0

@clyde Spróbuj 750, jak Ci nie zejdzie za 800. To jednak Slim, powinno się jeszcze udać. Poszperaj też na FB na grupach giełdowych PS4, tam zobaczysz jak wygląda rynek i komentarze ludzi dla zbyt niskich lub zbyt wysokich cen :)

18

Super. Największe problemy dzisiejszego świata, normalnie innych nie mamy jako klub. To już na pewno mam nadzieję, że wygra Laporta lub Font. I NIE - nie uważam, że rasizm i ksenofobia nie istnieją, ale w dzisiejszym świecie te problemy są masakrycznie rozdmuchane. A my jesteśmy klubem sportowym w bardzo trudnym momencie. Dla mnie co innego powinno być priorytetem.

0

@kamyk_23 Możliwe, że masz rację. Też widziałem w Todibo fajnego obrońcę, nie wiem, czemu z niego zrezygnowali. Still - w tym sezonie ogrywanie młodych to najlepsze, co Koeman może robić.

6

Błędy w tym wieku i do tego na obronie są czymś normalnym. Nie zbuduje się dobrego wychowanka bez cierpliwości, więc super, że dajemy mu szanse.

1

@stone80 Polecam się odnieść do słów @MesQueUnClub_87 , który podał sensowny argument - że na co dzień znacznie więcej różnych rzeczy przeszkadza innym ludziom, a to jest jedna noc w roku i naprawdę nie jest to koniec świata. Wygląda to wyjątkowo słabo, kiedy narzekasz na brak argumentów, ale nie odpisujesz na sensowny.

Na tej samej zasadzie moje cierpienie może powodować ujadający dzień w dzień pies. Miałem takie sytuacje - wybieram fajerwerki nocą każdego dnia, niż psa szczekającego przez 8h dziennie.

No i ogólnie żyjemy w społeczeństwie - to jest ciągła wojna na kompromisy i ktoś zawsze będzie poszkodowany. Powyżej 5 osób w grupie masz już społeczeństwo, które będzie się nie dogadywać, więc mając 40 milionów ludzi chyba tym bardziej. To jest podobna logika do logiki uważania na każde słowo względem mniejszości, bo MOŻE komuś będzie przykro.

Jeśli chcemy żyć w wolnym społeczeństwie, to nieuniknione jest zbudowanie struktury kompromisów, w której prędzej czy później ktoś będzie niezadowolony, obrażony, urażony, smutny, niepocieszony, niepotraktowany fair. Fajnie, jakby było inaczej, ale to jest niemożliwe i przestańmy żyć mrzonkami, tylko zaakceptujmy rzeczywistość i skupmy się na tym, co możemy zrobić z tym co mamy - ja tak się staram żyć i jestem generalnie mega szczęśliwy. Polecam każdemu.

2

@NeroTFP Stanowskiemu klasycznie zabrakło wyczucia (choć oczywiście on świadomie to robi), natomiast Maja Staśko to typowy przykład XXI-wiecznej feministki, która buduje narrację, że mężczyźni są niebezpieczni i już dawno nie walczy o równość, a o nienawiść do samców. I dobrze, że ją wyśmiał - cały dzisiejszy feminizm jest chory i próbuje zrobić z każdego faceta wroga nr. 1. Ja się cieszę, że są ludzie, którzy publicznie zabierają głos i nazywają szambo szambem - jeśli Stanowski jest dla Was byt chamski w artykułowaniu tego, to polecam Jordana Petersona.

0

@Majkel12 To prawda, różnica taka, że Rakitić to okaz zdrowia i przynajmniej można było polegać na nim. Suarez poza kontuzją kolana też był niezniszczalny przez lata.

0

Naprawdę kogokolwiek to dziwi? Pamiętam niejedną wymianę myśli tu na stronie, w której mówiłem, że kupowanie piłkarza o średnim zdrowiu z intencją zrobienia z niego lidera, to bardzo, bardzo słaba decyzja sportowa i biznesowa. Oczywiście kontrargumentem było to, że przecież u nas będzie zdrowy i że jest genialny i że nie możemy go odpuścić.

Mam nadzieję, że te osoby rozumieją teraz dosyć prostą rzecz - nieważne jaki masz talent, jeśli nie jesteś w stanie grać całego sezonu, to ten talent w szpitalu jest warto tyle, co nic. Piłkarze jak Griezmann czy Rakitić - to są wzory w kwestii podatności na kontuzje lub jej braku. Ale wydawanie kroci na zawodnika, który w każdym klubie przed nami miał historię kontuzji dość bogatą - to jest po prostu głupie. I dziś oczywiście my mamy najbardziej pod górę, bo bulimy za jego pobyt w szpitalu.

Chłopaka szkoda, ale niech naprawdę stąd idzie. On i Dembele, budujmy w końcu drużynę na piłkarzach, na których możemy polegać zdrowotnie i tyle.

3

@Herbert To nie jest żadne fatum, sprowadzili po prostu piłkarza, który nigdy nie był okazem zdrowia i liczyli, że na nim zbudują wielki team. Amatorski błąd, taki Monchi np. bardzo uważnie bada historię kontuzji zawodników. Do tego sprowadzili go z myślą o innej pozycji, niż ta, w której sam czuł się najlepiej i nie wzięli pod uwagę, że psychicznie nie jest takim kocurem, jakim powinien być lider Blaugrany. Fajny transfer z liczb i z filmików na YT - ja się nabrałem, ale ja nie zarabiałem grubych pieniędzy za sprowadzanie piłkarzy do Barcelony. Nidy nie powinien był tu trafić, a już na pewno nie za takie pieniądze i nie z taką pensją.

1

@Tomek_Cwiakala Wszystkiego dobrego :) Świetna i merytoryczna rozmowa, dziękujemy, że Pan wpadł i pogadał z Rafałem o Barcy!

2

@Aveiro Super wyszło, dzięki! Mega merytorycznie, jak zawsze z Tomkiem, ale też fajną synergię mieliście :D A co do nowych gości? Na pewno fenomenalny byłby np. Michał Pol oraz Leszek Orłowski. Osobiście chętnie posłuchałbym też Waszej rozmowy z Footrollem.

15

Zajebiście! Bardzo liczyłem na podcast z Tomkiem Ćwiąkałą :D Lecę słuchać

0

Dzięki, Redakcjo! Wam, a także wszystkim użytkowników, również najlepsze życzenia, zdrówka, spokoju, wyciszenia (albo chaosu, jak kto woli XD) i satysfakcji z decyzji :D

2

@itmustbejoke Nie, ale jeśli spojrzymy jak Real i Barca oberwały po tych transferach, no to przepaść.

0

@RobsonPL Co Ty - z FM-a XD Choć w sumie gdyby tak było, to Riqui by grał częściej :P

3

@MesQueUnClub96 Szacun dla Bayernu, serio. Jako kibic tej drużyny byłbym bardzo dumny z zarządu i ich podejścia. Oby w Barcelonie było kiedyś podobnie.

0

@BarcaInfo Bardzo dobrze, niech sprzedają, jeśli pojawi się dobra oferta. Jeśli rzeczywiście jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników, to powinien wnosić znacznie, znacznie więcej. Jest nierówny i podatny na kontuzje. Lubię chłopaka, ale nie stać nas na takie coś. Lepiej, żeby grał Riqui.

0

@ventriloquist1 Każdy, kto usilnie broni trenera tak mówi (czego nie rozumiem, bo jako trener niczego nie pokazał i nie udowodnił w klubach, w których grał, a dotychczas z nim nie potrafimy odrobić jakichkolwiek strat), jednak ilekroć chłopak wchodzi na boisko, nasza gra wygląda żywiej i lepiej. Plus nie chodziło mi o to, żeby Alena i de la Fuente nie wchodzili, chodziło mi o to, że z tych, co grają niewiele, Riqui daje najwięcej.

Jak dla mnie Koeman powinien grać tylko nimi i innymi młodziakami i porzucić jakiekolwiek staranie się o trofea. Więcej nam da ogrywanie młodych nawet kosztem 3. miejsca, niż piłowanie staruchów, co i tak doprowadzi do 3. miejsca. Albo 2-go - niewielka różnica, biorą pod uwagę chaos, w jakim od lat jest klub.

0

Ale pierdzielenie, inni piłkarze, którzy siedzą, nie wnoszą tyle, co Riqui. Koniec tematu. Dziś pewnie zagra Pjanić, który jest gorszy niż Rakitić z zeszłego sezonu (a ten przynajmniej dał nam wiele radości), a jak nie on, to zagra Busquets, którego kocham, ale który już nie daje rady. A Riqui pewnie nie powącha murawy.

Koeman to wielka osobistość Barceolony, legenda i ten, który dał nam pierwszy Puchar Europy - z tego powodu nie potrafię go tylko hejtować. Niestety, jako trener, przekonuje coraz mniej, a decyzje takie jak z Puigem nie pomagają.

1

Dla mnie takie wypowiedzi, jak te z owej konferencji są zawsze bardzo niepokojące i wręcz groteskowe. Jeśli wygrywamy ze zdecydowanie słabszym rywalem, to ja lubię zadać sobie pytanie "okej, wygraliśmy - czy grając tak, jak z nimi mamy szansę z dużo mocniejszym rywalem?". No i na pewno wszyscy pamiętamy spotkania, po których można było odpowiedzieć na to twierdząco. Ale wczorajszy mecz? Absolutnie nie.

Kocham Messiego za wszystko co nam dał, ale on upośledza tę drużynę obecnie. Tak, jasne - jest najlepszy, najlepiej wykańcza i najwięcej widzi, ale nie będzie już grał lepiej, nie ma serca do naszego klubu, a gdy tylko jest na boisku, to wszyscy mają w głowie jeden cel podczas konstruowania akcji - Leo. Nie wierzę, że to piszę, ale naprawdę im wcześniej odejdzie, tym szybciej zaczniemy budować nową, silną drużynę.

A co do samego Koemana - niech odpuści i po prostu da grać wszystkim młodym. Niech już oleje Busiego czy Leo. Po co się spinać w tym sezonie, więcej na dłuższą metę zyskamy, jeśli Puig, Alena, Moriba, czy de la Fuente zbiorą dużo minut, niż piłowanie na siłę "once de gala", żeby i tak nic nie wygrać.

8

Pozostawienie w Barcelonie Messiego to najgorsza decyzja Bartomeu (a miał ich całe mnóstwo). Nie ma go już u nas i ja to rozumiem. Powinniśmy byli go puścić, zarobić cokolwiek, zaoszczędzić na pensji i budować nową drużynę opartą na wychowankach i innych zawodnikach. Zamiast tego zostaliśmy z Leo, który widać, że się stara, ale widać, że nie ma serca do gry. I najgorsze, że zupełnie bez sensu zatrudniliśmy trenera pod "wygranie czegoś", a powinniśmy byli zatrudnić trenera pod sezon przejściowy, żeby wprowadzał młodziaków i nawet kosztem wielu porażek, zbudować fajne podwaliny dla nowego zarządu. A tak nie mamy ani sensownej gry, ani nowej drużyny, ani ogrywania wszystkich młodych (Pedri okej, Trincao też, ale Puig, Moriba, Alena, czy de la Fuente nic nie grają), ani zwycięstw. Typowa Barcelona ostatnich lat, oby nowy zarząd sprzątnął cały ten szajs.

3

Fajnie, że Puig nie gra. Po co? Niech gra Busquets i Coutinho, którzy nic nie wnoszą. Albo Griezmann. Eh... Jeśli Koemanowi tak przeszkadza Riqui i ktoś musi odejść - niech się Holender pakuje i do widzenia. Dużo więcej da nam Puig, niż on jako trener.

1

@badej60 No to śmiało, może coś zaproponuj. Chyba, że potrafisz tylko krytykować. Materiał bardzo fajny, a strona robi mega robotę.

2

@cat_r37 Puig miał najwięcej odbiorów w meczu z Juve. Myślę, że dałby radę ubezpieczać. Poza tym w tym ustawieniu kontrolowalibyśmy dużo bardziej środek pola.

1

@bady48 Jeśli będzie grał Puig, a nie Pjanić, to jest to bardzo dobra informacja wg mnie. Problem w tym, że pewnie nie będzie.

1

Coutinho nigdy nie był okazem zdrowia, nawet w Liverpoolu. Kolejny powód, dla którego nad jego transferem trzeba było pomyśleć 50 razy. Jeszcze długo będziemy płacić za decyzje Bartomeu.

0

@aligator Nie sądzę, one mogą być po prostu zajebiste w tym co robią. Nie doszukujmy się wszędzie jakichś podtekstów ;)

0

@greymid Pewnie pewnie, bardzo mądre posty, stary :D Ja napisałem główni do Julii, która być może to przeczyta - generalnie robi zajebistą robotę, jak cała redakcja i wiem, że chcą jak najlepiej, ale jako fana Barcy po prostu męczy mnie, że Neymarowi wciąż poświęca się tyle uwagi mimo, że kompletnie na to nie zasługuje.

0

W takim razie mam pytanie i jest 100-procentowo szczere - możemy olać temat Neymara raz na zawsze? Od 5 lat nie jest naszym piłkarzem, a my co roku musimy czytać o tym wypłoszu. Nie chciał tu być i tyle - mam gdzieś co on mówi, myśli, co lubi, a czego nie. To jest strona fanów Barcy, a on ma nas w głębokim poważaniu.

4

@Fetta Niech gra Pedri, De Jong i Puig. Alena pierwszy z ławki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?