0

@LuisSalvano Oki, w takim razie pozostaje czekać.

2

@Abominacja Oj, pamiętam ten odcinek. Myślałem, że skisnę XD Idąc tym tokiem rozumowania, to sensownie było oddać Messiego w 2006 roku za jakieś 100 mln, bo podreperowałoby to budżet. I mogliby wtedy kupić np. Ivicę Olića :P

0

@LuisSalvano Raczej nie dojdzie, nie stać nas na Depaya i Desta.

13

Suarez dwa gole w debiucie XD Co to jest za dzik i wariat, to ja nie mam pytań. Atletico chyba najlepszy transfer ostatnich lat zaliczyło. Mega mu kibicuję, żeby był tam szczęśliwy i dobry.

14

Myślę, że jednego możemy być pewni - w tym sezonie takiego upokorzenia nie doświadczymy. Koeman widać, że potrafi zmotywować zawodników. Ile jednak znaczy trener - każdemu dziś się chciało na boisku. Naprawdę fajny skład ma Ronald, stawia na młodych, a młodzi odwdzięczają się dużą pewnością siebie i inteligencją.

Fajnie, że gramy szybciej. W końcu widać, że Ci piłkarze wierzą w ten koncept gry, że chcą się tą grą bawić, że nie są tak taktycznie stłamszeni. Widać po takim Cou, że czuje się w końcu swobodnie w tej Barcy.

Po tym, jak okazało się, że to nie Koeman pozbył się Suareza, tym mocniej trzymam za niego kciuki. Widać, że ambitnie podszedł do pomieszczenia tylu 10-ek i póki co to działa. A już wyjątkowo ujął mnie obrazek, jak po zejściu Coutinho Koeman go złapał po ojcowsku. Tak dawno nie widziałem, żeby któryś z naszych trenerów budował bliższe relacje z piłkarzami. Miło się na to patrzyło.

Pierwszy raz od kilku lat oglądanie meczu Barcy sprawiło mi czystą frajdę. To już dużo.

2

Śliczne mamy te koszulki! Bardzo mi się podobają, obok tych z 2016/17 chyba moje ulubione ostatnich lat.

6

@AlwaysBlaugrana toksyczną atmosferę to stworzył Barotmeu przez lata, Messi po prostu mówi głośno jak jest i zajebiście, że to robi, bo ma ogromny posłuch u socios i teraz wywalenie Bartka to tylko kwestia czasu.

1

@Losiex Tak, ja też tego nie rozumiem. Nie potrafię zrozumieć, jak można nie widzieć, co Bartomeu zrobił z Barceloną.

0

@Pyziol I to jest właśnie takie samo myślenie, które sprawia, że w przeciętnych firmach pracownikom pracuje się źle. Jeśli pracownik nie ma motywacji, to czyja to wina? Ty pewnie powiesz, że pracownika, natomiast ja uważam, że przełożonych. To jest bardzo trudne, ale z tego powodu rekrutacja na szefa jest zazwyczaj trudniejsza, niż rekrutacja na pracownika najniższego szczebla.

Pytasz jakimi działaniami? Nie wiem, czy mówisz tak na serio, ale jeśli tak to może od niedawna interesujesz się Barceloną. Więc wymienię tylko kilka rzeczy.

1) kompletny brak umiejętności budowania odpowiedniego teamu i brak jakiejkolwiek wizji, a to wszystko podszyte populistycznymi decyzjami, żeby tylko wejść socios w tyłek. Przykład? Zubizarreta. Wywalił go, bo kibicom nie podobał się transfer Mathieu i Vermy. Gdyby Bartomeu miał wizję na klub i znał się na swojej pracy, potrafiłby zauważyć, że Zubi ma niesamowity zmysł do udanych transferów i poczekałby do końca sezonu, obroniłby go w oczach socios i np. rozpoczął kampanię w social mediach, żeby ocieplić wizerunek Zubiego.

2) przez ww. brak wizji, zatrudnianie randomowych trenerów i jako klucz przyjmowanie "DNA Barcelony", co oznaczało tylko tyle, że trener zagrał przynajmniej jeden mecz w Blaugranie lub lubi grać podaniami XD Enrique-Valverde-Setien - trzech trenerów, z których każdy skrajnie inny. Każdy ma totalnie inne podejście do wychowanków, każdy chciał innych piłkarzy, każdy grał innym stylem. Absurd. Drużyna zupełnie straciła swoją tożsamość sportową.

3) transfery przychodzące, połączone z punktem 1 - zmarnowany blisko miliard (!!!) euro na transfery, połączone z beznadziejnym negocjowaniem umów piłkarzy z pozycji słabeusza. Niskie klauzule odstępnego, totalny brak umiejętności postawienia granicy w zarobkach, kompletny nieumiejętność wykorzystywania okazji na rynku transferowym. Przykłady? Dembele trzeba było wyciągnąć z Rennes, Bernardo Silva przeszedł za 60 mln do City w momencie, gdy my wydawaliśmy 240 mln na Coutinho i Dembele. Absolutny brak kontroli nad tym, co wychodzi od klubu. Był moment, kiedy każda plota związana z transferem Barcy była cytowana w każdym piśmie, a inne kluby top 5 kupowały sobie po cichu swoich zawodników.

4) Podobnie w sprzedaży - Rakitić w 2018 roku był w szczycie formy. Można było pięknie spieniężyć jego złoty okres, bo choć był ważnym piłkarzem, nigdy nie był niezastąpiony. Niestety - dziś odszedł za worek kartofli. Ogólnie to okienko pod kątem sprzedaży to jakiś żart.

5) farma trolli - nieistotne czy wiedział, czy nie wiedział o tym. Jest prezesem, miał cholerny obowiązek wiedzieć, co się dzieje wokół klubu.

6) zero uczenia się na błędach - Coutinho się dusił, bo był 10-ką, a mamy w klubie całkiem niezłą 10-kę - Messiego. Nie pykło, Coutinho poszedł na wypożyczenie. Co zrobił Bartuś? Kupił kolejną 10-kę, lecz tym razem lewonożną - kropka w kropkę takiego grajka jak Leo - Griezmanna. Dalej - Thiago puszczony za bezcen, a mógł być legendą i wychowankiem. Co się dzieje dzisiaj? Riqui Puig wypychany z klubu. Różnica taka, że wtedy stawialiśmy na Iniestę i Xaviego, dziś na Pjanića. Dalej - Neymar odszedł przez niską klauzulę 220 mln. Co zrobił Bartek wpisując klauzulę u największego talentu Barcy - Fatiego? 170 mln. Myślę, że PSG zajmie to 15 minut.

Tego jest ogólnie znacznie więcej - wykorzystywanie Barcy do swoich biznesowych gierek (vide Paulinho), kompletny brak finezji w żegnaniu się z piłkarzami (Suarez), doprowadzenie do sytuacji, w której "rewolucja" pogłębia obraz Barcelony-memu, gonienie za pieniędzmi kosztem tożsamości Barcelony (obrzydliwe koszulki w kratkę i poziome pasy, kupowanie bezsensownie drogich piłkarzy, podczas gdy wychowankowie na tę samą pozycję są oddawani za bezcen, itd.).

Więc tak - piłkarze może i mogli się zaangażować w niektórych meczach bardziej. Ale serio? Oglądasz taki chaos na co dzień? Poza tym przepraszam czyją decyzją było pozostawienie Valverde? Piłkarzem mogli se prosić, ale prezes jest od tego, żeby być szefem i powiedzieć "Do widzenia, wchodzi ten Pan".

1

@yla Kolego, bardzo nieudany przytyk - klub jest, w malutkiej części, własnością Leo, który jest socio. Różnica między nim, a lwią częścią innych współwłaścicieli jest taka, że ten jeden Leo jest jednocześnie najgenialniejszym sportowcem, jakiego Barcelona miała w historii i ma potężny pogłos u socios. Więc tak naprawdę wypełnia swoją powinność wobec klubu. A klub potrzebuje jednego - pozbycia się Bartomeu i wszystkich jego ludzi.

0

@katalonczyk112 Oj nieee, widziałeś go na pożegnaniu Suareza? Ten facet postarzał się o kilka lat i wygląda, jakby nie spał 3 doby. Masakra.

3

Bardzo mnie to cieszy, Leo rozpoczął lawinę i obstawiam, że ma to jeden cel - zmotywować socios do pójściana wybory i wywalenia tego zarządu raz na zawsze z Camp Nou.

A do tych, którzy bronią Bartomeu i twierdzą, że Leo nie powinien - mam nadzieję, że trolujecie. Messi nie tylko powinien, ale jeśli kocha klub, to wręcz musiał to zrobić.

I tak - być może stracimy przez to w tym sezonie pod względem sportowym. I wiecie co? DOBRZE! Mam serdecznie dość myślenia na jeden rok do przodu. Ten sezon i tak jest na straty przy wszystkich zmianach, które nas czekają.

4

Brawo Leo, ciśnij ich dalej! Szkoda, że nie robił tego wcześniej - być może udałoby się wywalić Bartka ze stołka przed całym tym syfem.

0

@Pyziol myślę, że jednak to zarząd doprowadził swoimi działaniami do tych kompromitacji, a piłkarze byli po prpstu na pierwszej linii.

1

0

Ten gest podczas pytania o to, czy ma sobie coś do zarzucenia był tak doskonale bezczelny w wykonaniu Luisito. Malutki gest, który pokazał, że nikt Bartomeu nie traktuje poważnie. A sam Josep wygląda jak wrak człowieka. Z jednej strony dobrze - zasłużył sobie na to swoimi działaniami. Z drugiej strony mimo wszystko szkoda mi go, widać, że sobie nie radzi z całym tym hejtem.

2

Matko, ten zarząd jest jeszcze gorszy niż myślałem. To jakaś masakra jest. Zaraz się okaże, że Puiga też wypchnął Bartomeu, bo nie umie w myślenie.

1

WTF XD Znaczy no marzeniem byłoby zobaczyć Lewego w koszulce Barcelony, ale no nierealna opcja.

1

@Bykunn Zgadza się XD O niesportowym zachowaniu, jeśli wymieniłeś następne kwestie, bym już nie pisał, bo w Barcelonie nigdy nie był chamski i agresywny. Jak raz naprawdę ostro sfaulował kogoś w El Clasico to od razu przeprosił i zainteresował się jego zdrowiem.

O zimnej głowie mówiłem w kontekście wykańczania akcji w trudnych momentach, np. z Villareal. Słabszą nogą z woleja to na treningu ciężko zrobić wielu, a on w 93. minucie tak wpakował. Niewielu znam napastników, którzy byliby w stanie zrobić takie rzeczy, a jemu zdarzało się to znacznie częściej.

Czy udawany pressing? No dla mnie nie, biegał przez 90. minut, kto wie też, czy nie miał takich założeń, żeby naciskać w ten, a nie inny sposób na obronę.

Z resztą - Ty masz swoje zdanie, ja swoje i to jest jak najbardziej spoko. Dla mnie legenda, dla Ciebie nie - rozumiem. Nie spodobało mi się po prostu od razu ocenianie kibiców, którzy mają tak jak ja.

0

@th@les Kolega jak zwykle z super wpisem :D Podpisuję się

1

@Lenioq Chyba 64 kg xd Jakby ważył 24 kg, to tylkow kostnicy :P

0

@Janiama Zgodziłbym się, gdyby nie przykłady Daviesa, czy Alexandra-Arnolda. Na pozycjach bocznych obrońców, a na innych mamy masę takich case'ów. W tym wieku spokojnie można wnieść ogromną jakość. Najpewniej Dest będzie bardzo nieregularny na początku, bo to charakteryzuje młodych piłkarzy, ale do tego też się dojrzewa. Tylko oby grał, a nie był wiecznym zmiennikiem dla Roberto.

7

@Bykunn Kiedyś, za kadencji Luisa Enrique, wypłynęła lista zawodników, którzy najczęściej spóźniali się na treningi, płacąc przy tym kary. Te z kolei miały być przeznaczane na różne cele charytatywne. Najwięcej spóźnień miał Neymar i Gerard Pique. Trzeciego nazwiska nie pamiętam.

Obok tego była też lista trzech nazwisk piłkarzy, którzy byli najbardziej sumienni, profesjonalni i nigdy nie nawalili. Był tam Messi, Iniesta i Luis Suarez.

Więc tak - myślę, że jak najbardziej jest to wzór do naśladowania i Twój argument o braku profesjonalizmu trochę nie działa. Miał swoje wady, jak symulki, ale to, ile serca zostawiał na boisku, jaką miał wolę walki i ambicję, jaki instynkt pokazywał, jaką skuteczność, zimną głowę, technikę - dla mnie najlepsza 9-ka w historii Barcy bez dwóch zdań.

W pełni rozumiem, że dla Ciebie Suarez nie musi być legendą i szanuję to w pełni, jednak Twój post jest niestety mocno cyniczny i małostkowy. Każdy ma prawo do swoich emocji przy odejściu Luisa, a Ty sprowadzasz kibiców, którzy go kochali do małych dzieci, które nie rozumieją czym jest - w Twojej ocenie - "prawdziwe kibicowanie". Przykre, ale to już Twoja sprawa.

A Luisowi jeszcze raz piękne dzięki za każdy wspaniały moment.

1

@damiano16398 Oby Dest. Bardziej potrzebny nam PO, niż kolejna nietypowa 9-ka.

5

Jest mi tak smutno, uwielbiam tego wariata całym sercem. Moim zdaniem w tym sezonie dałby nam jeszcze bardzo dużo radości i fakt, że przez kretyńską decyzję trenera i zarządu odchodzi do Atletico boli mnie podwójnie.

Ta historia z jego zdjęciem z Camp Nou po kryjomu pokazuje, że od zawsze kochał Barcelonę i udało mu się zostać legendą tej drużyny. Dla mnie w swoim primie najlepsza 9-ka świata, absolutnie idealna dla Barcelony. Waleczny, zadziorny, bezczelny, skuteczny, inteligentny - takiego napadziora chciałby mieć każdy. Szkoda, że tyle symulował, ale był chyba jedynym zawodnikiem, u którego te symulki mnie bawiły.

Życzę mu samych sukcesów, pewnie właduje nam bramę czy dwie, co zaboli, ale też myślę, że zasługuje na bycie w drużynie, która po prostu go docenia. Przykre, że Barcelona tego nie umiała. Obecnie zostajemy bez 9-ki, co jest dla mnie absurdem i żaden Depay nawet w 5% nie zastąpi Luisito.

Dziękuję z całego serca, jesteś żywą legendą tego klubu i jednym z moich ulubionych piłkarzy. Dzięki Zubiemu, że Cię tu ściągnął i dzięki za każdy moment radości, jaki dałeś wszystkim cule!

0

Okej, wiem, że pisanie tego może być już nudne, no ale nie ma wyjścia - KAPITAN!

12

No i to jest - bez beki - elegancko ogarnięty transfer w dobie COVIDa. Jak w jego miejsce ściągną Desta za te wspomniane 20+5 mln, to będzie naprawdę elegancki, acz malutki, plusik przy zarządzie.

28

No i super, w Anglii powinien czuć się znacznie lepiej. Powodzonka, Panie Nelsonie.

0

@dunkelritter69 No więc właśnie :P ciężka decyzja dla chłopaka. Ja myślę, że wotum przejdzie, wybory zwołają zaraz i Bartomeu wyleci stąd jak na księżyc. Pytanie co dalej, bo Font w teorii brzmi fajnie, ale martwi mnie projekt pod tytułem Xavi+reszta świata. Xavi ma ogromny potencjał na bycie trenerem, ale dobrze, żeby np. rozpoczął od Barcy B, poznał młodzików, jak Pep.

0

@dunkelritter69 No zgadzam się. On po prostu powinien grać u nas w pierwszej drużynie. Rozumiem, że nie pasuje do systemy 4-2-3-1, ale to już wina zarządu, że zatrudnili trenera o takiej, a nie innej wizji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?