PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Szczerze? Dobrze, że nie strzelił. Nie chciałbym, żeby wynik zakłamywał rzeczywistość, a prawda jest taka, że nie zasługujemy w tym meczu nawet na punkt.
0
@ArcziArtt Podziwiam, że wspierałeś Koemana tak długo. Dla mnie skreślony był od początku tego sezonu, kiedy zaczął mówić na konferencjach, że "jest jak jest".
A dziś to jest absolutny dramat.
0
Lubię de Jonga, ale poza poprzednim sezonem nie pokazał nic wyjątkowego w Barcelonie. A mam wrażenie, że i w zeszłym sezonie widać było przestrzeń do poprawy. To z pewnością genialny zawodnik, który u dobrego trenera byłby gwiazdą światowego topu, ale patrząc na problemy finansowe jakie mamy, powinniśmy spróbować wykorzystać to zainteresowanie, zainkasować jakieś 120 mln i tyle. W tym momencie nie stać nas na dawanie kolejnych szans piłkarzom typu Frenkie, Dembele, czy Coutinho.
1
@robertocarlos76 Że włączyłem FC Basyl :P Nie no - uznałbym, że trafiłem nie na tę ziemię, a do jakiejś równoległej rzeczywistości. No bo kto przy zdrowych zmysłach w 2015 pomyślałby, że w LM staniemy się pośmiewiskiem, że Neymar i Messi będą co prawda grać razem, ale w PSG, że zamiast rozwijać projekt, będziemy spadać coraz niżej i że klub będzie miał 1,5 mld długu oraz nie będzie umiał poradzić sobie z Rayo :P
0
@Yoshi94 Okej, rozumiem. Dzięki za doprecyzowanie :) To też słuszna uwaga, z La Masią. Osobiście uważam, że po prostu DNA należy zwyczajnie unowocześnić. Wziąć pod uwagę intensywność i fizyczność dzisiejszej piłki i w ten właśnie sposób prowokować ewolucję Cruyffowego systemu. Np. poprzez wprowadzanie bardziej fizycznych graczy do środka pola, trochę wyższego tempa i szybszego, dużo bardziej intensywnego pressingu. Także myślę, że zmiana podejścia w La Masii wyszłaby nam na dobre, gdyby oczywiście, zamiast wyrzucania wszystkiego do śmietnika, po prostu unowocześnić koncept.
0
@Yoshi94 Tylko to jest z założenia debilne kryterium. Co z tego, że zaprowadziło nas do trzech dobrych trenerów w ostatnich 20 latach, jak doprowadziło do 6 czy 7 przeciętnych? Granie w Barcelonie nie oznacza automatycznie, że ktoś będzie świetnym trenerem dla tego klubu. Super, jeśli w rezerwach trenuje były piłkarz, który wykazuje potencjał, albo gdy były piłkarz na scenie międzynarodowej prezentuje znakomity poziom.
Ale jeśli akurat takiego nie ma, to szukajmy najlepszych z najlepszych, a nie np. Koemana, Valverde czy Setiena, bo mają "DNA Barcelony".
5
Podobno wymarzonym trenerem Laporty jest Klopp. Jeśli to, co pisze Sport jest prawdą, to ta wiadomość raduje mnie chyba najbardziej ze wszystkich jakie czytałem. I to nie dlatego, że Niemiec przyjdzie, bo nie przyjdzie (czy też raczej - jest na to baardzo mała szansa).
Cieszy mnie to, bo byłby to znak, że kończymy z tym bzdurnym kryterium "DNA Barcelony" (a w praktyce to kryterium pt. czy grałeś w Barcelonie?), które doprowadziło nas do Setienów, Valverdów, Koemanów i innych wynalazków. Po prostu trzeba się skupić na wzięciu trenera z najwyższej półki i dać mu pracować kilka lat. Świetna zmiana podejścia, oby zaowocowała jakimś topowym nazwiskiem za kilka lat.
8
Czy to nie za wcześnie, po trzech kiepskich meczach skreślać 18-latka ? :/ Co to jest w ogóle za podejście - młodego zawodnika trzeba umieć zbudować, otoczyć odpowiednią opieką, zdjąć presję i pozwolić mu się trochę pobawić na boisku. Wystarczy podejrzeć Kloppa czy Pepa. Ale u Koemana jest tak, że albo mu się podobasz i grasz do zajechania, albo nie i siedzisz na ławie, choćby pół składu wybiły kontuzje.
0
Mówi się, że solidnie przepracowany okres przygotowawczy to podstawa do wytrzymania intensywności sezonu. Skoro tak to u nas kuleje, to nic dziwnego, że fizycznie Europa nam odjeżdża. Taki Liverpool, Chelsea, City zabiegaliby nas jak Bayern, a jak widać i Benfica potrafi być w znacznie lepszej formie fizycznej od nas. Do tego kontuzje mięśniowe także mogą być pokłosiem pretemporady. Przykra sprawa, ciekawe, czy komuś uda się to w końcu zmienić
0
@masq Moim zdaniem przekłamujesz rzeczywistość. To nie jest tak, że trener Koeman ustawił zwycięską taktykę, a źli piłkarze ją zepsuli. Na poziomie taktycznym jesteśmy bardzo słabi. Real kontrolował to spotkanie, pomimo nie posiadania piłki. Wiedział co zrobić i jak nas zatrzymać. I że z kontro swoje ustrzelą.
Oczywiście inną kwestią jest zachowanie "kibiców" - na takie cyrki nie ma usprawiedliwienia.
0
@LS Zgadzam się, ale nie z nim. Z nim nic dobrego nas nie czeka, ta drużyna się nie rozwija, a Koeman pokazuje, że taktycznie nie potrafi wygrać z żadnym dobrym trenerem.
0
@headhuntersFCB Jeśli nie będziemy w stanie wygrać z Dinamem na wyjeździe, to nie zasługujemy, żeby wyjść z grupy LM.
2
Akurat z tymi trzema drużynami mamy sporą szansę wywieźć komplet, ale czy to będzie oznaczało, że Koeman, to właściwa osoba na ławce? Oczywiście, że nie. Dlatego taki warunek w obecnej sytuacji jest kompletnie bez sensu.
2
Przykra sprawa :( Powinni solidnie ukarać tych "kibiców". Można się wściekać i być zawiedzionym - sam chciałbym, żeby Koemana już tu nie było, ale jednak ten człowiek, to legenda klubu i nikt nie powinien go w ten sposób atakować pod stadionem.
0
@mikokarla To raz, dwa - mi nie chodzi o to, że on nie jest maszyną, a że po prostu jest słaby w każdym meczu odkąd przyszedł, z wyłączeniem pierwszych 2-3. To nie tak, że to spotkanie mu nie wyszło. Moim zdaniem powinien siedzieć na ławie za obecną formę, a grać powinien Kun.
0
@wojtek_debiec4 A to też tak myślę, że gramy poniżej tego, co moglibyśmy. Ale no - mamy Koemana na ławce. Niestety, więcej z nim nie ugramy. Nie chodzi już nawet o to, czy uznaje się go za dobrego taktyka, czy nie. Po prostu widać, że projekt z nim na ławce jest wypalony i bez nadziei.
0
@wojtek_debiec4 Rozumiem. Dla mnie FDJ w zeszłym sezonie prezentował światowy poziom ŚP, a i tak ludzie, którzy go widzieli w Ajaxie, mówili, że to nie pełnia jego potencjału. Po prostu jest w drużynie i pod trenerem, gdzie jest potężna stagnacja.
Z Depayem częściowo się zgadzam, ale częściowo on sam często schodzi do boku i próbuje grać jak skrzydłowy. Jeśli już od kogoś mielibyśmy oczekiwać takiej gry, to właśnie od Fatiego i Memphisa. No i Dembele, ale on praktycznie nigdy nie gra.
0
@wojtek_debiec4 Niby tak, ale z drugiej strony Ansu Fati to chyba taki profil zawodnika, który powinien robić wiatr. Albo Depay. A po prostu są pod formą. tak samo De Jong - przecież on ma technikę i przygotowanie fizyczne, żeby spokojnie popchnąć grę do przodu. Ponownie - jest pod formą.
0
Brawo Aguero! Mamy chociaż honorowego gola. Mam nadzieję, że Depay posiedzi na ławie przez kilka meczów na rzecz Kuna (a tak naprawdę to wiem, że nie, bo Depay to pupilek naszego "trenera", więc będzie grał nawet jakby nie miał jednej nogi).
2
Dramatem jest to, że nie ma żadnego piłkarza, który potrafiłby dryblingiem zrobić przewagę. Nikogo. Dziś troszeczkę rozruszał Coutinho, ale to za mało. Ani na skrzydłach, ani w środku pola, nikt nie próbuje (a może nie umie) zwodem minąć rywala. Tragedia, jeśli dodamy do tego fakt, że w grze podaniami brakuje nam elementu zaskoczenia i zmiany tempa, to mamy odpowiedź, dlaczego pomimo posiadania nie potrafimy realnie zagrozić bramce Realu.
0
@QuentinTarantino Hm... no nie wiem, strata piłki w takim miejscu i momencie może się przydarzyć młodzikowi, ale nie 26-letniemu piłkarzowi. Amatorka z jego strony, ale jeśli już się stało - no bo okej, może się przydarzyć każdemu, Messi też tak tracił - to niech wraca. Odpuścił Alabę w momencie, gdy zupełnie nikt od nas go nie przejął, bo to był kontratak. Ja to mam mu najbardziej za złe. Mingueza poszedł na raz, bo chciał uniemożliwić kontratak. Błąd, fakt, ale wg mnie ten gol to w 80% wina Depaya.
1
@Pstryk Zgadzam się, że Depay nie istnieje, ale jak sobie myślę, że ratunkiem ma być Coutinho, czy Aguero, który wraca po kontuzji, to nie widzę specjalnie nadziei na poprawę.
18
Jestem naprawdę zawiedziony Depayem. I to nie tylko dzisiaj, a już od dobrych kilku spotkań. Jako wykonawca stałych fragmentów gry robi to bardzo, bardzo przeciętnie. Dodatkowo dzisiejszy gol padł po jego stracie i odpuszczeniu Alaby przy powrocie. Naprawdę nic nie wnosi, raz na kilka spotkań może zrobi dym, ale generalnie jest po prostu miałki.
0
@kejdzi Rozumiem, ale to jest efekt tego, że ludzie są zmęczeni tym, że kolejny sezon z rzędu Barca gra poniżej swoich możliwości.
1
Naprawdę Depay jest najlepszym wykonawcą rożnych i wolnych jakiego mamy? :/ Naprawdę Depay?
1
@Muhitos A może dlatego, że po prostu ludzie trzeźwo patrzą na sytuację? Od kiedy to prawdziwy kibic nie może krytykować swojej drużyny? Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i choć mamy niezły skład, to Real jest lepszy, a trenera mają o kilkanaście klas lepszego, niż nasz.
4
@Tomek54321 gdyby nas było stać to Korman już dawno by poleciał. Więc chyba musielibyśmy zgarnąć 7-kę, żeby to się stało, a (na nasze szczęście) Real w aż tak dobrej formie nie jest.
1
Musieli wcisnąć. Ale i tak brawa dla Legii.
0
Nie ma opcji, taki artykuł służy tylko obniżeniu wiarygodności Barcy na rynku oraz wywołaniu zamieszania w szatni. Wiadomo, że nas na to nie stać i już.
2
@Arkon Na pewno wiele osób woli Leo. Ja akurat jestem całym sercem za Lewym. Polska > Barcelona, tutaj nigdy nie mam wątpliwości.