1

@MrCental Wg mnie Real nas rozjedzie, ale obym się mylił. A Dembele to też nie przesadzajmy, bo on więcej spędził czasu w szpitalu niż na boisku, więc takie znowu wzmocnienie to nie będzie.

0

Ten mecz był beznadziejny. Nie dało się tego oglądać. Graliśmy dzisiaj przeciwko Dynamo Kijów, do tego na Camp Nou i nie mieliśmy nikogo, kto byłby w stanie przedryblować rywali w ofensywie, na skrzydle lub w środku pola. Zero prostopadłych podań, zero jakiegoś błysku. Absolutny dramat, przypominają się najnudniejsze mecze za czasów Valverde. Liczyłem, że Fati wniesie trochę błysku, którego po odejściu Neymara tak nam brakuje, ale nic takiego ten chłopak nie daje. Kolejny skrzydłowy bez magii. Teraz bez Messiego już w ogóle nie ma nikogo, kto dryblingiem pchnąłby grę do przodu. Naprawdę tragedia, taka Barcelona to jest kara dla kibiców. Pytanie za co.

1

@amanter Zdajesz sobie sprawę, że sypnięcie tych "kilku" baniek jest DOKŁADNIE tym, co doprowadziło klub do ruiny? Sypnie Moribie, zaraz przydjzie Pedri, de Jong, Fati, Gavi i Nico. I co? Im też sypniesz? W tym wypadku przekaz był jasny - nowy zarząd ustala pewne zasady płacowe i jak się nie podoba - do widzenia.

0

@AnnaMarianna Zależy w jakim rodzaju związku. Ale jeśli mówimy o głębokiej relacji, która ma być na długo (lub nawet całe życie) to wg mnie szczerość i rozmowa, komunikacja.

3

Ja osobiście bardzo liczę na Dembele w koszulce innej niż nasza. Więc niech idzie. Tylko lepiej byłoby cokolwiek na nim zarobić, więc jak po to chcą przedłużyć kontrakt, to super. W przeciwnym razie lepiej te pieniądze zainwestować w szkółkę albo w nowe kafelki w łazienkach.

0

Jakim półgłówkiem trzeba być, żeby nie oddać Dembele za wyższą kwotę, niż go kupiono XD Jeszcze bym rozumiał w 2018, ale w 2020, kiedy typ pokazał, że nie ma co na niego liczyć, oni odmówili... Bez kitu, naprawdę niewielu osobom życzę źle, ale... powiem tak, gdyby coś się stało Bartomeu, nie uroniłbym łzy.

0

@krawczykPSG Też bym odpuścił. Pytanie też, jakiej dziewczyny naprawdę chcesz. Bo pomijając to, co napisał kolega @Sau_Ron, że wiele rzeczy do nas wraca, to jeśli dziewczyna w związku pozwala się odbić innemu - jaką masz gwarancję, że Tobie nie zrobi tego samego? I jasne - może mają kryzys i to można wykorzystać. Ponownie - pomyśl, czy chcesz mieć dziewczynę, która w kryzysie będzie chciała powalczyć o relację, czy taką, która odejdzie?

0

To jest cud, że się zgodził XD Super info, oby więcej takich!

0

@meteo100 Dzięki! Nie wiedziałem nawet, że robią live'y po meczach Polski :D

3

@Deviler Dobra, Mati, nie smęć, tylko ucz się polskiego i chodź tu :P

2

Słucham Hejt Parku od minuty i już nie mogę. Wyłączyłem XD My jako nacja naprawdę musimy narzekać chyba, żeby podtrzymać rytm serca. Zaraz dojdą do wniosku, że w sumie wygraliśmy fartem, a Sousa jest przereklamowany. Nie da się słuchać tych "ekspertów". Jeszcze pół roku temu graliśmy totalny piach ze Słowacją i Szwecją, dzisiaj kolejny trudny mecz w Eliminacjach gramy z dużą pewnością siebie i pomysłem. Idealnie nie jest, ale naprawdę warto docenić tę drużynę i to, co Paulo z nią zrobił.

7

@kamiVeB Niewygodny? Pewnie, że tak. Dobrze taktycznie ustawieni, waleczni, grają u siebie przy płonących trybunach - dla mnie oczywista sprawa. Poza tym kurde, byli drudzy w grupie. Już nie umniejszajmy na siłę - wspaniały mecz Polski, kolejny już taki po Anglii - to pokazuje, że Sousa wie co robi, a chłopaki w siebie wierzą.

4

Ale super! Sousa to zdecydowanie najlepsze, co nas spotkało od czasów Nawałki. Dawno nie widziałem Polski, która po prostu dominowała niewygodnego rywala.

0

@ObiektywnyKibic121 A tu masz rację, tylko pytanie, czego to nauczy ogół. Bo to, że zabronią wejścia 5 osobom, nie zmieni tego, że ogólnie dalej tak się będą zachowywać. A jeśli ukochana drużyna zacznie dostawać walkower za walkowerem, to i kibice zobaczą, że wyrządzają większą krzywdę swoim ulubieńcom, niż nie.

0

@sokot I serio uważasz, że nie powinniśmy się rozwijać jako kibice i ludzie, i ograniczać tego typu zachowania jak najbardziej się da?

45

A tak w ogóle to dawno nie widziałem tak dobrze sędziowanego meczu. Kapitalny arbiter, trudny mecz, a on rewelacyjnie operuje ilością kartek, uspokaja zawodników, pozwala grać, ale nie pozwala na chamstwo i zaraża spokojem. Oby więcej ważnych meczów sędziował on i jemu podobni.

1

@ObiektywnyKibic121 A powinni robić, bo trzeba być bezmózgiem, żeby takie akcje odwalać na stadionie.

1

Walkower i do widzenia z bydłem. Takie zachowanie trzeba tępić, niezależnie od nacji czy klubu. Kilka walkowerów i skończy się pajacowanie.

0

@joloskyy Okej, dzięki!

14

Jak tak patrzę czasami na wyraz twarzy Dembele, to mam solidne wątpliwości, czy on w ogóle rozumie więcej niż 20% tego co się wokół niego dzieje XD

Osobiście nie widzę sensu trzymania go przy problemach finansowych, ale jednocześnie dobrze byłoby coś na nim zarobić. Więc może przedłużenie umowy i sprzedaż za rok-dwa ma sens. No chyba, że ODPALI :P

0

@joloskyy No problem tylko jest taki, że od lat inaczej egzekwuje się te zasady. Wielokrotnie w meczach była taka sytuacja, bliźniacza do obecnej i z tego co pamiętam zawsze był spalony. I to ma sens, bo podana piłka jest szybsza od ludzkiej reakcji. Masz może jakiś artykuł, gdzie napisali o tym nowym przepisie, skoro o nim wspominasz?

0

Mamy potężnego farta, że Pedri nie chce pakować walizek i stąd iść. Chłopak mógłby grać za większe pieniądze w Premier League i realnie walczyć o LM. U nas, póki co, ani jedno, ani drugie. A i tak chce zostać - naprawdę musi lubić Barcelonę. Świetna sprawa, pozostaje liczyć, że Fati, Gavi, czy Nico zrobią podobnie. W najgorszym wypadku, gdybyśmy grali totalny piach, to przy dobrych kontraktach przynajmniej coś na nich zarobimy sensownego.

1

@Bykunn Eee, Byku :D Gratulacje, zarówno małżeństwa, jak i malucha. Mam nadzieję, że urodzi się zdrowe, silne i pełne miłości do FCB :P

6

Wymiana Arthura za Pianica to był kryminał. Ale ogólnie tak się kończy życie ponad stan. Jak widać nawet wielomilionowe potęgi światowe taki rodzaj życia potrafi zrujnować.

5

Mam nadzieję, że z tej grupy przyjdzie Martinez, choć wątpię w to - niby czym go mamy przekonać? Tuchel byłby marzeniem, ale to byłby idiotyczny ruch z jego strony. Poza tym to obecnie trener o półkę wyższy niż to, co my możemy zaprezentować.

Xavi nie ma żadnego doświadczenia w Europie jako trener, do tego klub jest w ruinie - lepiej, żeby poczekał na spokój w Barcelonie i na czas, w którym będzie mógł sobie budować swój projekt długofalowo. Teraz jest zbyt duży chaos.

Zostaje Pirlo... prawdę mówiąc nie wiem, czy nie lepiej zostać w takim wypadku z Koemanem. Bardzo szanuję, wręcz uwielbiam Pirlo, ale jako trener póki co okazał się dużym niewypałem.

0

@Ali094 Kopał się po czole jak na swoje standardy z wcześniejszych lat... W dalszym ciągu nastrzelał ponad 20 goli i zaliczył ponad 10 asyst. Dziś byśmy to przygarnęli w ciemno.

0

@Mateee93 Wiesz jak to jest z forum tych rozmiarów - kto nazywał, ten nazywał. Ja np. od kilku lat uważałem, że choć Suarez miewał dołki, był ultra istotnym piłkarzem, walecznym i bardzo potrzebnym dla ogólnej jakości gry. Dziś widać jego ogromny brak.

0

@Woland10 Stary, to jest DOKŁADNIE ten sam argument, którego przeciwnicy Messiego używali podczas wielkich triumfów Barcelony. "Co ma zrobić Ronaldo, jak ma obok siebie placków, a Messi ma Barcę, w której grają pod niego." Już wtedy uważałem ten argument za infantylny i nie inaczej jest teraz.

Poza tym CR7 różni od Messiego fakt, że to ratio goli na mecz wypracował w dużo trudniejszej fazie LM i często w decydujących momentach. Potrafił wykorzystywać kluczowe karne (co Messi często psuł w LM), potrafił ciągnąć zespół (czego Messiemu wielokrotnie się nie udawało i znikał), a przewrotka, której w naprawdę żałosny sposób umniejszasz, to jeden z najpiękniejszych goli wszechczasów, po których fani rywala oklaskiwali Cristiano. Idąc tą logiką, rozumiem, że gol Messiego z Betisem np., lobem, to też fart? Czy to już umiejętności, bo to Leo?

I nie mówmy, że Messi i Ronaldo to "inna galaktyka", bo galaktyka to może różnić Leo i Kapustkę. Messi i Ronaldo są wybitnymi graczami w historii, wynieśli ten sport na poziom nieosiągalny dla nikogo innego pewnie przez długie lata i swoimi nazwiskami oznaczyli całą erę futbolu.

I żeby nie było - ja osobiście uważam, że Messi > CR7, bez dwóch zdań. Ale w LM CR nie ma sobie równych. Tak jak RM nie ma sobie równych.

1

@LatajacyHolender No cóż, tak właśnie uważam :)

10

I cyk, kolejna wymówka będzie XD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?