PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Gaya to światowy top na LO, nie ma opcji, że będzie nas stać na ten transfer. Chyba, że jakoś porządnie zarobimy na zawodnikach odchodzących, ale na to nie ma co liczyć. Ciężka sprawa - odejście Alby uwolniłoby sporo funduszy ze sporej pensji, ale kto miałby wtedy tam grać? Wychowanków pooddawaliśmy, a Firpo raczej też do odstrzału.
0
Szczęsny jest naprawdę kiepski w tym turnieju. Okej, z Hiszpanią zagrał nieźle, ale Słowacja i Szwecja dramat. Gra nogami bardzo przeciętna, wpuszcza po krótkim rogu bramy. I przede wszystkim nie robi różnicy, jaką bramkarz na tym poziomie powinien.
1
Jak można na poziomie reprezentacyjnym nie umieć przyjąć piłki i kopnąć piłki w miarę celnie. Nie rozumiem, naprawdę.
5
Problem jest taki (chyba), że zwyczajnie mamy bardzo bardzo słabych wahadłowych. Ani wrzucić nie potrafią, a i dryblować, ani podać prostopadle, ani w sumie bronić solidnie. A przy tej formacji wahadłowi są piekielnie istotni. Szacun dla Szwedów, wiedzą, że można pozwolić im grać, bo nic nie zrobią.
1
Spokojnie, JESZCZE ODPALI XD
2
Krychowiak kolejny turniej z rzędu kosztuje nas bardzo dużo. Kto tak gra przy żółtej kartce?! Dramat.
0
@Sortello w punkt! Super komentarz :D
1
@GeneralXavi nic tylko przyklasnąć, +1!
0
@BorysR Polecam np. ten wywiad z dr. Fleischer z Uniwersyteckiego Szpitalu Klinicznego. Lepiej niż ona tego nie ujmę, a to wiarygodne źródło.
http://www.usk.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2410Itemid=28
Faktycznie zwracam honor - to badania nad technologią szczepień mRNA trwały od lat, na ludziach je stosowano, lecz nie na tak dużą skalę. Polecam też kanał Naukowy Bełkot i film właśnie o tej technologii - bardzo dobrze przygotowany i rozjaśniający wiele kwestii.
A z resztą - jeśli ktoś się nie chce szczepić, to sprawa tej osoby. Tak długo, jak przez nich nie będę musiał znowu siedzieć w domu, chodzić w maseczkach i mieć wszędzie ograniczenia w ilości osób, to mi to nie przeszkadza. Problem w tym, że pewnie przez te osoby właśnie takie ograniczenia dotkną wszystkich, bo zakażenia dalej będą.
I coś, czego już w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć - efekt COVID-a jest wszystkim znany. Wiadomo, że potrafi walnąć ostro nawet najsilniejsze organizmy, że można umrzeć, że atakuje płuca i przez kaszel może prowadzić to poważnych uszkodzeń strun głosowych i krtani, że traci się węch i smak, że wydolność organizmu spada potężnie. O szczepionce póki co wiadomo, że była testowana w prawidłowy sposób i jest oparta na technologii badanej od wielu lat przez specjalistów. I co? I ludzie nie boją się tego wirusa, który potrafi wyniszczyć organizm, a szczepionki, która przed nim chroni. No dla mnie to jest absurd, ale co kto woli.
0
@maroon Jasne, to pełna zgoda i uważam, że nie powinno to mieć miejsca. Pisałem po prostu, że to nie jest tak, że firma nie skorzysta na zaszczepionych pracownikach. Ale w żadnym wypadku nie powinna nikogo zmuszać do szczepienia groźbą zwolnienia.
1
@MesQueUnClub_87 Nie do tego się odnosił ;) Niekorzyścią dla firmy będzie np. L4 pracownika, który złapie COVID. Oczywiście, że osoby niezaszczepione nie wykonują swoich obowiązków gorzej, ale z perspektywy firmy nawet najlepszy pracownik w szpitalu jest problemem (w sumie im lepszy, tym większym). Więc Z PERSPEKTYWY FIRMY szczepionka jest niezbędnym narzędziem to określenia pewnej stabilności firmy i długoterminowej strategii.
Ale serio - poczytajcie o tej szczepionce. Jeśli nie, to chociaż obejrzyjcie kanał Naukowy Bełkot, gdzie facet opiera się na badaniach i artykułach naukowych. Naprawdę zobaczycie, że ta szczepionka to nic innego, jak każda inna szczepionka przeciwko wirusom. Technologia mRNA, którą zastosował np. Pfizer, jest stosowana od wielu, wielu lat.
1
@13th Polecam poczytać i posłuchać o tej szczepionce, głównie o mRNA. Jeśli zainteresujesz się jak działa to zrozumiesz, że ryzyko jakichś zmiany genów jest zwyczajnie przekręceniem faktów przez osoby, które ubóstwiają teorie spiskowe i na tym nabijają wyświetlenia i kliknięcia. Nic Ci nie będzie. Ale inna sprawa, że niefajne zachowanie ze strony firmy.
0
@agrad0 150 mln? No nie wiem. Oni są na potężnych pensjach i cały świat wie, że mamy problemy finansowe. Jesteśmy w fatalnej sytuacji negocjacyjnej, do tego Dembele ma tylko rok kontraktu - to już znacznie zmniejsza jego wartość. Wyciągnięcie za tę trójkę 150 mln i nieopłacanie ich pensji byłoby przeogromnym sukcesem Laporty, w który prawdę mówiąc nie wierzę.
0
@varosso Jeśli zarabia tyle co zarabia to tak. Bo same liczby nie ratują zawodnika na takiej pensji - nie chodzi o to ile nastrzelasz, ale też kiedy. Griezmann po prostu nie odnajduje się tutaj. Często spowalnia akcje, dubluje pozycje, znika w ważnych meczach. Jasne - jest bardzo pracowity i waleczny, potrafi strzelić jak ma okazję, ale te atrybuty nie są warte pieniędzy, jakie na niego wykładamy. Więc w dalszym ciągu uważam, że pozbycie się go byłoby najlepszy finansowo rozwiązaniem.
1
@ravpelc ale i tak dał mało. To tylko pokazuje, jak tragiczni bylo Dembele i Cou, a nie jak świetny jest Griezzman.
0
@Tasde nie no, bez przesady - na tym poziomie sportowcy właśnie są mega odporni na wiele chorób. Sport na tym poziomie nie jest zdrowy ze względu na soczki, na jakich jadą sportowcy oraz dla stawów i kości, które na starość będą po prostu przemęczone, ale pod względem wydolności organizmu i odporności, to ciężko znaleźć mocniejszych od sportowców. Wystarczy spojrzeć, jak rzadko oni łapią infekcje i w ogóle chorują. A jeśli już, to trwa to chwilę i po sprawie.
3
No cóż, płacimy ponownie za nieudolność poprzedniego zarządu. Dembele od lat nie dawał nic i trzeba było go sprzedać tak ze dwa lata temu, kiedy było nim w miarę sensowne zainteresowanie. Ale z jakiegoś powodu wszyscy w Barcelonie byli przekonani, że „odpali”, mimo że fakty mówiły jasno - facet to nieprofesjonalna szklanka.
Teraz nie ma opcji, że go sprzedamy. Na rękę jemu i agentowi jest nie podpisywać z nami umowy i po prostu przejść do innej ekipy, bo wtedy zgarną więcej za podpis. Pozostanie nam się cieszyć z odciążenia budżetu płacowego.
Naprawdę - wydaliśmy na trzech piłkarzy ponad 400 mln i żaden z nich nie zagrał na 30% swojej wartości. Nie wiem, czy dało się bardziej spuścić takie pieniądze w ścieku.
0
@PlsNotAtletico Dembele i Coutinho też nie - paradoksalnie myślę, że Roberto jest wart więcej od nich. Dembele ma rok do końca kontraktu i nie jest tajemnicą, że daleko nam do porozumienia, a Coutinho to piłkarz, który spędził więcej czasu w szpitalu w ostatnim sezonie i poza jednym rokiem w Bayernie, gra gorzej i gorzej. Roberto od lat prezentuje się solidnie.
0
@BarcaFanSince2006 To fakt, ale okienko się na dobrą sprawę jeszcze nie otworzyło. Widać, że działają z tym, co mogą. Transfer Emersona prawdopodobnie oznacza, że odejście Roberto jest coraz bardziej możliwe - to piłkarz, za którego chyba możemy najwięcej dostać (poza Griezmannem).
0
@Scross Rozumiem. Wg mnie potrafi dać bardzo dużo z piłką przy nodze. Bez piłki zostawia luki, ale przy odpowiednim obudowaniu w środku pola i w obronie to wciąż bardzo istotny element układanki. Co nie znaczy, że wg mnie musi koniecznie zostawać - jeśli znajdzie się klub, który go chce, to jest to dobry moment na jego odejście. Ale na pewno cieszy mnie fakt, że zostanie kapitanem na tym EURO.
0
Super, brawo Busi! Wielki honor dla niego. A hejterzy stąd - serio, wstydźcie się. Facet jak na swój wiek i możliwości fizyczne wciąż dużo daje, ale widzę, że narzekanie na niego po prostu jest w modzie. Piękna sprawa, że żywa legenda Barcy i jeden z najlepszych defensywnych pomocników w historii będzie kapitanem swojej reprezentacji i powinniśmy się cieszyć.
0
Lubię Roberto i jego wszechstronność jest bardzo przydatna, ale jeśli zapłacą odpowiednią kwotę, to będzie to naprawdę dobry ruch dla nas.
0
@Huck Też myślę, że ma ogromny potencjał. Przede wszystkim fizycznie jest niesamowity.
0
@Przemas8411 Dlaczego nie ma co się cieszyć? Wraca wychowanek, 20-letni, bez kwoty odstępnego. Bardzo dobry ruch, a wyrosnąć z niego może właśnie klasowy obrońca.
0
Super, bardzo fajna wiadomość, Garcia na pewno wzmocni rywalizację, poza tym to nasz wychowanek - bardzo mi takich ruchów brakowało u poprzedniego zarządu.
Ciekawi mnie tylko co z pozbywaniem się piłkarzy. Obecnie mamy Pique, Umtitiego, Lengleta, Garcię, Araujo i Minguezę. Nawet na granie trójką z tyłu to za dużo. Optymalnie jak odszedł przynajmniej jeden, najlepiej dwóch, żeby Araujo mógł też się rozwijać.
38
O - kontrakt na 2 lata. Rewelacja, w końcu. Oczywiście wolałbym, żeby został z nami po prostu Luisito, ale skoro Aguero jest już z nami, to mega się cieszę i czekam na jego debiut. Pewnie jeszcze ten rok, dwa pogra na najwyższym poziomie.
3
@tomek8756 Ja pierdzielę, to są chorzy psychicznie ludzie, serio XD
1
@wyjasniecie A wg mnie to żaden powód do wstydu. Kościół ma swoje wartości - można się z nimi zgadzać, albo nie, ale powinni się ich trzymać. Ja już, nomen omen, rzygam tęczą, bo wpierdzielają ją gdzie się da, więc mam nadzieję, że po prostu będzie takich akcji mniej w Polsce niż więcej. I nie - nie jestem przeciwny związkom partnerskim czy homoseksualistom, osobom niebinarnym i trans. Uważam wręcz, że powinniśmy społecznie jakoś im pomóc, dostosować świat, np. tworząc publiczne toalety neutralne płciowo. Tylko jednocześnie wkurza mnie wciskanie wszędzie całej ideologii o 156 płciach, myleniu tolerancji z akceptacją i nazywania symbolu ruchu symbolem "miłości".
0
@michaleu Wg mnie obie ekipy miały porównywalnie zły sezon, z tą różnicą, że my wygraliśmy puchar. To jednak coś znaczy, nie dostaliśmy go za darmo. Rewanż z Sevillą był pokazaniem siły charakteru tej ekipy. Jasne, że LM boli, tak samo jak Liga, ale jest jak jest - przed tym sezonem spodziewałem się 4 miejsca w lidze i zero trofeów. Więc nie jest źle.
0
Super goście, wbiję, a już na pewno obejrzę z odtworzenia!