Szkeri95
Dołączył/a: marzec 2022
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Freek_Tom Ale ja sie z Tobą zgadzam ;)
Benzema? Musi być idiotą skoro dał się wciągnąć w takie bagno nawet jeśli tylko przekazał jakieś informacje.
Perez? Szanuje go tylko pod kątem ekonimocznym i poniekąd zarządzania. Etycznie pokazał dno nie raz. Jego taśmy, sposób pożegnania Casillasa czy zniknięcie krzyża na produktach w Emiratach i Katarze itd. (jestem ateistą, chodzi mi tylko o "sprzedanie" herbu).
Dodajmy palec Mourinho, przekopke Pepe itd... Każdy klub ma jakieś bagno za uszami. U Was kupowanie trolli, malwersacje Bartka, skandal pedofilski itd. Nie ma krystalicznych klubów. Przy takiej liczbie ludzi przewijających się w klubach na przestrzeni lat ... to jest niemożliwe.
Tylko jedno pytanie mordo ;D Co to ma wspólnego z oceną zachowania Pique? ;)
0
Zawitałem spod kołdry jak każde prześcieradło ;) Na stronę zaglądam jakoś od 2008 roku ale dopiero ten rok i ciekawość Waszego zdania i pomysłów na poradzenie z kryzysem sprawił, że wchodzę regularnie no i ... przegrałem z postanowieniem nie zakładania konta i nie wdawania się w dyskusje. Z wiekiem człowiek robi różne dziwne rzeczy ;p
7
@drozdi "Niczego nie dostał i nikt nie ucierpiał" - no tak... a te kluby co złożyły pozew, o przyznaniu licencji ich kosztem, pomimo nie spełniania warunków to coś czuje, że zrobiły to z nudów i dla beki.
Odnośnie "dzieci" to dziecinne mordeczko jest to Twoje spłycanie sprawy bo zamieszany jest w nią Twój ukochany futbolowy obrońca moralności. To akurat nic dziwnego....u dzieci mechanizm wyparcia jest częstym zjawiskiem ;)
1
@jamesbond6
Z całym szacunkiem ale Twój podpunkt numer 1 nie ma sensu, ponieważ nikt go nie posądza na podstawie domysłów, spekulacji itd. Są nagrania, którym on nie zaprzecza - a na tych nagraniach sam się kompromituje i próbuje pod stołem załatwiać sobie miejsce w kadrze czy łatwiejszą grupę dla swojego klubu. A wykupienie licencji było nielegalne i dlatego pozostałe kluby złożyły pozew, który z biegiem lat.... ucichł. Teraz interesuje się sprawą cała Hiszpania a nie tylko małe biedne i oszukane kluby, więc pewnie będzie ciąg dalszy. Pamiętaj, że piszemy o twitterowym obrońcy sprawiedliwości w futbolu, który non stop zarzuca innym układy, załatwianie rzeczy pod stołem itd.
Przykład z dzieckiem był tylko po to by pokazać, że można oceniać kogoś na podstawie jego zamiarów a tłumaczenie, że dzięki odmowie drugiej strony do czegoś nie doszło, więc wszystko spoko - jest bezsensu. Wiadomo, że przykład był z kategorii "skrajnych i przerysowanych".
Jeśli nie znasz dobrze sprawy taśm i chcesz nadrobić zaległości to polecam nowy film Ćwiąkały. Dobre, obiektywne i uporządkowane podsumowanie poprzednich kilku taśm.
12
@jamesbond6 Przecież masz to opisane w tym artykule ;D "Tym sposobem Andorra awansowała do Segunda B bez rozegrania choćby jednego meczu w Tercera División. Poskutkowało to pozwem argumentowanym zapisem w regulaminie mówiącym, że w celu gry w Segunda B trzeba rozegrać przynajmniej jeden sezon w Tercera." - A ty pytasz czy gdziekolwiek on coś dostał ;D A po drugie: jeśli Rubiales nie zgodził się na kolejne wałki Pique pomimo jego nacisków to oznacza, że Pique nic złego nie zrobił? Jak ktoś zaproponuje dziecku stosunek a ono się nie zgodzi to rozumiem, że nie masz tej osobie nic do zarzucenia bo ostatecznie mu się nie udało?
38
Każda kolejna taśma jeszcze bardziej pokazuje, że dlatego twitterowego krzykacza coś takiego jak "etyka" nie istnieje. Zabawne ile on pisze o nierównym traktowaniu, układach, pomaganiu Realowi itd. A mamy już w jego wykonaniu wykupienie licencji dzięki znajomości z Rubim mimo, że jego klub nie spełniał wymogów (rozegrany sezon na danym szczeblu przed awansem). A dodatkowo w bezczelny sposób pod stołem próbował załatwić sobie miejsce w kadrze na igrzyskach i łatwiejszą grupę dla swojego klubu. Wasz przyszły prezes skończył się zanim się zaczął ;D
3
Jeśli ktoś już się gubi od natłoku tych wszystkich taśm oraz bardzo pokrętnych tłumaczeń to polecam nowy film Ćwiąkały na YT. Dobrze i przejrzyście opisana cała sytuacja oraz manipulowanie Rubiego i hipokryzja Pikusia.
9
To dobrze, że lubi bo ta sprawa będzie na ustach bardzo długo. Prawie zawsze przy takich przeciekach największe "bomby" zostawia się na koniec, więc ciekawe co tam jeszcze wyjdzie. Na ten moment wiemy, kilka rzeczy, które by Was doprowadziły do szału gdyby na miejscu Pique był ktokolwiek z Realu.
1. Wywierał naciski na Trenera za pomocą zaprzyjaźnionego prezesa federacji, mówiąc że trzeba to koniecznie zataić. Sam wypowiadał się, że kilku starszych zawodników jest chętnych, więc próbował sobie załatwić powołanie za sprawą prezesa i to w tajemnicy, pokazując tym środkowy palec wszystkim zainteresowanym powołaniem oraz totalny brak "sportowej zdrowej rywalizacji" o miejsce w kadrze.
2. Miał wpływ na ostateczny kontrakt według, którego sam Rubiales i federacja zarobią dodatkowe miliony jeśli klub, w którym jest czynnym zawodnikiem utrzyma się na 2 miejscu. Robi nam się mała patologia skoro federacja ustala składy sędziowskie a utrzymanie Barcy na 2 miejscu da federacji i Rubialesowi dodatkowe miliony.
3. Był motorem napędowym zorganizowania SP w Arabii oraz miał wpływ na ustalenie ostatecznego terminarza będąc czynnym zawodnikiem. Jak lew walczył o przekonanie Rubialesa by zerwał wstępne porozumienie z Katarem i wybrał ofertę Arabii, z której akurat przypadkiem miał kilku milionową prowizję.
Oczywiście śmieje się z każdej teorii spiskowej i nie wierze by Rubiales ustawiał sędziów w końcówce sezonu tak by pomóc Barcelonie. Natomiast jeszcze bardziej śmieszy mnie, że Pique "jest z tego dumny i niczego się nie wstydzi" a najczęściej w taśmach prosił o konieczne utrzymanie wszystkiego w tajemnicy . Za to Pan Rubiales mówi, że wszystko było legalne i transparentne. Tak transparentne, że udział Pique zataił i gdyby nie taśmy to nikt by się nie dowiedział. Ta sprawa śmierdzi i będzie śmierdzieć jeszcze długi czas.
5
@robsesh 21 CZERWCA 2019 ROKU - WIADOMOŚĆ GŁOSOWA PIQUÉ DO RUBIALESA
"Musisz dla mnie to zrobić, Rubi, musisz dla mnie to załatwić, cholera. Tak chcę zagrać na Igrzyskach, że się zesram. I musimy to zachować w wielkiej tajemnicy, gościu. Wziąć trenera, gdy skończą, we wrześniu czy kiedy tam. Kiedy skończą się rozgrywki, pojadę na jeden dzień do Madrytu, usiądziemy i pfff... Ale mam na to nadzieję. Zobaczmy, jak zadziałać, by to też nie wyszło w żadnym miejscu ani nic. Myślę, że to do końca trzeba utrzymać w wielkiej tajemnicy między naszą trójką. Nie wydaje ci się?”.
Faktycznie nie był natarczywy :D. Z Twoim stwierdzeniem, że to "całkiem normalna sprawa" sam Pikuś się nie zgadza skoro sugeruje, że trzeba to koniecznie utrzymać w tajemnicy. Miejsce w kadrze załatwia się z Trenerem a nie wykorzystuje naciski ze strony prezesa. Pomijam fakt, że klawiatury bym Wam się wytarły od hejtu gdyby to Ramos grając w Realu był z prezesem per "Rubi", robił z nim milionowe interesy, był motorem napędowym do zrobienia SP u Arabów a ostateczny kontrakt zawierałby milionowe kary gdy nie znajdzie się tam klub, którego jest zawodnikiem. Dodam tylko, że Rubiales zataił przed kontrolą CAŁY udział Pique w tym "biznesie". CAŁKIEM NORMALNA SPRAWA ;D
5
@R_A_F_I_K Pan do Choroszczy to na badania czy na stałe?
0
@Elvisek To, że mam bekę z teorii spiskowych dwóch użytkowników nie oznacza, że mam problem z akceptacją innego zdania. Jeśli wszędzie widzicie wielki spisek w LL i LM a ty piszesz o tym nawet po meczu, w którym Real został trzykrotnie wydymany..... to się nie dziw, że ktoś napisze, że coś z Tobą nie tak.
0
@Elvisek Dziękuje, że poinformowałeś mnie o tym przerażającym fakcie :D A tak swoją drogą to nikogo nie obraziłem. Ty i Cyron dostaliście tylko darmową diagnozę waszych problemów ;)
2
@cyron1To twoje regularne sromotne lanie to 4:0 w 2022, potem 5:1 w 2018, 4:0 w 2015 i 5:0 w 2010. Faktycznie, REGULARNIE raz na 4/5 LAT spuszczacie nam sromotny wpi*****, więc trzęsiemy się przed meczami na SB pomimo wygrania prawie wszystkich klasyków w ostatnich 3 latach. Barca potrafi średnio raz na 4 lata wysoko wygrać (Real nie) ale pisanie o tym jako o genie przegrywu Realu biorąc pod uwagę wyniki z ostatnich klasyków jest po prostu komiczne. Żyj w tej swojej świadomości, że siedzimy, płaczemy nad ostatnim klasykiem i trzęsiemy się przed kolejnym. Rzeczywistość jest taka, że żyjemy kolejnymi meczami w drodze po tytuł LL i kolejnymi meczami w LM podczas gdy ty co chwile musisz wracać myślami do jednego meczu by nie wpaść w depresje.
1
@maciach Zgadzam się z Tobą co do pozytywów. Xavi robi mega robotę, młodzież staje na wysokości zadania i klub wychodzi na prostą. Odniosłem się tylko do argumentu o europejskich pucharach bo tam akurat biorąc pod uwagę odpadnięcie w grupie LM a potem za Xaviego w LE z Eintrachtem przy tej żenadzie na trybunach, to trochę zabawnie wyglądało wypisanie tego jako powodu do nadziei na kolejny sezon. Myślę po prostu, że znalazłbyś kilka lepszych "jaskółek" obok Xaviego i wyniku z klasyku niż ta odnośnie europejskich rozgrywek ;)
2
@Mavcin1980 W 100% się z Tobą zgadzam. Ja nigdy nie rzucam stwierdzeniami, że ktoś kogoś przepycha tylko, że po prostu sędziowanie w Hiszpanii to dno i stan umysłu. Z każdego miesiąca można zrobić "teczkę" z kontrowersyjnymi decyzjami na korzyść czy niekorzyść Realu i Barcy. Dlatego tak bardzo mnie bawią takie ameby co przy jednych decyzjach widzą wielki spisek i drukowanie ale w drugą stronę to już tylko ludzkie błędy sędziego, wracająca karma itp. itd.
1
Odpadnięcie Barcy z Ligi Mistrzów po fazie grupowej oraz późniejsze odpadnięcie w 1/4 Ligi Europy z lepszym w tej rywalizacji Eintrachtem przy skandalu na trybunach to dla Ciebie "jaskółka?". Aż tak źle chyba nie jest by do tego stopnia szukać plusów na siłę ;)
2
Komentarz usunięty
3
Komentarz usunięty
1
@JarekS Zwróć uwagę, że pozycja stopera jest dla Barcy najtrudniejsza do obsadzenia w ostatnich +/- 15 latach. Mam wrażenie, że najwięcej nietrafionych wzmocnień macie właśnie na tej pozycji i to od wielu lat. Pokazuje to fakt, że pomimo wydawania milionów aktualnie ostał się duet 35letni Pique + Araujo, który wszedł z rezerw. Nie przypominam sobie by od zakończenia kariery Puyola udało się sprowadzić kogoś kto by wzmocnił Wasz skład na lata (oczywiście mogłem kogoś pominąć). Jestem po prostu zdania, że TRZEBA dodawać "punkty" zawodnikom, których aktualnie posiada się w składzie, którzy sprawdzili się w danej lidze, w danej szatni, pokazują jaja i ambicje grając klasyk chwile (jeśli dobrze pamiętam) po złamaniu palca. Jak już macie chłopa z jajami, który się sprawdził i na ten moment zapewnia "solidność" a potencjalnie może być TOPką na tej pozycji to trzeba "zaryzykować" i go zatrzymać.
Twoje podejście co do wysypu ŚO idealnie pasujących do Barcy jest moim zdaniem mocno optymistyczne. Wiem, że chłopaków z Rennes podałeś jako przykład jeden z wielu ale na tym przykładzie widać to co miałem na myśli. Mianowicie obaj mają kontrakty do 2026 i nie wyobrażam sobie by z tak długimi kontraktami dali ich wyjąć za mniej niż puścili Camavinge, a z każdym dobrym sezonem cena będzie rosła. Nawet gdyby udało się ich wyjąć w dobrej cenie to ich oczekiwania co do pensji raczej mniejsze nie będą od tych Araujo.
Masz swoje zdanie i spoko je argumentujesz, więc miło podyskutować ale koniec końców nadal uważam, że patrząc na to ile "pewniaków" się nie sprawdza w Realu i Barcy (w FCB szczególnie na ŚO) to Barca powinna dać z siebie więcej by zatrzymać Araujo. Pomimo wspomnianego "wysypu" uważam, że łatwo nie będzie go zastąpić a już na pewno nie kimś za mniejszą pensje, który byłby lepszą opcją (jak mocno zaznaczasz) na teraz a nie w przyszłości.
0
@Greenalley Zgadzam się z Tobą bo nigdzie nie pisałem, że powinien być "szefem" defensywy w Barcelonie. Po prostu jestem zdania, że zdecydowanie Barca powinna go zatrzymać, podpisać Christensena i rozglądać się za gościem, który przyjdzie za sezon/dwa w miejsce Pique. Pochopnie została mu przylepiona łatka "szklanego" bo trzeba brać pod uwagę, że był zajeżdżany jak Pedri i CKM. Niech chłopak zagra spokojnie jeden sezon bez przymusy grania z często niedoleczonymi urazami by gasić pożar w defensywie.
3
@GucioH Ja nie zarzucam niczego Christensenowi ani nie robię z Araujo top 1 stopera w dzisiejszej piłce. Uważam po prostu, że "przepaść" między nimi w dyscyplinie taktycznej, ustawianiu, czytaniu gry itd. to zdecydowana przesada i jestem zdziwiony taką Waszą oceną. Nie przesadzałbym z jego "ograniczeniami" bo ma dopiero 23 lata a już ma sporo świetnych spotkań na koncie i ogromny potencjał. Macie problemy finansowe i znalezienie (poza Christensenem) kogoś lepszego od Araujo będzie wybitnie trudne. Albo będziecie musieli zapłacić 50mln+ albo znowu zapolować na kogoś komu kończy się kontrakt a taka okazja w stylu Alaby czy Christensena nie pojawia się co okienko a jak się trafi to i tak zero pewności czy "odpali". Po prostu uważam, że jak go wypuścicie to po czasie będziecie żałować tak jak Madryt wypuszczenia Hakimiego czy Llorente.
6
@JarekS Gdyby faktycznie była taka "przepaść" w aspektach, o których piszesz to albo Christensen jest bezapelacyjnie top 1 stoperem na świecie albo Araujo jest na poziomie Erica ;p Czytam Twoje komentarze bo wyróżniają się posiadaniem mózgu i szacunku ale tym razem jestem zdziwiony Twoim podejściem. Osobiście uważam, że podpisanie Araujo w Waszym przypadku to obowiązek a te 6 mln to i tak ukłon z jego strony. Bardzo mocny, młody i radzący sobie z presją stoper. Biorąc pod uwagę problemy finansowe i posiadanie 35 letniego Pique + świętą trójce (Eric, Umtiti, Lenglet) i brak aktualnie potencjalnych zastępców w Barcy B to uważam, że możecie mieć długiego i męczącego kaca jeśli on nie zostanie.
0
@panczo Pomimo bycia "przyścieradłem" nie zgodzę się z Tobą, że ekipa ZZ będzie stawiana nad ekipą Guardioli. Jeśli ktoś "młody" po latach popatrzy na LM to może tak pomyśleć ale ciężko mi sobie wyobrazić by ktoś kumaty i obiektywny kto śledził piłkę w tych czasach postawił totalną dominacje Barcy Pepa nad skutecznością ZZ w LM, gdzie całą robotę robił mental Realu/Ramosa i Ronaldo robiący w tych sezonach +15 bramek w LM.
Odniosę się do Waszego ulubionego przykładu na "przepchnięcie" Realu bo nie ma sensu omawiać każdego. Zobacz proszę ten filmik: (
Kilka przykładów tego jak wyciągacie "wnioski":
- Jak Asensio w tym sezonie nie dostał czerwonej po nakładce to "escandalo i przepychanie Realu" ale jak kolejkę temu Mallorca grała bardziej bandycko niż Atleti ze swoich "złotych czasów" to wtedy są już to błędy sędziego a nie zamierzone działanie.
Jak Casemiro cudem unika kartki to "escandalo i przepychanie Realu" ale jak prawie co kolejkę pozwalają bez konsekwencji ładować się w Viniego na wysokości kolana to znowu mamy "zwykłe błędy sędziego". To samo dotyczy karnych, których Real w ostatnich 2 sezonach dostawał najmniej a wystarczył pierwszy kontrowersyjny by wybuchła tutaj gównoburza, że jak zwykle dostali karnego i to totalnie z dupy.
U Was wszystko co się wydarzy na korzyść Realu to wielki spisek Pereza, UEFY i illuminatów a wszystko w drugą stronę to "błędy sędziego" "taki jest futbol" itd.
Nie bądź jak mój ulubiony odklejeniec @cyron1, który żyje we własnym świecie bo nie radzi sobie z frustracją wywołaną sytuacją Barcy w ostatnich sezonach.
Więcej obiektywizmu Panowie. Miłego oglądania klasyku, oby bez kontuzji po obu stronach ;)
1
@Firestone Największy zarzut do Carlo w białej stronie Madrytu dotyczy właśnie traktowania Valverde. To jak on pochłania przestrzeń i intensywność z jaką gra robi 4 razy lepszą robotę niż te laczki wiecznie spóźnionego w defensywie Kroosa. Real i Barca stoją przed szansą na zrobienie dwóch największych głupot w ostatnich kilku latach. Real jeśli spowoduje u niego irytacje wiecznym graniem CKM, która może skończyć się odejściem Valverde a Barca jeśli się nie dogada z Araujo bo kwota, której on oczekuje to należy mu się jak psu buda.