0

Powiem Wam, że sam Koeman super, ale uważam niezmiennie, że to nie trener jest problemem, a zarząd. Mówimy o rewolucji - nie wiem jak ją przeprowadzić, skoro mamy starych zawodników na potężnych kontraktach, nie mamy pieniędzy w kasie, a w dobie COVID kluby nie będą nam niczego ułatwiać wydając krocie na 30-latków. Koeman przyjdzie do drużyny, w której może i będzie trzeba stawiać na młodych kosztem starych, ale jednocześnie Bartek mu powie "masz wygrać wszystko", więc kim będzie grał Ronald? Niedoświadczonym Puigem, Araujo i Fatim, czy Pique, Busquetsem i Griezmannem? Moim zdaniem żadnej rewolucji nie zobaczymy, póki Bartek nie poda się do dymisji. A samego Setiena jest mi po ludzku szkoda - został kozłem ofiarnym, a dostał drużynę pozostawioną przez Bartomeu totalnie w zgliszczach.

3

Żadna różnica, z tym zarządem to nawet Klopp by nie pomógł, bo wiązaliby mu ręce. Koeman oczywiście super postać i fajnie byłoby, jakby został po odejściu Bartka.

0

@Dari0G Tak uważam, ponieważ w mentoringu chodzi o przekazanie doświadczenia. To, że Suarez fizycznie ma braki nie odbiera tego, że doskonale wie, jak się ustawić. Spójrz na to z tej strony - Guardiola trenując Barcelonę nie miałby sił ani techniki w wieku czterdziestu kilku lat, aby robić to, co Messi i Iniesta, prawda? Ale wiedział, gdzie mają stać i jak się ustawiać.

Tym samym byłby mentoring dla młodego chłopaka od Luisa. Czy Suarez robi z siebie bałwana? Pewnie, że tak, niestety. Czy gra gorzej, niż dwa lata temu? Z pewnością. Czy ma serce do gry i mimo wszystko strzela - również prawda. Czy w swoim czasie był najlepszą 9-ką świata - dla mnie z pewnością, ale że był w top 5 to chyba też nie mamy wątpliwości.

Pozytywy są głównie przeszłością, ale w mentoringu to nie ma znaczenia. Dlatego powinien zostać w takiej roli, wejść od czasu do czasu i tyle.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Oczywiście, że zarząd. Piłkarze jako grupa troszkę, ale oni też są ofiarami tego chorego zarządzania. Odpowiedni ludzie na stanowiskach i wizja na budowanie zespołu - tylko to nas uratuje. Transfery nic nie dadzą, jeśli za nimi nie stanie konkretna koncepcja. Tak samo trenerzy czy dyrekcja sportowa.

0

@Dari0G wiesz stary, ja z kolei wierzę w to co widzę. W moim odczuciu Suarez jest najlepszym napastnikiem Barcy, jakiego widziałem w życiu (od 2003 r). Jest piekielnie inteligentny, zadziorny i ma wyjątkowy charakter, który może tylko pomóc zbudować młodziaków. Sprowadzanie Luisa do symulanta i awanturnika jest tak samo małostkowe, jak sprowadzanie sukcesów Messiego do tego, że Barcelona grała pod niego i w innej ekipie byłby zerem.

27

Krytykujecie Frenkiego, ale nie wiem czy pamiętacie jego początki - widać było po nim wielką pewność siebie, pomimo bycia świeżakiem nie bał się szukać miejsca do gry, dyrygować zespołem i brać na siebie rozgrywania. Dla mnie ten chłopak to geniusz, tylko totalnie stłamszony przez fatalną Barcelonę, w której niezależnie od wszystkiego grać musi Busquets, a każda piła ma lecieć do Leo. Jak on ma się pokazać w takim świetle? I z tym zderza się praktycznie każdy, kto do nas przychodzi. Nic dziwnego, że zdziadział.

Potrzebujemy zarządu z wizją. Jeśli to będzie, wszystkie inne rzeczy budowane pod spójną wizję przyjdą same z czasem.

0

@monsterrize Wybacz, ale taki post sugeruje, że jesteś kolejnym, który myśli, że przebudowa to kwestia kilku transferów i zmiany trenera. Barcelona jest w ogromnym kryzysie strukturalnym i wizerunkowym. Młodzi zawodnicy nie chcą do nas przychodzić, bo od lat tylko psujemy talenty. Mamy ogromne zadłużenia i zawodników po 30-ce na gigantycznych kontraktach. Mamy problem z pomysłem na ten klub, z wizją i transfery, które wymieniłeś byłyby tym samym, co dotychczasowe działania klubu - naklejaniem plastra na ropiejącą i zainfekowaną ranę.

0

I tak długo wytrzymał z tymi dziećmi u sterów. Życzę mu jak najlepiej, niech podejmie decyzję najlepszą dla siebie.

6

Suarez to był jedyny, któremu się chciało wczoraj. Do tego strzelił bramę - jest ostatnim do jakiego bym się przyczepiał. Moim zdaniem dobrze, aby został jako mentor dla napastnika nowego, z resztą on sam mówił nie raz, że ktoś nowy musi dojść. Naprawdę - hejtujemy tu piłkarzy, Setiena, ale wszystkie te emocje powinniśmy kierować w stronę prawdziwego winnego - Bartka.

6

@Flores a ja się cieszę, w końcu zarząd nie ma jak mydlić oczu zwycięstwami po geniuszu Leo - to jest moment, kiedy Bartomeu i jego ludzie nie mają szans na pozostanie w klubie, nawet przy wyborach za rok. Już w 2015 widzieliśmy, co trofea robią z mózgami socios - tryplet wystarczył, żeby pozostawić na stołku najgorszego prezydenta w historii Barcelony. Więc zdecydowanie - dobrze, że odpadliśmy właśnie tak.

0

Jeśli Bartomeu naprawdę tak kocha klub, jak wielokrotnie podkreślał, to zamiast próbować ratować swoje ego, powinien podać się do dymisji natychmiastowo i jak facet przyjąć na klatę konsekwencje swoich decyzji. Albo to, albo zostanie zapamiętany jako prezes, przez którego Messi uciekł z Barcelony. Mi tam rybka, wierzę że bez Leo też uda się zbudować wielki team z odpowiednimi ludźmi u sterów, ale jednak wolałbym, żeby został chociaż jako mentor dla młodych.

Natomiast nie ma szans, że po tym sezonie socios zagłosują za rok na kogokolwiek ze sztabu Bartka. Więc w tym świetle wczorajszy gwałt Bayernu był dobrą rzeczą.

0

Rozumiem ten skład, zważywszy na braki kadrowe i formę poszczególnych piłkarzy. Natomiast jeśli w zespole pokroju Barcelony, w jednym z najważniejszych meczów sezonu, jedynym dryblerem jest 33-latek, a na ataku gra Arturo Vidal, to chyba mamy ostateczny dowód na amatorkę, jaką odstawił Bartek z ekipą.

0

@gumaz obrona, tak jak z resztą u nas

0

@FutbolToMagia Tzn. żeby nie było, uważam, że ogólnie Eto'o do nas pasował lepiej i zgadzam się, że transfer kretyński. Po prostu pisałem, że Ibra piłkarsko przewyższał jednak Eto'o, bo miał dosłownie wszystko. Eto'o to była jednak przede wszystkim 9, Ibra miał wszystkie cechy 9-ki i 10-ki.

0

@Bernard777 Nie no, Ibra był znacznie lepszy od Eto’o. Piłkarsko to był najlepszy napastnik dla nas, nawet lepszy niż Suarez, ale to się nie miało prawa udać pod kątem zderzenia osobowości.

6

Prawdę mówiąc bardzo chciałbym go u nas zobaczyć. To byłby chyba największy transferowy hit dzisiejszej piłki plus totalnie nie jestem w stanie przewidzieć, jak zmieniłaby się szatnia i jak wyglądałaby nasza drużyna. Sam scenariusz kompletnie nierealny oczywiście, nie stać nas zupełnie na niego.

0

@BorzyKrzys Masz stary absolutną rację - mój komentarz był emocjonalny i oczywiście rozumiem to, że nie mieli sił ani doświadczenia :P Po prostu to jest trochę klasyk z tymi underdogami - nie potrafią utrzymać takiego 1-0 i to strasznie wkurza.

14

Zawsze tak jest, takie Atalanty to są jednak pierdoły. Zawsze się cofną w 11 i wpuszczą jakąś szmatę. Dobrze im tak, skoro nie potrafią grać inteligentnie, to będą przegrywać.

6

@Herbert Pewnie dlatego, że mówimy o jego karierze, a nie o fanboyowaniu i kibicowaniu. Ja kocham Barcelonę, ale gdybym miał do wyboru pójść do Realu albo nie (bez oferty Barcelony) to bym się nie zastanawiał pół sekundy. Jeden z najlepszych klubów na świecie. I wcale nie znaczy to, że muszę kochać ten klub tak jak Barcę, ale myśląc o swoim życiu i karierze, nie kierowałbym się takimi rzeczami.

0

@Konias4318 No oni są przyzwyczajeni do bólu jednak. Lewy kiedyś 60 czy 70 minut w kadrze rozegrał mając dziurę w nodze (to był chyba mecz ze Szkocją albo Irlandią). Poza tym zamrażają porządnie i może biegać.

0

Obrona City chyba śpi. Niech już nie wypuszczą czegoś takiego, bo bez przesady.

3

Jak Grecji się udało w 2004 to nam też może. Osobiście wolałbym jednak, żebyśmy w tym sezonie oraz w następnym tej LM nie wygrali, bo jeszcze na fali emocji socios wybiorą ten sam zarząd, który „po latach przyniósł upragnioną LM swoimi strategicznymi decyzjami”. W dłuższej perspektywie lepiej by było, jakbyśmy wygrali za rok co najwyżej CdR, żeby przypieczętować reformę w klubie.

3

@PatrychoO to samo chciałem napisać :P Normalne, że uważa ojca za najlepszego w historii.

2

@MichalZZZ Natasza Urbańska

0

@Litman Ja myślę, że to nie ich wina. Ustawili po prostu template 5-letniej umowy w PDFie czy WORDzie i niestety biedaki nie potrafią tego zmienić. A wstyd się przyznać, więc lepiej mówić, że to przemyślana decyzja.

0

Pewnie na 200% w Barcy

4

Ja tam nie uważam, żeby to było plota. Pasuje to do profilu zawodnika. W ogóle ciekawe, czy oni go kiedykolwiek sprzedadzą, bo piłkarz przed dołączeniem do klubu musi przejść badania medyczne. To jest bardzo duży problem w przypadku Dembele.

10

Gadacie i gadacie o tym, że się nie sprawdził - jakby sprawdził się Coutinho, Dembele, Griezmann, Denis Suarez, Paco Alcacer, Andre Gomes, czy Lucas Digne, a tylko Arthur nie. Ich nie wypychano z klubu, jasne było, że to czas na zmianę. U Arthura wcale to jasne nie było. Poza tym reszcie dawano wiele szans, a wielu z nich nie miało nawet jednego takiego spotkania, jakich miał Arthur przynajmniej kilka, jak nie kilkanaście.

Wypychanie zawodnika z klubu jest słabe i pokazuje nieudolność strony zarządzającej. Dodajmy do tego fakt, że był to ruch spowodowany fatalną finansową kondycją klubu - ca co Pan Prezes Bartomeu miał przecież genialny plan podczas wyborów w 2015 roku. A potem dodajmy do tego fakt, że jednak kupili 30-latka za część tego hajsu. Tak czysto po ludzku nie dziwię się Arthurowi. To na pewno nieprofesjonalne, ale nie bardziej żałosne od postawy zarządu w tej sytuacji wg mnie.

1

@MichalZZZ Olivia Wilde :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?