PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@xoran Tylko widzisz - czym innym jest toksyczna relacja Guardiola z pojedynczymi piłkarzami, a czym innym jest Koeman, które w większości jego kariery nie bronią ani relacje, ani wyniki. Jasne, że takich wypowiedzi są setki, ale powiedz - czym może przekonywać Koeman? Taktycznie zjada go większość rywali. Motywacyjnie jest na poziomie gimnazjalisty. Nie potrafi nigdy przyznać się do winy. Co on nam daje?
3
@katalonczyk82 Okej, ale trener jest od tego, żeby coś wymyślić, zrobić różnicę i wykorzystać to co mamy. Po co grał de Jong, skoro mógł zagrać tam Depay, a na skrzydle np. Coutinho? Rozumiem otrzymanie 3, czy nawet 5 od Bayernu, ale bez celnego strzału z Benficą? Bez przesady, nie mamy słabszej kadry od nich. Taki Sheriff nie miał wystarczająco dobrych zawodników, żeby wygrać z Realem, ale to zrobił. Byli bardzo fajnie ustawieni. Wczoraj Benfica też taktycznie wyglądała kapitalnie. A my mamy beznadziejnego taktyka i, jak widać, kiepskiego motywatora.
0
Swoją drogą to zdanie zasługuje na osobny komentarz - " ale my też komplikowaliśmy jej życie podaniami w poprzek boiska" XD No, myślę, że Atletico już drży ze strachu przed naszymi nieprawdopodobnymi podaniami w poprzek boiska. Simeone od 3 miesięcy szuka sposobu, jak temu zaradzić.
0
"Mieliśmy pecha na początku"... Nic mnie tak nie triggeruje, jak tłumaczenie porażek "pechem".
Kurna, pech to by był, gdyby de Jong oddał strzał życia, a na drodze piłki stanął meteoryt i ją strącił na bok. Jaki pech był w tym, że skrzydłowy Benfici wkręcił Garcię w ziemię jak dziecko i oddał strzał po krótkim słupku, który zaskoczył bramkarza? A może pecha miał Luuk de Jong, kiedy nie potrafił sensownie dołożyć nogi? Albo wiem - największego pecha miał Dest, bo urodził się z prawą ręką... Masakra, jak żyć. Dobrze, że profesjonalni piłkarze wiedzą, gdzie leży problem i wiedzą jak se z nim poradzić - trzeba przeczekać, aż pech nas opuści - wtedy wygramy wszystko XD.
0
@LucaMancini Barca Valverde była nudna jak flaki z olejem i zawsze wolał wystawić 30-latka niż młodziaka, ale nie oszukujmy się - trenersko to on wciągał Koeman nosem.
0
@LucaMancini No póki co Garcia dramat. Oczywiście jest młody, nie mam zamiaru definitywnie go skreślać i mam nadzieję, że pod odpowiednim trenerem odżyje. Ale póki co jest tragiczny.
1
@FCBKUBANO Jest jeden problem. Ci młodzi, którzy faktycznie zapowiadają się super, nie będą chcieli grać w drużynie, która nie potrafi wyjść z grupy w LM. Dzisiaj takie talenty jak Fati, Araujo, Gavi, czy Nico mają agentów, którzy nie mają ochoty tracić czasu swojego i swoich podopiecznych na przygodę na Titanicu, więc raz dwa załatwią im kontrakciki w PSG, Bayernie, City czy Liverpoolu i tyle ich widzieli. Dziś Barca nie ma absolutnie NIC atrakcyjnego, czym mogłaby przekonać piłkarzy. Nie mamy Leo, nie mamy pieniędzy, nie mamy stylu, nie mamy sensownego projektu sportowego, nie mamy jak wprowadzić wizji, bo na nikogo nas nie stać, nie mamy nawet wartości, które nas kiedyś charakteryzowały (czysta koszulka bez sponsora, zawsze pionowe pasy, konkretny styl gry).
4
@Kamiloza91 Ja mam nadzieję, że poleci przed Atleti i na Atleti niech se chłopaki sami ustalą taktykę i zagrają - więcej to przyniesie korzysći, niż Ronald na ławce. Czy tam jego asystent, bo Koeman na trybunach XD
0
Laporta też sabotażysta? XD Co jest, no...
1
Fajnie - czyli jak np. spadniemy z ligi, to co? Też powie, że drużyna jest w fazie zmian? Świetna wymówka. Może i jest w fazie zmian i na pewno nie liczy się w walce o trofea, ale przecież nie mamy gorszych piłkarzy, niż Benfica. Która, nota bene, zagrała kapitalnie TAKTYCZNIE - temu bym się przyjrzał na miejscu Koemana, ale on ostatnie 10 minut spędził chyba na wymyślaniu kolejnych wymówek. Zapłaćmy mu te 15 mln i niech spada, bo to nie ma najmniejszego sensu.
0
@AlwaysBlaugrana Mają lepszą sytuację finansową i nie są tak zadłużeni, jak my.
4
Spoko pierwsza połowa. Bardzo daleki jestem od hurraoptymizmu, bo Levante nie stawia nam jakkolwiek trudnych warunków. Bardzo cieszy Gavi, Nico dzisiaj miejscami niepewny, ale niech się ogrywa i tej pewności nabiera. Fajnie, że Dest zaczął próbować brać na siebie grę. Ponownie - nie ma co się podpalać, bo to tylko Levante, ale powoli, bardzo powoli, coś się zaczyna rozkręcać.
0
@mekston Okej, ma to sens. Dzięki
3
A czy FFP nie miało być zawieszone na dwa lata? Czy jest zawieszone tylko dla PSG?
0
@MeMyselfAndI Chelsea z 2009 to faktycznie był cyrk i mega fart dla Barcy. Ale PSG okrzyknięto "drukowaniem" moocno nad wyrost, po prostu tyłek bolał wielu anty-fanów Barcy, tak jak nas bolały zwycięstwa Realu XD W 2017 tak naprawdę sędzia wcale nie popełnił zbyt wielu błędów - popełnił głównie dwa duże. Karny na di Marii (na pewno mógłby zmienić mecz) oraz mięciutki karny na Suarezie. ALE - już się sędziowie wypowiadali w tej sprawie, że Marquinhos dał swoim zachowaniem powód. Po co kładł łapy na Suarezie w polu karnym? Do wybronienia. Reszta decyzji jak najbardziej prawidłowa.
Z tym, że w ogóle dyskusja o sędziowaniu jest i była dla mnie zawsze żałosna. Uważam, że nie powinniśmy się wypowiadać jako fani Barcy, bo można być wkurzonym, że Realowi pomagały pewne decyzje w kluczowych momentach, ale warto zauważyć, że Real te momenty MIAŁ, bo np. potrafił siedzieć na połowie rywala albo być w polu karnym w kluczowych fazach meczu. Coś, czego nam totalnie brakowało, gdy przychodziło co do czego. Zwłaszcza w ostatnich latach.
A w tym wszystkim największy hejt powinien iść na UEFĘ, bo najpierw, pomimo miliardów w piłce, nie było VAR-u - dziś podstawowego narzędzia do pracy dla sędziów - a teraz, jak już to jest, to z kolei robią totalny cyrk z finansowym "fair play" i pozwalają, żeby kilka klubów grało w finansowo innej lidze, niż cała reszta, kompletnie niszcząc ducha sportu.
0
@Carlosss jest inny pod takim względem niestety, że w 2003 roku przyszedł do nas Ronaldinho, a w tym odszedł od nas Messi. Wg mnie będzie gorzej, chyba, że coś zmienimy.
2
Po ostatnim meczu chyba nie ma wątpliwości, że Koeman powinien odejść. Nie dlatego, że nie może wyciągnąć wyników, bo to się może zdarzyć, a kadrowe braki są oczywiste. Na pewno facet ma też trudno, bo przyszedł w bardzo niewygodnym momencie.
Powinien odejść, bo nawet w takich momentach nie potrafi przyznać się do najmniejszego błędu. Wszyscy są winni - piłkarze, kadra, sędziowie, kibice z oczekiwaniami, media - tylko nie on. Z takim podejściem nic się nie osiągnie w trudnych czasach. Nie tego potrzebujemy. Jasne - nie mamy kadry na mistrza Hiszpanii i na LM, to jest pewne. Ale Frenkie, Depay, Coutinho, Araujo, Pique, Busquets to nie są takie placki, żeby być dominowani przez Cadiz czy Granadę.
Trener powinien zrobić COKOLWIEK. Jeśli wie, że ma braki kadrowe, spróbować je załatać organizacją taktyczną. Na pewno odpowiedzią nie jest apatyczne klepanie piłki i tracenie kontroli 20 razy na mecz. Widać, że facet jest wypalony, czuje, że coraz mniej osób go tutaj chce - trzymanie go w tym momencie będzie prowadziło tylko do większej ilości rozczarowań.
I chyba czas naprawdę przestać się oszukiwać i skupić na wprowadzaniu I BUDOWANIU młodzieży oraz jakiegoś stylu kosztem wyników. Ich i tak nie będzie, za to ograna młodzież, jak Gavi, Nico, Riqui, Araujo, Pedri, czy Dest - to nasza jedyna nadzieja, żeby za 3-4, może 5 lat być jakkolwiek solidnym kandydatem do walki o LM.
1
@y13 chyba z Madrytu xd
1
Przespaliśmy szansę posiadania naprawdę topowych trenerów, kiedy mieliśmy złotą generację, bo kluczem do ich wybierania było najbardziej kretyńskie kryterium pt. „czy kiedykolwiek grał w Barcelonie?”. Siadło z Guardiolą, siadło z Lucho (tu przede wszystkim paka>taktyka) i tyle. Dziś cieszmy się, że ten Koeman tu jest, przynajmniej sobie młodzi pograją. Nikt przy zdrowych zmysłach nie przyjdzie z własnej woli do takiego burdelu.
1
Nic nie daje prawa traktować tak Roberto. A na pewno nie gorsza forma. Facet właśnie zgodził się na niższe zarobki i co by nie mówić, zawsze bardzo się stara. Czy byłoby lepiej, gdyby był geniuszem? Pewnie, że tak. Ale nie jest, jest solidnym i uniwersalnym elementem taktyki i to też jest potrzebne. Kibice są kompletnymi idiotami, jeśli uważają, że gwizdanie na takiego piłkarza jakkolwiek pomoże. Powinni skupić się na wspieraniu drużyny, która nie ze swojej jest w czarnej dziurze.
10
Szanowałbym go mega, gdyby po prostu powiedział publicznie, że „dostałem lepsze pieniądze i wybrałem PSG”. Przecież to żaden wstyd, normalna decyzja ekonomiczna, a im bardziej piłkarze będą unikać przyznawania się do tego, tym bardziej będzie to piętnowane przez kibiców.
3
Tak, pierwsza pechowa, druga pechowa, czternaste podanie w meczu pechowe, przy dwudziestym ósmym zawiał wiatr, w 60. minucie trybuny za głośno - zaraz się okaże, że zagrali mecz życia, tylko świat był przeciwko nim. Jak można, będąc obrońcą drużyny, która wpuściła rywala pod swoje pole karne, mówić, że bramki były pechowe. Jakby Bayern nie miał okazji do ładowania w bramę, to żadnych rykoszetów czy dobitek by nie było. Nie znoszę takiego umywania rąk.
0
Bolesne, ale prawdziwe. A najgorsze, że lepiej nie będzie przez najbliższe lata.
0
@KibicBarcy84 no nie przesadzaj, raczej w drugą stronę. Żaden z Depaya maluch, ale Lewy to obecnie najlepsza 9-ka świata, jedna z najlepszych w historii, więc jak najbardziej ferrari to dobra metafora.
1
@ściah Bardzo szanuję ten wpis i zgadzam się w 100%. Poczułem coś bardzo podobnego i czuję to dalej. Jako romantyk futbolu mam teraz tak, że zwyczajnie emocjonalnie bardzo trzymam kciuki za Cristiano i United, a na Messiego i PSG mam szczerze wywalone. I jakikolwiek sukces Ronaldo w United będzie znacznie, znacznie bardziej spektakularny, niż sukces Leo w Paryżu. Koniec końców u Messiego wyszła hipokryzja lub właśnie fałszywość, co jest bardzo przykre, ale tak jest. Z kolei Ronaldo ruchem z tego okienka mocno zyskał w moich oczach.
0
@dzefrej234 Chyba tak, pytanie czy nas stać.
1
Na tym etapie powrót do pionowych pasów zawsze na plus XD Jak dla mnie, z koszulek ostatniej dekady, nic nie przebije sezonu 14/15 i 16/17.
1
Wszyscy poza Szczęsnym dali z siebie 100%. Oczywiście przy golu ogromny błąd popełnił Moder i gdyby Kane strzelił lutę w okno, to nie miałbym wątpliwości, że to wina Kuby w 100%. Ale ten strzał naprawdę nie był genialny - był okej i bramkarz robiący różnicę wyjąłby taki strzał. Prawdę mówiąc wkurza mnie to, że Wojtek jest po prostu przeciętnym bramkarzem w ostatnich miesiącach - od tego chyba ma się topowego golkipera, żeby pomógł drużynie w takim momencie.
0
To jest typowa sytuacja, w której niby nie powinniśmy winić bramkarza, ale jednocześnie bramkarz robiący różnicę wyjąłby to. W meczu z Niemcami Szczęsny wyciągał trudniejsze uderzenia.
0
Ja pierniczę, w taki sposób...