Jordi Alba - Uraz mięśnia dwugłowego w lewym udzie. W tej chwili 5 opuszczonych spotkań, dzisiaj będzie 6.
Junior Firpo - problemy z kolanem na początku sezonu, a teraz dolegliwości z ścięgnem udowym w prawej nodze. Opuścił 1 mecz.
Ousmane Dembele - problemy z udem, a teraz kolejne problemy mięśniowe. Opuścił już 7 spotkań.
Leo Messi - najpierw uraz stopy, a teraz problemy z przywodzicielem. 6 opuszczonych spotkań.
Luis Suarez - problemy z łydką. 2 opuszczone mecze.
Rafinha - chwila po przejściu do Celty - problemy mięśniowe. 2 opuszczone spotkania.
Kontuzjowany jest także Umtiti. Problemy z ręką miał Neto. Jednak tournee raczej nie miało większego znaczenia przy urazach tej dwójki. O Ansu oczywiście nie wspominam. Szkoda, że nie wybraliśmy się na presezon jeszcze do Brazylii, by rozegrać towarzyski mecz z Santosem.
Dobrze, że piłkarze zaczynają mówić o naszym okresie przygotowawczym i tym jak nierozsądne było tournée w Japonii i USA. Ważniejsze było zgarnięcie kasy za zagranie kilku spotkań na dwóch kontynentach, niż zdrowie zawodników i odpowiednie przygotowanie fizyczne na kolejny sezon. Kontuzje mięśniowe nie mogą teraz dziwić i będą się pojawiały cały czas. Zarząd będzie miał za swoje, a wojenka z kilkoma piłkarzami (chociażby Pique) pewnie jeszcze trochę potrwa. Od początku pomysł rozgrywaniu presezonu w Stanach i Japonii mi się nie podobał. Skutki niestety widzimy teraz.
2 mecze Juvenilu A w UYL i 2 porażki. Do tego 5 straconych goli i 1 strzelony. Wygląda to słabo. Dzisiaj nie potrafiliśmy stworzyć zbyt wiele pod bramką. Czas skończyć z cudowaniem i graniem zawodnikami na innych pozycjach.
Mocno przeciętna pierwsza połowa w wykonaniu Juvenilu A. Inter prowadzi po pięknej bramce z rzutu wolnego. Drużyna Valdesa miała dwie niezłe okazje do zdobycia bramki. Oddaliśmy na jakiś czas kontrolę i dwie świetne interwencje Tenasa uchroniły Barcę od straty bramki. W lidze gra wygląda znacznie lepiej. Czekam na zmiany po przerwie.
O godz. 16. mecz Juvenilu A z Interem U19. Skład Barcy:
Arnau Tenas - Adria Altimira, Igor Gomes, Jose Martinez, Mika Marmol - Alex Rico, Alvaro Sanz, Nico Gonzalez - Jaume Jardi, Gerard 'Peque', Nils Mortimer.
"Myślę, że jest wyjątkowy. Ma 16 lat, a gra w pierwszej drużynie FC Barcelony. Zaskakuje mnie. Mimo, że ma 16 lat, to jest profesjonalistą we wszystkim. Gdy ja miałem 16 lat, byłem po prostu normalnym dzieciakiem." [La Gazetta dello Sport]
Jak patrzę na Coutinho w Bayernie, to przypominają się też początki Jamesa w Monachium. Co było dalej, to już raczej każdy wie. Oby Brazylijczyk trzymał formę przez cały sezon.
@robsesh "Czy ty wierzysz, że za te 120mln wzmocnia 2 pozycje, jak wydali 300mln na 2 graczy na jedną pozycje."
Co za idiotyczne zdanie. Gratuluję.
Transfer Firpo i Arthura? Transfer Lengleta i Arthura? Transfer Frenkiego i Juniora/Lengleta? Wcale nie zostały wzmocnione 2 pozycje za mniej niż 120 mln. Mógłbym wymienić dalej.
Nie chce mi się wierzyć w to, że Bayern wykupi Coutinho za 120 mln. Bardzo bym chciał by tak się stało, bo za te pieniądze możemy wzmocnić co najmniej 2 pozycje, a dla Brazylijczyka moim zdaniem nie ma miejsca w Barcelonie. Po prostu wystawienie Philippe z Messim nie będzie funkcjonował. Najśmieszniejsze jest pisanie, że wystarczyło Coutinho wystawić na jego pozycji i by świetnie grał. Oznaczałoby to rezygnację z Leo, który porusza się w podobnych strefach. Przede wszystkim w Bayernie Cou ma znacznie więcej miejsca, gra na swojej ulubionej pozycji, Bayern częściej gra z kontry. Tam Brazylijczyk czuje się najlepiej. Ale zobaczymy jak będzie dalej, bo też może zniknąć. Trzymam mocno kciuki.
Niesamowite, że Barcelona ma w rezerwach dwóch tak potężnie utalentowanych bramkarzy. W Barcy B świetnie gra Iñaki Peña, a w Juvenilu A znakomicie spisuje się Arnau Tenas. Obaj ratują często swoje zespoły i wyciągają piłki często niemal nie do wyjęcia. Inaki w tym sezonie 3 mecze i 2 czyste konta, a Arnau 3 mecze i 0 straconych bramek. Ogromny potencjał u obu.
Obejrzałem już 5 odcinków pierwszego sezonu Twin Peaks. Serial naprawdę świetny i warty polecenia, jednak w niektórych momentach bardzo dziwny. Ale ogólnie podoba mi się. Ma swój klimat.
@Lamora Dla studenta ważne jest, żeby jak za najmniejszą kwotę zobaczyć możliwie jak najwięcej. :) Ważne też będzie znalezienie z 3 osób na taką wyprawę, co najłatwiejsze nie będzie. Ale byłoby super, gdyby wypaliło. Jak nie w te najbliższe wakacje, to później. Islandia na liście "must see".
@Lamora Czyli wyszło całkiem tanio. Sporo sobie czytałem o Islandii i ogromnych cenach, jednak wyjazd da się zorganizować w przyzwoitej cenie. Dzięki za wszystkie informacje. Miłego wieczoru :)
@Lamora Jak sprawdzisz, to napisz jako możesz, bo jestem ciekawy. W tej chwili cena biletów wynosi 435 zł (od lipca do końca września 2020). To bez bagażu (będzie pewnie doliczyć koło 200 zł).
@Lamora To bardzo dobra cena. Spanie "na dziko" chyba jest najlepszą opcją (czyli w namiotach, albo w takim busie). Przejechaliście całą wyspę dookoła? Ile dokładnie za loty daliście wtedy (z bagażem rejestrowanym i bez)?
@Lord_Vader@Adamski69 Planów na wyjazd w przyszłe wakacje mam kilka. Jeśli nie wypali Islandia, to będę celował w inny kierunek. Jednak wyspa lodu i ognia kusi od dawna. :)
@kielon93 Szansę ma. Z chęcią zobaczyłbym Abela grającego z klasowymi zawodnikami. Wtedy uważam, że mógłby wyglądać o wiele lepiej. Kogo ja bym widział na 9? Sam nie wiem.
Abel ma bardzo duży potencjał. To z pewnością. Porusza się jak klasowa 9. Tak samo widać jego klasę w niektórych zagraniach. Ma jednak problem ze skutecznością. Tamten sezon w Barcy B miał słaby. W tym wygląda już lepiej. Oby strzelił ponad 10 bramek.
32
W tym sezonie:
Jordi Alba - Uraz mięśnia dwugłowego w lewym udzie. W tej chwili 5 opuszczonych spotkań, dzisiaj będzie 6.
Junior Firpo - problemy z kolanem na początku sezonu, a teraz dolegliwości z ścięgnem udowym w prawej nodze. Opuścił 1 mecz.
Ousmane Dembele - problemy z udem, a teraz kolejne problemy mięśniowe. Opuścił już 7 spotkań.
Leo Messi - najpierw uraz stopy, a teraz problemy z przywodzicielem. 6 opuszczonych spotkań.
Luis Suarez - problemy z łydką. 2 opuszczone mecze.
Rafinha - chwila po przejściu do Celty - problemy mięśniowe. 2 opuszczone spotkania.
Kontuzjowany jest także Umtiti. Problemy z ręką miał Neto. Jednak tournee raczej nie miało większego znaczenia przy urazach tej dwójki. O Ansu oczywiście nie wspominam. Szkoda, że nie wybraliśmy się na presezon jeszcze do Brazylii, by rozegrać towarzyski mecz z Santosem.
3
@Janiama Do czego w moim komentarzu ktoś miałby się przywalić? :)
78
Dobrze, że piłkarze zaczynają mówić o naszym okresie przygotowawczym i tym jak nierozsądne było tournée w Japonii i USA. Ważniejsze było zgarnięcie kasy za zagranie kilku spotkań na dwóch kontynentach, niż zdrowie zawodników i odpowiednie przygotowanie fizyczne na kolejny sezon. Kontuzje mięśniowe nie mogą teraz dziwić i będą się pojawiały cały czas. Zarząd będzie miał za swoje, a wojenka z kilkoma piłkarzami (chociażby Pique) pewnie jeszcze trochę potrwa. Od początku pomysł rozgrywaniu presezonu w Stanach i Japonii mi się nie podobał. Skutki niestety widzimy teraz.
8
2 mecze Juvenilu A w UYL i 2 porażki. Do tego 5 straconych goli i 1 strzelony. Wygląda to słabo. Dzisiaj nie potrafiliśmy stworzyć zbyt wiele pod bramką. Czas skończyć z cudowaniem i graniem zawodnikami na innych pozycjach.
3
Mocno przeciętna pierwsza połowa w wykonaniu Juvenilu A. Inter prowadzi po pięknej bramce z rzutu wolnego. Drużyna Valdesa miała dwie niezłe okazje do zdobycia bramki. Oddaliśmy na jakiś czas kontrolę i dwie świetne interwencje Tenasa uchroniły Barcę od straty bramki. W lidze gra wygląda znacznie lepiej. Czekam na zmiany po przerwie.
1
@kenneth99 W Juvenilu A.
5
O godz. 16. mecz Juvenilu A z Interem U19. Skład Barcy:
Arnau Tenas - Adria Altimira, Igor Gomes, Jose Martinez, Mika Marmol - Alex Rico, Alvaro Sanz, Nico Gonzalez - Jaume Jardi, Gerard 'Peque', Nils Mortimer.
46
Frenkie de Jong o Ansu Fatim:
"Myślę, że jest wyjątkowy. Ma 16 lat, a gra w pierwszej drużynie FC Barcelony. Zaskakuje mnie. Mimo, że ma 16 lat, to jest profesjonalistą we wszystkim. Gdy ja miałem 16 lat, byłem po prostu normalnym dzieciakiem."
[La Gazetta dello Sport]
16
Jak patrzę na Coutinho w Bayernie, to przypominają się też początki Jamesa w Monachium. Co było dalej, to już raczej każdy wie. Oby Brazylijczyk trzymał formę przez cały sezon.
0
@myscooter Griezmann miał kilka słabszych spotkań, ale wcale nie wygląda źle. Dajmy mu czas. I tak, wolałbym typowego lewego skrzydłowego od Francuza.
12
@robsesh "Czy ty wierzysz, że za te 120mln wzmocnia 2 pozycje, jak wydali 300mln na 2 graczy na jedną pozycje."
Co za idiotyczne zdanie. Gratuluję.
Transfer Firpo i Arthura? Transfer Lengleta i Arthura? Transfer Frenkiego i Juniora/Lengleta? Wcale nie zostały wzmocnione 2 pozycje za mniej niż 120 mln. Mógłbym wymienić dalej.
29
Nie chce mi się wierzyć w to, że Bayern wykupi Coutinho za 120 mln. Bardzo bym chciał by tak się stało, bo za te pieniądze możemy wzmocnić co najmniej 2 pozycje, a dla Brazylijczyka moim zdaniem nie ma miejsca w Barcelonie. Po prostu wystawienie Philippe z Messim nie będzie funkcjonował. Najśmieszniejsze jest pisanie, że wystarczyło Coutinho wystawić na jego pozycji i by świetnie grał. Oznaczałoby to rezygnację z Leo, który porusza się w podobnych strefach. Przede wszystkim w Bayernie Cou ma znacznie więcej miejsca, gra na swojej ulubionej pozycji, Bayern częściej gra z kontry. Tam Brazylijczyk czuje się najlepiej. Ale zobaczymy jak będzie dalej, bo też może zniknąć. Trzymam mocno kciuki.
6
@Hushovt Neto nie pogra tutaj długo. Któryś z nich musi się przebić do pierwszego składu.
31
Niesamowite, że Barcelona ma w rezerwach dwóch tak potężnie utalentowanych bramkarzy. W Barcy B świetnie gra Iñaki Peña, a w Juvenilu A znakomicie spisuje się Arnau Tenas. Obaj ratują często swoje zespoły i wyciągają piłki często niemal nie do wyjęcia. Inaki w tym sezonie 3 mecze i 2 czyste konta, a Arnau 3 mecze i 0 straconych bramek. Ogromny potencjał u obu.
0
@LuisSalvano Osobiście bym nic nie zmieniał. Jeśli już to wyżej postawił gole strzelone.
13
Z przedostatniego meczu:
https://x.com/ViscaBarca1233/status/1176173871998935040
6
@SHIBA Często spotykane w Polsce. Siedział dzisiaj u mnie na parapecie.
0
@myscooter Za jakiś czas dotrę. :)
10
Obejrzałem już 5 odcinków pierwszego sezonu Twin Peaks. Serial naprawdę świetny i warty polecenia, jednak w niektórych momentach bardzo dziwny. Ale ogólnie podoba mi się. Ma swój klimat.
0
@Lamora Dla studenta ważne jest, żeby jak za najmniejszą kwotę zobaczyć możliwie jak najwięcej. :) Ważne też będzie znalezienie z 3 osób na taką wyprawę, co najłatwiejsze nie będzie. Ale byłoby super, gdyby wypaliło. Jak nie w te najbliższe wakacje, to później. Islandia na liście "must see".
1
@Lamora Czyli wyszło całkiem tanio. Sporo sobie czytałem o Islandii i ogromnych cenach, jednak wyjazd da się zorganizować w przyzwoitej cenie. Dzięki za wszystkie informacje. Miłego wieczoru :)
0
@Lamora Jak sprawdzisz, to napisz jako możesz, bo jestem ciekawy. W tej chwili cena biletów wynosi 435 zł (od lipca do końca września 2020). To bez bagażu (będzie pewnie doliczyć koło 200 zł).
0
@Lamora To bardzo dobra cena. Spanie "na dziko" chyba jest najlepszą opcją (czyli w namiotach, albo w takim busie). Przejechaliście całą wyspę dookoła? Ile dokładnie za loty daliście wtedy (z bagażem rejestrowanym i bez)?
0
@Lamora 5 tysięcy za dwie osoby na tydzień na Islandii? Dobrze rozumiem?
1
@Lamora S Ile kosztował taki tydzień na Islandii (razem z lotami, jedzeniem i wszystkim innym)?
0
@Lamora Na jak długo byłeś w Islandii?
3
@Lord_Vader @Adamski69 Planów na wyjazd w przyszłe wakacje mam kilka. Jeśli nie wypali Islandia, to będę celował w inny kierunek. Jednak wyspa lodu i ognia kusi od dawna. :)
5
@Adamski69 Mam w planach wybrać się na Islandię w następne wakacje. Mam nadzieję, że się uda. :)
0
@kielon93 Szansę ma. Z chęcią zobaczyłbym Abela grającego z klasowymi zawodnikami. Wtedy uważam, że mógłby wyglądać o wiele lepiej. Kogo ja bym widział na 9? Sam nie wiem.
0
@kielon93 @rademenes
Abel ma bardzo duży potencjał. To z pewnością. Porusza się jak klasowa 9. Tak samo widać jego klasę w niektórych zagraniach. Ma jednak problem ze skutecznością. Tamten sezon w Barcy B miał słaby. W tym wygląda już lepiej. Oby strzelił ponad 10 bramek.