0

@siwak12

To byś stary rzeczywiście zaryzykował...ale dyskwalifikacją!

Dmytro jak każdy wie kto się interesuje nie może grać w europejskich pucharach bo zagrał już w Doniecku.

0

@ Didon

"karny był słuszny w 100%, jedyny błąd do czerwień, pokazuje się ją jeżeli piłkarz wychodzi na setke a po faulu nie ma juz setki (w przypadku sam na sam poza polem karnym).

Fabregas miał sete ale karny to też setka więc żółć max."

Stary to jest tak "logiczne" że nawet Chińczyk by tego nie zrozumiał;)

Jeżeli dochodzi do faulu w sytuacji gdzie jest wysokie prawdopodobieństwo strzelenia bramki (w tym przypadku było) to sędzia nakazuje rzut karny a zawodnika który uniemożliwił strzelenia gola karze wykluczeniem z gry!!!!! W takim przypadku nie mógł dostać żółtej kartki bo byłby to błąd...co innego czy ten karny rzeczywiście był ale skoro arbiter tak zinterpretował to już nic z tym nie zrobimy.

0

Bardzo dobrze że jest Milito który ma szansę nadal grać na bardzo wysokim poziomie. Jednak pozycja środkowego obrońcy wymaga przede wszystkim doświadczenia, koncentracji, umiejętności ustawiania się...to wszystko Milito ma więc spokojnie może walczyć o miejsce w podstawowym składzie...zwłaszcza że któryś z obrońców może mieć spadek formy. Pique to wciąż bardzo młody piłkarz, więc wahania jego dyspozycji są naturalne. Szkoda trochę że Dmytro nie dostaje szans bo musi grać więcej, może teraz gdy Pique ma spadek formy

0

Futbol wciąż ewoluuje i nie odkryje Ameryki jeśli powiem że w najbliższej przyszłości przysłowiowa "9" nie będzie już tylko maszynką do strzelania bramek. Funkcja wysuniętego napastnika sprowadza się teraz w coraz większej mierze do tworzenia sytuacji podbramkowych dla piłkarzy wchodzących z innych sektorów boiska.

Ibra z Drogbą są idealnymi przykładami napastników przyszłości...wysokich, silnych, dobrze grających głową, potrafiących się zastawić. Nie przez przypadek Messi w tym sezonie strzela tyle bramek (choć moim zdaniem grał już lepiej niż dotychczas), co jest zasługą właśnie Ibry, który tworzy przestrzeń dla wbiegającego Leo

Od Zlatana nie oczekuję zatem 40 bramek w sezonie, oczekuję sporej liczby asyst oraz bramek w kluczowych momentach sezonu (po części już to udowodnił strzelając jedyną bramkę realowi)

0

Keita wraca z Afryki!!

0

ufff kolejny pozytywny aspekt dzisiejszego dnia... KEITA JUŻ WRACA!!!!!! pomimo zwycięstwa z Malawi i bramce Keity,

Mali odpada...więc będziemy mieli wsparcie w środku pola

0

Jak te media za przeproszeniem gazetę z dupę wciskają na siłę...

Rooney zostanie w ManUtd długo i po co te idiotyczne spekulacje

0

Żenujące są niektóre komentarze dzieciaków!!!

Wygrać wszystkiego drugi raz się po prostu nie da.

Jeśli można odpaść z rozgrywek z podniesionym czołem to właśnie Barca to zrobiła.

Świetny mecz w drugiej połowie...myślę że najlepsze 45 min w tym sezonie. Guardiola w przerwie zrobił coś niewiarygodnego bo odmienił całą drużynę. Brawa należą się Sevilli bo widać że stawiają w tym sezonie głównie na puchar (i oczywiście miejsce w czwórce-ale to jest raczej pewne)

Czekam z niecierpliwością na sobotę bo chyba piłkarze będą chcieli coś udowodnić drużynie Sevilli

0

boisko było tragiczne ale gra chyba jeszcze gorsza. Cieszy zwycięstwo bo czasem przychodzą i takie mecze.

Jedno tylko jeszcze zdanie. Jeśli prawdą są słowa Toure to powinien troszkę jednak więcej popracować bo dziś był dramat, który nie uprawnia go do żadnych roszczeń.

0

bardzo dobrze że mamy takich przeciwników. W zeszłym sezonie trochę drżałem bo dopiero w ostatniej fazie rozgrywek były mecze z najsilniejszymi drużynami...teraz Barca będzie wiedzieć na czym stoi od razu, jeśli będzie mocna to powalczy nawet zmiennikami. Poza tym taki Dmytro, Bojan, dos Santos będą mieli okazję zagrać z czołowymi zespołami a nie tylko z pionkami. Zawsze lepiej grać z lepszym, zwłaszcza że Copa del Rey nie jest priorytetem. Liczy się moim zdaniem La Liga.

0

nie jest to piłkarz wybitny, ale na pewno bardzo solidny. Obawiam się jednak że będąc niejako człowiekiem trenera w innych zespołach miałby problem stać się gwiazdą. Niech gra w Barcelonie jak najdłużej dając możliwość przy wyborze kadry...młody, ciekawy piłkarz, a co najważniejsze nie będzie ciągnął z klubowej kasy 5 mln rocznie.

0

wiem że w futbolu wszystko jest możliwe, ale gra jaką zaprezentował Inter w wyjazdowym spotkaniu z Dynamem stawia ich w ciężkiej sytuacji. Ogólnie to w LM ich wyjazdowe spotkania wyglądają nie najlepiej, dlatego jestem zdania że Barca powinna zdominować przeciwnika, wygrywając u siebie mecz. Jeśli nie zagra Sneijder to tym lepiej dla nas, gdyż jest on jedynym gościem mogącym wykreować jakąś składną akcję w Interze. Stanković jest toporny jak dla mnie, Motta to trochę taki drugi van Bommel...siłowy, drewniany trochu, zresztą zobaczymy...co ma być to będzie!!

0

Mam takie przeczucie że będzie to mecz do jednej bramki...kto ją zdobędzie pierwszy - wygra. Mam nadzieję również, że właśnie teraz Ibra pokaże po co przyszedł za Eto'o do Barcy...aby wygrywać tak istotne mecze swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami. Szykuje się prawdziwie emocjonujący wieczór, oby szczęśliwy!!

0

no przecież takie chucherko Iniesta będzie następny...

0

hehe no jedno trzeba powiedzieć, że w El Clasico wyniku nigdy nie możemy być pewni. Wiecie że w historii tylko 8-krotnie padł bezbramkowy remis? Od roku 1990 tylko raz w Gran Derby nie padła żadna bramka. Można spodziewać się zatem, jak zawsze, świetnego widowiska. Z tych trzech przytoczonych tu filmików zdecydowanie dramaturgia największa była w sezonie 2006/2007 u schyłku drużyny Rijkaarda, no i najsłabsze ogniwo Oleguer Presas;DDD

0

Dla mniej zorientowanych...warto przeczytać o Fabregasie słów kilka:

http://pilka.blox.pl/2009/07/O-Cescu-co-sie-na-nim-podobno-Barca-nie-poznala.html - zaznaczam że to nie mój blog!

A tak w ogóle to nie mam tak jednoznacznej opinii odnośnie przejścia Cesca do Londynu...był młody, zdolny, a w Barcelonie taki młokos w 2003 roku nie miałby wielu szans do gry, później pojawił się Deco, Iniesta rozwinął skrzydła, był Xavi. Dla Fabregasa być może to był najlepszy ruch jaki mógł wykonać by stać się takim świetnym piłkarzem. Jestem pewny że wróci i nie będziemy mieli problemu ze środkowymi pomocnikami przez wiele lat.

0

"w ataku jest dodatkowym pomocnikiem" - chodzi oczywiście że podczas atakowania pozycyjnego jest często dodatkowym pomocnikiem;D

0

@Bykunn

Co ty kolego masz do Marqueza? Zaczyna mnie już irytować jak ktoś pisze rzeczy nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Marquez gra akurat fajną piłę, miał 2 szanse na bramkę, wyprowadza piłkę, jest w ataku czasem dodatkowym pomocnikiem...więc o co ci chodzi?

Ja bym dos Santosa skrytykował bo nie podoba mi się że nie podjął ani razu ryzyka, zero prostopadłych piłek. Fajnie że gra z pierwszej często ale widać że bardziej jego charakterystyka przypomina Kaitę niż Xaviego...szkoda że Thiago kontuzjowany bo to chyba jedyny z młodzieży mogący być mózgiem drużyny

0

wszystko pięknie ładnie tylko co to za trener który 90 min siedzi na stołku z różańcem i moli się do Boga o wygraną? Jak byłbym Bogiem to w następnej kolejce ukarałbym Rubin przegraną na stadionie Lenina (tak nazywał się wcześniej ich stadion;)

0

Niektóre osoby to mają IQ zbliżone do banana....oglądacie od czasu do czasu jakiś mecz Barcy, nie wiecie co to taktyka, przesuwanie, pressing, itd. ręce opadają! To był całkiem dobry mecz, choć rywal postawił ciężkie warunki. Rubin zapierd... aż miło było patrzeć, grał lepiej niż Inter u siebie czy Chelsea w zeszłym roku. Xavi i Messi bez formy? nikt nie może grać cały czas na takim poziomie jaki prezentowali choć nie wiem co chcecie od Xaviego skoro rozgrywał, pokazywał się, podawał. Nie miał okazji do prostopadłych piłek bo jak to zrobić gdy masz przed sobą dwie linie zawodników na małej przestrzeni. Każdy wie że gorzej gra się właśnie z takimi zespołami jak Rubin bo one dają z siebie w tych meczach 200%. Ja jestem zadowolony z wyniku na ciężkim terenie oraz z gry jaką prezentuje Barca, która dominuje przez całe spotkanie, narażając się co za tym idzie na kontry, ale taki jest sport, taka jest piłka a kto tego nie rozumie niech nie pisze swoich małpich mądrości

0

Bojan jest po kontuzji więc nie wiem czego od niego oczekujecie, choć setka na końcu powinna wpaść to ja dałbym mu czas...spisuje się lepiej niż warty 35 mln bardziej doświadczony benzema. szkodda tylko że gra na szpicy bo lepiej prezentuje się z boku boiska

0

całkiem dobry mecz...Czyhryński fajnie wyprowadzał piłkę, Marquez jak profesor, Pedro 2 bramki - skuteczny do bólu, Jefffren jest szybszy niż błyskawica i asysta piękna, Gai biega jak szalony, Toure to jest człowiek od wszystkiego - podaje, odbiera, drybluje, Sergio nawet coś tam balansował tymi swoimi gabarytami a Maxwell pokazał że może od biedy zagrać na prawej obronie bo jest wszechstronny. Dobrze że gwiazdy odpoczęły bo ich nieobecność pokazała jak silna jest Barça nawet bez nich.

0

całkiem dobry mecz...Czyhryński fajnie wyprowadzał piłkę, Marquez jak profesor, Pedro 2 bramki - skuteczny do bólu, Jefffren jest szybszy niż błyskawica i asysta piękna, Gai biega jak szalony, Toure to jest człowiek od wszystkiego - podaje, odbiera, drybluje, Sergio nawet coś tam balansował tymi swoimi gabarytami a Maxwell pokazał że może od biedy zagrać na prawej obronie bo jest wszechstronny. Dobrze że gwiazdy odpoczęły bo ich nieobecność pokazała jak silna jest Barca nawet bez nich.

0

Ja osobiście rozumie dlaczego większość jest niezadowolona z postawy Dmytro, gdyż był on transferem ewidentnie przepłaconym ale dajcie mu ludzie czas! Być może nie jest zbyt szybki ale to wiedzieliśmy od samego początku bo to gość co ma ok 190 cm (wolniejszy jakoś bardzo od Pique nie jest). Został on kupiony dlatego że na rynku był tylko jeden chyba lepszy środkowy obrońca , którego można było pozyskać: Bruno Alves (jednak sporo starszy)...innych środkowych nie pozyskalibyśmy!

Dmytro wrócił po kontuzji i od razu zagrał od początku...kilka razy miał problemy szybkościowe i raz został wyprzedzony gdy blokował piłkę wychodzącą poza boisko, co sprokurowało groźną okazję. Był jednak wraz z Pique nie do przejścia przy górnych piłkach oraz przy stałych fragmentach gdy liczy się wzrost...tego nam brakowało i w meczach z Chelsea czy ManUtd będzie to procentować. Ocena jednak prawidłowa według kryteriów...może +0.5 zrozumienia że to jego pierwszy mecz po kilku tyg, mam nadzieje że z Marquezem będzie ogrywał się w Copa del Rey

0

marzy mi się aby Gabi pograł w tym sezonie w Copa del Rey...pewnie w pierwszym meczu nie ma takiej możliwości ale w rewanżu? W końcu jako środkowy obrońca w pucharze,bez presji mógłby coś poczłapać...no ciekaw jestem jak potoczą się jego losy. Mam wrażenie że wobec KMŚ LM, Pucharu Afryki, CdR zostanie potraktowana jako poligon doświadczalny...Pinto-...-Czyhrynski-Muniesa-Maxwell-Busquets-Keita-dos Santos-Pedro-Jeffren-Bojan

0

oczywiście WIELKA ŚCIEMA!

Znając życie Jeffren nie pociągnie długo w FCB, a moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest Dii Maria na lewą flankę i Fabregas do środka....i full wypas na kolejne lata...ale to w lecie czyli w ch....j czasu:)

0

UNICEF to rzeczywiście był znakomity pomysł zarządu, dzięki któremu marka FCB jeszcze bardziej wzrosła!

Jeśli jednak chodzi o sponsora na koszulkach to może nie wszyscy wiedzą, że 19 lat temu, 27 i 29 lipca 1990 roku Barcelona zagrała dwa towarzyskie mecze w Japonii. Przeszły one do historii ze względu na reklamę na koszulkach graczy Blaugrany. 400 mln peset zapłacił narodowy przewoźnik lotniczy "Kraju Kwitnącej Wiśni" - JAL.

Niestety czarna plama w historii...;)

0

też bym nie odmówił po takim sezonie

0

dwie wieże Pique-Dmytro...oj i angielskie drużyny nie będą mieć łatwo

http://pawelbuczek.blox.pl/2009/08/Niewolnica-Isaura-zagra-w-Madrycie.html

0

ostrzeżenie

nie spamuj!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?