0

To chyba musiałby zarabiać 5 mln i przyjść za 3 mln w ratach XD

0

@mielniczas Myślę, że Haland jest piłkarzem, który odnajdzie się w każdej drużynie na świecie. Nie było takiego fenomenu fizyczno-motorycznego przed nim, do tego widać, że jest maksymalnie skoncentrowany na piłce. Osobiście też wolałbym Mbappe u nas, ale to jest nierealne. Mam tylko nadzieję, że Real nie kupi obu. Choć bardzo chciałbym zobaczyć u nas któregoś z nich, a nawet Lautaro, to niestety w obecnej sytuacji finansowej nie widzę nikogo z tej trójki.

Chyba że pozbędziemy się Griezmanna, Coutinho i Umtitiego za sensowne pieniądze.

0

@el_bidinho To prawda, na szczęście obu nam zależy na dobru Barcy - gdyby Griezu naprawdę odpalił, to też nie chciałbym się go pozbywać. Ale po prostu widać, że nie ma dla niego miejsca. I to nie jego wina - po prostu transfer był nieprzemyślany. Taki Haland jest dużo bardziej brakującym ogniwem w obecnym składzie.

0

@el_bidinho Wiesz co, ogólnie okej, ale opisałeś zawodnika, który jest dobrym uzupełnieniem składu, a nie decydującą gwiazdą zespołu. A w sytuacji, w której cierpimy finansowo nie stać nas na płacenie uzupełnieniu składu pensji gwiazdy. Ja lubię Griezzmana, podoba mi się jego waleczność i profesjonalizm, ale piłkarsko nie pokazał nic, co sprawiłoby, że byłbym nim zachwycony, a nawet bardzo zadowolony.

0

@monsterrize To prawda, może tak być, ale czy tak będzie? Jeśli zawodnik jest ambitny, to będzie wolał odejść. Zgadzam się oczywiście, że umowa działa na korzyść zawodnika, zwłaszcza jeśli negocjował ją Bartomeu :P Ale no - po prostu mam nadzieję, że uda się go sprzedać, Jest nam kompletnie zbędny.

0

@monsterrize Może se mówić, jak mu prezes z trenerem powiedzą, że nie widzą go w drużynie, to sobie znajdzie nowy klub. Już niejedna taka historia była w piłce nożnej, więc nic to nie znaczy. A ja osobiście mam wielką nadzieję, że Griezmann odejdzie.

6

@CZAJUN_119 Brawo! W 100% się zgadzam, czepianie się Leo jest absolutnie bez sensu. Poza tymi co wymieniłeś jest jeszcze przecież Griezmann.

0

@pacior95 Ogólnie się zgadzam, ale z tą kontuzją kolana to bym nie przesadzał. Haland akurat pokazuje predyspozycje do bycia Lewandowskim, a nie Dembele w kwestii... właściwie w prawie wszystkim :P A tak to wiesz - każdy piłkarz może doznać kontuzji, nigdy nie wiesz.

0

Fajnie, że Laporta działa, pracuje aktywnie z tym co ma pod ręką. Póki co nie widzę szans na ten transfer. Sprzedaż Coutinho, Griezmanna i Umtitiego nie będzie łatwa, bardzo możliwe, że będziemy musieli dopłacać do ich pensji, a na wysoką kwotę odstępnego nie możemy liczyć. Problemem oczywiście są pieniądze. Tym nie przekonamy Erlinga. Na pewno możliwość obcowania z Messim na treningach i boisku jest plusem, bo to żywa legenda futbolu, ale tutaj Laporta też nie ma jeszcze konkretów.

Oczywiście - scenariusz, w którym odchodzi Umtiti, Griezmann i Coutinho, a przychodzi Haland jest w naszej sytuacji absolutnym spełnieniem marzeń, ale nie widzę tego.

Oczywiście pozostaje jeszcze opcja Lautaro Martineza, ale rozumiem, że medialnie transfer Halanda byłby niepomiernie głośniejszy.

0

@clyde Masakra :( Trzymaj się zdrowo i ciepło!

1

@sebasek99 Wow wow wow - moment. Z czym ma rację ? XD Że są ludzie, którzy doszli do wielkich pieniędzy nieuczciwie? No są. Jak to się ma do Lewandowskiego i jego zegarka? Wg mnie nijak. Tak wygląda świat - idealne może to nie jest, ale stwarza możliwości, jeśli jesteś pracowity i zdeterminowany. Alternatywą jest "wszystkim po równo", ale "wszystkim po równo" raczej nie znaczyłoby "wszystkim bardzo dobrze" tylko "wszystkim tak samo biednie". Dzięki - wolę żyć w świecie, gdzie pracując mam szansę dorobić się wielkich pieniędzy.

Poza tym Maja Staśko to jest typowa aktywistka, która robi więcej złego niż dobrego. Nie przypominam sobie jej wywiadu lub wpisu, który byłby w jakiś sposób zachęcający lub pozytywny - ona zawsze walczy z kimś, przeciw czemuś (lub komuś), a nie o coś lub dla kogoś. Jest tak przesiąknięta negatywnym myśleniem, nienawiścią i swoim nieszczęściem, że to się rozlewa na około. Nie znam wielu bardziej toksycznych osób na SM, a fakt, że stawia siebie w roli wzoru moralności jest jeszcze bardziej niepokojący.

1

Ten argument brzmi tak samo, jak w przypadku Piotrka Zielińskiego dwa lata temu. "To jeszcze mody chłopak, ma ogromną szansę się rozwinąć", aż w końcu ktoś mądry powiedział "ludzie, on ma 23 lata - w tym wieku piłkarz zaczyna być ukształtowany i decyzyjny, to nie jest 17-latek". Dembele ma 23 lata i serio nie rozumiem tego bronienia go na siłę. Bo ma talent? Super - talent to jakieś 10% sukcesu. Pozostałe 90% to pracowitość, odpowiedzialność, stabilność formy, ogromne zdrowie - tego nie ma. Przykro mi, bo sam wiązałem z nim ogromne nadzieje, ale on moim zdaniem będzie bardziej balastem niż pomocą. A żeby być zmiennikiem Ansu Fatiego zarabia za dużo.

0

@martin86 Po co mieliby wymyślać kontuzje, niech po prostu nie gra i tyle. Nic nie wnosi, a i tak generuje horrendalnie duże koszty. Sprzedać i raz na zawsze mieć święty spokój. Więcej dobrego dla Barcelony zrobiłoby podniesienie pensji przeciętnym pracownikom w klubie, niż opłacanie jego idiotycznej pensji.

0

@Cochise Dziękuję! 100% za!

3

Kurczę, nie chcę i nie lubię być marudny, ale nie podoba mi się ten transfer. Oczywiście - Wijnaldum jest znakomitym zawodnikiem, ale ten transfer byłby wspaniały 5 lat temu. Czy naprawdę ściąganie pomocnika w wieku 30 lat jest tym, czego potrzebujemy? Tym bardziej, że mamy na tę pozycję obiecujący talent - Moribę. Rozumiem jeszcze Depay czy Aguero, bo 9-ki nam brakuje, ale w środku pola akurat mamy doświadczenie.

0

@clyde Sama zaczynasz być znana, więc uważaj XD Haha

0

@ściah Trzymaj się silnie i zdrowo!

3

Po pierwsze - klasa Fonta. Jeśli naprawdę zależy mu na Barcelonie, a nie tylko na władzy, to właśnie to udowodnił. Po drugie - myślę, że Font ma ogromne szanse na zostanie prezesem Barcy kiedyś w przyszłości. Już z innymi piłkarzami i w innych czasach, myślę, że może okazać się naprawdę solidnym kandydatem. Przeanalizuje swoje błędy z obecnej kandydatury i na pewno wyciągnie wnioski.

0

@clyde A to zależy od faceta akurat, jak już wchodzimy głębiej, to ja uważam, że seks jest oczywiście bardzo istotny, ale nie zgodzę się, że bardziej, niż wierność, zaufanie, szczerość, porozumienie "dusz" czy wspólne poglądy. Także spokojnie :P Nie dla wszystkich gorset i wypinka załatwi sprawę XD

0

@clyde W łóżku :D Gotować można samemu.

0

Długo to pewnie nie potrwa, ale dla nas dobrze :D

0

@BarcaInfo I to ma sens. Tych dwóch piłkarzy jest nam zupełnie zbędnych, Haaland + wychowane (np. Collado) wypełnią tę lukę na luzie.

0

Ale super! Faktycznie Ilaix wydaje się dojrzałym zawodnikiem jak na swój wiek. Trzymam za niego mocno kciuki!

3

@Janiama Przykro mi :( Dużo zdrowia i siły!

0

@blablak hahaha, zbyt często takie jednozdaniowe przytyki wpisują osoby, które nie chcą dyskutować (albo może nie potrafią). Także wybacz moje mylne założenie. Oby nam obu Barca przyniosła jeszcze masę radochy.

0

@blablak Tak, masz rację. Wczoraj w emocjach być może niepotrzebnie napisałem to w ten sposób, jakbym atakował piłkarzy. Trochę tak jest, bo np. myślę o Dembele, który nie jest profesjonalistą (dopiero się ponoć staje, więc pewnie zobaczymy). Ale tak - zgadzam się, Coutinho i Griezmann to 10-ki, które bez Leo miałyby dla siebie miejsce. Problem w tym, że Leo jest po prostu lepszy od nich i bardziej decydujący. Griezmann jest pracowity w defensywie, to prawda, ale po prostu daje zbyt mało, żeby tak dużo mu płacić. Patrząc czysto piłkarsko, fajnie mieć kogoś takiego w zespole. Ale biorąc pod uwagę trudną sytuację w Barcelonie, takiego Griezmanna po prostu nie powinno tu już być. Koemanowi nie zazdroszczę, bo dostał bardzo źle zbilansowaną drużynę i tak czy siak wyciska maksa.

0

@blablak Rozumiem Twój punkt widzenia. Rzeczywiście, nie skupiłem się na pozytywach, a widzę ich sporo - chociażby to, jak Koeman stawia na młodych, jak np. Moriba czy Pedri. Jestem pewien, że bez kontuzji Ansu grałby pierwsze skrzypce w ataku.

Problem, jaki ja widzę w graczach typu Dembele czy Griezmann jest taki, że są zwyczajnie zbyt drodzy, aby być tylko świetnym uzupełnieniem składu. Takim uzupełnieniem to był np. Keita za Guardioli, a nie Villa. Nie dość, że kosztowali krocie, to płacimy im pensje gwiazd drużyny. Z Coutinho jest tak samo. Chodzi mi przede wszystkim o to, że jeśli 3 największe pensje po Messim, to koleś, który przez pół sezonu jest kontuzjowany, mało profesjonalny Francuz, który nie potrafi decydować w kluczowych momentach i topowy piłkarz, który po 2 latach nie może się odnaleźć na boisku, to chyba ciężko to nazwać rozwojem lub nawet potencjałem do rozwoju.

Gdyby te same pieniądze zainwestować w dwóch, precyzyjnie zakupionych zawodników, byłoby dużo lepiej. I z tej perspektywy, dodając do tego fakt o trudnej sytuacji Barcelony, uważam, że taki Griezmann czy Dembele powinni iść gdzie indziej i tam się spełniać.

0

@blablak Nie, nie chcę się licytować, napisałem to, żebyś miał jakiś kontekst. Jak dla mnie możesz jej kibicować od 1899 roku i mieć ponad 120 lat, wszystko mi jedno - dopiero Twój dłuższy komentarz wniósł jakieś konkrety, z którymi można podyskutować.

Jasne, że Griezmann to topowy piłkarz, ale w naszej drużynie to jest żart. Fakt - zanotował świetną asystę z Sevillą, nie odbieram mu tego, nie odbieram mu również kilku bramek dla naszego teamu. Ale męczące jest oglądanie go w barwach Barcelony, kiedy nie może sobie znaleźć miejsca na boisku. I nie obchodzi mnie, czemu tak jest - nie pasuje i tyle. Nigdy nie powinien był tu przyjść. Dembele - powiem tak. Gdyby na jego miejscu był np. Trincao, nie miałbym takiego hejtu. Ale Dembele od początku wykazywał się zerowym profesjonalizmem, większość przygody w Barcy spędził w szpitalu, straciliśmy na nim kupę forsy, a jak przychodzi naprawdę istotny mecz to oczywiście znowu zawodzi. I ponownie - spoko, że chłopak byłby wszędzie wzmocnieniem. Niech więc idzie i będzie, a my z pieniędzy za jego pensję zrobimy z Laportą coś, co faktycznie wzmocni ten team. Przynajmniej bardzo w to wierzę.

Widzę, że bardzo uczepiłeś się słowa "żart", więc może wyjaśnię, że nie chodzi mi o nich jako osoby czy piłkarzy, ale o nich w tym klubie. A czy mi wszystko wychodzi? Głupie pytanie, pewnie że nie. Ale w ważnych momentach w pracy jestem skupiony na 100%. Tak zostałem wychowany i taki np. jest też Pique czy MAtS. Dembele nie jest, Lenglet nie jest - okej, nie muszą być. Ale nie muszą też grać u nas.

Jeśli uważasz inaczej - szanuję to, masz pełne prawo. Ja od dawna Dembele nie chcę w naszej drużynie, Griezmanna tak samo. Lenglet - to nie jego sezon, akcje takie jak dziś są załamujące, ale aż tak wieszać na nim psów nie chcę.

I dalej podtrzymuję co powiedziałem - PSG ma po prostu znacznie lepszą drużynę od nas. Lepiej zbalansowaną, lepiej przygotowaną mentalnie. Bolesne, ale prawdziwe. To, że przeszli przez nas serio nie powinno nikogo dziwić.

0

@blablak Nie, dziękuję - jestem fanem Barcy od 2003 roku. A jeśli nie zgadzasz się z czymś co napisałem, to może przedstaw jakieś argumenty. Chyba, że nie masz, co specjalnie by mnie nie zdziwiło.

0

@dominikm Masz prawo do swojego zdania, ja nie widzę powodów do jakiejś wielkiej dumy dzisiaj. Nie powiesz mi chyba, że Francuzi, których wymieniłem, dali coś wielkiego dzisiaj czy w ogóle kiedykolwiek (może Lenglet w zeszłym sezonie).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?