@GregSTG Tak, kibicuję od czasów Rijkaarda, jednak dobrze wiem, co to pokora. Wiem, że może być gorzej, ale mam już tego dość. Czas na poważne zmiany. I klubu nie zmienię. Choćby nie wiem co się działo.
Przyznam, że zaczynają mnie denerwować wypowiedzi wielu piłkarzy Barcelony i udawanie, że nie jest źle. Mówienie, że mecz był wyrównany, mieli go pod kontrolą, niewiele zabrakło. Mam wrażenie, że taki Busquets ma kibiców za idiotów. Myśli, że nie widzimy co się dzieje na boisku. Czuję się jakby pluli nam w twarz. Brak mi słów. Valverde, który na konferencjach po spotkaniach nie potrafi powiedzieć niczego konkretnego. Taki jest futbol, byli lepsi, sprawili problemy. Oczywiście tych problemów się spodziewali, ale było im trudno odmienić bieg meczu. Nie dziwne, skoro 17-latek wykazuje większe zaangażowanie niż 3/4 kadry. Wstyd. Czas na zmiany w tym klubie. Czas pożegnać Valverde, ale też kilku piłkarzy z pierwszego zespołu. Mam tego dość i zwyczajnie jest mi smutno po takim czymś.
Po takim meczu będę chwalił Ansu. Chłopak wchodzi na ostatnie 24 minuty i stara się robić wszystko, by odwrócić wynik meczu. Jak ma piłkę, to stara się iść do przodu, dryblować, stwarzać zagrożenie. W krótkim czasie potrafi zrobić wiele. 5 dryblingów i 2 udane, 2 przerzuty i 1 celny, 26 kontaktów z piłką. Jasne, były też straty, ale chłopak pokazuje charakter i mentalność jakiej wielu w tej drużynie brakuje. Piękna sprawa. Praca w obronie, zaangażowanie, to jak podbiegł do bramkarza Levante, by zabrać mu piłkę i szybko pobiec wykonać rzut rożny. Chłopak ma 17 lat, musi grać jak najwięcej.
Antoni Fernandez Casino strzelił dzisiaj 4 bramki dla Alevi A. W obecnym sezonie ma na koncie już 18 bramek w 5 meczach (średnio 3,6 gola na spotkanie). Kapitalne liczby.
@msmsms Technika na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, nie boi się wchodzić w pojedynki nawet z kilkoma zawodnikami, potrafi też popracować w pressingu. Trochę drugi Kaka. Rocznik 2002, a już dostaje minuty w Brasileiro i strzela i asystuje.
Świetny mecz Hiszpanii U17 z Tadżykistanem na Mistrzostwach Świata U17 w Brazylii. Kawał dobrej piłki i pewna wygrana 5:1. Zawodnik meczu moim zdaniem? Zdecydowanie Robert Navarro, który strzelił 2 gole i zanotował asystę. Kapitalny chłopak, magiczny. Śmiało mógłby dostawać już minuty w La Lidze. Oby niedługo. Bardzo dobry mecz Pablo Moreno. Dynamika, drybling, nieustanne zagrożenie pod bramką przeciwnika. Uwielbiam napastników w takim stylu. Znakomity mecz Ilaixa Moriby. Przez pierwsze 20 minut dość mało aktywny, ale z każdą minutą było lepiej. Ładna asysta przy bramce Pablo Moreno, a chwilę później mógł mieć kolejną. W drugiej połowie dowodził linią pomocy. Kilka dobrych przerzutów, dobry w destrukcji. Powinien cały czas grać w pierwszym składzie. Pedri nie zrobił takiego szału jak w meczu z Argentyną, ale zagrał poprawnie. Warto pochwalić za świetne podanie do Moreno przy czwartym golu. Kilka razy popracował też w obronie. Jose Martinez z kolejnym solidnym występem. Bardzo podobał mi się także Turrientes. Kolejny utalentowany pomocnik z Realu Sociedad. Jeden z najlepszych w Brazylii.
Co za akcja Hiszpanii U17...Wow. Pedri z świetnym podaniem, Moreno zamarkował strzał i przełożył na drugą nogę i delikatnie dośrodkował nad głowami obrońców do Larrubi, który wykończył akcję strzałem z woleja. Klasa.
20 minut i Hiszpania U17 prowadzi już 2:0. Znakomity Robert Navarro. Najpierw przeprowadził świetną akcję i zanotował ładną asystę, a teraz spokojnie wykończył akcję w polu karnym.
Skład Hiszpanii U17 na mecz z Tadżykistanem: Ivan Martinez - Frances, Jose Martinez, Javi Lopez - Turrientes, Ilaix Moriba, Robert Navarro - Valera, Pablo Moreno, Pedri. Świetny skład.
Hugo trafił do La Masii tego lata z Eibaru i prezentuje się świetnie. W ostatnim meczu 3 gole i asysta. Tą asystą w stylu Henry'ego skradł moje serce. :)
Obejrzałem sobie mecz Barcelony z Mallorcą z 2002 roku. Fajnie było popatrzeć na 18-letniego Iniestę, młodego Xaviego, a także zobaczyć genialnego hattricka Patricka Kluiverta.
Każdemu polecam stronę https://footballia.net/. Wiele historycznych spotkań, ale też tych, które zostały rozegrane całkiem niedawno.
Jest z kogo korzystać w przyszłości i moim zdaniem nie są potrzebne transfery do środka pola. Puig już dawno powinien grać w pierwszym zespole. A do tej listy można dodać jeszcze Alexa Rico, Monchu, Domenecha, czy Soldevilę.
Myślę, że po tym meczu trzeba docenić Pique. Niemal bezbłędny w obronie, świetny w wyprowadzeniu piłki. W drugiej połowie znakomity Lenglet, który czyścił wszystko co się dało. Do tego na plus bramka z pierwszej połowy. Jednym z najlepszych także Busquets - trzeba go wyróżnić, świetne zawody.
0
@GregSTG Tak, kibicuję od czasów Rijkaarda, jednak dobrze wiem, co to pokora. Wiem, że może być gorzej, ale mam już tego dość. Czas na poważne zmiany. I klubu nie zmienię. Choćby nie wiem co się działo.
52
Z niecierpliwością czekam na wybory w FC Barcelonie. Niech Bartomeu i reszta się wreszcie pożegna z tym klubem. Kibicuję Victorowi Fontowi.
2
@ściah Sprzedać wszystkich i kupić wszystkich. To jest rozwiązanie.
15
@Crakitic Nie muszą mówić nic złego. Porównaj sobie wywiady ter Stegena i Frenkiego z takim Suarezem i Busquetsem. Zobaczysz różnicę.
129
Przyznam, że zaczynają mnie denerwować wypowiedzi wielu piłkarzy Barcelony i udawanie, że nie jest źle. Mówienie, że mecz był wyrównany, mieli go pod kontrolą, niewiele zabrakło. Mam wrażenie, że taki Busquets ma kibiców za idiotów. Myśli, że nie widzimy co się dzieje na boisku. Czuję się jakby pluli nam w twarz. Brak mi słów. Valverde, który na konferencjach po spotkaniach nie potrafi powiedzieć niczego konkretnego. Taki jest futbol, byli lepsi, sprawili problemy. Oczywiście tych problemów się spodziewali, ale było im trudno odmienić bieg meczu. Nie dziwne, skoro 17-latek wykazuje większe zaangażowanie niż 3/4 kadry. Wstyd. Czas na zmiany w tym klubie. Czas pożegnać Valverde, ale też kilku piłkarzy z pierwszego zespołu. Mam tego dość i zwyczajnie jest mi smutno po takim czymś.
60
Po takim meczu będę chwalił Ansu. Chłopak wchodzi na ostatnie 24 minuty i stara się robić wszystko, by odwrócić wynik meczu. Jak ma piłkę, to stara się iść do przodu, dryblować, stwarzać zagrożenie. W krótkim czasie potrafi zrobić wiele. 5 dryblingów i 2 udane, 2 przerzuty i 1 celny, 26 kontaktów z piłką. Jasne, były też straty, ale chłopak pokazuje charakter i mentalność jakiej wielu w tej drużynie brakuje. Piękna sprawa. Praca w obronie, zaangażowanie, to jak podbiegł do bramkarza Levante, by zabrać mu piłkę i szybko pobiec wykonać rzut rożny. Chłopak ma 17 lat, musi grać jak najwięcej.
7
Antoni Fernandez Casino strzelił dzisiaj 4 bramki dla Alevi A. W obecnym sezonie ma na koncie już 18 bramek w 5 meczach (średnio 3,6 gola na spotkanie). Kapitalne liczby.
Gole dla Alevi A:
1. Takefusa Kubo: 73 gole (29M)
2. Pablo Moreno: 72 gole (27M)
3. Lamine Yamal: 68 goli (29M)
4. Ansu Fati: 56 goli (29M)
---------
Antonio Fernandez: 18 goli (5M).
3
@MacieG Tylko, że on nie dołączył do Barcy B i rozegrał tam z 20 minut. W U17 też ledwo co grał. Czyli dużo nie widziałeś. ;)
0
@msmsms Technika na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, nie boi się wchodzić w pojedynki nawet z kilkoma zawodnikami, potrafi też popracować w pressingu. Trochę drugi Kaka. Rocznik 2002, a już dostaje minuty w Brasileiro i strzela i asystuje.
16
Świetny mecz Hiszpanii U17 z Tadżykistanem na Mistrzostwach Świata U17 w Brazylii. Kawał dobrej piłki i pewna wygrana 5:1. Zawodnik meczu moim zdaniem? Zdecydowanie Robert Navarro, który strzelił 2 gole i zanotował asystę. Kapitalny chłopak, magiczny. Śmiało mógłby dostawać już minuty w La Lidze. Oby niedługo. Bardzo dobry mecz Pablo Moreno. Dynamika, drybling, nieustanne zagrożenie pod bramką przeciwnika. Uwielbiam napastników w takim stylu. Znakomity mecz Ilaixa Moriby. Przez pierwsze 20 minut dość mało aktywny, ale z każdą minutą było lepiej. Ładna asysta przy bramce Pablo Moreno, a chwilę później mógł mieć kolejną. W drugiej połowie dowodził linią pomocy. Kilka dobrych przerzutów, dobry w destrukcji. Powinien cały czas grać w pierwszym składzie. Pedri nie zrobił takiego szału jak w meczu z Argentyną, ale zagrał poprawnie. Warto pochwalić za świetne podanie do Moreno przy czwartym golu. Kilka razy popracował też w obronie. Jose Martinez z kolejnym solidnym występem. Bardzo podobał mi się także Turrientes. Kolejny utalentowany pomocnik z Realu Sociedad. Jeden z najlepszych w Brazylii.
9
Co za akcja Hiszpanii U17...Wow. Pedri z świetnym podaniem, Moreno zamarkował strzał i przełożył na drugą nogę i delikatnie dośrodkował nad głowami obrońców do Larrubi, który wykończył akcję strzałem z woleja. Klasa.
10
Zawodnik Realu Madryt strzela samobója. 3:1.
1
Moreno z golem, asystował mu Moriba. Hiszpania U17 już 3;0. Pedri powoli się rozkręca, liczę na niego.
0
@kamilop W tej chwili tylko Navarro zachwyca.
0
@kamilop Pedri i Ilaix się rozkręcają.
3
20 minut i Hiszpania U17 prowadzi już 2:0. Znakomity Robert Navarro. Najpierw przeprowadził świetną akcję i zanotował ładną asystę, a teraz spokojnie wykończył akcję w polu karnym.
0
@Coutinho007 Meczu drugi raz na żywo nie zobaczysz.
0
@Coutinho007 Wstyd mieć taki dylemat. I Ilaix nie będzie grał na skrzydle...
21
@Chwytliwy Widać. ;)
5
Skład Hiszpanii U17 na mecz z Tadżykistanem:
Ivan Martinez - Frances, Jose Martinez, Javi Lopez - Turrientes, Ilaix Moriba, Robert Navarro - Valera, Pablo Moreno, Pedri.
Świetny skład.
4
Już o godzinie 21. Hiszpania U17 rozegra mecz z Tadżykistanem U17. Drugi mecz w grupie. Kolejne show Pedriego?
0
@cracker Tak, coś mi się pomyliło. Sam wczoraj o tym pisałem.
8
Hugo trafił do La Masii tego lata z Eibaru i prezentuje się świetnie. W ostatnim meczu 3 gole i asysta. Tą asystą w stylu Henry'ego skradł moje serce. :)
4
@Danny Gaucho Najlepiej przydaje się zamienianie procentów na promile. :)
9
@Gosciuu Matematyka. Oczywista sprawa.
16
Obejrzałem sobie mecz Barcelony z Mallorcą z 2002 roku. Fajnie było popatrzeć na 18-letniego Iniestę, młodego Xaviego, a także zobaczyć genialnego hattricka Patricka Kluiverta.
Każdemu polecam stronę https://footballia.net/. Wiele historycznych spotkań, ale też tych, które zostały rozegrane całkiem niedawno.
80
Ansu Fati obchodzi dzisiaj swoje 17. urodziny!
4
@dasouzar11 Taaa, bo przecież Ansu to pomocnik. Brawo.
15
Młodzi pomocnicy Barcelony (pierwsza drużyna - Juvenil B):
- Arthur (23 lata)
- Frenkie de Jong (22 lata)
- Carles Aleñà (21 lat)
- Riqui Puig (20 lat)
- Alex Collado (20 lat)
- Jandro Orellana (19 lat)
- Nico Gonzalez (17 lat)
- Alvaro Sanz (18 lat)
- Ilaix Moriba (16 lat)
- Txus Alba (16 lat)
- Jorge Alastuey (16 lat)
- Marc Casado (16 lat)
- Pedri (16 lat).
Jest z kogo korzystać w przyszłości i moim zdaniem nie są potrzebne transfery do środka pola. Puig już dawno powinien grać w pierwszym zespole. A do tej listy można dodać jeszcze Alexa Rico, Monchu, Domenecha, czy Soldevilę.
11
Myślę, że po tym meczu trzeba docenić Pique. Niemal bezbłędny w obronie, świetny w wyprowadzeniu piłki. W drugiej połowie znakomity Lenglet, który czyścił wszystko co się dało. Do tego na plus bramka z pierwszej połowy. Jednym z najlepszych także Busquets - trzeba go wyróżnić, świetne zawody.