Vampir707
Dołączył/a: wrzesień 2014
Warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@DamianBarcaCule śmieszny jesteś jak myślisz ze w 2024 byłyby wybory pomiędzy Trumpem a Bidenem XD
Trump by nie dostał nominacji republikanów, bez czego by nie dał rady nic osiagnac, a Demokraci wystawia kogos innego, bo Biden pójdzie na emeryturę
0
Dziś w Sejmie miało być głosowanie nad odrzuceniem weta Senatu w sprawie nowelizacji kodeksu karnego.
Senat w całości odrzucił ten projekt, a poseł KO w sejmie perorował ze „są to zmiany o charakterze represyjnym, które mają prowadzić do zastraszania i siłowego wymuszania takich, a nie innych zachowań”.
Projekt zakładał m. in. zaostrzenie kar za gwałty z szczególnym okrucieństwem, na dzieciach, z nagrywaniem tego telefonem, na ciężarnych, posługując się broni palna. Oprócz tego konfiskatę samochodu osoby która spowoduje wypadek będąc po wpływem alkoholu.
Co maja na myśli poseł KO i senatorzy sprzeciwiając się takim zmianom? Czy wymuszenie na społeczeństwie żeby nie dokonywało gwałtów jest represyjne? Czy wolnosc jednostki daje jej prawo do zgwałcenia innej osoby? Śmiech na sali
0
@Danny Gaucho a jednak nie
0
@Survier masz problemy z czytaniem? Napisałem ze najlepsza uczelnie ekonomiczna w Europie
0
@Explode wyobraź sobie ze Morawiecki ma większe pojęcie nt zarządzania niż ty jakkolwiek czuje do Cb większa sympatie niż do niego, i to jak ty możesz spostrzegac świat może nie aplikować się do tego jak funkcjonuja państwa
0
@Norkusik Czy ty porównałeś świadczenia socjalne do tworzenia kredytów i rezerw bankowych? hehe heheh
0
@Explode ty wiesz ze w poważnej dyskusji posługujemy się faktami a nie swoimi domysłami w oparciu o chłopski rozum? gdyby jeszcze ta twoja teoria zahaczała o chłopski rozum XD
1
@Zoker dobrze, nie ma sprawy. Tylko nie bądź hipokryta i nie nazywaj ludzi karynami i darmozjadami wpierw
Wszystkie świadczenia socjalne pochodzą z przychodów budżetowych państwa, nie są ludziom tworzone z niczego depozyty.
0
@Survier z tym wykształceniem i doświadczeniem. Gdzie ty chcesz nabrać zawodowego doświadczenia ekonomicznego? Bo nie mów mi ze osoba co założy firmę zna się lepiej na inflacji bądź bezrobociu niż ekonomista
0
@Explode a skad ty wiesz ze nie ma pieniędzy?
0
@zgiru nie, po prostu nie kończyłeś ekonomii, o to tu sie rozchodzi.
1
@Seba_89_ seba ja nigdy nie powiedziałem ze dodruk pieniądza nie powoduje inflacji. Ja mówię ci ze dodruku pieniądza w Polsce nie ma, i to nie on powoduje inflacje.
Pieniądze które wypłacasz z konta są twoje, które tam zawsze były odkąd je zarobiłeś. Ich wypłata nie zwiększa obiegu pieniądza w gospodarce, nieważne czy są to nowe czy stare banknoty. Nie ma darmowych pieniędzy z bankomatu wiec twoja logika jest błędna, korelacja nie jest przyczynowoscia
0
@Survier a bo ty masz Trumpa na profilowym wgl. Po co ja z Tb rozmawiam
0
@KlimO @Explode czyli myślisz ze Morawiecki najpierw idzie do mennicy, drukuje 100mld złotych, po czym pakuje się w ubera, idzie do Millenium i zleca tam milion przelewów? Bo dalej nie wiem gdzie tu jest to drukowanie pieniędzy
1
@Survier o Boże naprawdę się nie spodziewałem skali teorii spiskowych jakie można wymyślić nt finansów publicznych.
Z podatków. (Chciałbym tez dodać o obligacjach ale wtedy pewnie niektóre mózgi mogą eksplodować od złożoności tematu)
0
@Zoker o kurde, jest i on - Zoker Monetarysta. To nie zmiany podażowe i popytowe wpływają na inflacje tylko obieg pieniądza!!!
Nawet bys nie umiał wytłumaczyć mechanizmu prowadzącego od drukarki do cen, ale po co? Zielone od kolegów się będą i tak zgadzać, ważne żeby jakaś aberracje ekonomiczna napisac
0
@Explode w jaki sposób są to wydrukowane pieniądze jak oni ci zmniejszają należności podatkowe XD
0
@KlimO ty nie masz pojęcia jak działa gospodarka jeśli myślisz ze pieniądze są albo z podatków albo z drukarki. W jaki sposób przetransferować wydrukowane pieniądze przedsiębiorcom? Kurierem czy poczta?
0
@Krtg a to wytłumacz mi w jaki sposób się mylę
0
@Hosh w przeciwieństwie do Cb mam porządne i poważne wykształcenie ekonomiczne wiec nie rób z sb dzbana
0
@Medium @Gitarkafcb tak sie składa ze mam wykształcenie ekonomiczne na najlepszej uczelni nauk ekonomicznych w Europie ale ok, wy wiecie lepiej bo słuchacie Mentzena po ukończeniu liceum :)
0
Śmieszy mnie to jak Konfiarze tutaj - wielcy znawcy ekonomii - piszą swoje teorie spiskowe o dodruku pieniądza łącząc to z obecna sytuacja makroekonomiczna.
W jaki niby sposób waszym zdaniem inflacja wynika „z odpalonej drukarki banknotów”? Przecież jak dostajecie nowe banknoty z banknotu bądź z kasjera to dostajecie WŁASNE PIENIĄDZE. Musiałby przyjść Kaczyński we własnej osobie i wam podarować te banknoty żeby to miało jakiś wpływ na inflacje.
No chyba ze wy twierdzicie ze Kaczyński sobie w nocy drukuje stówę, idzie za to kupić bułki, a później jakimś cudem to laduje w waszych rekach, jak tak to chapeau bas.
Naprawdę te wasze teorie spiskowe z nowymi banknotami to zahaczają o leczenie homeopatia w skali absurdu ekonomicznego
0
@Nolife1899 wygoogluj „nazwa linii lotnicznej EU261”
0
@Matt_i1992 @Kozinho. @tbas czyli jesteście za ekspansywna polityka fiskalna z proinflacyjnymi efektami?
0
@MesQueUnClub_87 to niech później nie narzekają ze inflacja podskoczyła z 12 do 15%
1
PiS obniżył podatki podczas obecnej szalejącej inflacji?!
Od lipca stawka PIT na 1 progu to 12% zamiast 17%. Znów dopalają do inflacji, co za bezsens, szczególnie ze VAT wynosi już 0%.
Oczywiście najwiecej na tym zyskają osoby zarabiające 10k miesięcznie, a najmniej te na minimalnej.
Mam nadzieje ze klasa średnia zachowa się świadomie i nie skorzysta z tego dodatku do dochodu i żeby zwiększyć konsumpcje - każdy musi dołożyć swoich sił żeby zahamować inflacje
0
@Uukasz_93 tak samo bez sensu obniżyli stawkę PIT z 17% do 12% na pierwszym progu. Przecież to tylko dopali do inflacji i najwiecej da osobom zarabiającym 10k
0
@Herato nie boj sie napisac ze mielismy najlepsza pomoc w historii pilki noznej :)
0
Polacy to jednak jest narod ktory lubi socjalizm.
Tusk kradnie 2 postulaty od lewicy (mieszkanie prawem oraz krotszy tydzien pracy) i wysuwa sie na prowadzenie w sondazach. Lewica ma o wiele mniejszy rozglos niz Tusk - pewnie jak Tusk podkradnie cały program Lewicy to nagle dostanie 45% od tego leniwego, roszczeniowego narodu
2
@Kgorecki2500 ohoho Tusk zaserwowal dwa postulaty Lewicy i nagle wygrywaja w sondaach haha