyzuję - nie chodzi o fakt pozbycia się Luisa, a o sposób.
0
@zibiku kolega @RobsonPL dobrze Ci wskazał, że dopowiedziałeś sobie sporo rzeczy, ale ja dodam tylko, że sam tytuł trenera nie znaczy, że jego decyzje są i będą perfekcyjne.
Mam podać przykłady? Setien, Benitez, Mancini, Tata Martino, Moyes, Lopetegui, miejscami Valverde - oni wszyscy byli trenerami. I co?
Poza tym zauważ inny problem - za dosłownie 7 miesięcy mamy wybory. Oznacza to, że klub czeka rewolucja tak czy siak. Czy więc dokładnie tym, czego obecnie potrzebujemy jest rozwalenie drużyny od środka? Bo sposób potraktowania Luisa sprawia, że Koeman traci drużynę - każdy będzie się teraz bał.
Uważam że tak - Messi i nie tylko on, powinien torpedować każdą decyzję tego zarządu, bo ten zarząd sprowadził klub ze statusu najlepszego na świecie do pośmiewiska i to na każdym szczeblu.
Messi nie raz grał z Griezmannem, może mniej, bo Griezmann był pogubiony, a był pogubiony, bo nie ma dla siebie miejsca i tak naprawdę nigdy nie był zawodnikiem, jakiego potrzebowaliśmy.