9

Kilka rekordów pojedynczego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich:

Najwięcej zwycięstw: Peter Prevc - 15
Najwięcej miejsca na podium: Peter Prevc - 22
Najwięcej punktów: Peter Prevc - 2303
Największa przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej PŚ: Peter Prevc - 813 pkt nad Severinem Freundem

Domen Prevc w sezonie 25/26:

Zwycięstwa: 11
Podium: 17
Punkty: 1614
Przewaga nad drugim: 625 pkt

Do końca sezonu 25/26 zostało 10 konkursów - w tym 6 konkursów lotów.

Sprawa jest prosta - 5 zwycięstw i jedno inne miejsce na podium Domena i najprawdopodobniej pobije wszystkie te rekordy.
Oczywiście w marcu jego forma może być niższa i ostatecznie nie pobije żadnego z tych rekordów ale biorąc pod uwagę, że ponad połowa konkursów to loty to obstawiam, że Domen w tym sezonie bije wszystkie rekordy swojego brata Petera.

Sezon zaczął się najciekawiej od lat. Co konkurs był nowy zwycięzca i nowy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wydawało się, że to będzie jeden z najrówniejszych sezonów od lat (może nawet w historii) aż do czasu domencji Domena Prevca.
Z mega wyrównanego sezonu zrobił nam się teatr jednego aktora, który najprawdopodobniej będzie bił wszystkie rekordy Petera Prevca pokazujące swoją dominację.

@Criss18Barca @July_6_BcN @Pnog37 @tadzik447 @VegetaPolska @Almogaver @michal26 @mordini123 @Sysia11 @APTAPT

0

@Criss18Barca Kacper Tomasiak będzie miał ciężko o 500 punktów chyba, że sprawdzi się dosyć dobrze na lotach.
Pamiętajmy, że Kacper ominie Lahti, a więc dwa konkursy na skoczni idealnej pod niego.
Poza Lahti mamy tylko Oslo ze skoczni dużych, a tak to same mamuty.
Zresztą Kulm najprawdopodobniej także ominie więc zostaje mu 6 konkursów, a w tym 4 w lotach.

5

Aleksandra Mirosław zakończy karierę w 2026 roku!

„Już od dawna wiedziałam, w jaki sposób chcę odejść ze świata sportu w tej roli. Na topie. Na moich warunkach. Po prostu po swojemu. Sezon 2026 będzie moim ostatnim sezonem startowym” - mówi Mirosław.

Największe sukcesy Aleksandry Mirosław to złoto olimpijskie, trzy złota Mistrzostw Świata i trzy złota Mistrzostw Europy.
W 2024 roku została wybrana sportowcem roku w plebiscycie przeglądu sportowego.

Aleksandra Mirosław kończy dziś 32 lata.

Szkoda, że nie zdecydowała się dociągnąć do IO 2028. Mimo wszystko gdyby nie ona to IO 2024 byśmy kończyli bez złotego medalu.

@mordini123

8

Aktualna klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2025/2026 w skokach narciarskich:

TOP 10:

1. Domen Prevc (Słowenia) – 1614 pkt
2. Ryoyu Kobayashi (Japonia) – 989 pkt
3. Ren Nikaido (Japonia) – 921 pkt
4. Anze Lanisek (Słowenia) – 767 pkt
5. Daniel Tschofenig (Austria) – 745 pkt
6. Philipp Raimund (Niemcy) – 743 pkt
7. Jan Hoerl (Austria) – 720 pkt
8. Felix Hoffmann (Niemcy) – 652 pkt
9. Stephan Embacher (Austria) – 615 pkt
10. Stefan Kraft (Austria) – 511 pkt

Polacy w klasyfikacji:

14. Kacper Tomasiak – 342 pkt
25. Kamil Stoch – 148 pkt
29. Piotr Żyła – 125 pkt
36. Maciej Kot – 76 pkt
39. Dawid Kubacki – 54 pkt
39. Paweł Wąsek – 54 pkt
66. Aleksander Zniszczoł – 3 pkt
67. Klemens Joniak – 2 pkt

2/3 sezonu PŚ za nami i do końca zostało już tylko 10 konkursów więc łatwo policzyć, że na Kryształową Kulę szanse ma już tylko 9 skoczków.
Oczywiście tak mówi matematyka bo wszystko inne mówi, że Domen Prevc KK już po prostu zdobył, teraz tylko musi dowieźć to do końca.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - ilu zawodnikom uda się przekroczyć tysiąc punktów w klasyfikacji generalnej?
Moim zdaniem, tutaj potencjał jest nawet na 8 zawodników, a więc odkąd wprowadzono obecną punktację byłby to rekord aczkolwiek uważam, że więcej niż 7 nie przekroczy tysiąca (wątpię w Hoffmanna bo na lotach raczej kosił nie będzie).

Obecny rekord skoczków z co najmniej 1000 punktów to 7 zawodników z sezonów 04/05, 11/12 i 14/15.
W sezonie 2004/2005 ósmy zawodnik (Andreas Widhoelzl) miał 999 punktów, a więc był bardzo bliski żeby było wtedy ośmiu skoczków z co najmniej tysiąc punktów.

@Criss18Barca @Pnog37 @July_6_BcN @tadzik447 @VegetaPolska @Rastafarnianin @APTAPT @Almogaver @Sysia11 @michal26

1

@norbi77 Wiesz czemu cisza? Bo obstawiam, że nikt tych meczów nie oglądał ale że Endrick miał liczby to go chwalono.

Dziwię się, że ciebie to dziwi.

Przecież normalną sprawą jest to, że kiedy ktoś strzela hat tricka to się to zauważa i o tym mówi.

0

@APTAPT Obstawiam, że w PŚ Domen Prevc pobije rekordy Petera Prevca ale IO to jeden konkurs.

Sam osobiście uważam, że na skoczni normalnej nie będzie taki mocny - oczywiście dzięki wielkiej formie będzie się liczył w walce o medale ale myślę że nie skończy ze złotem.
Na dużej oczywiście faworyt bezapelacyjny i brak złota to będzie wielka porażka Domena ale IO to nie tylko forma z całego sezonu, a też często forma dnia i szczęście. Uważam, że Domen wygra w tym sezonie wszystko poza IO gdzie się delikatnie potknie ale jednak wróci z krążkiem/krążkami.

Czy mam rację? Nie wiem. Skoki narciarskie to dziwny sport.
Gregor Schlierenzauer w 2009 roku w sezonie swojej dominacji z MŚ wrócił ledwo ze srebrem.
Ryoyu Kobayashi 10 lat później mając swój dominatorski sezon z MŚ także wrócił nie tylko bez złota ale w ogóle bez medalu. Tutaj zachodzi to o czym pisałem wyżej - brak szczęścia przez co Ryoyu spadł z 1 miejsca, które zajmował po pierwszej serii na normalnej skoczni w Seefeld. W normalnych warunkach raczej by tam pozamiatał.
Halvor Egner Granerud to kolejny przykład - w swoich TOP sezonach, a więc w 21 i 23 roku z imprez mistrzowskich wracał bez krążków. Mało tego, w sezonie 20/21 przegrał złoto MŚ w lotach z Geigerem, który oczywiście był w czołówce ale nie był to poziom Graneruda, który przed MŚ odniósł 3 wygrane i po 2, a na samej imprezie musiał uznać wyższość Niemca.

Krótko mówiąc, to tylko przykłady, że nawet jeśli są dominatorzy w PŚ to nie oznacza, że zdominują także IO/MŚ.

1

@FCB24 Przecież to duży plus, że Barca musi grać w tym tygodniu bo dalej jest w grze o wszystkie trofea.

Brak gry w tym tygodniu oznacza sytuację Realu, a Real i tak ma gorzej bo będą musieli grać fazę play-off LM, a więc mecze, które akurat można pominąć by dalej grać w Lidze Mistrzów.

0

Marek Papszun.
Legia Warszawa.

Co dalej?

6

Dania mistrzem Europy w piłce ręcznej!

Niemcy z srebrnym medalem, a Chorwacja z brązowym.

1

Termalica jutro wygrywa i dwa ostatnie miejsca w tabeli PKO BP Ekstraklasy to Widzew Łódź i Legia Warszawa.

1

A co jeśli Marek Papszun pasuje tylko do Rakowa Częstochowa i tylko z nimi jest wstanie osiągnąć dobre wyniki?

1

Mariusz Stępiński to jest totalny GOAT.

I pomyśleć, że Widzew z niego zrezygnował. Za tani?

0

@APTAPT Przeczucie. Uważam, że akurat lekki dołek formy może mieć na IO.
Do tego ktoś może wyskoczyć z formą dnia. IO to jeden (dwa) konkurs, jeden błąd, podmuch wiatru i nie ma gościa.

Domen Prevc jest murowanym kandydatem i faworytem do złota, a nawet dwóch - presja może też zrobić swoje.

Mój typ jest taki, że Domen w tym sezonie wygra wszystko poza indywidualnym złotem olimpijskim.

Mogę się mylić to oczywiste ale tak obstawiam.

0

@escarabajo Być może cała reszta na treningach była jeszcze gorsze od Jędrzejczyka. Inaczej tego nie widzę.

1

@kanver_ Kiedyś był Daniel Chima Chukwu.
Różnica polega na tym, że był bodajże z darmo, a Mileta Rajović niekoniecznie.

0

@Zip Teraz zrobiło się również i ciekawej. Bardzo dobrze bo Dania na swoim poziomie to gigant.

1

@majkiii Bo strzelił 10 bramek w Watfordzie więc myśleli że podbił Premier League.

0

@Pnog37 Nie mam nic przeciwko ale on jest bardzo nierówny i podobnie jak Jan Hoerl, nie wytrzymuje za bardzo presji. Wątpię w jego jakakol walkę o medal, nie mówiąc o złocie.

Z Norwegów widzę tylko Mariusa Lindvika walczącego o medale.

0

@Zip Niemcy! Ale widzę po początku meczu, że zaraz będzie koniec.

Dania jak walec, a Niemcy jakby się wystraszyli.
Mam nadzieję, że to tylko chwilowe bo nie chce jednostronnego finału.

1

@michal26 Pamiętam jak pisałem, że te 3 mln euro (mówiło się, że tyle kosztował Rajović) to za dużo za tego placka, który w lidze duńskiej miał liczby dużo gorsze od Adama Buksy to był tutaj ktoś kto mi pisał, że się mylę. Szkoda, że nie pamiętam kto to był.

0

@Pnog37 Ja poza Stephanem Embacherem choć on jest raczej oczywistym wyborem, chciałbym żeby ją IO pokazał się ktoś na kogo się za bardzo nie stawia.

Ostatnio nic nie mówi się za bardzo o Norwegach. Może Marius Lindvik obroni tytuł? Wątpię ale jest w tej czołówce i kto wie co szykują na IO. Nie licząc oczywiście tych sznurków.

0

@Criss18Barca Także mi to przeszło przez myśl tym bardziej, że Ryoyu Kobayashi jest nierówny, a Ren Nikaido mimo że bardzo mocny to nie wygrywa, a to jest problem w sytuacji kiedy wygrywa Domen Prevc.

2

@Criss18Barca 6 konkursów lotów jeszcze w tym sezonie. Tutaj będzie pobity rekord Petera Prevca. Zdecydowanie.

0

@Pnog37 Mimo wszystko tym bardziej biorąc pod uwagę, że na tej skoczni są kibice to nie wywalił bym tej skoczni z kalendarza Pucharu Świata.

0

Do Legii Warszawa mam w tym sezonie tylko jedno życzenie - albo się odbijają i kończą sezon w TOP 4 dzięki czemu grają w europejskich pucharach w przyszłym sezonie albo niech grają gówno i w przyszłym sezonie przywita ich pierwsza liga.

Nic po środku.

0

@Pnog37 Na pewno faworytów będzie kilku. Na pierwszy rzut rzuciłbym także Hoerla ale pewnie presja go zje.
Oczywiście Domena Prevca nie pomiń bo to murowany faworyt i po prostu w takim sezonie musi to złoto zdobyć ale sam osobiście uważam, że nie zdobędzie.

Ten Ren Nikaido czai się niemiłosiernie.
Ryoyu Kobayashi bardzo dobry sezon ale cały czas czegoś brakuje.
Może w tej dwójce urodzi się mój faworyt do złota na dużej skoczni.

0

@Pnog37 Być może ale to skocznia starego typu, a nie jak te nowe, wszystkie takie same.
Mega emocje jeśli tylko sędziowie pozwalają skakać.

0

@Pnog37 Dalej trzymam się swojego. Na skoczni normalnej typuję Stephana Embachera, na dużej jeszcze nie mam mocnego faworyta ale Domen Prevc z medalem jednak bez złota.

2

@severius Prawdziwy kibic nie narzeka. Jakbym miał u sobie taką drużynę to bym bywał na meczach bez względu na pogodę. Niestety nie mieszkam w dużym mieście.

0

Potężne skoki w Willingen.
I pomyśleć, że są osoby które chcą się pozbyć tej skoczni z kalendarza Pucharu Świata.

Może jest trochę loteryjnie ale przynajmniej mega emocje jeśli tylko sędziowie nie odstawiają cyrku.
Mega skocznia, nie ma nudy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?