Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@misterio Wiadomo, że nic nie da ale bardzo śmieszny argument, że Ousmane Dembele to półka wyżej od Raphinhi bo wygrał LM. Niesamowite jak jeden mecz może zaciemnić komuś obraz całego sezonu.
Oczywiście, nie twierdzę, że Dembele miał nie dostać Złotej Piłki tylko te tłumaczenia co niektórych są po prostu dziwne, a powiedziałbym że nawet głupie.
To już lepiej powiedzieć - PSG wygrywa LM, a że nic w piłce klubowej się nie liczy poza LM to dajmy ZP liderowi zwycięzcy. Przynajmniej wiadomo o co chodzi, a nie wymyślanie na siłę i umniejszanie innym szczególnie Raphinhi. Bo to jak mu wszyscy umniejszają w tym kibice Barcy to jest jakiś hit.
0
@Pablozeusz Nie mam żadnego problemu. Próbuje ci wyjaśnić, że gość w poprzednim sezonie strzelił najwięcej bramek to dostał nagrodę, która jest za bramki, a nie za dryblingi, asysty czy kreowanie gry, a ty się rzucasz, że nie strzelił najwięcej i że cię nie przekonuje. Liczyć nie potrafisz?
To ci pomogę, w poprzednim sezonie klubowym Viktor Gyokeres strzelił 54 bramki plus dołożył kilka w reprezentacji. Razem powyżej 60.
Poza tym pisałem wyżej, że też bym wolał kogoś z mocniejszej ligi bo większość tych bramek Szweda była zrobiona na "kelnerach" ale skoro takie zasady to co ja mogę.
I trzecia sprawa "w TOP lidze już tak dobry nie jest"
Powiedz że żartujesz? Czy ty serio oceniasz zawodnika w kompletnie innej, mocniejszej lidze, bez żadnego zgrania po ledwie 5 meczach? I to w meczach gdzie strzelił jednak 3 bramki?
Co ty myślałeś że Gyokeres wejdzie do PL i po 5 meczach będzie miał 10 bramek? W takim razie nie masz za bardzo pojęcia o czym piszesz i nie obrażaj się ale jeśli ktoś ocenia po 5 meczach, wydaje werdykt i do tego "żądał" po 5 meczach nie wiem, z 10 goli to znak, że musisz zmienić podejście do piłki nożnej. Nawet Kylian Mbappe czyli piłkarz dużo lepszy miał rok temu problem w La Liga, a ty wymagasz od piłkarza słabszego, że słabszej ligi żeby od razu strzelał po 3 bramki na mecz. Dramat co niektórzy tutaj wypisują.
Ciekawe czy Rashforda też skreśliłeś po 3 meczach ale znając twoje podejście do tematu to też wydałeś werdykt, że się nie nadaje i wypad.
1
@Gall Gdzie napisałem, że tylko statystyki?
Statystyki pokazują, że żadnej przepaści pomiędzy Dembele, a Raphinhą nie było, a patrząc na samą grę to lepszy był Raphinha.
Podaj jakieś wideo z niesamowitymi zagraniami Dembele, jakieś statystyki to zobaczymy kto ma rację bo na razie nie podałeś żadnego argumentu tylko zadajesz pytania samemu sobie odpowiadając udając, że to moje zdanie. Po co to? Lepiej co od tego? To ok.
@Comentateiro I bardzo dobrze. Ja mam inne zdanie, nie można?
Ousmane Dembele dostał już nagrodę za LM. Ja wiem, że dla "was" liczy się tylko LM ale ja na piłkę patrzę trochę szerzej i uważam, że za bardzo wszystko podporządkowane jest Lidze Mistrzów, a dokładniej finałowi.
Zresztą dalej nie mogą pojąć jak z piłki zespołowej "robicie" tutaj dyscyplinę indywidualną. Ousmane Dembele wygrał LM ale z zespołem - indywidualnie większy wpływ na zespół miał Raphinha. Możesz się z tym kłócić ale to są fakty poparte liczbami.
1
@fart W sumie Mohamed Salah to jest taka odwrotna strona Dembele.
Gość gotował pół sezonu - zrobił takie liczby, że praktycznie do końca sezonu mimo że od połowy grał słabiej był w czołówce. Problem w tymże że w pierwszej połowie sezonu nic nie można wygrać ale patrząc indywidualnie Salah był w czołówce ugotował Premier League także miał powody by znaleźć się wysoko. Jedynie nie dałbym go przed Raphinhą.
1
@michal26 Ja cały czas mówię o indywidualnych osiągnięciach, a odnoszę się do tego dlatego że napisałeś, że Raphinha to półka niżej i uważam, że indywidualnie Raphinha był piłkarzem lepszym, dłużej trzymał poziom i gdyby zdobył ZP to by się obronił. Tylko tyle.
Co do Lamine Yamala to on miał liczby słabsze ale samą grą wyglądał najlepiej.
Teraz sam sobie odwiedz, kogo chciałbyś do drużyny, Dembele czy Yamala?
Oczywiście nie daje się ZP tylko za "wygląd" ale po prostu Yamal robił rzeczy których nie robił ani Raphinha ani Dembele bo zwyczajnie w świecie czysto piłkarsko są słabsi.
Tłumacząc kogoś, że miał lepszy sezon tylko patrząc na LM to wtedy całe PSG musiałoby być przed Raphinhą bo skoro Dembele miał lepszy sezon bo wygrał LM to chyba Vitihna, Neves, Kvara, Doue, Hakimi, Mendes itd. także, nie uważasz? A Portugalczycy to już w ogóle, przecież oni jeszcze Ligę Narodów wygrali nie ale ich nikt nie pchał do ZP to i tutaj nie mieli fanów.
0
@mekston Raczej tak będzie. Wydaje się, że właśnie ZP będzie zdobył lider zwycięzcy MŚ/ME/LM chyba, że ktoś wykręci liczby na poziomie Leo Messiego (mało realne). Inaczej ciężko będzie bez tych najbardziej prestiżowych trofeów o ZP.
1
@michal26 "to jest plebiscyt, który nagradza tych, którzy się wyróżniali umiejętnościami, statystykami, fejmem, a także i przede wszystkim tych, którzy zdobyli trofea drużynowe."
Masz rację. Ani Raphinha ani Lamine Yamal nie zdobyli trofeów, nie wyróżniali się umiejętnościami, statystykami (szczególnie Raphinha mając je lepsze od Dembele) ani fejmem (szczególnie Yamal). Mądrego to aż miło poczytać.
1
@michal26 To, że wy macie jakąś swoją teorię nie oznacza, że taka jest prawda. Zresztą ciężko mi rozmawiać jak ciągle mi wspierasz, że czegoś nie rozumiem jak to ewidentnie ty nie rozumiesz co ja do ciebie piszę.
Nigdzie nie napisałem, że Dembele nie może dostać ZP (co wy sobie ubzduraliście to nie ma pojęcia) tylko, że Raphinha miał lepszy sezon. Szkoda, że nie możesz tego pojąć.
1
@mekston Teraz ciężko cokolwiek obstawiać, na pewno MŚ będą najbardziej decydujące, a przynajmniej powinny takie być (w zależności kto wygra) ale pierwsze kandydatury będziemy poznawać już na wiosnę - jednak warto wygrać Ligę Mistrzów bo kto wie co tam może się zdarzyć MŚ.
0
@Sysia11 10-15 lat to jednak długo więc obstawiam na dziś, że mniej więcej tyle będą musieli minimum poczekać.
Mogę się mylić ale tak obstawiam.
1
@mekston Ja nie mówię że Rodri nie zasłużył tylko, że gdyby jednak wręczyli Viniciusowi ZP to by się obronił tak jakby obronił się dziś np. Raphinha.
0
@Kubsoleon Moim zdaniem też może nie nie zasłużył ale jednak Cristiano Ronaldo powinien wygrać.
Mimo wszystko chodzi o to, że talent Neymara był tak wielki, że spokojnie mógł przerwać hegemonię Leo i CR nawet grając w Paryżu. Ousmane Dembele pokazał, że można pociągnąć PSG po coś wielkiego.
0
@rademenes Jak pisałem wyżej - Robertowi Lewandowskiemu ukradli bo miałby ją przed Benzemą, a Luis Suarez w momencie kiedy zdobywał ją Karim Benzema był już skończony w wielkiej piłce. Oczywiście, jako napastnik moim zdaniem był dużo lepszy ale w swoim prime miał Leo i CR, a Karim prime zrobił już jak CR był dużo słabszy, a Leo też już tak nie gotował. Inna sprawa, że nikt nie bronił Suarezowi grać tak długo na wysokim poziomie jak Benzema czy Lewandowski.
Zlatan Ibrahimović to nigdy nie był zawodnik na Złotą Piłkę, a jak jeszcze weźmiemy pod uwagę, że jego czas był w czasach Leo Messiego i Cristiano Ronaldo to po prostu nie miał szans.
Jeśli już to brak Złotej Piłki dla Thierry'ego Henry'ego (2003) to jest dopiero dziwna akcja.
0
@Veysel Nie zapomniałem tylko jego okradli w 2020 roku bo tak to miałby Złotą Piłkę.
@Kubsoleon Mógł przerwać ich hegemonię. Luka Modrić potrafił to tym bardziej Neymar.
1
@LeszekFCB Zwycięstwo Viniciusa rok temu było by niesprawiedliwe?
Dlaczego? Skoro wygrał LM tak jak wygrał ją Dembele.
0
@ViscaelBarca2007 Przede wszystkim to nagroda dla najlepszego strzelca więc nie szukałabym problemu. Też bym wolał żeby dostał ją ktoś kto grał w mocniejszej lidze ale koniec końców bramek nastrzelał mnóstwo.
0
@kulek22 Dokładnie, teraz Argentyna długo Złotej Piłki nie zobaczy. Chyba zte Leo Messi za rok ale bez niego licznik się zatrzyma.
9
Neymar, Kylian Mbappe, Mohamed Salah - cała trójka bez Złotej Piłki, a Ousmane Dembele ze Złotą Piłką.
Piłka nożna jest naprawdę przewrotna. Jeszcze nie tak dawno każdy myślał że to Neymar po erze (a może wcześniej) Leo Messiego i Cristiano Ronaldo jako pierwszy zdobędzie Złotą Piłkę, następnie każdy się zastanawiał ile to Złotych Piłek nie zdobędzie Kylian Mbappe by jeszcze w styczniu tego roku "wręczać" Złotą Piłkę Mohamedowi Salahowi czyli gościowi, który od lat Granna wysokim poziomie, a tymczasem Złotą Piłkę zdobywa ten najbardziej wyśmiewany w ostatnich latach, Ousmane Dembele.
To teraz brakuje jeszcze tego żeby to Ansu Fati po tych wszystkich przejściach zdobył Złotą Piłkę przed Lamine Yamalem.
0
@Encore Mimo wszystko ugotował Premier League. Dałbym go za Raphinhę ale w sumie może zostać w TOP 5.
0
@KidusFCB Tak ale wręczał tylko Złotą Piłkę.
0
@Faro No, a nie jest tak? Mały przykład, że Liga Mistrzów plus masa bramek i Złota Piłka gotowa.
1
@Sysia11 Liga Mistrzów z Realem lub MŚ z Francją i Złota Piłka dla Kyliana Mbappe jest bardziej realna niż myślisz. Gość nie ma jeszcze 27 lat, a ty już go skreślasz.
Desire Doue jakby nie odpalił tak szybko liderem reprezentacji Francji nie będzie.
Tak naprawdę Kylian Mbappe wciąż ma wszystko do Złotych Piłek.
W reprezentacji nawet Ousmane Dembele ze Złotą Piłką nie będzie liderem także kompletnie nie rozumiem dlaczego Kylian Mbappe miałby już nie mieć szans.
Przespał moment to Neymar ale nie Kylian.
0
@Andi18 Jakoś Francuz? No to chyba niż Kylian Mbappe.
1
@mekston Chyba, że Norwegia zostanie mistrzem świata. Szanse może małe ale dopóki piłka w grze...
1
@APTAPT W tym sezonie są MŚ więc to najprawdopodobniej przeważy.
2
@Gall Ok uważasz, że Dembele miał większy wpływ na drużynę? Ok, poproszę jakieś statystyki bo na "gębę" to wiesz.
@michal26 Szkoda, że konsekwentnie pomijasz pytanie o Ronaldo ale wiem dlaczego, a przynajmniej się domyślam.
2
@mekston W 2023 roku w najgorszej sytuacji był Erling Haaland. Gość zdobył tryplet, a finał MŚ był taki, że co by się nie działo skończyłby 2.
3
@Encore Najpierw Karim Benzema, a teraz Ousmane Dembele.
Ja tam nie chcę mówić o jakimś bólu ale nie chce mi się wierzyć, że Kylian Mbappe gdzieś tam o tym nie myśli. Francja latami nie mogła zdobyć Złotej Piłki , a teraz w krótkim czasie mają dwie i żadnej nie zdobył Kylian, a przecież to on miał je zdobywać seryjnie.
2
@Jarema2000 Można się śmiać ale patrząc jak jeden turniej dokonuje Złotą Piłkę to Leo Messi rozgrywa TOP MŚ i 9 Złota Piłka.
0
I znowu Joan Laporta miał rację i po myśleć że dalej są osoby które mu nie ufają.