0

@Bartoso dokładnie tak

0

@Robert1603 raczej się nie forsują, ich taktyka opiera się na mega intensywnym pressingu i wiedzą, że mogą wygrać ten mecz nie przemęczając się zbytnio. Dzięki temu z PSG zagrają na 5-tym biegu.

4

@Zielony55 tylko akurat Suarez jest jednocześnie jedynym piłkarzem, który od lat prosi wprost o zmiennika dla siebie. Ja myślę, że on kocha ten klub, do tego ma tu rodzinę swojej żony i nie chce się wyprowadzać, ale nie robiłby problemów z siedzeniem na ławie. I git - akurat jego bym zostawił.

0

@Bartoso nawet jak ich nie pogoni, to wystarczy, żeby na nich nie stawiał - trudno, pstracimy trochę hajsu, ale innego rozwiązania nie widzę. Na pewno nie może być tak, że Rakitić i Busi będą grać, bo nie udało się ich sprzedać. Nie chcecie odejść? Ok, zostań, ale nie marudź mi, kiedy nie będziesz grał. Jeśli tego nie zrobi no to faktycznie dramat.

10

Słuchajcie, zamiast cisnąć Fonta, przeczytajcie może najpierw, co on dokładnie powiedział, a nie opierajcie hejtu na clickbaitowym tytule. Moja pierwsza reakcja była dokładnie taka sama - "świetnie, czyli zwolniłby Guardiolę" albo "Koeman nawet jednego treningu nie zrobił".

Ale potem przeczytałem jego wypowiedź, w której mówi o projekcie nad jakim pracują, o wizji na ten klub. I szczerze? Kupuję to. Nie twierdzę, że Koeman jest lub będzie złym trenerem, ale jego CV dotychczas niekoniecznie sugeruje, że to genialny wybór. Gdyby to był Pochettino - tutaj nadzieje mogłyby być ogromne. Ale Koeman? W klubach radził sobie jako tako. Myślę jednak, że tym wszystkim nie o to chodzi.

Problemem, jaki od lat ma Barcelona z tym zarządem nie jest brak stawiania na wychowanków czy nietrafione transfery. To brak jakiejkolwiek wizji na budowanie zespołu. Oni nigdy nie myśleli dalej, niż "co zrobić, żeby za rok był tryplet", paradoksalnie z każdym rokiem oddalając się od tego celu. I mówiąc o wizji, mówię o dobraniu sobie odpowiednich ludzi do jej realizowania. Wszystko inne jest po prostu konsekwencją braku jakiejkolwiek koncepcji.

Zubizarreta został zwolniony przez ten zarząd, bo kupił Vermaelena i domagali się tego kibice - populistyczna decyzja. Z perspektywy nawet sezonu widać było, ile jego transfery dały. Wyobrażam sobie, że gdyby zarząd był pewien Zubiego na tym stanowisku, bo facet miał wizję i umiał znaleźć perełki na rynku, zostawiliby go, bo byliby przekonani, że to zagra. Nie byli, więc do widzenia. Od tamtego czasu równia pochyła.

Trenerzy? Ponownie - moim zdaniem wybierali ich mocno randomowo. No bo zestawmy ze sobą trójkę Enrique-Valerde-Setien - każdy inaczej podchodzi do piłki, każdy inaczej ją rozumie. No niby co mają ze sobą wspólnego? Z Enrique się udało - super! Ale potem równia pochyła.

Jeśli więc Font mówi, że pracują od lat nad pewną wizją i Koeman, niezależnie od wyników, im do tej wizji nie pasuje, to ja to czytam tak, że W KOŃCU ktoś nie myśli na jeden sezon do przodu, tylko dalej. Kto wie, może ich wizją jest oparcie Barcy na wychowankach, a to oznacza kilka chudszych lat? A może Xavi ma kapitalny pomysł na nietypową taktykę? A może mają ludzi, którzy dzięki znajomościom pocisną konkretne nieoczywiste transfery? Nie wiem, ale wiem, że jakakolwiek spójna wizja będzie lepsza od tego co mamy. I też uważam, że Koeman to taki plasterek na ranę. Czy życzę mu jak najlepiej - jasne. Czy uważam, że osiągnie wielki sukces - moim zdaniem z tym zarządem nie ma na to szans.

2

Wow. Jeśli on naprawdę w to wierzy, to facet jest w stanie tak głębokiego wyparcia, że powinien mieć żółte papiery, a nie papiery prezydenta klubu.

1

@Coutinho007 @Granto okej, dzięki Panowie :D

0

@Coutinho007 Czyli taki trochę Modrić?

0

@cules100pro To ja już wolałbym, żeby został Busquets, wchodził na 10 minut i na treningach pokazywał Puigowi i Frenkiemu, jak widzieć wszystko.

21

I bardzo dobrze, amator na tym stanowisku. Zawsze będę go uwielbiał za to, co nam dał na boisku, ale to tyle. A to też swoją drogą klasyczny Bartek - powywala teraz wszystkich i każdy będzie winny, tylko nie on.

0

@ForcaMilosz W porządku, liczby nie te, ale na pewno rozbiliśmy ten transfer na raty. Tutaj doszło do wymiany gotówki, ponieważ cały myk był po to,żeby budżet się spiął. Ćwiąkała robił o tym odcinek. Wciąż uważam, że lepiej byłoby mieć 72 mln, niż 12 i Pjanića.

0

@ForcaMilosz Nieprawda, Juve zapłaciło nam od razu 80 mln, a my im zapłacimy w ratach ok. 70. Tak czy siak - to kretyński ruch, po co nam on? Nie lepiej dostać 8- mln za Arthura? Poza tym dochodzi pensja Bośniaka - próbujemy leczyć jeden kryzys kolejnym.

0

@Johnnie_Walker Podpisuję się pod tym, żadne czyszczenia szatni i żadne zmiany trenerów nic nie wniosą bez czystki na samym szczycie.

0

@LuisSalvano Propsy stary, znam to uczucie - kupienie sobie czegoś, co Ci chodziło po głowie zdecydowanie pomaga. Ja np. sobie wsunąłem pizzę i gofra po tym meczu :P

31

@BarcaInfo Ej, szanuję Griezmanna za to, ile pracuje w defensywie, zwłaszcza, że ci de facto odpowiedzialni za obronę sobie stoją. Zupełnie szczerze uważam, że pomysł sugerowany przez Tomka Ćwiąkałę o przesunięciu go na ŚP mógłby się okazać genialny.

0

@Cochise Zgadzam się jak najbardziej. Niestety, normalnie myślący ludzie u sterów zobaczyliby to 4-5 lat temu i spróbowali zainwestować a graczy typu Bernardo Silva czy Fabian Ruiz. Dziś to odmłodzenie będzie niezwykle trudne. Tym bardziej boli wywalenie takiej kasy na Pjanića. Osobiście najbardziej liczę na środek De Jong-Puig z kimś trzecim w najbliższym sezonie - myślę, że pod odpowiednim trenerem mogą dać wigor, jakiego nam brakuje.

0

@shoZu Właśnie dziś sobie o tym myślałem. Realnie obstawiam, że uda się sprzedać Vidala (już od jakiegoś czasu słychać o jego transferze do Interu), podejrzewam, że w klubie nie będzie już Umtitiego (pytanie czy transfer, czy wypożyczenie). Myślę, że spora szansa jest z Suarezem i Ajaxem, choć akurat jego osobiście wolałbym zostawić. Co do Dembele, Griezmanna, Busquetsa, Pique, Rakitića, Alby - tutaj mam niestety duże wątpliwości, czy znajdą się chętni na opłacenie takich kontraktów w tym wieku. Obawiam się, że zostaną, a jeśli odejdą, to z potężną stratą finansową dla klubu. Sam nie wiem, co gorsze.

2

@Tom0VeB Zgadzam się, zmiana trenera to taki plaster. Bez pozbycia się zarządu nic się nie zmieni. Nawet jak wywalilibyśmy połowę składu to i tak nikt by nie wiedział kogo kupić, po co kupić, jak kupić, za co kupić i czy kupić.

Sam Koeman fajna postać, szkoda tylko, żeby przez syf w tym klubie zepsuł sobie tak nieskazitelną opinię.

0

@sebasek99 hahahahaha, dobre

60

De Jong będzie kotem, jego początki w Barcy pokazały, że ma charakter i umiejętności, oczywiście potem Valverde i Setien z uporem maniaka cisnęli środek pola Busi-Vidal-Rakitić. Uwielbiam Busquetsa z to, co nam dał, ale naprawdę powinien już przestać grać. Może niech sobie wchodzi na ostatnie 15 minut przy wygranym meczu, żeby uspokoić grę, ale absolutnie nie ma już prawa być trzonem tej ekipy.

0

Pomimo kiepskiego meczu z Bayernem i tak jest to wg mnie najlepszy bramkarz świata, prawdziwy kapitan, gość o potwornie silnej psychice i po prostu nasz największy skarb w tym momencie. Oby wrócił jak najszybciej, bo bez niego to już w ogóle nie ma po co wychodzić na boisko.

1

@marcin000019 Tzn. z jaką psychiką? Niezniszczalną? Myślę, że się nadaje :)

0

@norbi77 uważam, że w dużym stopniu tak. Brak wizji, chaos w klubie - to się odbija na formie i motywacji piłkarzy. Złe dobieranie trenera to też złe dobieranie sztabu, ergo - gorsze przygotowanie fizyczne.

Nie twierdzę, że piłkarze są bez winy, ale mówienie, że to głównie przez nich przegrywamy jest dokładnie taką narracją, jakiej chce Bartek.

Ryba psuje się od głowy, firmy od managementu, szkoły od dyrektorów, a kluby piłkarskie od zarządu. Nie wiem, w ilu miejscach pracowałeś, ale obstawiam, że wiesz o czym mówię. Każdy pracownik zna momenty naturalnej motywacji do pracy i totalnego zniechęcenia spowodowanego zarządzaniem. Piłkarze to przecież pracownicy klubu.

Zachwycamy się Kloppem i jego zawodnikami, ale spójrz, jak mądrze pieniędzmi dysponuje właśnie zarząd The Reds. Jakie inteligentne negocjacje prowadzą i jak mądrze budują drużynę.

Generalnie uważam, że z tym zarządem będziemy tylko tracić i nie ważne, czy będziemy grali Suarezami, czy Martinezami, czy Puigami - chaos i konflikty będą. Jeśli natomiast wypierniczy się cały ten syf na szczycie i zastąpi go ludźmi z wizją i pomysłem na nasz klub - wtedy masa rzeczy rozwiąże się po prostu sama.

2

@norbi77 Oj nie zgodzę się. Uważam, że piłkarze również są ofiarami tego zarządzania. W normalnie budowanej ekipie tacy piłkarze, jak Busi, Suarez, Pique i Alba byliby doskonali, bo mogliby uczyć młodych, a ich rola stopniowo schodziłaby na bok. Ale nikt w zarządzie nie miał wizji, ani pomysłu na stworzenie zespołu perspektywicznego. Trwoniliśmy tylko kolejne miliony na bezsensowne transfery. Grimaldo gra w Benfice, a u nas w tym samym czasie 2 czy 3 LO na ławie. Dla porównania Bayern kupuje Daviesa i on po prostu śmiga. Cyrk z Braithwaitem chyba każdy pamięta, nie wspomnę już o wywalonych ponad 400 mln w błoto. Zatrudniano też trenerów, którzy nie pasowali mentalnością albo style, a więc i piłkarze głupieją i tracą motywację. Dodatkowo kwestie farmy trolli, cyrku z obniżkami pensji, ciągłe konflikty, wypychania zawodników z klubu - to wszystko wjeżdża na głowę zawodników i koniec końców oni czują, że grają w wydmuszce, a nie klubie z tradycjami.

W skrócie - uważam, że z tym zarządem nawet totalne odmłodzenie kadry zajebistymi talentami i pozbycie się balastu nic nie da. Przede wszystkim oni nie poradzą sobie z taką rewolucją, bo na rynku nic im nie wychodzi od 5 lat.

29

Mnie tam ta wiadomość średnio cieszy. To nie trener jest problemem i jestem pewien, że Koeman też nie zmieni obrazu tej drużyny. Jedyna wiadomość., jaka by mnie autentycznie ucieszyła, to dymisja Bartomeu i całego zarządu.

4

Wiedziałem, że tak będzie. Bartomeu jest taką pazerną na władzę świnią, że nigdy nie puści stołka. U wszystkich widzi źródło problemów, tylko nie w sobie. W tym układzie najlepiej dla klubu będzie, jeśli do marca będziemy mieli tragiczny sezon - wtedy przynajmniej przyklepiemy odejście tych amatorów.

0

@KamilZ O stary, jeśli za Koemana w pierwszym meczu wyjdzie środek pola Busquets, Rakitić i Vidal, to ja wychodzę :P

2

@FranzMaurer W tym serialu od Rakutena (zapomniałem nazwy, wybaczcie) Sergi Roberto gadał z Busim o tym przy obiedzie i Busi powiedział, że chętnie, ale byłby mega wymagający i dokładny - zero spóźnień, bardzo skrupulatna analiza. Totalnie to do niego pasuje :D

1

@norbi77 Ja wciąż nie wiem, po co nam ten Pjanić był. Sprzedaż Arthura to jeszcze.

0

@itmustbejoke Widzę, że czytałeś materiały przed konferencją prasową Bartomeu :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?