10

@michal26 To jest świetna wizja. Jest dosłownie tak samo piękna jak nierealna.
Po pierwsze, system wytnie małe firmy, zostanie tylko kilka molochów zdolnych rywalizować z NFZ i zapewniać koszyk minimum oraz obowiązkowe ubezpieczenie każdego.
Molochy jak ZAWSZE, zrobią sobie zmowę cenową której nie rozbijesz kompletnie niczym a ich jedynym celem będzie maksymalizacja zysków, bo do tego służą prywatne firmy - do generowania czystego zysku.
Tak to działa praktycznie na każdym rynku zdominowanym przez molochy, choćby deweloperka gdzie oni nawet się nie kryją, że są w zmowie i testują ile mogą wyciągnąć z rynku. Nikt też się nie wyłamuje, żeby dać lepsze ceny, przecież to by im dało miliardy a jakoś nikt tego nie robi.
Nie ma powodu, żeby w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych (na tak niekorzystnych warunkach) miał to działać inaczej.

Sprawa druga: Kompletnie błędna diagnoza problemów służby zdrowia w Polsce.
A rozwiązanie z rozbiciem na NFZ i prywatne podmioty to tylko dolanie oliwy do ognia.
Główny, dominujący, kluczowy i jedyny warty na tą chwilę uwagi problem jest bardzo banalny: Polacy to biedacy.
Nasza służba zdrowia nie ma pieniędzy, po prostu ich nie ma i nie znajdzie.
Polska na ochronę zdrowia przeznacza raptem 6% PKB, to jest bodajże druga najniższa wartość w całej Unii.
Jeżeli w tak biedackich warunkach ktoś przychodzi i mówi, że zrobi coś, że będzie taniej, to albo bredzi albo kłamie.
Przy tak skrajnej biedzie nie da się niczego zreformować. Reformą możesz trochę lepiej zarządzić istniejącym budżetem, ale to jest kropla w morzu potrzeb i zasadniczo nie zmieni to niczego.
To jakbyś miał tylko jedną szklankę wody będąc na pustyni a ktoś ci doradził, że jak rozlejesz tą wodę do kilku szklanek to dłużej przeżyjesz.

Wiem, że twoje pomysły to po prostu wywód z programu Konfederacji, ale to są ich kolejne populistyczne brednie.
Oni skopiowali projekt od Czechów, ale tylko w ramach rozbicia monopolu ubezpieczyciela publicznego, pomijając, że Czechy są na szczycie listy najwyższych składek zdrowotnych a Polska na jej dole.
Do tego w ich programie jest jeszcze "dobrowolny ZUS" co jeszcze pogorszy sprawę.
W krajach takich jak Niemcy gdzie masz mieszany system czy Szwajcaria która ma praktycznie prywatne ubezpieczenie pod patronatem państwa to działa, ale wiesz czemu? Bo przeciętny Niemiec czy Szwajcar zarabia równowartość 20 tysięcy złotych a ich prywatne ubezpieczenia kosztują krocie i nawet dla Niemca czy Szwajcara są jednym z największych wydatków w domowym budżecie.
A przeciętny Polak narzeka bo na NFZ oddaje dosłownie kilka stówek miesięcznie.

5

@Ojciec5tkidzieci A pozycja Francji i Niemiec to się z powietrza bierze. Nie, to jest pozycja wywalczona na drodze którą opisuje a ty możesz żyć w rzeczywistości "to tam USA decyduje a my posiedźmy". To jest cały czas biznes i handel wymienny, dostanie ten kto będzie mógł dać więcej w zamian a tak się składa, że jeżeli to USA decyduje, to im nie na rękę, by Niemcy czy Francja rosły w siłę.
Tak czy inaczej, nawet nieudana walka o swój interes jest warta po stokroć więcej niż kazanie wszystkim dookoła się przepraszać za zbrodnie sprzed lat i liczyć, że coś ze stołu skapnie w podzięce za dobre zachowanie względem sojuszy.

3

@Kgorecki2500 Nie istnieje coś takiego jak przyzwoitość w geopolityce.
Niestety w tym kraju się tego nie rozumie i to od wieków przez co po wszechczasy będziemy w dupie.
Od wszystkich narodów świata powinniśmy chcieć tylko i wyłącznie korzyści dla Polski i kierowanie się naszym zyskiem powinno być jedyną rzeczą jaka nas interesuje, niezależnie od tego jakie krzywdy doznaliśmy w przeszłości (zwłaszcza, że sami też krzywdy sprawialiśmy i to też tyczy się Ukrainy o czym się nie wspomina, tak jakby nasza wspólna historia zaczęła się w 1943 roku).
Naszym biznesem jest wspomóc Ukrainę kiedy to dla nas korzystne i wydrenować Ukrainę kiedy będzie to możliwe.
Jeżeli będziemy myśleli kategoriami sentymentu, to po wojnie inni sobie Ukrainę zagospodarują a my będziemy siedzieli obrażeni i czekali na przeprosiny, bo przecież im pomogliśmy.

37

@HighestInTheRoom A ja mam w - za przeproszeniem - w dupie ich przeprosiny.
Nikomu to życia nie zwróci, żadnej szkody nie naprawi.
Co potrzebujemy to tego, żeby oni bili ruskich bo to jest nasz interes narodowy i powinniśmy robić wszystko, żeby im to ułatwić a po wojnie wejść tam jako biznesmeni a nie rozwydrzona baba wymagająca od konkubenta przeprosin.
Być dla Ukrainy tym czym są Niemcy dla Polski, drenować co się da drenować, inwestować w to co się opłaca jednocześnie mieć baczne oko na to co robią i wykreować dominację polityczną i gospodarczą nad nimi.
Natomiast historię znać ale nie zawracać sobie nią głowy, bo to jest ślepa droga.
Co, wymusisz przeprosiny i sądzisz, że ludzie z grobu powstaną? Albo że Ukraińcy zmienią zdanie o Banderze bo im Polska każe?
Nic takiego się nie stanie, nawet jakby ich prezydent przeprosił na kolanach.
W geopolityce liczy się siła a nie sentyment i kwestia jakichś przeprosin nie powinna zajmować czasu pracy osób rządzących w tym kraju.

0

@mekston No tak, tylko to o czym mówiłem to to, że i rok temu konstrukcja Merca raz działała bardzo ładnie a raz była gównem i zespół cały sezon nie potrafił określić co się z tym autem dzieje. I teraz wpadamy w taką samą pętlę, zrobili poprawki, i znów raz są mocni a raz jadą gówno, zależnie od toru, a są mocni tam gdzie byli rok temu mocni.

Wyznacznikiem tutaj jest Red Bull który stoi praktycznie w miejscu z rozwojem, jeżeli nie zbliżasz się do Red Bulla to znaczy, że nie ty się poprawiłeś tylko inni coś zjebali, jak Ferrari ze swoją strategią w Anglii, bo testy i kwalifikacje pokazały, że mogli mieć lepsze tempo od Mercedesa albo być przynajmniej na równi.

0

@mekston Wygląda gorzej bo rozwój mają słaby ale są w trakcie całkowitego przemodelowania zespołu.

A co do Mercedesa, to tak jak ostatnio mówiłem: silni tam gdzie byli silni a w innych miejscach słabi, czyli scenariusz zeszłoroczny, nie wiedza czemu ich bolid zachowuje się tak a nie inaczej.
Przecież rok temu ich gówniana konstrukcja też była bardzo mocna, dosłownie odrobinę gorsza od bardzo mocnego jeszcze wtedy Ferrari.
Teraz też przyrost, ale wyznacznikiem tempa dla wszystkich powinien być Red Bull to nic nie nadrobili a warto zwrócić uwagę, że przywieźli kolejne poprawki gdy Red Bull od kilku wyścigów z autem nie robi nic, natomiast Mercedes dalej pozostał trzeci w stawce bo wyprzedził ich McLaren radząc sobie lepiej i w trudnej Austrii i szybkim Silverstone.

2

@MesQueUnClub96 Grodzisk Mazowiecki.

3

Jest 11 lipiec, u mnie w mieście w tym roku jeszcze ani jednej burzy, raz się błysnęło ale z ponad 30 kilometrów, do tego prawie brak deszczu, ledwko kilka mm spadło od maja...
Za to codzienne upały i mamy, niewielka rzeka ale jedyna która szła przez miasto całkowicie wyschła.

0

@Zoker Ah tak, zagłosujesz bo to są te "haki".
Prawdziwych haków nie chcecie słuchać powtarzając ich populizm a jak ktoś ich populizm obala to mówicie, że słabe haki i na nich zgłosujesz...

0

@mekston Mógł więcej, ale Tsunoda ma to do siebie, że jak może coś pójść źle to pójdzie źle.
Kara za głupią przepychankę z Zhou w Hiszpanii za którą niewielu by dostało karę czy zły dobór wlotów powietrza do hamulców w Monako pozbawiło mocno go skrzywdziły.

2

@MessiForeverTheBest A co z zachowaniem po? On zrobił co mógł, reszta nagle głową na wakacjach się znalazła, trener się za głowę łapał a cały hejt spadł na Lewego bo dupa nie kapitan jak nie potrafi czegoś zrobić, żeby idioci się skoncentrowali.
To jest powtórzenie historii Messiego z Argentyny, cała ekipa może grać gówno, w łeb zawsze dostawał Leo, Lewy ma to samo i tak już od niemal 15 lat.
Nie dziwie się, że on ma w dupie i nie chce się babrać kolejny raz w polskim piekiełku sportowym i odpowiadać na głupie pytania dziennikarzy.

0

@DonCarletto No takie marne te 286 meczów skoro z minut wychodzi mu 158 czyli niemal połowę mniej co w rozbiciu na 7 lat nie jest czymś wybitnym. Ot wieczny rezerwowy co nie jest złym wynikiem dla kogoś kto jest wiecznym rezerwowym, ale dla kogoś kogo promowali niemal na światową gwiazdę to już tak dobrze nie wygląda.

1

@macio_944 Gra sportowa nie ma wyglądać jakoś fenomenalnie bo ma działać u jak największej ilości osób i to w jak najlepszej wydajności. Nie ma żadnego problemu, żeby dorzucić do FIFY grafikę z kosmosu, tylko potem graj sobie w niestabilnych 30 FPSach.
Powiem ci, że niezależnie od twoich umiejętności byłbyś walony w dupsko przez kogoś z kompem za 10k który będzie miał więcej klatek.
To jest gra zręcznościowa i liczy się płynność a nie jakość grafiki, tak samo symulatory wyścigowe mogły by wyglądać lepiej, ale jak masz reagować w ciągu milisekund to musisz mieć dużo klatek.

1

@Essos ~95kg 193cm

1

@BordowyPtak Jeden Redbull dziennie, chyba że na kacu albo po dużym wysiłku to w ogóle, ale nigdy więcej niż jeden i nigdy na pusty żołądek.
Po co? Dla relaksu, polepszenia koncentracji, smaku i dziennej obrządku.
Za to w ogóle nie pije kawy, więc sądzę, że te 200 ml Redbulla dziennie nie ma większego wpływu na zdrowie.

0

@escarabajo Nie dadzą, kontrakt wiąże dwie strony więc jedyne co mogą to zerwać kontrakt za co oczywiście zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

0

@Ascend To zaskakujące, widocznie nie znasz pomysłów Konfederacji skoro przeszkadza ci niszczenie gospodarki i zdrowia a mimo to popierasz Konfederację.

0

@Ascend Widać, niewiele ci wystarczy.

0

Pamiętacie chwalenie się, że Konfederacja najrzadziej głosuje z PiS?
To właśnie poprawili swój wynik, w ten oto sposób:
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=78&NrGlosowania=2

Oczywiście nieistotne, że poseł Braun wraz z kolegami zachcieli sobie sparaliżować pracę sejmu przez flagę Ukrainy a reszta - słusznie - ma w dupie urojenia szaleńców, ale do statystyk będzie, że Konfederacja zagłosowała inaczej niż PiS i KO ;)

0

@Tomo1989 Powielasz bzudry.
To, ze kierowca otrzymał mandat nie ma żadnego znaczenia bo to tylko głupota kierowcy i klasyczne lenistwo policji, która wlepia mandat w najprostszy sposób.
Jakbyś poszedł z tym do sądu dysponując nagraniem, to masz wygraną w kieszeni.

Jeszcze raz, bo widzę, że nie znasz przepisów:
"1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe."

Przeczytaj dokładnie 4 ostatnie słowa a potem spójrz na film i powiedz, kto był pierwszy na przejeździe rowerowym, samochód czy rowerzysta.
Jak to za mało to odpowiedz na pytanie: skoro rowerzysta nabywa pierwszeństwo DOPIERO NA PRZEJEŹDZIE, to co miało zrobić auto które było na przejeździe zanim pojawił się tam rower?

3

@Tomo1989 Przed sezonem pisałem post o rowerzystach i jak krew w piach...
NIE, NIE, NIE, NIE. Dla bezpieczeństwa siebie i innych którzy to czytają, NIE.
Nie powtarzaj bzdur o jakimkolwiek pierwszeństwie rowerzysty, bo ten go nie posiada, to nie jest pieszy że ma pierwszeństwo z samej racji zbliżania się do przejścia.
Na przejeździe rowerowym rowerzysta pierwszeństwa nie posiada, nabywa je dopiero gdy znajdzie się na drodze ALE nie ma prawa wyjechać pod nadjeżdżający samochód co tutaj zrobił.
To jest bardzo niebezpieczny mit ale rowerzysta nie może sobie od tak wjechać na przejazd i dochodzi z tego powodu do wielu wypadków albo groźnych sytuacji.
Moment w którym kierowca bezwzględnie musi ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jest tylko wtedy gdy kierowca skręca na skrzyżowaniu.
Obrazowo w tej sytuacji z nagrania, rowerzysta miałby pierwszeństwo przed samochodem, gdyby nagrywający chciał skręcić w prawo, ale gdy to przejazd przecina drogę, to rowerzysta pierwszeństwa już nie ma.

Poniżej link do wątku który zacząłem, żeby właśnie ostrzec przed takimi sytuacjami
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13046988#comment-13046988

0

@Pojana Ja mówie o Kubo którego projekt sportowy Realu polegał na zapłaceniu mu miliona euro.

1

@hayek Ciekawe, że oni ponoć chcą budować elektrownie jądrową a boją się wiatraków i sieci GSM xD

0

@Pojana Tak, chłopak był dogadany z Barceloną i nagle poszedł do Realu bo uwierzył w ich projekt sportowy w którym nawet minuty nie zagrał, nie to że Perez wyciągnął milion euro na pensje czego Barca nie chciała zrobić bo nie płaciła takich pensji zawodnikom juvenilu.

3

@kanver_ Jakby nie patrzeć, są to dwukrotnie lepsze warunki co przy wymaganych rotacjach daje dużo dostępnych minut. Roberto nie liczę bo gość jest od rzucania po pozycjach, z resztą ma swoje lata i zrobił się szklany więc więcej nie gra niż gra a każdą kontuzje leczy miesiącami i lepiej już nie będzie.
Natomiast w Realu nawet przy ewentualnych rotacjach, jak masz 3 pozycje a 8 graczy to nawet jakbyś chciał to uczciwie i sumiennie rotować i dzielić po równo minuty to przy takim zagęszczeniu każdy mógłby dostać max 1600 minut.
Już widzę jak Bellingham zgadza się przesiedzieć większość sezonu na ławce a Real chce w ogóle trzymać tam swoją 100-milinową inwestycję, żeby jakiś bliżej nieznany dzieciak z Turcji mógł dostać tą garstkę minut.

15

No to jak wybrał Real to miło było poznać, spotkamy się w jakimś meczu z Majorką czy inną Celtą a Real to zobaczy jak Kubo, którego biali przekupili wyższą kasą i pierwszym składem po roku w Castilli a w rezultacie nie spędził ani roku w Castilli, ani nie zobaczył pierwszego składu Realu ani obiecanych pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Serio, może projekt Realu wygląda stabilniej od Barcelony, ale pchanie się na ósmego pomocnika do klubu który ledwo co podpisał młodocianą gwiazdę pomocy za 100 milionów?

0

@BordowyPtak Czyli twierdzisz, że pójść na ósmego pomocnika to dokładnie to samo, co przyjście na podstawowego bocznego obrońcę?

3

@DanzaKuduroRemix
Tu masz fajną rozpiskę jak wybrać względem smaku.
Większość z nich mieści się w twoim budżecie poza kilkoma wyjątkami.
Ale że dalej to są duże pieniądze a jak zakładam, ty się próbujesz przesiąść ze zwykłego siuśka jakim jest sklepowy Jack, to wybierz się lepiej do jakiegoś dobrego pubu albo baru gdzie mają duży wybór łychy i na shoty sobie potestuj bo różnica może być zaskakująco duża.

https://wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1637614177UvTk1ZbEfM3uKWaAiERdCH.jpg

9

Jak pójdzie do Realu znaczy że jest głupi i łasy na kasę. A jeżeli jest głupi i łasy na kasę to dobrze, że do nas nie przyjdzie.
W świecie piłkarskim to nazwisko kompletnie nic nie znaczy a Real ma alergię na nazwiska które nic nie znaczą więc już na start będzie na dnie do powołania.
A przed sobą będzie miał 7 innych osób w tym świeżo kupionego za 100 milionów Bellinghama, także pozdrawiam się przez to przebić, zwłaszcza z Ancelottim na ławce.
Ilu już takich "młodych gwiazd" było w Realu co nawet szansy nie dostali się zaprezentować bo albo z miejsca opuszczali klub (jak Kubo) albo dostawali jakieś ogryzki meczu raz na kilka tygodni.

0

@Sulimo Jeżeli ostatecznie to doliczą (bo jeszcze nie podali końcowego wyniku) to wychodzi na to, że Sainz spadnie z P4 na P6 na czym zyska Norris i Alonso.
Hamilton spada z P7 na P8 zamieniając się miejscem z Russellem.
Jeszcze Gasly z P9 spadnie za Strolla na P10.
Reszty nie chce mi się sprawdzać bo i tak nie mieliby punktów a musiałbym odkopać czasówki bo na oficjalnych wynikach nie podają różnicy bo byli zdublowani.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?