PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bart_08 Pewnie to zrobią. Dla mnie to jest absurd i pokazuje totalną nieudolność. Koeman wywalił w pierwszej chwili drugiego najskuteczniejszego strzelca zespołu, nie mając nikogo na jego miejsce. Zarząd pozwolił, aby stało się to publiczne, więc wszystkie kluby doskonale wiedziały, że Suarez będzie do wzięcia za darmo i sobie poczekają, bo po co mają płacić?
No i teraz, jeśli serio mamy mu wypłacić rok kontraktu, to już naprawdę lepiej go trzymać w rotacji. Zaoszczędzimy niby na bonusach za bramki czy występy, ale no bez przesady.
0
@Bogan Masz rację, Pep zmarnował kasę na nich i to sporo (zwłaszcza Ibrę), ale w przypadku Szweda piłkarsko był to ruch najlepszy z możliwych. Być może dało się przewidzieć, że jego charakter będzie problemem, ale warto było z nim zaryzykować. Poza tym Guardiola sześcioma trofeami i koncepcją, jaką miał na nasz zespół pokazał, że warto mu zaufać.
No i mimo wszystko - Zlatan miał wtedy 28 lat, ale Chygrynski i Hleb byli młodzi. Też inaczej inwestuje się w młodych, których zawsze łatwiej sprzedaż, niż w 29-latka.
1
@dafik85 W sumie racja. Alena pewnie faktycznie odejdzie, ale Busi zostaje w klubie, więc w rotacji będzie grał. Myślę, że wchodząc na 15-20 minut nic złego się nie stanie, a na pewno w szatni wiele można się od niego nauczyć.
@Midast Też się zgadzam, z wyjątkiem punktu o Griezmannie. Uważam, że jest to jak najbardziej fenomenalny i idealny zawodnik dla Barcy, ale nie przy Messim, ponieważ pełnią tę samą rolę na boisku. Podobnie z resztą Coutinho - zarząd kupił za krocie dwóch zawodników, którzy dublują Leo i wcale nie mają po 19 lat.
No i, jakby nie patrzeć, transfery dwóch pomocników brzmią super i Thiago oraz Wijnalduma nawet bym chętnie u nas zobaczył (choć wciąż jestem zdania, że Holendra powinniśmy odpuścić ze względu na wiek), ale potrzebujemy jakiegoś ŚO, bo obecnie mamy Pique, Lengleta i Araujo. Umtiti wiecznie w szpitalu lub u szamana, więc XD
0
@MarcinR zgadzam się prawie w 100%, Vidal nigdy mi się nie podobał jako piłkarz, ale zdecydowanie wnosił waleczność. U nas praktycznie nie ma projektu, więc nic dziwnego, że będzie dalej taki sam chaos. Chyba że Koeman okaże się geniuszem i to ogarnie - wtedy odszczekam każde złe słowo na niego :D
1
@maciek1992a a ja myślę, że trener bez skrupułów wcale nie jest fajnym szefem i długo u nas miejsca nie zagrzeje. Sztuką wg mnie jest zbudować taką relację z szatnią, że są gotowi za Tobą skoczyć w ogień. Umie to robić Klopp, Guardiola, Flick.
Koeman może okazać się dobry, może okazać się nieporozumieniem, ale strachem daleko się nie zachodzi w zarządzaniu ludźmi.
0
@dafik85 dwóch pomocników? To byśmy mieli do środka pola Busiego, De Jonga, Aleñę, Puiga, Pjanića, Wijnalduma i Thiago - 7 graczy. Niby spoko, ale dobrze, żeby Riqui w tym sezonie regularnie grał. No i jednak ŚO też musimy jakiegoś mieć.
0
@Bogan Puig jest bardzo pracowity, pressuje 90 minut aż miło. Brakuje mu po prostu trochę umiejętności obronnych, ale do wypracowania. Coutinho faktycznie w obronie średnio, ale kto wie - może Koeman znajdzie pomysł jak to zbalansować.
1
@Jersi na treningu xd
0
@messi564 zgadzam się, z rozpatrywanych nazwisk te trzy byłyby idealne, ale obawiam się, że Wijnaldum przyjdzie zamiast Alcantary.
1
@th@les z tego co rozumiem żaden transfer nie następuje. Juventus chce pozyskać Suareza za darmo po rozwiązaniu kontraktu, a w tym układzie klub jest zobowiązany wypłacić mu pensję.
4
@MarioVeB! Nie, stary. Nie przekręcaj proszę moich słów - jeśli chcesz dyskutować, a widzę, że chcesz ,to szanujmy się trochę.
O wymianie powiedziałem czysto w kontekście wysokiej pensji i Twojego argumentu o kryzysie, vide - kryzys nie jest wytłumaczeniem tak kretyńskiego zarządzania.
Swoją drogą szczerze zapytam - dlaczego tak usilnie bronisz decyzji i ruchów tego zarządu? W sensie - co daje Ci pewność, że akurat te konkretne decyzje doprowadzą do czegoś dobrego?
2
@Yoshi94 Myślę, że nawet Ajax, tylko oni doskonale wiedzą, w jakiej sytuacji jesteśmy i że jesteśmy zdesperowani, a Suarez jest wypychany przez trenera. Po prostu - w transferach i w ogóle jakichkolwiek negocjacjach kluczowe jest ustawienie się w jak najlepszej pozycji i stworzenie warunków, na których każda strona zyskuje, ale Ty najwięcej.
W obecnej sytuacji otrzymanie 10-15 mln za Suareza byłoby pewnie niemożliwe, ale kto do tego doprowadził? Zarząd. Wg mnie mądrymi decyzjami na przestrzeni nawet tego roku można by uniknąć tego. Wystarczyło np. przewidzieć to, że jak Koeman wywali Suareza, to kluby nic nie zapłacą i załatwić sprawę jego odejścia po cichu.
1
@Scross Hm... no z tej perspektywy patrząc to może i faktycznie progres XD
4
@LucaBrasi No ja też przede wszystkim po tym, więc albo mówimy o czym innym, albo inne mecze oglądaliśmy :P
W tak wielu spotkaniach Leo nie odpuścił i pociągnął nas do zwycięstwa, do tego fakt, że jest w stanie trzymać stabilną formę przez 14 lat - ktoś, kto ma małe ambicje nie byłby w stanie tego robić. Np. Ronaldinho, którego kocham :)
Messiemu na pewno daleko w waleczności do Puyola, ale w ambicji? Uważam, że to ten sam poziom.
8
@LucaBrasi Na jakiej podstawie uważasz, że Leo ma zero ambicji w porównaniu do Puyola? I nie mylmy ambicji z walecznością, bo tutaj to jasne.
1
@MarioVeB! No potrafię i dlatego to napisałem. Nie wiem jak inni. Na świecie jest kryzys, ale nas było stać na Pjanića z pensją większą niż Arthur. Na świecie jest kryzys, ale jakoś inne kluby sprzedając swoich piłkarzy robią to stosunkowo normalnie. Suarez ma rok kontraktu? Jasne - nie powinien odejść za pełną wartość, ale za darmo? Nawet transfermarkt wycenia go na 28 mln, więc przynajmniej 10-15 mln powinniśmy za niego otrzymać. A my jeszcze dopłacimy, bo otrzyma od nas rok pensji. W tym układzie to powinien zostać i po prostu być sobie w rotacji.
2
@koksik2700 A potem trener odchodzi, bo mu się nie uda, a piłkarze niepasujący do ogólnej wizji klubu zostają na kontraktach - naprawdę nie widzisz tu problemu? Jasne, że trener ma mieć zawodników dla siebie, ale trener musi być wybrany pod pewną wizję klubu i pod projekt sportowy. A wizją i projektem na pewno nie jest "posiadanie DNA Barcelony".
1
@michal1899 Nie, dla mnie jest to zupełnie normalne. Tylko w zdrowo zarządzanej drużynie trener dobierany jest do wizji tak, aby transfery i jego koncept pasował do idei drużyny oraz pomysłów dyrekcji sportowej. My za to od odejścia Zubiego myślimy na jeden sezon do przodu, tracimy na tym krocie i jesteśmy coraz słabsi. W ten sam sposób nie kupiliśmy Gundogana, ponieważ Lucho chciał Ardę.
Czy Koeman jest TYM TRENEREM, który będzie z nami na lata i dla którego warto jest sprowadzić każdego, kogo sobie zażyczy? Na rok przed wyborami? Moim zdaniem nie - jego trenerskie CV wcale nie daje powodów, dla których miałby decydować o budowaniu zespołu na lata. A z kolei z perspektywy klubu bez sensu jest sprowadzanie kolejnego pomocnika niekreatywnego i bliżej końca kariery.
Jeżeli chcemy coś jeszcze kiedyś wygrać, to musimy przestać myśleć na rok do przodu, a zacząć budować pomysł na ten klub i projekt sportowy. Doraźne kupowanie randomowych zachcianek kolejnych trenerów, których ostatnio zmieniamy jak rękawiczki, z pewnością nie jest lekiem na nasze problemy.
4
No i pewnie tak będzie - prawdę mówiąc oba transfery są bez sensu, jak dla mnie. Depay nie jest piłkarzem na nasz poziom, a Wijnaldum to prawie 30-letni (w listopadzie) box-to-box. A kupujemy, bo są to zachcianki trenera. Miała być rewolucja, nie zmienia się absolutnie nic - właśnie dlatego zmiana szkoleniowca i wywalenie połowy składu nic nie da, jeśli ten sam zarząd jest na czele.
A co do sprzedaży - niech się nawet nie ośmieszają, że nad czymkolwiek "pracują". Otrzymanie 1,5 mln euro za tercet Suarez, Rakitić, Vidal (a wszystko na to wskazuje) jest totalną żenadą i w normalnym klubie ktoś, kto podpisałby się pod takimi transferami zostałby wywalony następnego dnia. Szkoda, że my woleliśmy wywalić Zubiego, bo obrońca doznał kontuzji na rok.
7
Powiem szczerze, że bardzo dziwią mnie głosy krytykujące Leo po tym wywiadzie. Ja nie wiem, czy ta historia była szyta na poczekaniu, czy nie - może tak, ale... tu chyba nie chodzi o to, czy Messi jest nieskazitelny, czy nie jest, bo każdy wie, że nie jest idealny. Każdy wie, że to piłkarz o ogromnym ego i piłkarz wykorzystujący swoją pozycję. I szczerze - takie to dziwne? Jest cholerną legendą futbolu i to ego zaprowadziło go tu gdzie jest. Krytykowanie go za to to jak krytykowanie wody za bycie mokrą.
Ja widzę to tak - gdyby Leo naprawdę miał gdzieś Barcelonę i zależałoby mu tylko na czubku własnego nosa, to uważam, że odszedłby z klubu znacznie wcześniej. Było multum powodów do opuszczenia Barcy w ostatnich latach, ale ten rok to już wybitnie był zrąbany. Kolejną sprawą jest Bartomeu i ten kontrakt - tak naprawdę nikt z nas go nie widział. Nie wiemy, co w nim jest, więc teoretycznie to słowo przeciwko słowu. I nie wiem jak Wy, ale ja nie mam najmniejszego zaufania do Bartka. Nie sądzę, że to zły człowiek, ale uważam, że nie jest godny zaufania. A już na pewno jest partaczem. Jak najbardziej kupuję scenariusz, że Messi miał w kontrakcie zapis "po zakończeniu sezonu, czyli do 10 czerwca", jak i fakt, że informował Bartomeu o odejściu przez cały rok. I jak najbardziej wyobrażam sobie, że Leo ze swoim dość skrytym charakterem nie mówiłby o tym prawie nikomu - myślę tu głównie o klubie - żeby nie wprowadzać chaosu.
Leo jest najbardziej ambitnym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek u nas grał i to, że chce odejść w wieku 33 lat tylko to potwierdza. Nie byłoby tego problemu, gdyby Barcelona była zarządzana normalnie. Sam Messi głośno powiedział to, co my wypisujemy od lat - odpaść z LM można, ale nie można robić z siebie pośmiewiska na boisku. Projekt sportowy, mądre transfery? Nawet to okienko pokazuje, że takie coś u nas nie istnieje.
Najlepsze w tym wywiadzie jest uderzenie w Bartomeu i ukazanie tego, jak syfiasto wygląda sprawa od środka. I prawdę mówiąc jedyną pretensję, jaką osobiście miałbym do Leo, jest taka, że mógł udzielić takiego anty-Bartkowego wywiadu jakieś 2-3 lata temu.
2
Póki co chyba większość piłkarzy przechodzi w miarę łagodnie - młode i bardzo silne organizmy, więc nie dziwota. Mimo wszystko oby jak najszybciej z tego wyszedł.
1
Wie ktoś może, jakie dokładnie przywileje względem regularnych socios mają socios compromisarios? Wymagania to wiem, że pełnoletność i nieprzerwany status socio od 5 lat.
0
@Kettger haha, no fajnie by było (jakbyś miał numer i jakby go zawinęli) :D
10
Leo jest wielki, pokazał klasę, a Bartomeu jest szmatą jakich mało na świecie. Do marca i nigdy więcej nie będziemy musieli oglądać jego zakłamanej facjaty.
4
@Johnnie_Walker no, bezczelni ci piłkarze, którzy chcą otrzymać pieniądze zapisane w kontrakcie. Czemu ma z tego rezygnować, skoro klub nie ma problemu z wyproszeniem go tylnymi drzwiami?
2
@Kettger bo jest o niebo lepszym piłkarzem. Skoro stać nas na Pjanica i jego pensję, to tym bardziej powinniśmy zainwestować w Thiago.
7
Całe szczęście, że nasz kryzys jest tylko sportowy.
0
Serio? Trwa debata między Thiago a Wijnaldumem... Dramat, co się u nas ostatnio dzieje.
2
No zostanie Busquets, bo jest drugim kapitanem. Wątpię, żeby szatnia wybrała nagle inaczej.
Ja najchętniej widziałbym w roli 1. kapitana Pique, a w roli vice MAtSa. Znając życie nie zostanie żaden xd
0
Skoro i tak odejdzie, to nie wiem, czy nie lepiej, aby stało się to teraz za jakieś pieniądze i/lub zawodników, a nie za darmo za rok. No chyba, że za rok przyjdzie nowy zarząd i z miejsca przekona Leo kapitalnym pomysłem na projekt sportowy.