Vampir707
Dołączył/a: wrzesień 2014
Warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Sulimo i jeszcze wynajduja pseunaukowe teorie o tym ze to naturalny proces :)
Nawet jakby to byl naturalny proces to i tak uzyskiwanie energii poprzez spalanie paliw ma mase innych negatywnych skutkow ubocznych, ktorych pozbywajac sie tez uchronimy sie od globalnego ocieplenia :)
wszyscy ci co szarzuja o "zielonym ekoterroryzmie" sa po prostu cynicznymi bucami ktorzy maja wywalone na to jak bedzie sie zylo im dzieciom i wnukom
4
@Jakchcesz Benzema od 2 sezonow jest na TOPie, przy ostatnim sezonie Cristiano i po jego odejsciu każdy chciał go sprzedać bo nie potrafił z 5m trafić do bramki. Luis Suarez >>> Lewy > Benzema
0
Dlaczego wgl nie ma tematu Gayi? Gość jest naturalnym następca Alby, za rok się kończy kontrakt i w samej Valencii godzili się z tym ze odejdzie w lato. 20 mln za takiego piłkarza, dlaczego zero zainteresowania???
0
@Kgorecki2500 wytłumaczysz mechanizm tego jak bardziej hojny socjal w zachodniej Europie doprowadził do mniejszej inflacji niż u nas?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Jest wyraźna różnica pomiędzy poziomem inflacji w Zachodniej Europie (poniżej 10%) a tym w Europie Wschodniej (powyżej 10%)
Cała Europa Zachodnia charakteryzuje się rozbudowanym systemem państwa opiekuńczego (tzw „socjalizmem” dla tych co nie rozumieją czym jest socjalizm ;)), o wiele bardziej hojnym niż w panstwach biedniejszych ze wschodu.
Chyba wasza teza z tym ze nasza inflacja jest przez socjal PiSu jest średnio trafiona. Chyba ze waszym zdaniem Polska ma wyższe wydatki socjalne niż taka Szwecja czy Dania xD
3
Na tej stronie panuje taki analfabetyzm ekonomiczny ze to az straszne. Gość porównuje rzady PO z obecna inflacja bo i wtedy byl kryzys i teraz jest kryzys.
Ludzie czy wy wgl wiecie ze istnieje popyt i podaż w gospodarce i ich zmiany wplywaja roznie na sytuacje gospodarcza i inflacje?
TO OCZYWISTE ZE ZA PO BYLA MNIEJSZA INFLACJA JAK BYLA RECESJA. BYŁO BEZROBOCIE POWYZEJ 10% A TERAZ JEST 2%.
I nie, nie jestem wyborca PiSu, tylko w przeciwienstwie do was mam rzeczywiste wyksztalcenie ekonomiczne a nie zludne wrazenie ze kazdy na chlopski rozum wie jak dziala gospodarka
0
@TheNekro94 na jakim poziomie analfabetyzmu ekonomicznego trzeba byc zeby takie bzdury pisac. Kryzys z 2008 byl recesja gdzie był za słaby popyt. To działa deflacyjnie. Teraz wcale nie mamy recesji i mamy kryzys kosztowy ciekawe jak to wplywa na recesje.
0
@Abominacja ja sie dziwie ze tobie sie wgl chce marnowac na to siły jak się widzi takie komentarze jak ten @prodigy xd
1
@hayek dokladnie, dlatego jedynym madrym rzadem jest komunistyczny rzad chin
1
@Sulimo czy inflacja w USA, Czechach, UK, Estonii, Wloszech to tez jest wina PiSu i konfederatow glosujacych na Dude? Chyba tylko Chiny sie oparły temu złowrogiemu wplywowi PIS na ceny
0
Szczerze - Verstappen byl strasznie irytujacy. Co 30s radio do inzyniera i płacze o doslownie wszystko. Opony za zimne, zero przyczepnosci - jak dosłownie kazdy kto zjechal po hardy. Nikt inny nie narzekal tyle, tylko on. Przebil Hamiltona
0
@kowal3 ale gdzie xd
1
Zamiast płacic za paliwo samymi groszówkami (co zadnego przelozenia na sama korporacje Orlenu nie ma) może można po prostu zrobić faktyczny protest i przestać tam tankowac? Nie dość ze odczuje to korporacja na swoich zyskach to jeszcze cena paliwa spadnie przez spadek popytu...
0
@Emhyr w Betisie nie pogra - maja Fekira i Canalesa ktorzy są niesamowici, do Betisu wroci pewnie Ceballos - bedzie strasznie trudno o minuty
4
@MesQueUnClub96 nie bo nie placi podatkow w Polsce
0
@Xpert77 Piastri > Kubica
0
@Transu96 ale tak zwykle Jedi sa absolutnie beznadziejni XD
Po co uzywać mocy jak mozna sie nawalac piesciami i umierac od 5 klonow, to jest niesamowite
1
@Ferran narodowcy znow w stolicy?
0
@barcelonaLM XD
0
@barcelonaLM typy pod gorąca
0
Wytlumaczcie mi - jak mozna byc za legalizacja dostepu do broni "bo tak to tylko czarny rynek na tym skorzysta" ale nie za legalizacja marihuany "bo kazdy kto chce i tak sobie kupi"?
Czy chodzi o to ze jednym mozna odebrac innym ludziom zycie a drugim nie?
0
@LloretDeMar jestes takim hipokryta ze az szok
w jednym ci przeszkadza czarny rynek, w drugim nie. Roznica jest taka ze marihuana nie ma negatywnych efektow zewnetrznych a broń palma ma i to koszmarne.
Przyznaj sie ze po prostu jestes zwolennikiem odbierania niewinnym ludziom zyc
1
@Survier To wytlumacz dlaczego istnieje korelacja pomiedzy iloscia masowych strzelanin a iloscia posiadanych broni palnych przez obywateli
0
@LloretDeMar jestes za legalizacja marihuany?
3
Podoba mi sie ilosc ekonomicznych ekspertow tutaj ktora piętnuje staruszki i ich wybory polityczne
"wierza ze inflacja to wina tuska, covida albo wojny" czyli w Polsce mamy wysoka inflacje tylko z winy PiSu
W takim razie czy wysoka inflacja w USA, UK, strefie euro, Chinach to tez wszystko przez rozdawnictwo PiSu?
Oczywiscie eksperci z Rambli bez zadnego wyksztalcenia ekonomicznego wiedza lepiej niz Glapinski jak zahamowac inflacji - podniesc stopy procentowe, a glapinski to za pozno podniosł stopy procentowe!! Ale bedziecie pierwsi do płaczu ze wzrosly wam raty kredytów. Ciekaw jestem jak wyzsze stopy procentowe bez wplywania na raty kredytow maja obnizyc inflacje ;)
(Poza Glapinskim wszystkie wazne, duze banki centralne wolno podnosza stopy - amerykanski Fed, Bank of England, ECB o banku centralnym w Japonii nie mowiac
0
@Zoker a wysoka inflacja w USA, UK, strefie euro to tez wina PiSu?
1
Nwm czy siedzicie Celte ale Denis Suarez naprawdę swietnie gra w tej drużynie. Ostatnio zanotował dwie asysty, z czego jedna była takim ciasteczkiem https://streamable.com/citn0c
Jeśli spojrzymy sobie na statystyki z tego sezonu (ligowe)
Denis - 3/6/36
Rakitic - 4/6/33
Andre Gomes 0/1/13
I pomyślmy czy aby na pewno Valverde dobrze postąpił nie dając Denisowi praktycznie żadnych szans na regularna grę i katując nas tym duetem Rakitic i Andre Gomes? Może byśmy nie musieli tak długo czekać aż do Arthura a później Frenkiego i Pedriego żeby wreszcie zobaczyć odrobine kreatywności od chociaż jednego pomocnika..
0
@Pawlak1992 przyznaj się ze kiedy widzisz jak Pedri, Gavi, Busi i Frenkie grają za Xaviego to byś wolał widzieć Valverde na ławce z Rakiticiem, Arturo Vidalem i Andre Gomesem w pomocy
0
@P33ck na turniejach reprezentacyjnych to inaczej z tym jest
Ja oceniam Rakiticia od roku 2016 do jego odejścia, on Valverde, Andre Gomes i Arturo Vidal to byla barcelońska mieszanka