0

@Fetta Nie ma opcji na ewolucję w tę stronę. Jedyna szansa na to byłaby taka, że nagle spadłoby zainteresowanie piłką nożną - niższe przychody z praw telewizyjnych, niższa "kilkalność" w socialach, niższe zainteresowanie markami - wtedy zarobki piłkarzy również byłyby mniejsze, bo nie przyciągali by oni takich pieniędzy. Ale przyciągają, z roku na rok coraz większe. Tak więc i pensje będą rosły.

0

O kurde :( Szybko się to stało. Ja osobiście raczej się z tego nie cieszę. Niby fajniej oglądać mecze Barcy z United niż Barcy ze Spartakiem, ale jest tak również dlatego, że te najlepsze mecze są obecnie porcjowane. Jeśli stałyby się codziennością to stałyby się po prostu nudne (albo bardziej nudne). Jest jeszcze aspekt tego, że stworzy to absolutnie chore nierówności, które i tak są potężne, a będą jeszcze większe.

A inna sprawa, że powstanie tej Superligi to była tylko kwestia czasu. Nie ukrywam jednak, że stało się to znacznie szybciej niż myślałem.

0

Jak myślicie, kogo uda się latem realnie sprzedać za w miarę sensowne pieniądze? Jaką strategię przyjmie klub? Sprzedajemy najwyżej zarabiających i niepotrzebnych, a potem próbujemy znaleźć zastępców, czy raczej ostrożnie i sprzedajemy w momencie, gdy mamy realną szansę na sprowadzenie następcy? Ciekaw jestem co myślicie :D

2

@BarcaInfo Nie zrozumiał co mówili, jakiś dziwny język XD Zobaczył ziomków z pucharem to ruszył :D

1

Rewelacyjni goście! Bardzo lubię Maćka i często (choć nie zawsze) po prosu zgadzam się z jego zdrowym i chłodnym podejściem do Barcelony. Super, rozwijacie ten kanał :D

0

@LuisSalvano Zgadzam się w pełni. Akurat Vidalowi totalnie potrafiło odciąć prąd, ale np. Puyol był przykładem walczaka, ale honorowego.

0

@barteq +1, idealnie napisane

1

Sane u Guardioli zapowiadał się na geniusza. Tutaj niby technika się zgadza, a myślenie 5-latka.

5

Sędziowie to są tacy idioci. Jak można odgwizdać faul za to, że Navas potrąca własnego zawodnika.

32

A który piłkarz nie wyolbrzymia kontaktów w polu karnym w dzisiejszej piłce? To jest żałosne, że w jednej sytuacji takie coś jest karnym, w drugiej nie. W 10 minucie to spoko, w 95 już nie. W środku pola to faul taktyczny, a w polu karnym to nie może być faul. Naprawdę banda idiotów chyba pracuje nad tymi przepisami, skoro w zależności od nastroju, dnia, interpretacji i szczęścia zależy czy będzie podyktowana jedenastka, czy nie.

Jeśli chodzi o doliczony czas - od zawsze pamiętam niepisaną zasadę o doliczaniu 30 sekund za zmianę. I faktycznie - dotychczas 3 minuty to był standard, w tym sezonie 5. A jeśli doliczymy ponad 2 minuty męczenia się ze sprzętem, to powinien doliczyć ok 7-8 minut. Więc prawie dwukrotnie dłużej. 4 minuty to jest żart, nie pokrywają nawet 5 zmian na zespół.

1

@Ghotti Może wszystkich nie, ale Griezmanna powinniśmy bez mrugnięcia okiem. Dembele w sumie też, nie jestem fanem tego piłkarza już od dawna.

1

@SzahMatt No właśnie nie przesadzajmy, że nie wygrał, bo wygrał, głównie taktycznie. To jak zespół chodził w defensywie, jak perfekcyjnie wiedzieli, co robić w kontrataku - majstersztyk, niestety. To, że coś jest grane już któryś raz to nie znaczy, że taktycznie tego meczu ZZ nie zdominował. Real w pierwszej połowie zagrał mądrzej, zagrał konsekwentnie i przede wszystkim skutecznie. My odsłoniliśmy się jak amatorzy.

1

@Peciak Skoro Real musi stracić 2 punkty, żebyśmy byli zależni od siebie, to już nie jesteśmy zależni od siebie :P A Koeman właśnie nie wyszedł zachowawczo - wyszedł ofensywnie, odsłonił się i Real nas wypunktował z kontry.

5

Ta sytuacja z karnym to jest coś, co mnie irytuje w piłce od dawna. To jest typowa sytuacja w stylu "w środku pola by to podyktowali, ale karnego z tego być nie może". Serio - o co w tym chodzi? Albo coś jest faulem, albo nie. Jeśli dalej będziemy pozwalać na interpretacje w stylu "czy w 95. minucie mogę podyktować faul za popchnięcie lub pociągnięcie, czy muszą urwać nogę?" to zawsze będzie przestrzeń na wałki. Nie mówię oczywiście, że tu wałki były, bo to nie sędzia nam zepsuł pierwszą połowę, a Koeman fatalnym ustawieniem taktycznym. Ale zdecydowanie w samych przepisach (a może ich interpretacji) jest coś nie tak.

10

Ciężko ten mecz jednoznacznie ocenić. Nie powiem, że Real zasługiwał na wygraną, ale my też nie. Nie wolno jednak odmówić Zidane'owi, że taktycznie ustawił zespół dużo lepiej niż Koeman, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Dla mnie natomiast karygodne i niedopuszczalne jest zachowanie Alby przy pierwszym golu. Pójście na raz w takim momencie i kompletnie odpuszczenie swojego skrzydła to kryminał. Gdyby zrobił to Dest, nie używałbym tak mocnych słów, ale ze swoim doświadczeniem Jordi powinien doskonale wiedzieć, że tego typu ruch to kompletna amatorka.

Rzut wolny - nie mam pojęcia, dlaczego akurat tak ustawiony był Dest, ale jeśli tak miało być to jest to błąd MAtS-a.

Gol Minguezy cieszy, zagrał naprawdę solidne spotkanie. Araujo przegrał z doświadczeniem i sprytem Benzemy, choć oczywiście nie ma co go skreślać. Pechowo Moriba na koniec, Pedri bardzo ładnie ograniczany przez Zidane'a.

Kompletnym nieporozumieniem jest natomiast ZNOWU Griezmann. Powiem szczerze - rzygać mi się chce, jak widzę jego twarz w naszych barwach. Mam dość jego niewykorzystanych sytuacji, mam dość jego miałkiego wkładu w grę, jego zagubienia i jego zerowego wpływu na grę zespołu. I naprawdę nie obchodzi mnie, że on nie ma być dryblerem, albo że nie ma miejsca bo Messi, albo że się stara, albo że pracuje w defensywie. Zarabia chore pieniądze za bycie co najwyżej przeciętnym, a w większości meczów po prostu kiepskim, zawodnikiem. Mam nadzieję, że pozbędą się go w pierwszej kolejności. Serio - nie pamiętam tak irytującego piłkarza. Gomes był jaki był, ale nie kosztował kroci i był wciąż młody.

Fajnie, że wraca Roberto - przyda się jako alternatywa w składzie. Do Jong klasa, robił ile mógł.

1

@FvZ89 Oby oby :D Dziś liczę, że ich pociśniemy!

0

Ja osobiście bym nie chciał Neymara u nas z powrotem, nie po tym, jak od nas odszedł. Ma co chciał i niech se teraz tam gra. Gdyby jednak udało się w jakiś sposób pozbyć Griezmanna i Neymar miałby przyjść w jego miejsce - okej, byłoby to ekonomicznie i sportowo niegłupie.

Ale w dalszym ciągu nie byłoby to specjalne odświeżenie wizji budowania składu i drużyny względem "wizji" Bartka.

0

@FvZ89 Póki co zanosi się raczej na lanie w drugą stronę XD

0

Gratulacje! Powodzenia Rafał :D Nie słuchaj tych wszystkich zawistnych i małostkowych komentarzy zakompleksionych ludzi - duża część po prostu Ci kibicuje! Mi się mega podoba pomysł C+ na podział komentarza między 3 style - pro-barca, pro-real i neutralny. Każdy wybierze coś dla siebie i to jest świetne.

0

Bardzo dobra informacja w kwestii Wijnalduma. Niech ogrywa się Moriba, nie potrzebujemy kolejnego 30-latka do składu.

0

Szkoda dziewczyny, niech szybko wraca do zdrowia!

0

@BarcaInfo Z tym dobrym stylem, to bym się nie rozpędzał akurat :P Oglądanie Barcelony było katorgą i karą. Przynajmniej dla mnie i z tego co wiem, dla większości. Ale masz absolutną słuszność, że nie wolno mu odebrać skutecznej gry - swoje wygrał i chwała mu za to. Co nie zmienia faktu, że nie chciałbym wrócić do tamtych lat za nic w świecie.

0

@Matix90 Nie wiem, co robi każdy i nie obchodzi mnie to. Wiem, że dla mnie Dembele jest po prostu okej i nic więcej. Nie wieszam na nim psów - wskazuję tylko, że Dembele nie jest żadnym, specem od ważnych goli, ponieważ (i tu wchodzi argumentacja, a nie czepianie się Francuza) w ważnych momentach potrafił bardzo zawodzić. Tak jak napisałem - to jest dobry piłkarz. Ale to nie jest żaden geniusz, może być dobry gdzie indziej, najlepiej za solidną kwotę odstępnego, która pozwoli klubowi stanąć na nogi.

0

@zombie Rozumiem. Zupełnie się nie zgadzam i nie przekonałeś mnie, bo drużyna popełniała te same błędy co Riqui. A drużyna grała beznadziejny mecz. A on zawsze gra na jeden-dwa kontakty co siłą rzeczy przyspiesza grę. Nie mówię, że jest drugim Iniestą, ale uważam, że daje bardzo wiele z drużynami, które tak dobrze bronią. Plus nawet Ray Hudson podkreślał znaczenie Riquiego przy bramce - on o piłce wie więcej niż Ty czy ja.

1

@Matix90 Ja np. Spoko, że strzelił tę bramę - nawet bardzo spoko, utrzymał chłodną głowę i zdobył dla nas 3 punkty - ale gołym okiem widać, że to jest jeździec bez głowy. A co do ważnych goli - raz mu siądzie, raz nie. Przypomnijmy sobie PSG w tym roku albo Liverpool.

I jak najbardziej się zgadzam, że Griezmann gra jeszcze gorzej, ale jestem bardzo daleki od zachwytów Dembele. Najchętniej widziałbym go odchodzącego za naprawdę dobre pieniądze. I tu nie chodzi o wieszanie psów - Dembele to dobry piłkarz, ale nic więcej. A kosztuje nas jak gwiazda. Jeśli byłaby możliwość zarobienia nad nim, to wg mnie Barca nie powinna się zastanawiać.

1

@zombie Być może, ja nie widzę w nim gwiazdy, widzę w nim po prostu piłkarza, który do środka pola wnosi sporo życia. Strzał z 30 metrów oddał przy prowadzeniu 1-0, podczas gdy Dembele oddał strzał z dystansu przy 0-0. Różnica taka, że Riqui trafił bramkę, a Dembele uszczęśliwił babcię na 15 piętrze. Poza tym podobnie złych decyzji Messi miał w tym meczu przynajmniej 3, a Pedri trochę strat. Więc czepianie się Riquiego o te rzeczy jest po prostu nie fair w kontekście dzisiejszego spotkania.

@Vold94 Jak widać nie, skoro napisałeś :P A tak serio, to napisz z czym się nie zgadzasz i możemy wtedy podyskutować.

3

Wcisnął to i znowu będzie, że Dembele geniusz. Jeździec bez głowy, ale dobrze, że mu nie zeszła. Ja chcę tylko zwrócić uwagę, że dopiero po wejściu Riquiego piłka zaczęła chodzić w środku pola w sensownym tempie i Valladolid W KOŃCU nie zdążyło. Nie wiem, ile jeszczse dowodów potrzebuje Koeman, żeby zacząć na niego stawiać.

0

Będzie karny...

EDIT: Mamy farta XD

2

De Jong i Messi muszą być baaardzo ostrożni dzisiaj przy tym arbitrze.

0

Dobrze, że po przerwie reprezentacyjnej powrót do gry zaliczymy z takim rywalem i do tego u siebie. Oby dzięki temu chłopaki weszli w rytm, jaki prezentowali w marcu i z dobrym morale pojadą na Bernabeu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?