0

@wojtek_debiec4 no pewnie, nie ma co teraz brać na siłę i akurat decyzja o nieściąganiu kogokolwiek w zimie była super (pewnie za to polecą, dla ironii). Natomiast Suarez nie od wczoraj jest coraz starszy :P i skoro widzą to kibice to wydawać by się mogło, że osoby decyzyjne również

13

A dla mnie fenomenem jest to, że przy tylu wywalonych pieniądzach mamy tak duże kadrowe problemy na 4 pozycjach - PO, ŚO, N i skrzydłowy. To jest absurd i prawdziwy powód, dla którego dyrekcje sportowe za rządów Bartomeu to śmiech na sali i auto-diss, a nie to, że w miesiąc w połowie sezonu nagle nie udało się znaleźć sensownej 9-ki.

19

No i git. Nigdy go nie widziałem w akcji, ale c’mon - 10 mln? To prawie nic w dzisiejszych czasach, a jeśli jest szansa na bardzo dobrego grajka to warto tak niewielkie ryzyko podjąć. Nie ma co narzekać, lepiej kupić 10 talentów, z których jeden zrobi wielką karierę, niż kupić ostrożnie 5, podczas gdy ten 1 będzie śmigał w Realu.

1

@KamQiX 31 mln to nie dużo jak na dzisiejsze realia. Dużo więcej i tak straciliśmy na kupowaniu "pewniaków", a tak przynajmniej coś z niego może być ciekawego.

0

@Ratamahatta Griezmann po prostu w Atletico był takim Messim. Grał gdzie chciał, wszyscy grali na niego i tyle. Myślę, że przy Setienie i szybszej wymianie piłek on się odnajdzie lepiej, bo ma dobry zmysł do gry kombinacyjnej. No ale trzeba poczekać i zobaczyć.

1

@BarcaInfo Tzn. jak dla mnie Lautaro i potem długo nikt, jeśli chodzi o profil, więc jeśli nie Martinez, to widzę, że zarząd jak zwykle w formie.

0

@Commando Moim zdaniem każdy trener na świecie w chwili obecej wziąłby Ronaldo zamiast Neymara - profesjonalizm wyższy o kilka poziomów, a to dla trenerów jest kluczowe, do tego wciąż niesamowita skuteczność, psychika,technika i walory fizyczne. Podatność na kontuzje prawie zerowa.

EDIT: Może nie każdy, Brazylijczycy na pewno woleliby pracować z Neymarem, ale uważam, że większość topowych trenerów.

1

Nie ma co oczekiwać, że Fati będzie nowym Messim, a Puig Iniestą - może po prostu obaj będą na poziomie Pedro i przy dobrym trenerze będą genialni? A może jednak osiągną jeszcze wyższy pułap niż poprzednicy (no dobra, niż Messi to nie, ale wiecie o co mi chodzi). Spokojnie. Wiadomo, piłka karmi się naszymi emocjami i tym, że każdy mecz skrupulatnie analizujemy, ale prawdziwe wnioski można wyciągać dopiero po miesiącach lub całym sezonie.

Swoją drogą czasami jestem ciekaw, jak wyglądałoby ze strony komentujących wchodzenie do składu takich legend jak Puyol, Xavi, Andres czy zwłaszcza Valdes. O Messim nie ma co się rozpisywać, bo to inna, nieosiągalna dla zwykłych śmiertelników liga.

1

@KamQiX Geniusz! xD

0

Zawodnicy Granady kłócili się o każdy faul, nawet o takie, w których piłka była już dawno metro od naszego zawodnika. Ciężko się nie zgodzić, że gdyby tego sędzia nie gwizdał to mieliby większe szanse.

1

Panie i Panowie, niech wyznacznikiem efektu Setiena u kibiców będzie fakt, że jako wzorowy kierowca na co dzień, śmigałem przez miasto jak Kubica, żeby zdążyć xD

0

@DaPi Zazdroszczę, że wciąż możesz to przeżyć po raz pierwszy :D

0

@19cukier48 Chyba nie, my na dobrą sprawę tę pozycję mamy świetnie zapełnioną. Nawet odrzucając piłkarzy 30+, mamy tam De Jonga, Arthura, Puiga i Alenę (no bo wróci z Betisu w lato). A z tego co wiem jeden z największych talentów La Masii, Ilaix Moriba, też gra w środku pola.

0

@PsychoFAn16 To, że zaczniemy grać ładniej jest bardziej niż pewne, natomiast na wyniki niekoniecznie musi się to przełożyć. Wadą Setiena jest bardzo mała elastyczność i na bank przegramy przez to kilka meczów w naprawdę głupi sposób. Nie mniej - cieszy mnie, że perspektywa nadchodzącego meczu Barcy jest ekscytująca :D

0

@haryveb944 poza wymienionymi już wyżej, polecam Rick i Morty, Jessica Jones. Mindhunter, Trzynaście powodów, Piraci, American Crime Story - oba sezony, The End of the F***ing World

0

@mikael de Ligt pewnie myśli "TAK! Było warto!" :P

1

@myscooter I to się szanuje! Lepiej poczekać dłużej na świetnej jakości produkt, niż dostać jakiegoś bubla szybko. CD Projekt to nie Ubisoft czy EA, co kolejny raz udowadniają.

0

@BarcaInfo Już się nie mogę doczekać El Clasico, kiedy będzie miał Carvajala po swojej stronie :P

1

@Krzysiek872 Trochę chimeryczny zawodnik, ale być może Setien znajdzie na niego sposób. Nie możemy też oczekiwać, że każdy piłkarz z automatu u Setiena zacznie błyszczeć. Nie mniej - skoro sam trener go chce to jest dobry prognostyk.

0

@cat_r37 Zebrał dużo, bo Messi i Suarez mieli kontuzje. Jak tylko wrócili, zmiany ZAWSZE prezentowały się tak samo, a rotacje się skończyły. To nie zasługa trenera, że nazbierali tyle minut. Alena? Zagrał jeden średni mecz na początku roku i przez 3 miesiące nie powąchał murawy, a potem się okazało, że gra bardzo dobrze.

Z resztą w tym sezonie akurat kadrę miał dość szeroką, tyle że nie na swoje życzenie, a dlatego, że mu to narzucili. W drugim sezonie miał kadrę pod siebie i dało to tyle, że zajechał Rakitica, Suareza czy Busiego.

U Kloppa faktycznie w defensywie jest mało rotacji. ŚO można zrozumieć, boczni obrońcy gorzej. Pomoc i atak mają za to super obsadzony, również wszechstronnymi piłkarzami. Guardiola to w ogóle. My też mamy teraz szeroką kadrę, mi chodzi głównie o podejście - Klopp ciągle swoją ławkę poszerza, tak samo Pep, a Valverde najchętniej by ją zwęził. I nie dlatego, żeby dawać miejsce młodym tylko dlatego, że tak lepiej panuje nad ekipą. Ponownie - to nie znaczy, że jest slaby. To znaczy, że nie nadaje się do trenowania drużyn, które walczą o tryplet.

0

@cat_r37 Dlatego, że grasz na trzech frontach. Poza tym on wcale nie grał Fatim czy Perezem tak dużo - kiedy mógł, piłował once de gala aż w maju nie mieli sił. Spójrz, jak kadrę buduje Klopp czy Guardiola.

0

@borys27 A imię jego 40 i 4 :P A tak na serio to też się mega cieszę i faktycznie czuję ogromną ulgę.

0

@GeraltzKatalonii Pewnie się cieszy, że w końcu nie będzie grał jako boczny pomocnik :P

14

Długaśny post, ale ja tak lubię :P

Valverde nigdy nie był złym trenerem, ale też nigdy nie był trenerem dla nas. Bartomeu całą akcją się po prostu ośmieszył i pokazał, że ma kręgosłup moralny ze skoliozą.

Ernesto fajnie zaczął, ale z perspektywy czasu widać, że nie dla niego trenowanie klubu o takich ambicjach i wymaganiach. Można było to zaobserwować w przesadnym pragmatyzmie, preferowaniu węższej kadry, nieumiejętnym rotowaniu, dużej bojaźliwości we wprowadzaniu drastycznych zmian, itd. Mimo to uważam, że w klubach z niższej półki, typu Valencia, Sevilla, Athletic właśnie - byłby znakomity. Ma spokój i cierpliwość, ma pomysły taktyczne obliczone na wynik i mimo wszystko czasem potrafi obudzić zawodników.

Nam ostatnie lata pokazały jednak, jak bardzo potrzebujemy zwykłej frajdy z oglądania naszej ukochanej drużyny. Pewnie inaczej byśmy patrzyli na to wszystko, gdybyśmy nie mieli w składzie absolutnego topu światowego. No ale mamy i mamy prawo oczekiwać po prostu efektownej gry.

Co do Setiena - ja się nie spodziewam cudów. Tak naprawdę nie sądzę, żebyśmy cokolwiek wygrali w tym sezonie i to nie dlatego, że Quique jest zły, tylko dlatego, że trzon drużyny jest nasycony, wypruty i wypalony. Jednocześnie jestem przekonany, że nawet oglądając remisy czy porażki, obejrzymy sobie przynajmniej kilka fajnych akcji, ciekawych rotacji oraz nieoczywistych nazwisk w pierwszym składzie. A to dużo więcej niż mogliśmy oglądać przez ostatnie dwa lata.

Sposób w jaki zwolniony został EV jest godny pożałowania, ale zupełnie mnie nie zaskakuje - po prostu czekam na 2021 i wybory. Oby socios użyli tym razem głowy. Valverde szczerze życzę jak najlepiej i chętnie zobaczę, jak pod jego wodzą zaprezentuje się inny europejski team. A najbliższego meczu Barcy (ZNOWU!!!) nie mogę się doczekać :)

VeB!

10

W końcu nie mogę się doczekać następnego meczu Barcy :) Jak dobrze jest znowu czuć chociaż zalążek takiej ekscytacji.

0

@tatonik znając nasz zarząd to o tym nie pomyślą, a znając nasze szczęście to 2 lutego Lenglet złapie kontuzję (tfu!)

0

@tatonik Chłopak w jego wieku nie powinien być numerem 4. Dobrze, że idzie do Shalke, gdzie zapewne pogra więcej niż u nas. Myślę, że w klubie takim jak Barca idealnym rozwiązaniem jest duet doświadczenie+młodość, 3 stoper - pół na pół, również bardzo dobry, rotowany regularnie i 4 stoper - piłkarz 32+, a'la Mathieu, Vermaelen (bez urazów), Garay, Kompany, etc.

0

@Katalonbar Mistrzowie negocjacji xD

0

Osobiście uważam, że objęcie przez Xaviego posady trenera obecnie byłoby fatalną decyzją każdej ze stron. Choć niewątpliwie może być w przyszłości wielkim trenerem, być może nawet na poziomie Pepa czy Kloppa, to na chwilę obecną zupełnie nie zna Europy pod kątem trenerskim. Nie trenował nawet młodzieżówki.

I tak, Guardiola też nie miał bogatego CV obejmując nas, ale wg mnie obejmował Barcę w lepszym momencie - Xavi i Iniesta w primie, Messi w młodym wieku, wiele talentów w szkółce. Ale przede wszystkim dostał wolną rękę w podejmowaniu decyzji.

No i właśnie - lepiej, żeby Xavi, Puyol czy inne legendy wróciły do klubu z kimś innym niż Bartek za sterami. On nie da Hernandezowi swobody w odstawianiu przesyconych nazwisk od składu.

2

Pochettino wielokrotnie mówił, że nie poprowadzi Barcelony przez szacunek dla Espanyolu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?