1

@Rastafarnianin Trzeba też pamiętać, że Belgia to nie jest żaden siatkarski mocarz.
Oczywiście pokonali Włochów w grupie ale to była bardziej sensacja trudna do powtórzenia.

0

Żeby Lamine Yamal został następnym zdobywcą Złotej Piłki to po prostu musi wygrać Mistrzostwa Świata.

1

@fejkenq Gdyby Złotą Piłkę dawali tylko za umiejętności czysto piłkarskie to Leo Messi do dziś dostawałby Złotą Piłkę dlatego trzeba patrzeć szerzej, na wszystko, a patrząc na wszystko to moim zdaniem tylko ten 2013 rok mógłby jeszcze pójść do Leo, reszta nie choć piłkarsko najlepszy.

@LambiPL Po dokończeniu rozgrywek powinni zmienić decyzję wzorem UEFY. Nie zmienili czyli kradzież.

1

@MesQueUnClub_87 Dlatego napisałem, że gdyby dostał to by się obronił ale właśnie ze względu na konkurencję szanse miał małe.

Leo Messi w tamtym czasie był nie do pobicia dlatego Iniesta czy Xavi mieli mega pecha ale nie powiedziałbym że są w hierarchii za Modriciem czy Rodrim bo moim zdaniem piłkarze dużo lepsi i mimo że bez ZP to stawiam ich dużo wyżej.

Podobnie jak Henry, Lewandowski czy Suarez. Zasłużyli na ZP ale ich nie mają, a ma Szewczenko czy Benzema - nie twierdzę że oni nie zasłużyli ale właśnie takie były sezony. Mimo to pierwszą trójkę stawiam dużo wyżej w hierarchii niż tych, którzy mają tą nagrodę.

Chyba tylko Ronaldo Nazario mógłby postawić wyżej (choć on ma 2 ZP) patrząc na 21 wiek od Lewandowskiego, Henry'ego i Suareza, a przed Szewczenko czy Benzemą jeszcze kilku bym zmieścił.

1

@fejkenq Jedną, dwie? No nie wiem. Może ta z 2013 roku ale więcej? Ja wiem, że piłkarsko był najlepszy ale też trzeba zwrócić uwagę też na trofea czyli całokształt.

Ciężko dać mu ZP za kolejne lata bo albo nic szczególnego nie wygrał, albo Ronaldo wygrał więcej ważniejszych trofeów, a do tego statystyki miał podobne.

Gdyby Argentyna wygrała MŚ 2014 to wtedy tak, tutaj mógłby i zapewne dostałby Leo Messi Złotą Piłkę.
Później poszedł hat trick Realu w LM, a na domiar złego Ronaldo wygrał jeszcze Euro, a Barca zaliczała kompromitacje czy to z Romą czy Liverpoolem.

0

@LambiPL Jak to dlaczego? A kto im nie kazał dokończyć sezonu?
To, że się zesrali to tylko i wyłącznie ich wina.
Nie obchodzi mnie czy by grzało czy nie - sezon został dokończony, był świetny, duże emocje i piłkarz, który zjadł wszystkich liczbami i trofeami.

@Danny Gaucho Mimo wszystko wątpię żeby w drugiej połowie nastrzelał tyle bramek żeby te statystyki były dużo lepsze, a poza tym niby ZP była za rok ale i tak wszyscy wiemy, że głównie chodziło o maj-lipiec, a więc kto wygra najważniejsze trofea i zbierze najwięcej nagród indywidualnych. Tylko Leo Messi i Cristiano Ronaldo liczyli cały rok bo szli na rekordy bramkowe, wszyscy pozostali co by nie zrobili w drugiej części roku to i tak nie miało to już żadnego znaczenia.

0

@Popitek12 Nie do końca śmiał bym się ze statystyk bo akurat w 2010 roku Andres Iniesta najlepszych ich nie miał, a mimo wszystko wszyscy wiemy jak wtedy grał.
Po prostu Franck Ribery nie mógł dostać Złotej Piłki w 2013 roku mając takich rywali jak Leo Messi czy Cristiano Ronaldo. Niemożliwe to było.

Tak samo gdyby dziś grał Cristiano Ronaldo czy Leo Messi w prime to Ousmane Dembele mógłby tylko pomarzyć o Złotej Piłce. Doceniam to co zrobił Francuz, uważam że zasłużył (choć moim zdaniem to Raphinha był najlepszy ale w tej sytuacji nie ma to większego znaczenia) ale miał "szczęście", że era Leo Messiego i Cristiano Ronaldo się skończyła bo w ich erze nigdy po ZP by nie sięgnął.
Po prostu sezon sezonowi nie równy.

0

@mmaciass USA to przede wszystkim ma skład, który nawet zmiennikami może dużo zdziałać. Oczywiście nie mówię, że są to siatkarze na takim samym poziomie co podstawowi nieobecni gracze czy siatkarze z Polski lub Włoch ale to dalej mocni gracze. Dziwi mnie lekceważenie tej drużyny.

3

@Kinginiesta Najpierw muszą opaść emocje związane z Leo zwycięzcą by za kilka dni znów wszystko "obudzić" i zrobić szum wokół wyników.

2

@MesQueUnClub_87 A gdzie ma być? Na zasłużonym 2 miejscu.
Nikt niczego mu nie ukradł - oczywiście tytuł MŚ i to zostając bohaterem finału (strzelił zwycięską bramkę) to bardzo dużo ale w tamtych czasach to Leo Messi był najlepszym piłkarzem świata.

Gdyby odebrał Złotą Piłkę to ok, moim zdaniem dzięki MŚ by się jakoś bronił ale jaka to jest kradzież to ja serio nie wiem.
Ten Sneijder to też dobry żart.

Doceniam Iniestę i Xaviego ale niestety mieli pecha grając w erze Leo Messiego. Dziwi mnie, że ktokolwiek uważa ZP 2010 jako kradzież. To jest niepojęte.

W każdym innym sezonie/roku po erze Leo Messiego tak, najprawdopodobniej ZP by mu się należała 100% ale w wtedy?

1

@Eklerek Ciekawe jeszcze czy te statystyki są kompletne bo wiemy, że Transfermarkt lubi liczyć np. wywalczony karny jako asystę no ale tutaj to już trzeba by było wzywać @Danny Gaucho ale nie będę tego robił bo może ma ważniejsze zadanie.

1

@Ojciec5tkidzieci Dokładnie, tutaj może być przedwczesny finał. Oczywiście nie skreślam Turcji ani jeszcze Belgii ale wszytko wskazuje na półfinał Polska - Włochy, a w takich meczach najczęściej decydują dyspozycja dnia i mocny lider lub ktoś kto akurat będzie mi kiepski dzień.
Mam nadzieję że Polacy wzorem ostatnich meczów poradzą sobie z nimi choć oczywiście najpierw Turcja bo tak też spacerku raczej nie będzie. Turcja gra całkiem dobrze na tych MŚ.

4

@LambiPL Po dokończeniu rozgrywek powinni pójść wzorem UEFY i zorganizować galę. Wszystko poza Ligue 1 zostało dokończone więc dlaczego najlepsi piłkarze mają być pokrzywdzeni? Na pewno lepszy to był sezon od wielu innych kiedy to rozdawali Złote Piłki.

8

@gumaz Ale głupia lista. Oczywiście, że rok 2020 na pierwszym miejscu, a tuż za rok 2023.

Cała reszta to nie kradzieże, a po prostu tak wyszło. No może rok 2018 jeszcze powinien wygrać Cristiano Ronaldo ale czy ja wiem czy to aż taka kradzież?

Chociaż w sumie w 2004 roku Deco by się bronił trofeami. Nie pamiętam do końca jak grał ale jednak LM, mistrzostwo kraju i srebro ME. Nie chcę mówić, że to kradzież ale idąc obecnymi kryteriami to powinien wygrać bo jednak ma LM, a Szewczenko "tylko" Serie A.

0

@Sysia11 USA mimo nie najmocniejszego składu pewnie wygrało grupę, dość pewnie pokonali Słowenię, a mimo to wciąż są pomijani.
Oczywiście uważam, że mecz z Bułgarią może iść na żyletki ale nie zdziwi mnie jeśli USA zagra w finale.

1

Włosi potężnie rozpoczęli ćwierćfinał z Belgią na MŚ w siatkówce.

W pierwszym secie wygrali 25-13

Oczywiście nie chcę już skreślać Belgów ale chyba Włosi weszli na poziom dla nich nieosiągalny i po wyjściu z grupy zaczynają się rozpędzać.

6

@gumaz @Kessie Nie wziął byś jej na przyuczenie do zawodu?
Żal patrzeć jak sobie nie radzi.

1

@Trojanek23 W sumie ma rację. Obietnice składane przed wyborami są tylko po to żeby wygrać wybory. Przecież ani nikt ich z tego nie rozlicza, ani nikt z głosujących na nich nie "odejdzie" od nich.
Nawet tutaj masz przykład - 100 konkretów w 100 dni i co? Nic, wyborcy Donalda Tuska dalej to bronią.

PiS robił co chciał przez 8 lat i co? Dalej pisowcy wskoczyli by za nimi w ogień. Tragedia.

0

@PatrykBarca Barca w poprzednim sezonie też miła problem w okolicach jeśli dobrze pamiętam października - grudnia (po El Clasico co straciła całą zaliczkę) więc to nie jest tak, że tylko zespoły z KMŚ będą miały zadyszkę. Obstawiam, że Barcę też to czeka. Zobaczymy jak to się ułoży ale w tej lidze z takimi rywalami (niestety La Liga upada bo ci rywale coraz gorsi) taki Real wcale nie musi mieć większych problemów. Gorzej mogą mieć w LM ale z grupy wyjdą, a potem faza pucharowa więc różnie może być.

Nie wiem, może się mylę ale nie do końca rozumiem skąd pewność, że Real czy w ogóle zespoły grające na KMŚ będą tak zmęczone, że wszystko przegrają.

0

@PatrykBarca Barca nie grała w KMŚ, a także mieli kiepskie mecze, a z Rayo to nawet porażka nie byłaby niczym niesamowitym. Niestety czasem tak jest, a Real umie przepychać mecze jak nikt inny.

7

@Kamiloza91 Nie, Cristiano Ronaldo z tego co pamiętam miał ponad gol na mecz. Pazerność, wolne, karne, główki. Kylian Mbappe z tego ma tylko karne. Pazerny może też jest ale nie aż tak jak Cristiano Ronaldo.

Oczywiście droga bardzo daleka, wiele lat gry na najwyższym poziomie ale o 2 miejscu może marzyć.

1

@Rifek A moim zdaniem po prostu przyszedłby czas w którym Ferran by się zaciął i ostatecznie nie strzeliłby 30 bramek.
Mogę się mylić i w sumie raczej tego nie sprawdzimy ale generalnie uważam, że Torres to nie jest ten kaliber co Kylian Mbappe i Robert Lewandowski z tym, że Robert już wiekowy więc nic dziwnego, że nie nadąża za Francuzem.

Uważam, że nie przypadkiem Złote Buty wygrywają właśnie tacy goleadorzy jak Lewandowski, Mbappe, Haaland czy Kane. W zasadzie w ostatnich latach (w sumie to od początku dominacji Ronaldo i Messiego) tylko jeden but był niespodzianką czyli ten Immobile. Różnica jednak jest taka, że to napastnik idealnie skrojony pod Serie A i gdyby wtedy Lewandowski miał tyle meczów ile Ciro to raczej by go pokonał bo stracił tylko 2 bramki, a zagrał w aż 6 meczach mniej mając mniej rzutów karnych (już nie pamiętam o ile ale miał mniej bo kiedyś sprawdzałem).

0

@Pedri16Future Można tylko żałować, że Robert Lewandowski nie jest ze 3-4 lata młodszy bo byśmy mieli mega rywalizację strzelecką.

Walka o Złotego Buta może być gigantyczna ale za to o Pichichi raczej jej nie będzie. Oczywiście nie chcę nikogo skreślać ale ciężko myśleć że ktokolwiek utrzyma tempo Mbappe, chyba że Robert Lewandowski będzie przeżywał kolejną młodość co na dzień dzisiejszy wydaje się bardzo trudne.

0

@Pedri16Future Zobaczymy. Na dzisiaj Real wygląda bardzo dobrze.

0

@Pedri16Future Pichichi najprawdopodobniej tak ale czy Złotego Buta?

Nie zapominaj o takich jak Harry Kane - 8 bramek po 4 meczach i Erling Haaland - 6 bramek po 5 meczach.
Kylian Mbappe ma 7 bramek po 6 meczach.

Tutaj może być świetna walka. Anglik ma najgorzej bo 4 kolejki mniej ale za to w tym momencie najlepszą średnią.

5

@Kamiloza91 Mnie dziwi, że ktokolwiek myśli że Ferran Torres na przestrzeni całego sezonu jest wstanie rywalizować z Kylianem Mbappe.

Jedynym z La Liga, który mógłby to zrobić jest Robert Lewandowski ale w tym wieku jest to niezwykle trudne choć w poprzednim sezonie ładnie dawał radę, gdyby nie kontuzja to kto wie jakby się to skończyło tym bardziej, że Kylianowi Mbappe dali za małą karę za faul.

0

@APTAPT Nie powinna? Kadrę mają mocną, będą jednym z faworytów. Moim zdaniem szanse mają.

2

@Pedri16Future Wrzesień czy nie - wiele osób tutaj mówiło, że bez wakacji, okresu przygotowawczego będą w ciemnej dupie, a póki co wyglądają bardzo dobrze.

0

@Presto "Marzycie" to jest normalna rozmowa, typy, a zresztą jeśli potrafił byś czytać to zaznaczyłem, że jeśli będą omijać go kontuzje.

0

@mekston Obstawiam, że tutaj może zakręcić się koło 40-stu.

Oczywiście w tym momencie ciężko wycelować ale skoro rok temu przebił 30 w swoim pierwszym sezonie w Hiszpanii tym bardziej po słabym początku to w tym myślę że jeśli będą omijać go kontuzje to spokojnie przebije wynik z poprzedniego sezonu.

Mimo wszystko wciąż uważam, że Harry Kane i Erling Haaland włączą się do walki o Złotego Buta. Anglik ma zadanie utrudnione poprzez mniejszą ilość spotkań ale on też może zakręcić się koło 40-stu więc póki co jest jednym z faworytów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?