PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
Bartomeu ma głęboko w kieszeni to Mundo chyba. Zaraz napiszą artykuł, że tak przyszłościowo myślącego prezydenta nigdy nie było.
0
@Bogan Nigdzie tak nie napisałem, ma znakomite. Ale to dobry przykład tego, ile głowa zmienia. Myślałem, że to oczywiste było, ale może faktycznie powinienem był doprecyzować.
Chodziło mi o to, że mamy Puyola o przeciętnych warunkach, ale wyjątkowym mentalu - genialny obrońca. Mamy też Van Dijka, który fizycznie stworzony jest do bycia najlepszym obrońcą świata, ale póki Klopp nie zaczął nad nim pracować mentalnie, to był se takim niezłym grajkiem w Southamptonie.
Nasz Araujo fizycznie jest bliżej Van Dijka niż Puyola, a więc z odpowiednim mentalem może być topem i to nie jest przesada. Pytanie tylko, czy w klubie będzie ktokolwiek, kto będzie umiał to z niego wydobyć. W to wątpię najbardziej.
9
Oby, trzymam kciuki. Na szczęście warunki fizyczne ma, a obrona to akurat taka pozycja, gdzie najwięcej osiąga się charakterem i głową. Przykład Puyola czy van Dijka to potwierdzają. Kwestia jest tylko taka, że Varane grał regularnie mając te 21-22 lata. Jeśli Araujo będzie wchodził z ławki na 15 minut to na pewno się nie rozwinie tak jak Francuz.
5
Hej ludziska! Ciekawią mnie Wasze opinie dot. zwolnienia lub pozostawienia Setiena. Moim zdaniem, choć daleko mu do ideału, powinniśmy go zostawić, ponieważ:
1) za rok i tak będą wybory i cała restrukturyzacja klubu. Kolejne zmiany niepotrzebnie wprowadzą tylko więcej chaosu, a to ostatnie, czego potrzebujemy.
2) zaczął znajdować ciekawe rozwiązania i wprowadzać je coraz odważniej. Fakt, czasem wyglądało to lepiej (Villareal), czasem gorzej (Espanyol), ale mówimy o Setienie, który ponoć miał się trzymać jednego stylu i nigdy nie eksperymentować. A facet szuka, widać że mu zależy.
3) stawia na Riquiego i Fatiego, także Araujo u niego gra - to mnie mega cieszy. Jakby przyszedł nowy trener, znów mógłby kazać im wracać do rezerw.
4) uważam, że trener powinien dostać szansę poprowadzenia pełnego sezonu po swojemu. Quique przyszedł w styczniu, do drużyny w bardzo trudnym momencie, a syf wokół całego klubu z pewnością mu nie pomagał. Do tego COVID. Osobiście uważam, że robienie z niego kozła ofiarnego jest zwyczajnie słabe i moim zdaniem nie przystoi Barcelonie
Zdaję sobie oczywiście sprawę z jego niewątpliwych wad - kiepskie konferencje, na których szuka usprawiedliwień, brak kontroli nad Sarabią, nienajlepsze dogadywanie się z szatnią. Z pewnością nie jest to trener, który przyniesie nam wielkie rzeczy, ale naprawdę wątpię, czy przyjście kogokolwiek to i tak już rozsypanego klubu cokolwiek zmieni.
Jestem bardzo ciekaw Waszych opinii na ten temat, na pewno widzicie coś, czego ja nie dostrzegam.
1
@Hiacynk Znając nasz zarząd, zgodzą się na deal "trener bramkarzy + dopłata z naszej strony".
6
@Maker0 Fakt, Luis ma przywary, które irytują, ale to jest taki charakterniak, walczak i miłośnik Barcy, że nie potrafię go nie kochać. Te kłótnie z sędzią i symulki mnie bardziej bawią u niego, ale jeśli chodzi o pressing to właśnie wg mnie nie można mu niczego zarzucić. Od 1 do 90 minuty ciśnie każdego. Będzie nam brakować takiego charakteru z przodu, to na pewno.
0
@MarioVeB! Wiem, po prostu sobie wbijam szpilkę w zarząd. Oczywiście, że go nie sprzedadzą, ale będę łapał każdą okazję, żeby sobie coś takiego napisać, bo Barto i spółka już zniszczyli ten klub.
2
Ciekawe. Nigdy nie widziałem tego chłopaka w akcji. Martwi mnie tylko to, że to nasz zarząd będzie rozmawiał z Bayernem. Znając ich umiejętności, im większy talent ma Pedri, tym taniej go sprzedadzą.
0
Ej bez kitu, gdzie ten Junior Firpo biega :P Jak napastnik się porusza, a szerokość musi dawać.... nie wiem, Roberto, Rakitić? Dziwne.
4
@VamosRakieta Zdecydowanie Carles Puyol :D
2
@Peciak O tym samym pomyślałem :P Jednak tutaj nie wieszałbym psów na sztabie medycznym - koronawirus zupełnie rozbił sezon i wiele kontuzji jest wynikiem właśnie przerwania tej ciągłości.
0
@yoli Oj, tego MŚ tak bardzo mu życzę. Naprawdę na to zasługuje. Wtedy już skończyłyby się teksty, że "najlepszy w historii musi być mistrzem świata".
Może być tak jak mówisz i może zgrać się w czasie odejście Bartomeu, przyjście Fonta i Xaviego, ostatni sezon Leo i jego odejście. Ciekawe czasy się szykują. Mój wymarzony scenariusz, to wymiana całej starej gwardii z wyjątkiem Pique, Suareza i Leo, ale tylko i wyłącznie jako mentorów dla młodych. Może jeszcze Busi jako nauczyciel.
2
@yoli Zgadzam się, pisałem już o tym (z resztą nie tylko ja) - Messi to geniusz, najlepszy piłkarz ever i z pewnością przez lata mógłby nam dawać bardzo, bardzo dużo. ALE - musi zacząć odgrywać inną (mniejszą?) rolę. Musi zrozumieć, że jego czas mija i pora na nowych zawodników, których on mógłby pomóc budować. Jemu Ronaldinho bardzo pomagał. A jeśli nie umie lub nie chce tego zrobić - lepszy nie będzie, być może czas się rozstać.
2
@catalanian09 Zgadzam się, widać, że próbuje ciekawych taktycznych pomysłów, ale poza Riquim nie ma dosłownie ani jednego piłkarza, któremu się chce i który szukałby gry.
1
Siedzą na nas XD
0
@catalanian09 I to co napisałeś jest w zasadzie kwintesencją obecnej Barcelony. Po sezonie 2015/16, gdyby ktoś próbował mi wcisnąć taki scenariusz, to bym wyśmiał.
0
@catalanian09 Rozumiem. Może niepotrzebnie ukąsiłem w swoim komentarzu - to nie do Ciebie, po prostu załamuje mnie już ta drużyna.
1
@catalanian09 Nic, niestety. Po prostu dziwi mnie tłumaczenie decyzji, które spowalniają grę i sprawiają, że nie potrafimy wymienić 3 podań.
0
@catalanian09 Czyli zamiast dać Puigowi do spółki Rakitića, który ma lepsze podania i orientację taktyczną niż Vidal, to wstawia Rakietę do Vidala, żebyśmy bronili wyniku 1:0 z Realem Valladolid? No, nie ma co - przecież taką Barcelonę pokochaliśmy, prawda?
13
Super, schodzi Puig i będziemy oglądać 40 minut smętów w trójce Vidal-Busi-Rakitić. Naprawdę, każdego z nich szanuję, ale już rzygam widząc te trzy nazwiska obok siebie.
0
Vidal to jest wariat jednak :P ma piłę, wali w bramę. Najs. A Puig ruchliwy - ja totalnie widzę w nim kapitalny potencjał, ale błagam - nie oczekujemy od niego, że on zacznie grać jak Iniesta w ciągu kilka meczów. Nawet Iniesta nie grał jak Iniesta po 10 meczach w pierwszym teamie.
3
Nie dociera do mnie, jak można tak krótkowzrocznie budować zespół i rozgrywać spotkania. Po co nam Pjanić, skoro większość składu po 30-ce? Po co z ławki wchodzi Vidal 32-letni, zmieniając 29-letniego Griezmanna? W normalnych zespołach wygląda to tak, że albo gra kilku młodych, a na końcówkę wchodzi doświadczenie, albo zaczyna doświadczenie, a wchodzą młodzi. U nas zaczyna doświadczenie, wchodzi doświadczenie, do klubu przychodzi doświadczenie, a młodzi to zagrają kilka minut w sezonie albo odejdą z klubu.
5
A inna sprawa, że Fati zdawał się nie widzieć, żeby zrobił coś złego. To mnie najbardziej martwi. On powinien był sekundę po ruszyć do rywala i sprawdzić, czy wszystko jest ok, a stał sobie, jakby nic się nie stało. Powinien ostry opieprz dostać od trenera za takie zachowanie, jako całość.
0
Ja bym dał czerwo. Ma farta Fati.
EDIT: No i dokładnie, dobra decyzja. Idiotyczne zachowanie.
0
@normasubiektywna Może i cebulackie, jakoś przeżyję Twoją niezwykle bolesną opinię :P A Espanyolu po prostu nie lubię, są upierdliwym rywalem Barcelony i źle mi się kojarzą. Jak dla mnie każdy ma prawo myśleć po swojemu.
0
Pięknie by było, gdyby Espanyol spadł z ligi i gdybyśmy dołożyli do tego solidną cegiełkę :D
33
Akurat pozostanie Setiena na kolejny sezon to spoko pomysł. I tak za tego zarządu nic nie wyciśniemy z tej ekipy, a z Setienem przynajmniej mamy pewność, że taki Riqui czy Fati pograją. Poza tym zwalniając trenera po pół roku naznaczonym pandemią strzelilibyśmy sobie tylko w stopę PRowo. Nie żeby ta stopa nie była w rozsypce tak czy siak.
0
@bleble123 Nie zgadzam się zupełnie, doszukiwanie się jakiejś zmowy sędziowskiej to szukanie winnego tam, gdzie go nie ma. Sędziowie mylili się, mylą się i na pewno będą się mylić w obie strony. W jednym sezonie trochę bardziej w stronę Realu, w drugą - w stronę Barcy.
Jest jeden jedyny sposób, aby zapobiec takim sytuacjom i nie jest to bunt czy wywiezienie Tebasa na taczkach. To wygrywanie meczów. Karne może i są kontrowersyjne, ale spalone już nie, więc ten aspekt odchodzi do lamusa. Barca z 2011 roku nie doprowadziłaby do sytuacji, w której szukamy winy u sędziów. Po prostu wygrywałaby i to w pięknym stylu.
A przytaczanie spalonych w latach, kiedy nie było VAR-u - no sorry stary, ale ludzkie oko nie jest w stanie wyłapać takiego tempa gry. My też mieliśmy wielokrotnie szczęście dzięki temu.
0
@nokia666 no wiadomo, to był sarkazm maksymalny :P oczywiście, że zarząd musi zniknąć, ja zwyczajnie wyśmiewam ten transfer, bo widać, że to wywalone w błoto 70 mln
0
Nie martwice się, przyjdzie Pjanić, zaczniemy wygrywać XD To właśnie jego nam brakuje