1

Nie myl uzasadnionej krytyki od frajerstwa które nazywa bardzo zasłużonego dla klubu piłkarza "ciotą"...

0

Gdybyś się troszke podszkolił zamiast wiecznie trolować to wiedział byś że gość nie jest PO.
Ps:Jeśli chcesz już wchodzić ze mną w jakąkolwiek dyskusje to podaj od razu konkretnie mecze w których grał na boku 4osobowego bloku obrony...

1

Jeden z drugim pewnie nigdy na żadnym wyjeździe nie byli a robią z siebie twardzieli internetowych twardszych od kiboli. Swego czasu jeździłem na wszystkie mecze swojej drużyny, wyjazdy, derby i z czego dumny nie jestem brało się udział w awanturach, ale nigdy nie przeszkadzały mi rodziny z dziećmi na stadionach...

Ale wielki Hool'si z FCbarca - FKubaC wyjeb*ł by ze stadionów wszystkich którzy nie dopingują :D Dziecko ma pewnie z 16 lat i na dzwięk wystrzału broni gładkolufowej pewnie schował by się mamie pod spódnicę ....

1

Z czego większość po dośrodkowaniach z rożnych/wolnych.

3

Koke to Xaviemu może buty wiązać jeśli chodzi o wizje gry i prostopadłe piłki.... Zupełnie inny typ zawodnika.

2

że za dużo czasu spędzasz z Fifą.
Sprzedaż Thiago to jedna z najlepszych decyzji zarządu.

2

Nam jest potrzebny rozgrywający...ktoś kto potrafi dzielić piłki jak Xavi, kto potrafi grać pod presingiem i grać presingiem.
Xavi swego czasu był zawodnikiem na którego w ciemno można było miliony stawiać że będzie miał najwięcej km przebiegniętych w meczu...

0

Bardziej to gol Pedro...

0

Na platformie NC+ idzie gdzieś obejrzeć mecz ?

1

Warto zobaczyć jak gra ostatnio Bayern.
Pep który stracił kreatywnych rozgrywających Thiago/Kroos gra w systemie 3-4-3 z dwójką w środku Xabi-Lahm.
W meczu z BVB tak wyglądała 2 linia: Robben-Xabi-Lahm-Bernat
Widać jak na dłoni że przy obronie pozycyjnej drużyna w obronie nie przechodzi na 5-2-3 tylko na 4-3-3.
Bernat wchodzi w linie obrony ( bo jest obrońcą ) A robben zostaje w 2 lini i asekuruje lewego obrońcę którym był Alaba.

Uważam że spokojnie można było by spróbować gre takim ustawieniem tylko czy Neymar potrafiłby pracować dla zespołu i z 3 Cracków mieć najwięcej zadań w obronie ?????

Mathieu-Pique-Bartra
Neymar-Masherano-Rakitic-Alves
Neymar-Messi
Suarez

1



Nie wiem czy autor nagina pewne fakty do swoich potrzeb czy nie wie ale w tak pamiętnym meczu z Milanem graliśmy zupełnie innym ustawieniem.
http://www.zonalmarking.net/2013/03/13/barcelona-4-0-milan-tactics/
W dodatku obrazek przedstawia ustawienie z piłką. Ustawienie bez piłki, kiedy drużyna broniła się przy ataku pozycyjnym przeciwnika wracało do 4-3-3.

Alves miał dużą swobodę w ofensywie bo gdy byliśmy przy piłce przechodziliśmy na ustawienie z 3ką obrońców(z Albą), ale nie można pisać że w tym miejscu mógłby grać Adama bo to fantazja jak u Lema.
Warto też zwrócić uwagę kto grał po drugiej stronie.Pedro to piłkarz którego nie trzeba błagać na kolanach by A-presował na maxa, B-przy ataku pozycyjnym przeciwnika pomagał bocznemu obrońcy.Czasem lepiej mieć pracusia który wypełnia zadania taktyczne niż wirtuoza któremu brak dyscypliny.

Zadziwiający jest też fakt że Autor sprzedał już Inieste którego nie ma w żadnym proponowanym ustawieniu a który wciąż jest najbardziej kreatywnym z naszych pomocników.
Kolejną ciekawostką jest umieszczanie na jednej pozycji dwóch tak różnych piłkarzy jak Alba/Rafinha czy Alves/Adama o czym już pisałem.
Busi był już kilka razy próbowany na pozycji Xaviego i nigdy się nie sprawdził. Jestem pewien że SAmper wyglądał by tam zdecydowanie lepiej.




0

Trollu jeden skumaj że sezon przed L.E zajeli ostatnie miejsce gwarantujące utrzymanie...To ze teraz jest cały czas progress to na plus nowego trenera.

1

0

Nic ciekawego nie pokazał w Celcie ?:D
Co za Troll...

1

Sanchez strzelił dwa gole jakimś waflom w "najsilniejszej lidze świata" i zaczyna się lament:)

Bayern na 3 obrońców...nieźle...

0

Ty za to masz problem z myśleniem. Jego post dość wyraźnie nawiązuje do przeglądu prasy.

2

Bez znaczenia jak to na papierze bedzie wygladac. Wazne jest zaangazowanie srodkowych pomocnikow w destrukcje. Czy kroos i modric to pivoci ? Oczywiscie ze nie,ale walcza o kazda pilke. A xavi czy iniesta tylko pozoruja gre obronna. Ja bym chcial zobaczyc w jakims meczu takie trio. Mashe-Samper-Rakitic. Bayern kreuje gre z xabim alaba i lahmem. Nie zapominajmy ze Messi gra ostatnio jak 10tka.

1

Jestes geniuszem ;) wystarczy grac w 12 i po klopocie ;)

1

Filozofia mundo jest cudowna. Busi bez formy to zeby nie siedzial na lawie grajmy dwoma DMami. Meczu z Psg czy realem nie przegralismy przez ustawienie tylko bledy indywidualne. Gol Pepe czy Verrattiego z rogali padly by bez znaczenia na ustawienie. Reka pique czy kryminal iniesty do spolki z mashe tez nie sa wina ustawienia. Juz benzema powinien wpakowac gola na 1:1 skoro kryje go typ o kilkanascie cm nizszy. Albo L.E zacznie odwaznie stawiac na glodnych gry Bartre, Mathieu, Rakiticia, Sampera czy Rafinhe uzupelniajac to vraczami ktorzy wciaz chca biegac i walczyc jak alves alba czy mashe albo bedzie krucho i system w jakim gramy tego nie zmieni.
Swoja droga chetnie zobaczyl bym Sampera na pozycji 6tki bo na dmie to my potrzebujemy czysciciela jak mashe.

3

Ty akurat jesteś malkontentem nr 1. W Październiku byś już zwalniał trenera i sprzedał połowę składu.

A o zdaniu L.E na konferencji prasowej że będziemy wierni własnemu stylowi ( pomijam już fakt że nawet nie masz pojęcia w jakim kontekście to było użyte i o co mu chodziło ) napisałeś na tym forum ze 150 postów .

Zapytał bym co pisałeś w pierwszych kilku miesiącach pracy Rijkarda ale pewnie wtedy jeszcze nie kibicowałeś Barcelonie.

A i zapomniałbym. To chyba Ty po kilku dobrych meczach propsujesz Bielse na tym forum. Trenera który prócz jednego dobrego sezonu z Bilbao nie osiągnął totalnie nic....a z argentyną w 2002r z grupy nie wyszedł....

3

Raczej trollowianie....

3

Chyba ku**a wody na omie :d

1

Zero konkretow ? Ty po jednym zdaniu L.E na konferencji wyciagasz wnioski na caly sezon. Przeciez to zenujace. Pamietasz poczatki Ryjka ? Bo jesli tak to czemu. Chcesz juz skreslac L.E ? A juz wiem sorry. Bo powiedzial na konferencji ze bedziemy wierni stylowi ;) zapomnialem :)

2

Ufo tez widziales ?

2

Co za hipokryzja. A pamiętasz pierwszą połowę sezonu za czasów F.R ?
Które to miejsce Barcelona zajmowała i ile pkt po drodze straciła ?
Pewnie byłeś pierwszym wtedy który krzyczał że trzeba go zwolnić i nic się nie zmieni.....

0

nie myl pozycji. Roberto i Alen to zupełnie inne miejsca na boisku. A z Rafinhy nie rób Xaviego czy Rakiticia.

1

Kogoś fantazja ponosi.
Po 1. Karny CR7 nie ma nic wspólnego z problemami ze stałymi fragmentami gry.
Po 2. Gol Luiza również. Przyjął sobie piłkę a Masherano kolejny raz pokazał że nie jest obrońcą. Dał się jak dziecko ( w końcu waży 10 kg mniej ) przepchnąć i pozwolił oddać strzał, tyle...

Ciężko również uznać gol Verrattiego który ma 165 cm jak efekt problemu z niskim składem. Akurat nikt u nas niższy od włocha nie jest....

Gol PePe ok. Dzięki MAthieu, Rakiticiowi (184cm) i Suarezowi (181cm) nasz gra przy stałych fragmentach gry powinna teraz wyglądać znacznie lepiej.

Zupełnie innym problemem jest gra MAshe na obronie. Strzał Benzemy dobitnie i po raz enty pokazał że argentyńczyk po prostu nie ma warunków na tą pozycję...

L.E to chyba pierwszy trener który powoli stawia na MAsherano na DMie, licze że przejrzy w końcu na oczy i wyborem nr 1 na tej pozycji będzie Javier !

1

A co by Ci dało gdyby MAshe grał na DMie ? Nie zagrał by w tym meczu Busi a jego kosztem grał by Alba, uhuhu to by nam średnia podskoczyła
Akurat Francuz i Pique wygrywają większość pojedynków w powietrzu więc nie koloryzuj.

Pique, Mathieu to dwóch graczy którzy potrafią grać w powietrzu. Busi ma wzrost i tylko wzrost. Po Przeciwnej stronie. Ramos, Pepe, Benzema, CR7. Nie wspominając że Kroos też ma 182 cm i Alba, Alves, Xavi czy Iniesta nie mają z nim szans w powietrzu...

0

Zobaczymy jakie jaja ma Lucho. Ten mecz dobitnie pokazal ze to Javier musi byc pierwszym wyborem na Dmie. Lucho jako pierwszy od dawna w ogole postawil na Mashe na Dmie wiec teraz czas na meskie decyzje.

Czas tez zdecydowanie wiecej wymagac od chorwata w kreacji. W destrukcji swietnie wspiera Daniego a w ofensywie czas zacząć tak grać jak Sevilli. Modric tez od razu nie blyszczal wiec licze ze chorwat da rade.

0

Iniesta byl znacznie blizej pilki i nie bylo opcji zeby nie dopadl jej pierwszy. Po co wiec Mashe lecial ze srodka do niego ? Gdyby zostal na srodku bez problemu Iniesta by mu zagral. Nawet jesli Iniesta stracil by cudem pilke to przeciwnik mialby jesCze przed soba arventynczyka...
To byl rowniez blad Javiera.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?