0

@ShawnC Tak, masz rację - straciliśmy punkty po ręce w polu karnym, ale nie sądzisz, że to trochę nie powinno wyglądać tak, że BENIAMINEK, czyli drużyna z piłkarzami przynajmniej o klasę niżej niż nasi, ciśnie nas przy wyniku 2-1 próbując wyrównać, podczas gdy my się bronimy i próbujemy utrzymać jednobramkowe prowadzenie? Bo dla mnie to brzmi troszkę groteskowo. Sam fakt straty punktów być może wyniknął z błędu Pique, ale fakt, że nie byliśmy w stanie przeciwstawić się pressingowi i kontrom Osasuny, że nie byliśmy w stanie ich zdominować i strzelić kilku bramek po wielu stworzonych okazjach - to już taktyka i nastawienie mentalne.

0

@KamQiX Druga połowa wyglądała lepiej, bo Ernesto zdecydował się na mniej zachowawcze, a bardziej dominujące ustawienie - Fati to ofensywny skrzydłowy, a Rafinha rozgrywający. Arthur daje kontrolę w środkowej strefie, a Roberto to przede wszystkim pracuś zabezpieczający tyły. Także Valverde potrafi wystawić drużynę na dominację, ale z jakiegoś powodu prawie nigdy nie chce. Zauważcie, że w zeszłym sezonie zazwyczaj drugimi połowami wygrywaliśmy mecze. Ja Valverde bardzo lubię, podoba mi się jego spokój i uważam, że w wielu sytuacjach to właśnie ta cecha połączona z cierpliwością nas ratowała. Ale wciąż nie potrafię wyzbyć się wrażenia, że on do Barcy zwyczajnie nie pasuje ze swoim pragmatyzmem. Spójrzmy na De Jonga - czy mając takiego piłkarza nie powinniśmy go wystawiać na pozycji Busiego? Nigdy nie widzieliśmy środka pola Arthur-De Jong-Roberto/Rakitić. Czemu? Kiedy mamy go zobaczyć, jak nie przeciwko Osasunie?

1

@Forza_Juve Nie przejmuj się kolegą @Cule92 ;) Mecz faktycznie niesamowity, ale zadecydowało przede wszystkim to, że Juve napierało do ostatnich minut. Czasem naszej Barcelonie tego brakuje, niestety. A kibice innych klubów, jak dla mnie, zawsze mile widziani na tej stronie, o ile nie próbują nas prowokować tylko normalnie pogadać o czymś innym, niż Blaugrana.

0

@Matt_i1992 @ptsd W porządku, taki ten biznes jest i ja to rozumiem, ale to chyba nie znaczy, że musi mi się to podobać, prawda? Poza tym Barca nie zawsze taka była, często szanowała zdanie swoich zawodników bardziej, niż własne zachcianki. To Real był drużyną, który budował potęgę za pieniądze kosztem wszystkiego, byle tylko wygrywać. To była dla mnie bardzo duża różnica, między tymi klubami, której teraz nie ma (podobnie jak innych). Co do tego jak ludzie chcieli się pozbyć Rakiety - wielu użytkowników tego chciało, ja nie. Wspominałem, że gdyby sam chciał odejść, to pewnie byłby dobry czas, żeby na nim zarobić, ale też zawsze podkreślałem, jak dla nas jest istotny. I przede wszystkim należy uszanować JEGO zdanie. A Neymar? No tak jak mówię - dla jednych liczy się tylko to jak silna będzie Barca, dla mnie ważne jest też, jacy zawodnicy u nas grają.

3

@BarcaInfo Niedobrze mi się robi od tego, jak klub wypycha Rakitica. Bo ewidentnie nie są to już tylko plotki, coś musi być na rzeczy. Jeszcze rozumiem Dembele - przez 3 lata nie widać u niego poprawy w podejściu, bo gdyby złapał tyle samo kontuzji, ale pokazał, że mu zależy na piłce ponad wszystkim, to byłoby inaczej. Ivan natomiast spędził u nas 5 sezonów, podczas których był wzorem profesjonalizmu i kluczowym grajkiem. I nawet, jeśli jego czas przemija powoli, to naprawdę warto uszanować jego decyzję o pozostaniu. Ale nie - zarząd się uparł na Neymara, bo chcą pozostawić po sobie głośny transfer i zrobią to kosztem wszystkiego.

0

@Barcelona92 "NEYMAR DOKMNIĘTY? Jeszcze NIE". Reakcja przedstawicieli Barcy z @EduAguirre7 po opuszczeniu losowania. Z OSTATNIEJ CHWILI, godzina 12:00 w @elchiringuitotv!

0

@Rafau96 Breaking Bad to mój ulubiony serial ever, potem chyba Twin Peaks. Better Call Saul, Dark, Suits, Peaky Blinders, Prison Break, 13 Reasons Why - to kolejne, które już ciężko mi umiejscowić w kolejności, ale które po prostu uwielbiam. I masa innych, już teraz nie pamiętam.

0

@BarcaInfo Jezu... Żaden rodzic nie powinien chować własnych dzieci :( Nie potrafię sobie wyobrazić przez co przechodzi jego rodzina i on sam. Mam nadzieję, że będą mieli czas i przestrzeń na żałobę, z dala od mediów.

0

@przemyslawmazur swoją drogą nie ma to jak przygotować 5 wysokiej jlasy napastników trenerowi, który słynie z pragmatyzmu i gry defensywnej. No ale kto wie.

0

Ja mam tylko nadzieję, że jeśli już Wiadomo-Kto do nas trafi, to odbędzie się bez wałków i bez przekrętów, bo poprzedni transfer z 2013 zostawił za sobą ogromny smród. Chciałbym, żeby w końcu Barca zaczęła być kojarzona z pozytywnymi zdarzeniami, a nie z finansowymi machlojkami. Mając jednak na uwadze fakt, że jesteśmy blisko granicy przekroczenia budżetu płacowego, obawiam się, że Bartomeu może tym transferem wyrządzić krzywdę klubowi.

1

17

Fajny artykuł. Pamiętam jak jakiś czas temu ktoś wypowiadał się na temat podejścia Barcelony do budowania drużyny (i to był albo Ćwiąkała, albo ktoś z dwójki ekspertów z La Liga Loca) i dosyć trafnie stwierdził, że po odejściu Xaviego Barcelona przestała starać się budować świetną drużynę, którą Messi wynosi na wyższy poziom a zaczęła myśleć "kogo będzie potrzebował Leo, żeby wygrywać". Różnica zdaje się niewielka, jednak jest to mentalność, której apogeum widzieliśmy rok temu - gdy Messi jest na boisku, 10 piłkarzy w bordowo-granatowych trykotach przestaje czuć jakąkolwiek odpowiedzialność za wynik i szuka Argentyńczyka przez 80% meczu. Ciężko tak zawojować Europę. Takie City czy Liverpool nie mając Leo, musieli zbudować silną, perfekcyjnie uzupełniającą się ekipę i gdyby do nich wstawić Messiego, to jestem skłonny stwierdzić, że dzisiejsza Barca nie miałaby podejścia. Myślę, że przyjście Griezmanna i De Jonga to krok w bardzo dobrą stronę, o ile im też nie nawrzuca się myślenia pt. "Messi nam wygra mecz". Neymar sportowo na pewno by nam pomógł, ciężko z tym polemizować. Ja go osobiście nie chcę z powodów pozasportowych, ale i tak nie mam wpływu na jego transfer, więc jak tu trafi to pozostaje życzyć mu jak najlepiej. Tak jak całej ekipie.

1

@pienaar Oczywiście, że tak. Wiele razy to już pisałem - nikt, kto go tutaj nie chce, nie twierdzi, że on sportowo nie podniósłby naszego poziomu. I na pewno fajnie byłoby obejrzeć, jak dzięki niemu Barca podnosi Puchar Europy. Osoby przeciwne jego transferowi po prostu nie chcą z powrotem kogoś, kto potraktował klub jak potraktował. Chodzi tylko i wyłącznie o aspekt pozasportowy, który dla wielu sympatyków jest zwyczajnie bardzo istotny.

2

@RMDagothek to ja tylko dodam do wypowiedzi kolegi @AV0CAD0 , że przyjście Rakitica zbiegło się z ostatnim sezonem Xaviego i - z powodów do dziś dla mnie niezrozumiałych - spore grono kibiców (oraz chyba wybrane media) określały go jako zawodnika mającego „zastąpić” Xaviego. Stąd zamiast cieszyć się z genialnego transferu świetnego piłkarza za 20 mln, od pierwszego sezonu był nazywany niewypałem, choć nigdy tak naprawdę nie miał (i jak większość grajków nie byłby w stanie) wypełnić luki po Hernandezie.

0

@artkow06 to miło, w tej pierwszej faktycznie wydźwięk mógł być bardziej spłycony :) koniec końców wszystkim nam zależy na tym, aby Barcy szło jak najleiej, po prostu niektórzy chcą innej drogi do tego niż inni

1

Dzięki za ten artykuł, Julia! Rozjaśnia wiele kwestii.

1

@artkow06 Różnica między Griezmannem a Neymarem jest taka, że Griezmann odstawił pajacerkę z filmem, ale koniec końców po prostu do nas nie przeszedł. Neymar był naszym zawodnikiem i potraktował klub bez szacunku, składając na nas pozwy do sądu, itd. Ja na pewno będę pamiętał, ale nie mam zamiaru na niego pluć. Poza tym gdyby był zawodnikiem Barcy to oczywistym jest, że chciałbym, aby grał dobrze. Ale nie zacznę go z powrotem uwielbiać i pisać, że jest moim ulubionym zawodnikiem. Oczywiście, że będę się cieszył, jak wygra nam mecz, ale nigdy w moich oczach nie będzie legendą taką jak Ronaldinho. Poza tym nikt nie zaprzecza, że piłkarsko jest to geniusz i wiadomo, że dużo by nam dał, ale to nie oznacza, że dla niektórych kibiców aspekty pozasportowe nie są ważniejsze. Wiele osób kibicuje Barcy przez emocjonalne związanie z klubem, nie dlatego, że grają tam fajni piłkarze z ładnymi kiwkami. I dla takich ludzi fakt tego, czy wygramy LM czy nie jest mniej istotny niż to, czy Neymar ze swoim wielkim bagażem kontrowersji będzie znów zakładał nasz trykot.

0

@JurtonFCB Oczywiście, ale ja nie życzę Neymarowi źle - po prostu nie chcę go u nas. To jest główna różnica. Oczywiście, że już dawno mu wybaczyłem, ale czy to oznacza, że mam go witać z otwartymi ramionami? Jeśli dziewczyna mnie zdradzi to po latach mogę jej przebaczyć i nawet wyjść na kawę, ale raczej mało prawdopodobne, że jej kiedykolwiek zaufam i będę chciał z nią być. Co do tego jak ja bym się zachował - pewnie wybrałbym lepszą finansowo ofertę, ale - jak pisałem wiele razy - nie chodzi o to, ŻE odszedł tylko o to jak nas zwodził. A tego raczej bym nie robił, jeśli tyle zawdzięczałbym danemu miejscu pracy.

1

@socha Mówisz o wyrażeniu "zachował się jak szmata"? Miałem o tym dyskusję z moderatorem i nie jest to równoznaczne z napisaniem "Neymar to szmata". Jedno porównuje jego zachowania, drugie obraża jego osobę. To raz. Dwa - jest to jedno słowo w moim dość długim poście i fakt, że przytaczasz tylko to pokazuje, że albo nie chciało Ci się czytać reszty i próbowałeś zabłysnąć tekstem o rodzicach, albo po prostu nie masz kontrargumentu. A rodzice nie wiem czy wiedzą, od wielu lat z nimi nie mieszkam. Ale spytam przez wzgląd na Ciebie.

8

@Al FCB Nie skończymy, bo zachował się jak szmata w stosunku do naszego klubu. Może dla Ciebie Barca jest zbieraniną cracków, którzy mają strzelać ładne bramki, ale dla wielu kibiców Barcelona to coś więcej. Pewne wartości, które są ponad każdym zawodnikiem. Gdyby odszedł bez hałasu - zero spiny. Niestety, Neymar wyczekał do początku sierpnia, żeby wyciągnąć od nas 26 mln, potem złożył na nas pozew o ten hajs, publicznie obraził prezesa klubu (to czy go lubię czy nie nie ma znaczenia - on reprezentuje Barcelonę) i tak dalej. Sory, dla mnie i dla wielu innych w piłce są rzeczy ważniejsze niż to, czy Brazylijczyk-milioner będzie wywijał nogami nad futbolówką w naszych czy innych barwach. I wiem, że nie każdy musi tak mieć, ale każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, więc jeśli niedobrze Ci się robi od słów "napluł nam na klub" to mam dobrą radę - nie czytaj tych komentarzy albo tu nie wchodź.

0

@Odesseiron No dokładnie, a najgorsze, że on za nic nie jest wart aż takiej uwagi z naszej strony. Ot zwykły piłkarz - świetny technicznie i jednocześnie bardzo problematyczny. Estadio Johan Cruyff powinno być ponad tym, ale to tylko pokazuje, czym jest dzisiejszy zarząd. Byle tylko było głośno o transferach, byle zaklepać największe nazwiska, po trupach do celu. Na szczęście jeszcze tylko 1 rok.

2

@Jakchcesz A, już rozumiem. No to ewidentnie się myli, z pewnością są osoby kibicujące przed 2010 rokiem, które nie oglądają Barcy ze względu na wartości i jej romantyczność. Ale wciąż niczego Ci nie narzuca, może niefortunnie się wyraził pisząc WSZYSCY, ale to wciąż tylko jego opinia.

0

@Vxb93 Zgadzam się. Jeśli już tak bardzo chcemy kogoś na LS to taki Son byłby genialnym wyborem.

1

@Jakchcesz No spoko i nikt Ci nie narzuca - on po prostu wyraził swoją opinię. Nawet napisał "osobiście uważam". I prawdę mówiąc ciężko się nie zgodzić - jeśli zakochaliśmy się w wartościach Barcy, to mamy cieszyć się z powrotu Neymara? Nie dla wszystkich ta romantyczna strona musi być istotna, ale dla kolegi @KmN i np. dla mnie jest. Ty chcesz jego powrotu - super. Masz prawo. Ale nie nastawiaj się na walkę tylko dlatego, że ktoś wyraził opinię odmienną od Twojej.

1

Nawet jeśli kupią tego Neymara wymieniając za Dembele (czyli liczba napastników się nie zmieni) to zablokują rozwój Ansu i Pereza, bo o ile Dembele spokojnie można rotować, to Neymara już nie, bo znowu będą kwasy.

1

@PuszkinFan Też o tym pomyślałem :P

7

No nie wiem, czy tak dobrze się tam czuje, był dość skryty w tym meczu i pokazał bardzo niewiele swojego kunsztu. Dużo lepiej wypada, gdy jest centralnym punktem naszych akcji i argument, że akurat z eksperymentalnym środkiem w Bilbao nie wypalił jest słaby, bo on indywidualnie wyglądał dużo lepiej niż z Betisem.

1

@IronSanHybrid Myślę, że po debiucie w pierwszym zespole nie będzie musiał się martwić podobnymi rzeczami :)

2

Roberto to wczoraj posłał taki pass a'la Xavi, że szczena mi opadła. Może naprawdę fajnie wypełnić rolę po odejściu Rakiety (prawdopodobnie w następne lato).

5

@Naturopata Bo w środku pola tłok.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?