PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Janiama Jeśli ma zostać i faktycznie grać na większym luzie, to super. A jeśli dzięki temu mamy uzyskać za niego lepsze pieniądze - też dobrze. Jedno i drugie rozwiązanie jest dla nas dobre.
1
@RobiS @tamer Rzeczywiście bez sensu to zabrzmiało, haha. Chodziło mi oczywiście o to, że za 3 lata Gavi będzie miał 21 lat czyli o 6 mniej niż Silva teraz :)
3
@krystus48 minuty na boisku dla Gaviego
35
Dla mnie wybór powinien być prosty - Gavi zostaje, Silva nie przychodzi. Gavi ma ogromny potencjał, jest wychowankiem i ma charakter, jakiego nam w drużynie brakowało od odejścia Puyola (nie jest to 1-1 to samo, ale ma w sobie dużo waleczności).
Biorąc pod uwagę nasze problemu finansowe, sprowadzanie Silvy nie miałoby sensu, jeśli oznaczałoby to utratę Gaviego. Hiszpan za 2-3 lata może dać tyle co Silva dziś, będąc przy okazji 6 lat młodszy.
2
To było do przewidzenia. Ale lepiej chyba już się go pozbyć i mieć go z głowy. Swoją drogą jak można dać tak słabemu piłkarzowi tak długi kontrakt... To nawet dziecko w podstawówce by rozkminiło, że to nie ma sensu.
2
@FCB24 No po prostu niektórzy podchodzą w ten sposób, że Barca może wygrać LM co roku, a Messi MS w sumie teraz albo nigdy. A że są większymi fanami Messiego, niż np. Ty czy ja, to jest to dla nich ważne. Ja to rozumiem, choć mi Argentyna jest dość obojętna mimo wszystko. Dla mnie kluczowe, żeby Barca dobrze sobie radziła i Polska, reszta to ciekawostka.
0
@Awtameok_Klana Cóż, jeśli pytasz o moje osobiste podejście, to ja jestem ogromnym przeciwnikiem zadłużania się i kredytów (może poza kredytem hipotecznym na mieszkanie). I gdybym to ja podejmował decyzję, wybrałbym inaczej.
Ale to nie znaczy, że nie widzę potencjalnych plusów takiego bardziej ryzykownego działania. Tak samo działają prawdziwe dźwignie finansowe na rynku inwestycyjnym - ryzykujesz znacznie większą stratę na poczet potencjalnie ogromnego zysku. Ja wolę inwestować bezpiecznie i długoterminowo, ale są ludzie, którzy grają bardziej agresywnie.
Czas pokaże, czy podejście Laporty było gwoździem do trumny, czy genialnym ruchem.
0
W sumie, gdyby tak zgodził się na niższą pensję, to jako zmiennik Busiego mógłby być solidnym wzmocnieniem kadry na ten sezon. Na dłuższą metę dobrze byłoby jednak ogrywać tam Nico, bo Pjanić sam jest po 30-ce.
1
@PatrychoO No, ryzykowne to jest na pewno, ale alternatywą byłoby wypadnięcie z europejskiego topu i powolne spłacanie zadłużeń. Oba scenariusze poradzenia sobie z syfem po Bartomeu wiązały się z ryzykiem, ale trochę w inną stronę. Laporta z Alemanym wybrali tę drogę i tylko czas pokaże, czy słusznie.
Na pewno celem minimum to 1/8 lub 1/4 LM. Jeśli tego nie będziemy osiągać i nie wygramy np. La Ligi w ciągu najbliższych 2-3 lat, to będziemy mieć potężne problemy, bo z każdą taką porażką będziemy bardzo tracić finansowo. Więc presja na Xavim jest teraz bardzo duża. Z kolei każde trofeum wygrane w ciągu najbliższych lat to znaczne zmniejszanie zadłużenia i wzmacnianie pozycji klubu w oczach sponsorów, itd.
1
@Lucassito Okej, rozumiem. Ja uważam, że Lewy będzie tu świetnie pasował i zrobi różnicę. A co do ligi ogórów - byłbym z tymi określeniami naprawdę ostrożny, biorąc pod uwagę regularny wpie*dol, jaki nam spuszczają niemieckie drużyny.
3
O kurka, oni naprawdę chyba włączyli FIFĘ albo FM-a :P A tak serio, to jeśli Pique nie mógłby grać przez problemy zdrowotne, to uważam, że transfer Martineza byłby świetny. Po pierwsze, zagrał naprawdę solidny sezon, a po drugie - i tutaj myślę warto posłuchać Tomka Ćwiąkały - byłby to lider na już. Araujo rzeczywiście takim liderem z prawdziwego zdarzenia może stać się za rok lub dwa.
1
@Danielos8 No na pewno więcej, niż 3 mecze presezonu :P Też myślę, że nie ma co się spinać.
0
@Lucassito A ja na to odpowiem:
"już bramki nie są istotne - po to ściągamy najbardziej środkowego napastnika (bardziej napastnika niż Benzema) żeby ten fajnie wyglądał, bo nie musi strzelać bramek - lol" - zaczyna się :) 3 mecze w pre-sezonie i oczywiście nie można podejść z dystansem, tylko jest krytyka, złośliwe uwagi, czy komentarze o słabym Lewym.
Najbardziej sensownie jest oceniać transfery na półmetku sezonu, na końcu sezonu i po większych sukcesach/wpadkach. Pretemporada nie podlega pod żadną z tych kategorii, umówmy się. Zaczekajmy chociaż do Mistrzostw Świata, a do tego czasu każde pozytywne zachęcanie nowych nabytków w prasie czy w opinii publicznej będzie tylko pozytywne dla drużyny.
0
Sport w formie - na samym początku, patrząc na opisy ter Stegena i Peni, ciężko zrozumieć, czemu jeden ma 4, a drugi 5 XD
0
@PatrychoO Ja mam tak, że zależy od tego, na jakich warunkach i w jakiej roli.
4
@IronSanHybrid Geniusz, hahahaha
1
W kontekście transferów - zabawny jest ten przepis, który zabrania kontaktów z piłkarzem przed ustaleniem warunków z klubem. W sensie - założenie tego przepisu jest bardzo sensowne i ma właśnie chronić interesy klubów, minimalizować potencjalne bunty czy wymuszenia lepszych kontraktów.
Ale w praktyce jest on tak srogo olewany, że jest to aż groteskowe XD Jeszcze kilka lat temu kluby bardzo kryły się z tym, że próbowano ustalać warunki kontraktu z piłkarzem w pierwszej kolejności, ale od dwóch-trzech lat co okienko można przeczytać "Piłkarz X ustalił kontrakty z klubem Y. Teraz drużyny muszą dojść do porozumienia." :P Ciekawe, czy zniosą ten przepis, czy spróbują go egzekwować, czy w ogóle nic nie zrobią.
1
@Arkon Fajny pomysł na pytanie :D Masa ich jest, ale żeby wymienić kilku, to Bergkamp, Berbatov, van der Sar, Ferdinand, Raul Gonzalez, Szymkowiak, Dudek, Camoranesi, Ze Roberto, Lahm. Z dzisiejszych to też Kimmich, Salah i Cavani.
8
@Kibic3000 No tak, powinniśmy pokornie godzić się z zachcianką każdego z niepotrzebnych piłkarzy, nie móc zarejestrować nowych nabytków, którzy są kluczowi dla sukcesów sportowych klubu, a wszystko po to, żeby zawodowym piłkarzom-milionerom nie było przykro, bo ich marzeniem jest potrenować obok Camp Nou.
Wybacz sarkazm, ale myślę, że jest czas na spełnianie próśb i potrzeb wszystkich członków kadry i jest czas, kiedy trzeba wyłączyć sentymenty i zadziałać biznesowo. Bartomeu swoimi debilnymi decyzjami sprawił, że Laporta z Alemanym nie mają wyjścia i muszą wybrać to drugie. Zawodnicy pokroju Pjanića, Braithwaite'a, czy Depaya nigdy by tu nie przyszli, gdyby klubem zarządzał ktoś kompetentny.
Umtiti czy de Jong to inna bajka - jeden miał potencjał na super obrońcę i sam zawalił złymi decyzjami (choć nigdy nie powinien był dostać takiego kontraktu). A drugi no to typowy przykład sytuacji, w której nie odpalił jak wszyscy by chcieli i klub chciałby na nim coś zarobić. Jedyne, do czego wg mnie można (a nawet trzeba) się przyczepić, to niewypłacanie de Jongowi należnej mu odroczonej kwoty za ubiegły sezon. Poza tym, uważam, że klub robi dobrze wypychając niechcianych piłkarzy siłą.
2
@hubba_bubba Chyba nikt zdrowo myślący nie oczekuje, że Fati zastąpi Leo. Fati to Fati, a Messi to Messi - obaj prezentują w ogóle inny profil piłkarza, więc nie wiem, po co ich porównywać. Oczywiste jest, że po kontuzji Fati musi wejść w rytm, zyskać pewność siebie i wypracować swoją markę. Porównania do Leo biorą się głównie z tego, że obaj są wychowankami i w młodym wieku wchodzą do Barcy, napędzając marketing i hype. Ale chyba każdy doskonale wie, że sportowo dzieli ich przepaść.
2
@bulbo74 W tej samej ogórkowej lidzie, z której to 11. drużyna wywaliła z LE 2. drużynę La Ligi? W ogóle to musi być fajne uczucie, znać przyszłość - może zagraj w Lotka?
0
@BarcaKings965212 No ale oceniają na bazie przedsezonowych sparingów i nie oceniają na zasadzie "Kurde, Lewy nieskuteczny, oby się podciągnął" tylko na zasadzie "Lewy drewno, nie pasuje do nas".
4
@deku9305 Do De Jonga to ja już serio nie mam siły, ile można czekać, aż ten gość pokaże jakiś pazur. Busi nawet spoko, ale tak, środek trochę nie istnieje. Też jest umiejętnie wyłączany z gry przez rywali.
@Matix90 Totalnie się zgadzam, pre-sezon można rozpatrywać co najwyżej jako ciekawostkę, ale liczy się sezon właściwy i mecze o punkty.
2
@deku9305 Jesteśmy w Polsce, podejrzewam, że jest trochę użytkowników, którzy staropolskim zwyczajem tylko czeka na potknięcia Lewego, żeby go zwyzywać od drewien i nieudaczników. Smutne, ale chyba tego nie obejdziemy.
11
Pomijając w ogóle Lewego i Dembele, to ogólnie gramy czytelnie i bez polotu. Ciekaw jestem, czy to zmęczenie tym tournee się odzywa, czy brak Pedriego na boisku, czy po prostu dobrze grający New York nas ogranicza skutecznie, ale wyglądamy kiepawo jako kolektyw przede wszystkim. Natomiast to jest pre-temporada, nie ma co się przejmować wg mnie.
0
Szacun dla Dembele, wygląda na to, że u Xaviego odżył i widać po nim ogromną determinację. Szacun! Lewy póki co bardzo rozczarowująco, ale ja nie mam wątpliwości, że jak zacznie strzelać to nie przestanie :D
44
Bardzo fajny news. Nie miałby najmniejszych szans na grę, a myślę, że jak najbardziej ma potencjał i charakter na taką Celtę właśnie. Kilka meczów zagrał naprawdę na dobrym poziomie i ładnie łatał dziury w obronie. Życzę mu jak najlepiej!
0
@Arczek2001 Jeśli w kontrakcie nie ma zapisanego tego numeru (a prawie na pewno nie ma), to nie będzie miał wyjścia. W Man Utd tak było, jak przyszedł Ibra - po prostu zabrali Martialowi. Tutaj przynajmniej dają możliwość odejścia Memphisowi.
0
@KierownikLucas i przejął pensję w 100% - to byłoby piękne.
1
@Janiama Barcelona dba o swój interes. 15-20 mln wcale nie jest absurdalne jak za zawodnika tej klasy, skoro Lewy przyszedł za ponad 50. Dobrze, że próbują na nim zarobić, Depay nie jest jakąś legendą klubu, że powinni się z nim obchodzić jak z jajkiem - zagrał jeden sezon, mocno średni, a nawet kiepski, teraz trzeba jak najwięcej z niego wycisnąć i tyle. Normalna sytuacja.