0

@prezes757 A, rozumiem. No przy tym, co teraz się wyprawia to podejrzewam, że ciężko pozostać obojętnym.

0

@Uukasz_93 Zgadzam się. A i tak podjął masę głupich decyzji, więc to coś mówi.

4

@MrCule_X Neymar musi najpierw grać, a nie leżeć w szpitalu, żeby móc tak śmigać. To już nie ten sam zawodnik, który odchodził z Barcelony. Jego przyjście nie cofnie czasu. Co do Busquetsa to przy takiej grze on nie ma miejsca dla siebie. Gdybyśmy znów umiejętnie kreowali grę i kontrolowali mecz, to byłby jak złoto.

2

@prezes757 Zawsze byłeś za Bartkiem? Serio? Ten gość zarżnął wszystko co piękne w Barcelonie, a w zamian za to wcale nie wypchał naszej gabloty liczbą trofeów, których nikt inny długo nie zdobędzie. Wręcz przeciwnie - nie potrafił zbudować dobrze funkcjonującej drużyny, kiedy mieliśmy w ekipie najlepszego piłkarza w historii w swoim primie.

3

Levante - dwie bramki z akcji, jedna ze stałego fragmentu gry. Wszystkie naprawdę ładne i wypracowane. My? Gol z karnego, którego nie powinno nawet być. A może by tak Messi przestał w końcu brać drużynę na swoje barki? Może by tak kilka meczów odpuścił? Wtedy nie moglibyśmy się kryć za liczbami i może w końcu zarząd by zauważył, gdzie leży prawdziwy problem. Chociaż wątpię, bo raczej nie wskażą na siebie. Valverde chyba wielu ma już dość, ale on sam się tu nie zatrudnił i nie trzymał, to też nie on nie potrafił zbudować dobrze funkcjonującej drużyny wokół największego geniusza w historii klubu. Griezmann nie potrafi się odnaleźć, bo to kolejny piłkarz o profilu Leo. A zmiennika dla Suareza jak nie było tak nie ma i przy kontuzji Urugwajczyka nikt nie umie strzelić. A ostatnia rzecz (bo mnie wzięło, żeby wypisać parę gorzkich słów) - my zdobywamy bramkę i co robimy najczęściej? Cofamy się, broniąc wyniku. Levante strzela NAM i co robią? GRAJĄ DALEJ, ŻEBY STRZELIĆ. I to jest ten głód, którego my nie mamy od kilku lat. Jakby im jaja poucinali, brak zaangażowania, brak koncentracji, brak pomysłu w ofensywie.

3

@etobzyk Trzeba było zapłacić 70 mln za problematycznego typa, który odbił żonę swojego przyjaciela, co pokazuje jego brak kręgosłupa moralnego? Który w każdym klubie powoduje kwasy? No fakt, to byłby dopiero ruch. Martinez wydaje się póki co pokornym piłkarzem, który ma duży talent i ciężko pracuje dla drużyny - lepiej na kogoś takiego wydać nawet 150 mln, niż na Icardiego 70.

5

Lepiej go sprzedać poza Hiszpanię, nie ma co wzmacniać rywali zwłaszcza, że chętnych nie brakuje.

2

Brama na konto Semedo.

6

Prawdę mówiąc jestem w szoku, że aż tak Rakitić wypadł z łask. Szkoda mi go, zawsze zostawiał serducho na boisku. Chyba wciąż spokojnie mógłby czasem zastąpić Busiego.

0

U siebie gramy ładnie w tym sezonie i skutecznie. Dzisiejszy mecz na pewno będzie dobry i udany. Pytanie czy to cokolwiek zmienia, jeśli w LM na wyjazdach wciąż nie potrafimy zagrać na poziomie.

0

O, to dobrze. Przyda mu się, sezon długi, a on jeszcze się nalatał niedawno. Fajnie, jakby też usiadł Suarez i zagrał Ansu.

25

Słuszna decyzja, tylko się u nas będzie marnował, a póki co po prost nie jest nam potrzebny. Gdyby odszedł Rakitić i Vidal, to wtedy jak najbardziej. Ale tak to niech gra regularnie gdziekolwiek.

1

@BarcaInfo Tebas tego nie zapomni, haha. Ale ja tam się ciesze - wolę wieczór w tygodniu niż 13:00 w weekend. Jak pewnie większość z nas.

0

A może właśnie takie słowa wypowiedziane publicznie postawią trochę drużynę przed faktem dokonanym i nie będzie więcej narracji, że „Praga to trudny teren, a 3 punkty w sumie są no i cześć.” Strasznie mnie denerwuje takie rozczulanie się nad piłkarzami, podczas gdy oni wykonują jeden z najpiękniejszych zawodów świata i tylko swoją grą mogą się odpłacić kibicom za to, ile Ci im dają. A czasem po prostu nie mają motywacji. I ok, są ludźmi i ja to tozumiem, ale niech to przyznają albo właśnie powiedzą opinii publicznej, że nie tak to ma wyglądać i dążymy do innej gry. Bo takie popularne w futbolu gadanie o niczym jest moim zdaniem dużo gorsze niż zupełne odcięcie się od wywiadów.

2

Redakcjo, wkradł się Wam błąd logiczny w opisie MATSa - "Dzięki jego interwencji w 20’ czy dwukrotnie w 37’ Barcelona wracałaby do stolicy Katalonii na tarczy". Albo "Dzięki jego interwencji (...) Barcelona nie wróciła na tarczy/wróciła z tarczą" albo "Bez jego interwencji (...) Barcelona wróciłaby na tarczy".

4

Ta sama mentalność, co z Romą, Liverpoolem, Manchesterem. Czasem się udaje, czasem nie. Dzisiaj o tyle "łatwo", że rywal nieskuteczny i stawka nie ta, co w fazie pucharowej. Nie mniej - Slavia zagrała kapitalnie. Wielkie brawa dla nich, powinni byli mieć 3 punkty. Nie wiem, co się z naszymi dzieje, przecież zaczęli grać naprawdę fajnie w ostatnich meczach i znowu powrót do tej mizernej kopaniny, cofania się, oddawania piłki. Dramat, mecz do zapomnienia, piłkarski odpowiednik "zakuj, zdaj, zapomnij". Oby tylko w fazie pucharowej takie podejście im się nie włączało, chociaż i tak nie wierzę w nasz sukces w Europie w tym roku.

1

Wyglądamy bardzo, ale to bardzo słabo fizycznie. Albo to, albo kompletnie się naszym nie chce.

0

Siedzą na nas :P

1

Niby nic nie gra ten Real, ale Galatasaray to już w ogóle jest tak nieudolne, że na pewno prześcieradła wywiozą stamtąd 3 punkty.

0

@koksik2700 chyba bardziej chodzi mi o to, że do samego Valverde nic nie mam. Wciąż wydaje mi się, że nie jest trenerem dla nas, ale gdyby się okazało, że zmienił te najgorsze punkty przy odpowiednoch warunkach to przy wielu zaletach, które już ma nie byłby złym trenerem na koniec rządów Bartomeu i okres przed kolejną rewolucją w klubie.

2

Jakby nie patrzeć, kolejny przyjemny dla oka mecz Barcy. Widać, że Ernesto bardzo podoba się duet Arthur-De Jong. Jeśli jeszcze Griezmann wskoczy na równy poziom to mamy bardzo mocną pakę z silną ławką. Jeśli tak miałby wyglądać ten sezon, a w LM w końcu byśmy się nie skompromitowali, tylko grali na miarę swojego potencjału, to nie miałbym nic przeciwko pozostaniu Valverde na stanowisku trenera. Kto wie, może mając takich zawodników jednak tę naszą grę ożywi.

0

@arsenallondyn0 Bardzo solidnie, póki co z Lengletem naprawdę mocny duet.

1

@Kuczek A nie uważasz, że wyrażenie opinii rozpoczęte słowami "nie oglądałem ich" stawia Scorsese w bardzo małostkowym świetle? I wręcz bufoniastym? Ja myślę np. że kino Marvela jest kapitalne, ale nie uważam jednocześnie, że w jakiś sposób przebija "klasyki". Jest inne, po prostu takie kino ma zapewnić rozrywkę. Tyle, że Marvel zrobił coś niesamowitego, co wcześniej udawało się nielicznym markom - stworzył potężne uniwersum, w którym każda z postaci wzbudza emocje wśród widzów. A chyba tym ma być sztuka, koniec końców, prawda? Ma nas poruszać. Jakoś inne filmy z gatunku superhero albo po prostu sci-fi + efekty specjalne nie potrafiło wzbudzić takich emocji. To niewątpliwie wielka wartość tych produkcji.

2

@Damian11 Mega szanuję za ten wpis. Nie dlatego, że sam głosowałem na PIS (bo nie głosowałem), ani nie dlatego, że wartościami są mi bliscy (tu bliżej mi do lekko lewej strony). Szanuję, bo jest to prosty, szczery wpis, który po prostu argumentuje Twój wybór. I do tego się to powinno sprowadzać, a od godziny można tu głównie przeczytać wylew nieszczęśliwych przeciwników PIS-u, obrażanie ich wyborców, mówienie, że w tym kraju to już nic nie ma tylko trzeba się wynosić, podczas gdy ekonomicznie wcale nie jesteśmy w złym momencie (patrz: PKB). Pod tym postem też widzę, że uważacie kolegę za nieroba i ograniczoną osobę, choć nic o nim nie wiecie i nawet nie próbujecie zrozumieć czy zapytać (w większości). Rozumiem rozgoryczenie, sam nie jestem najszczęśliwszy z wyników (bo zupełnie osobiście np. jakikolwiek głos Konfederacji kłóci się z moim światopoglądem), ale żyjemy w demokratycznym państwie i większość wybrała w ten sposób. Podnośmy głos sprzeciwu, organizujmy protesty, promujmy wartości, jakie do nas przemawiają, bo od tego mamy tę bezcenną wolność słowa, ale naprawdę - da się to zrobić kulturalnie i w dialogu. Większość postów pod wpisem kolegi Damiana kończy jakikolwiek dialog i jakąkolwiek rozmowę, a tak na pewno do niczego się nie dojdzie.

0

Z prawonożnych lewoskrzydłowych to najchętniej zobaczyłbym u nas Sona. Tottenhamowi nie idzie dobrze i to może być niezły moment na wyciągnięcie chłopaka. Poza tym charakterem idealnie by do nas pasował.

0

@Jarema2000 No Barca Valverde niestety wielokrotnie pokazuje brak pomysłu w ofensywie, ale jeśli np. popatrzymy na te lepsze mecze Blaugrany z zamkniętymi ekipami, bądź na Blaugranę za czasów nawet Lucho, to widać tam pewien pomysł, a przede wszystkim zaangażowanie w grę. Widać jakieś chęci, jak np. dzisiaj u Szymańskiego.

1

@Bamek94 No TAKIEGO właśnie tak. O to mi chodzi.

2

@tobiasson92 Gadasz, a się nie znasz - przecież dzięki Brzęczkowi Krycha i Lewy ładowali bramy w ostatnich meczach :P

1

"Niełatwo się gra z takim rywalem jak Łotwa" i "to jest mecz, w którym nie można za bardzo zyskać, a można stracić" - odpowiednio Szpaku i Żewłakow. To chyba idealnie podsumowuje, jak usprawiedliwiającą narrację próbuje się uskuteczniać w mediach. Jeśli niełatwo gra się z Łotwą, to czy istnieje słowo na to, jak gra się z Niemcami? A może jednak z Łotwą właśnie POWINNO grać się łatwo i bezstresowo? A co do drugiego cytatu - myślę, że gdyby kadra zagrała fajną, szybką piłkę, z zaangażowaniem i chęcią gry ofensywnej, to zyskałaby bardzo dużo -zarówno ona, jak i kibice. A tak? Zostajemy z 3-0 po nudnym jak flaki z olejem meczu i wciąż z przekonaniem, że ta kadra na EURO dostanie solidne bęcki. I też rozumiem dziennikarzy, no bo ciężko jechać po kadrze, jak wygrali, ale to wszystko po prostu pokazuje nasz brak ambicji, aby zbudować fajną reprezentację na długie lata.

5

Kurczę, ale trzeba oddać Lewemu to, jak się ustawia. Ile razy widzieliśmy napastnika, który w takiej sytuacji zrobiłby bezmyślnie ten krok-dwa więcej i znalazł się na spalonym? To właśnie odróżnia niezłe 9-ki od tych najlepszych. Niesamowicie czuje przestrzeń i momentum w polu karnym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?