0

Skoro słabo mówi, to niech nie mówi do takiego Lahoza :P No bo czego on się niby spodziewał.

1

Te towarzyskie na drugim końcu świata to oczywiście marketingowo genialny ruch, ale w kwestii formy i zdrowia piłkarzy czysty idiotyzm. Naprawdę kluby powinny mieć możliwość zakazania swoim kluczowym zawodnikom tak chorych podróży, aby sobie pograli o pietruszkę.

9

Jeśli sędziowie La Liga to choroba tocząca hiszpańską piłkę, to Lahoz jest zupełnie oddzielnym przypadkiem trądu.

2

@edi81 Może się cieszyć ? :P Wygrywamy pewnie i gramy też niebrzydko, więc nie ma co na siłę szukać minusów.

0

@tkankowski Ja wiem tyle, że na początku sezonu był zdrowy, ale Valverde wolał stawiać na zgrany duet Pique-Lenglet, a potem Samu doznał kolejnego urazu i chyba jeszcze nie wyzdrowiał.

1

@JackPtak De Jong też gra dobrze. Niby niewidoczny, ale to Sevilla mocno go kryła, więc inteligentnie ściąga ich do boku robiąc miejsce Arthurowi, przez co Brazylijczyk błyszczy w rozegraniu.

3

Dalej niepewni w obronie, a w ataku decydują często błyki, ale słuchajcie - trzeba oddać Valverde, że twardo stawia na De Jonga i Arthura. Pamiętacie nasze obawy o środek pola Busquets-Rakitić-Vidal przy dwójce tak dobrych rozgrywających? Ja pamiętam, sam się tego bałem i nie byłem w tym odosobniony, a tutaj proszę - Busi zagrał kiepsko z Interem? Od razu korekta w środku. Griezmann nieobecny? Dembele w pierwszym składzie. Messi bez formy, a my mamy 3 piękne bramki i to własnie Holender z Brazylijczykiem robią nam grę. Żeby nie było - nie piszę tego, aby gloryfikować Ernesto. Choć lubię i szanuję gościa, to najchętniej zobaczyłbym u nas kogoś innego. Po prostu uważam, że nie możemy być hipokrytami - jeśli krytykowaliśmy (zasłużenie) Valverde za betonowy i nienaruszalny skład, to teraz musimy docenić, że wyciąga wnioski, a te wnioski przekładają się na grę i rezultat. Tyle, oby druga połowa przyniosła pewniejszą grę w defensywie.

0

@Bamek94 Ok, dzięki za rozjaśnienie! :D

0

Hej ludzie! Niedawno wróciłem do kraju i trochę się nie orientuję, więc chcę dopytać - ten pakiet na player.pl Canal+ Eleven Sports to właśnie na te dwa kanały? I czy to oznacza, że będę miał dostęp do wszystkich meczów La Liga? I czy LM dalej jest w Canal+?

3

@Pasibrzuch A ja zawsze twierdziłem, że trzeba być ostrożnym z pismakami. Nie znam ani jednej, ani drugiej strony osobiście, ale Valdes na pewno jest legendą, która wychowała się w La Masii, a Mundo Deportivo to pismo koniec końców zaangażowane politycznie, które popiera wybrane osoby ze środowiska Barcy - @juliacicha o tym pisała. Dlatego taki artykuł w tym momencie może być bardzo tendencyjny.

0

@Ostry00 żeś się zakręcił. Zaproś ją gdzieś, może na jakieś drinki czy coś w tym stylu. Pytanie oczywiście jak dobrze się znacie, ale możesz spróbować wprost jej powiedzieć, że chciałbyś ją zaprosić na randkę i czy miałaby ochotę wyjść. Osobiście bym odradzał wyjawianie głębszych uczuć, bo może to ją odstraszyć. A jak powie „tak” na randkę to masz sygnał, że dopuszcza taką możliwość i przynajmniej oboje wiecie, że to nie jest koleżeńskie wyjście. A jak usłyszysz „nie” - trudno. I tak nie masz wpływu na to co czuje i czego chce. Powodzenia i trzymam kciucki!

17

Też nie jestem fanem Valverde, ale jak dla mnie kwestia Coutinho to nie jego wina. W Bayernie Coutinho gra jako 10, a u nas takiej nie ma, bo jest Messi, który jako jedyny na świecie spełnia zadanie 10+9. Gdyby Coutinho miał tyle swobody u nas, co w Bayernie, to w defensywie powstawałaby ogromna dziura, a w ataku połowę CPU Leo i Cou zużywaliby na niewchodzenie sobie w drogę. A podstawowym założeniem pozycji nr 10 jest to, że pod nią ustawiona jest drużyna, a sam zawodnik ma zawsze pewność, że nikt nie będzie dublował jego pozycji, aby móc się skupić głównie na kreacji.

0

Czekam na kilka spotkań w tym stylu i z tą mentalnością. Fajnie, że Valverde w końcu wystawia środek pola pod kontrolę. Oby przyniosło to efekty na okres po lutym.

0

@GregSTG to prawda, choć pomarzyć można. Swoją drogą takie Getafe to też bym chętnie zobaczył w drugiej lidze.

1

Ter Stegen to od zeszłego sezonu najważniejszy gracz po Messim w naszym teamie. Niezwykle się cieszę z tego transferu, ogromne gratki dla Zubiego za ten ruch.

0

@Cvzx @dlamnieok Dziękuję Wam, Panowie.

1

Hej ludziska! Czy ktoś mógłby mi podrzucić link do dobrej Yerba Mate? Pamiętam, że jakiś czas temu był tutaj post ze sprawdzonym linkiem do dobrych jakościowo ziół, ale nie mogę znaleźć. Z góry dzięki!

22

Oby on, Xavi i inne legendy nie wracały do klubu za rządów Bartomeu. To musi być nowy rozdział w Barcelonie, z zarządem, który myśli długoterminowo i któremu zależy na czymś więcej niż pompowaniu numerków klubu.

0

@l0Messini no tak, ale chyba też nie patrzą nawet na wyniki i tabele, bo to też by ich raczej nie zachęciło do zachwytów.

1

Ja wiem, że te gale to ogólnie pic na wodę, ale jakim cudem aż 3 piłkarzy Realu z zeszłego sezonu może być nominowanych do jakiejkolwiek nagrody, która ma „the best” w nazwie, skoro przegrali wszystko co się dało i to w beznadziejnym stylu?

0

Świetny tekst. Zgadzam się, że Bartomeu szkodzi cruyfistowskiej wizji Barcy. Na szczęście jego kadencja kończy się po sezonie. Wiecznie rządzić nie będzie. Co do formy fizycznej to tak jak Ty obawiałem się pre-sezonu. Dobre porównanie drużyny z Fatim, które jednoznacznie pokazuje problem naszego pierwszego składu. Do całości dodałbym tylko kwestię tego, że o ile za motywację odpowiada trener, to załamująca jest też miałkość i zrezygnowanie naszych zawodników. Być może wynika ona z opisanej przez Ciebie słabej formy fizycznej, ale ja myślę, że problemem jest również przesyt i brak głodu. Odświeżanie kadry De Jongiem, Griezmannem czy Fatim to świetny krok, aby to poprawić, ale sami nie pociągną tego wózka.

1

@TheNekro94 Kontynuując nawiązanie do klasyku, skojarzyło mi się to:
- Panie Bartomeu, jak to jest niszczyć taki klub jak Barcelona? Dobrze?
- Wie Pan, moim zdaniem nie ma tak, że dobrze, albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć co cenię w życiu najbardziej - powiedziałbym, że ludzi, ludzi którzy podali mi pomocną dłoń kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam i co ciekawe to przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości nawet z pozoru uniwersalne bywa że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście by tak rzec ponieważ je znalazłem i dziękuję życiu, dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo "ale jak ty to robisz, skąd czerpiesz tę radość" a ja im odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny a jutro kto wie dlaczego by nie oddam się pracy społecznej i będę ot choćby sadzić znaczy, marchew.

1

@ściah Oczywiście, że nie tylko Valverde jest tu winny. Równie winny jest zarząd, który nie potrafi wymienić trzonu drużyny od 4-5 lat. Wybór do bólu pragmatycznego Ernesto to z resztą też ich decyzja, podobnie jak ładowanie chorych pieniędzy w graczy dobrych, ale niekoniecznie dla nas (Dembele, Coutinho). Natomiast myślę, że pierwszym krokiem do tych zmian mogłoby być pozbycie się Valverde. Z drugiej strony jeśli na rynku nie ma alternatywy to może lepiej nie robić zamętu teraz, przeczekać ten sezon i w kolejnym zrobić bardzo wyraźny krok w przód.

4

@Qlewer Jeśli miałbym cokolwiek wskazać to chyba fakt, że kolejny taki mecz siłą rzeczy przybliża klub do decyzji o zwolnieniu EV. A przynajmniej taką mam nadzieję.

142

Od dziecka marzyłem, żeby Reprezentacja Polski potrafiła zagrać jak Barcelona. Cóż - trzeba uważać, czego sobie życzymy. Marzenia się spełniają, problem w tym, że czasem z niefortunnym twistem :/

2

Ciekawe, że przy zestawieniu z Fatim stawiają Griezmanna po lewej, a młodego po prawej. Wdaje mi się, że obaj więcej by dali po przeciwnych stronach.

0

@Jimmydeska żeby tyko faktycznie była podmęczona, bo z naszą formą w kratkę to może być różnie, niestety :P

0

Za dwa-trzy lata czemu nie. Właściwie Suarez to już za rok mógłby odejść. Messi lepiej dla nas, żeby grał jak najdłużej, ale jeśli miałby odejść to mam nadzieję, że minimum w wieku 35-6 lat.

0

@LeoMessi1994 Podejrzewam, że Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepiej prowadzących się piłkarzy na świecie. Wiem, że Luis i Messi to też profesjonaliści, ale przynajmniej w przypadku Leo nie zawsze tak było. CR już od 17. roku życia stawiał na maksymalnie ciężką pracę i poświęcenie, Messi dopiero w wieku 20-21 lat zaczął dbać o dietę w najlepszy sposób. A Suarez ogólnie nigdy dłuższych kontuzji mięśniowych nie miał, to przez lata była pozbawiona urazów maszyna, ale przy jego intensywności to też nic dziwnego, że teraz się organizm odzywa. Do tego może to być zwyczajna predyspozycja genetyczna i CR mógł wygrać (i pewnie wygrał) doskonały los na loterii pod tym względem.

0

@Bobo25 Jeśli już to na jeden. A nawet wtedy taki argument najczęściej nie przechodzi z kanarem, który już Cię przyłapał bez biletu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?