1

Jeśli chodzi o nasz atak bez Messiego i Suareza to wygląda to mniej więcej tak:
,,10": Griezmann, Coutinho
Skrzydła: Dembele, Trincao, Fati, Pedri
,,9": ?
Jeśli mielibyśmy za Leo przyjąć ofertę zawodnik + kasa to mam nadzieję, że tym zawodnikiem będzie ,,dziewiątka", czyli w przypadku City Gabriel Jesus. W innym przypadku bez Suareza nie mamy środkowego napastnika, bo dla Braithwaite'a Barcelona to za wysokie progi. Gdybyśmy sprowadzili dobrego napastnika, mielibyśmy naprawdę niezły atak. Mam tylko nadzieję, że Dembele dotrwa sezon 20/21 bez większych kontuzji, Trincao spełni oczekiwania, a Fati i Pedri będą się należycie rozwijać.

0

Te porażki polskich klubów w europejskich pucharach są już śmieszne.

2

@puyol_presidend5 Jak Messi odejdzie zacznie się rewolucja. Bartomeu pewnie wyleci z klubu. Rozbiją się amigosi.

16

Z jakiego tonącego statku odchodzi Messi? Gdyby faktycznie odchodził z tonącego statku to opuściłby Barçę po Romie, Liverpoolu, a nie po Bayernie. A może wie, że Barcelona potrzebuje rewolucji z nim na czele? A może męczy go przepełniony aferami zarząd? Nieudacznicy od transferów? Trener, który legendę klubu wyrzuca przez telefon?
Jeśli Messi chce odejść, trzeba to uszanować. Za to co zrobił dla klubu. Szkoda, że najlepszy piłkarz w historii opuszcza klub w takich okolicznościach. Tego najbardziej żałuję. Bo to, że odejdzie w tym bądź przyszłym roku było wielce prawdopodobne.
Kibicuję Barcelonie od wielkiego meczu na Webley z Sampdorią w 92 roku. Barcelona była przed Messim i po nim będzie. Mamy wciąż zawodników klasy światowej. A jak niektórzy piszą, że teraz pozostaje nam tylko gra w Lidze Europy... Po prostu brak słów.

1

@AV0CAD0 A Messi nie zgarnąłby takiej kasy bez Barcelony.

2

@AV0CAD0 Nie powiedziałbym. Gdyby nie Barça, Messi miałby 1,30 m wzrostu.

0

Tak czysto teoretycznie. Jeśli Messi odejdzie to, który piłkarz powinienem przejąć po nim numer ,,10"? (W La Lidze nie można zastrzec numeru)

7

Jeśli Messi chce odejść, trzeba mu na to pozwolić. Zrobił tyle dla Barçy, że nie można trzymać go w tym klubie na siłę. Mam tylko nadzieję, że zostanie pożegnany w taki sposób, jaki należy się dla najlepszego piłkarza w historii.

2

15 najlepiej zarabiających zawodników Barcelony (Kwota w milionach funtów, podana rocznie, bez uwzględnienia bonusów i Philippe Coutinho):
1. Leo Messi 28 mln £
2. Luis Suarez 20 mln £
3. Frenkie de Jong 17 mln £
4. Antoine Griezmann 16,6 mln £
5. Ivan Rakitić 13 mln £
6. Sergio Busquets 12,4 mln £
7. Gerard Pique 10,5 mln £
8. Samuel Umtiti, Ousmane Dembele 10 mln £
10. Sergio Roberto 8,16 mln £
11. Arturo Vidal 7,44 mln £
12. Jordi Alba 7,2 mln £
13. Marc - Andre ter Stegen 4,8 mln £
14. Junior Firpo, Martin Braithwaite 4 mln £
...
Clement Lenglet 3,12 mln £
Nie wiem kto dał taką pensję de Jongowi po przyjściu z Ajaxu. O ile to, że Griezmann zarabia 16,6 mln £ rocznie można zrozumieć, bo do nas z Atleti przychodził jako gwiazda z uznaną marką, to 17 mln £ jest absurdalną kwotą.
Odejście Umtitiego, Vidala, Rakiticia i Sergio Busquetsa dałoby nam oszczędność 42,84 mln £ w skali roku. Warto sprzedać ich już w tym okienku. Tylko czy znajdą się chętni?
Jeśli chcecie jeszcze coś z tej serii to piszcie klub, o którym mam napisać.

0

Szczerze? Nie wierzę, żeby Messi w tym okienku opuścił Barcelonę. Nie po takiej kompromitacji z Bayernem. Nie w takiej atmosferze.
Zdaję sobie sprawę, że przyszły sezon może być ostatnim Leo (koniec kontraktu). Jednak teraz nie odejdzie. Moim zdaniem to dla niego najgorszy moment na opuszczenie klubu.

1

@Danny Gaucho Może kierunek MLS? Może inne kluby La Liga? Jednak jeśli on sam nie będzie chciał odejść, to niestety zostanie w klubie. Kontrakt ma do 2023 roku i zarząd nie może nic z tym zrobić.

23

Moim zdaniem przebudowę kadry powinniśmy zacząć przede wszystkim od Sergio Busquetsa. Busi porusza się jak wóz z węglem, notuje glupie straty w środku pola, a sylwetką przypomina człowieka, który od kilku lat nie uprawiał sportu. Wg. strony sportekz.com zarabia rocznie 12,4 mln funtów. Jego sprzedaż będzie zatem odciążeniem także dla drabinki płac.
Nasza podstawowa linia pomocy na sezon 2020/21 powinna wyglądać w ten sposób:
Riqui Puig - Frenkie de Jong - Miralem Pjanić.
Nie widzę w naszej kadrze miejsca dla Busquetsa.

0

@Krzysztof1987 trafił

23

@FC1899Barca Nie mów, że Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w historii. Było wielu, wielu lepszych zawodników od niego. A Messi w stosunku do Lewandowskiego patrząc na całą karierę, jest na innej planecie.

1

Najlepsza drużyna sezonu Ligi Mistrzów wg. SofaScore:
K. Navas;
A. Davies, T. Silva, D. Upamecano, J. Kimmich;
T. Alcantara, K. de Bruyne;
Neymar, L. Messi, S. Gnabry;
R. Lewandowski;
Kogo byście dodali, a kogo usunęli z tego składu?

21

Jeśli chodzi o dzisiejszy tryplet Bayernu, to zarzucę klasykiem:
Douglas - 1 tryplet
Real Madryt - 0 trypletów

5

@Encore Jeśli chodzi o sezon LM to przede wszystkim Liverpool.

4

Drużyny z trypletem (Liga Mistrzów/Puchar Europy, liga krajowa, puchar krajowy):
Celtic 1966/67
Ajax 1971/72
PSV Einhoven 1987/88
Manchester United 1998/99
FC Barcelona 2008/09
Inter Mediolan 2009/10
Bayern Monachium 2012/13
FC Barcelona 2014/15
Bayern Monachium 2019/20
Ta drużyna Bayernu zostanie zapamiętana na długie lata. W Lidze Mistrzów zwyciężyli we wszystkich meczach, a w łącznie 11 rozegranych spotkaniach, strzelili aż 43 bramki.
Świetnie prezentują się też liczby od kiedy Flick objął Bayern:
36 spotkań
33 zwycięstwa
1 remis
2 porażki
116 bramek strzelonych
26 bramek straconych
Średnio 3,22 strzelonego gola na mecz, a 0,72 straconego.
Flick zbudował naprawdę wielki zespół i należą mu się za to ogromne brawa.

2

@BarcaInfo Bardzo dobrą ceną byłoby już 15M euro.

2

@XaviHeart United słabszym zespołem od Borussi? No chyba nie.

0

@BobLeeAwagger tutaj:

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

9

Już za dwie godziny odbędzie się sesja wieczorna w której Ronnie O'Sullivan przypieczętuje szóste Mistrzostwo Świata. Po 25 frejmach prowadzi 17-8 z Kyrenem Wilsonem.
Kiedy, ile i z kim ,,The Rocket" wcześniej zwyciężał:
✅ 2001 r. 18-14 z Higginsem
✅ 2004 r. 18-8 z Dottem
✅ 2008 r. 18-8 z Carterem
✅ 2012 r. 18-11 z Carterem
✅ 2013 r. 18-12 z Hawkinsem
@Chakalaka, @Hiacynk, @student97r, @Slazmi, @mekston, @Jordi10, @tobiasson92, @damianex10, @LucaBrasi, @NeroTFP

2

Najlepsza jedenastka ćwierćfinałów wg. SofaScore:
A. Lopes;
A. Davies, Marquinhos, D. Upamecano, J. Kimmich;
L. Goretzka, T. Müller, P. Coutinho;
Neymar, M. Dembele, E. M. Choupo - Moting.
Podsumowanie:
Trzech zawodników z najwyższą notą za mecze ćwierćfinałowe:
1. J. Kimmich 9.5
2. P. Coutinho 9.2
3. T. Müller 9.1
Przynależność klubowa zawodników z jedenastki:
1. Bayern 5
2. PSG 3
3. Lyon 2
4. Lipsk 1
Kogo byście dodali, a kogo usunęli ze składu?

3

@Chakalaka Ewentualny pojedynek Higginsa z Dottem to podwójna walka ;)

2

Ciekawostka: W ciągu wszystkich 27 dotychczasowych edycji Ligi Mistrzów jedynie dwukrotnie francuskie kluby wystąpiły w finale tych rozgrywek:
✅ 1992/93 Olympique Marsylia
✅ 2003/04 AS Monaco

7

Niespodziewane rozstrzygnięcia są w tej edycji Ligi Mistrzów:
✅ W grupie odpada półfinalista zeszłej edycji Ligi Mistrzów.
✅ W 1/8 finału odpada finalista i zwycięzca zeszłej edycji Ligi Mistrzów.
✅ 1/8 finału odpada Mistrz Anglii, Hiszpanii i Włoch
✅ Mimo, że PSG przegrywało po 90 minutach, to wygrało nie potrzebując dogrywki.
✅ Lipsk wyeliminował Atletico
✅ Barcelona przegrała z Bayernem 2:8
✅ Lyon wygrał 3:1 z City
✅ W półfinałach LM nie ma żadnej drużyny z Hiszpanii, Anglii i Włoch.
✅ Pary półfinałowe są pojedynkiem zespołów francuskich i niemieckich.
✅ Mimo, że w grze zostały już tylko cztery drużyny, możliwy jest finał Lipsk - Lyon.

0

@Hiacynk Mam nadzieję, że Ronnie. Barcelona dostała wczoraj bardzo bolesne 2:8, to oby Rakieta nie zawiodła.

1

Niestety, ale mogę was zapewnić, że rewolucja nie nadejdzie w tym roku. Z wielu osób odpowiedzialnych za porażkę odejdzie tylko trener. Ja liczę na lato 2021 i żebyśmy wtedy pożegnali część zawodników, którzy najlepszą formę w karierze prezentowali kilka lat temu i najgorszego prezesa w historii tego klubu.
Lista zawodników z naszej ,,starej gwardii", a obecnie świętych krów w zespole z informacją, kiedy kończą się im kontrakty:
30 czerwca 2021:
- Leo Messi
- Luis Suarez
- Arturo Vidal
- Ivan Rakitić
30 czerwca 2022:
- Gerard Pique
30 czerwca 2023:
- Sergio Busquets
30 czerwca 2024:
- Jordi Alba
Kontrakty dla Busquetsa i Alby to jedno wielkie nieporozumienie. W 2021 roku odejść musi trzech z czterech piłkarzy i będzie trzeba się zastanowić nad przyszłością Messiego. Żeby Suarez opuścił klub, musi mieć godnego następce, ale nie może być sytuacji, w której w 2022 roku o sile naszego ataku stanowi dwóch 35 - latków. Vidala i Rakiticia trzeba pożegnać bez zastanowienia, ale tego lata ta dwójka z uwagi na wysoką pensję nie ruszy się z klubu. Alba i Busquets powinni odejść jeszcze przed wypełnieniem kontraktów. Jeśli chodzi o Gerarda Pique to zapewne zmieni zespół w 2022 roku.
Rewolucję najlepiej byłoby zacząć już dzisiaj, ale niestety tak się nie stanie. Sezon 2020/21 może być kolejnym bez pucharów i liczę, że w lecie w 2021 roku w końcu w tym klubie zacznie się coś zmieniać. Od prezydenta na piłkarzach kończąc.

2

@Rewolucja123 A przed nim:
✅ Pierwsze miejsce w La Lidze
✅ Pierwsze miejsce w grupie LM
✅ Udział w Pucharze Króla
I takie są fakty.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?