25

Nico González w tym sezonie jest jednym z najbardziej imponujących zawodników Barçy B. Grał już na każdej pozycji w pomocy, a w jednym ze spotkań zagrał nawet na prawej obronie. Jeden z najlepszych technicznie, bardzo dobre warunki fizyczne, elegancki. Pomimo wzrostu świetnie radzi sobie, gdy ma mało miejsca i bardzo dobrze drybluje. W Juvenilu A miałem zastrzeżenia odnośnie jego ustawiania i gry w defensywie. Był po prostu leniwy i rzadko kiedy pracował w pressingu. W tym sezonie bardzo się to zmieniło i wygląda w tym aspekcie znacznie lepiej. Pimienta robi z niego pomocnika kompletnego. Potencjał na pierwszy zespół jest. Wczoraj dostał powołanie do kadry Hiszpanii U-19. Tutaj trzy klipy z ostatniego meczu:

https://x.com/i/status/1362128507149709329

1

@Encore Fakt, ale miałem na myśli tylko ten sezon. :) Najważniejsze, że obecnie prezentuje wysoką formę.

82

Ronald Araujo: 20 meczów w tym sezonie, 1634 rozegrane minuty, gol i wywalczony rzut karny. Urugwajczyk powoli wyrasta nie tylko na lidera defensywy Barcelony, lecz także na lidera zespołu. Rzadko kiedy popełnia błędy, coraz lepiej radzi sobie z wyprowadzeniem piłki.

Pedri: tutaj chyba nie ma co się silić na jakieś komentarze. :) Hiszpan jest po prostu znakomity. Rocznik 2002, jeden z najważniejszych piłkarzy w Barcelonie, a na koncie 3 gole i 4 asysty.

Oscar Mingueza: niespodziewany debiut w pierwszym zespole i od tego momentu regularnie grający w pierwszym zespole. 21 meczów na koncie i 1611 minut. Występy głównie solidne, popełniał błędy, ale można być z niego zadowolonym.

Dest: świetny początek, potem jednak forma trochę spadła i pojawiły się problemy z kontuzjami. Mimo wszystko potencjał u Amerykanina jest oczywisty i liczę na niego w przyszłości. W tej kampanii z golem i asystą.

Frenkie de Jong: potrzebował trochę czasu, ale wreszcie zaczął prezentować wysoką formę. Jeden z liderów drużyny i najlepszych piłkarzy Barcelony w ostatnich miesiącach. 6 goli i 4 asysty przy niemal 3 tysiącach rozegranych minut.

Riqui Puig: chłopak nie ma łatwo w tym sezonie, ale w ostatnich meczach wreszcie zaczął grać regularnie. Liczę, że będzie grał jeszcze więcej w tej drugiej części sezonu, bo ktoś musi odciążyć Frenkiego i Pedriego.

Ansu Fati: fenomenalny początek sezonu, a potem kontuzja. W 10 meczach 5 goli i 4 asysty. Liczę, że w tym sezonie jeszcze go zobaczymy.

Dembele: wygląda znacznie lepiej, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne i w tym na pewno jest sporo zasługi Koemana. Czekam na jeszcze więcej, bo wiem, że Dembele cały czas pokazuje tylko część swojego potencjału.

Trincao: grą nie powalał, jednak liczę, że ostatnie mecze są tylko zwiastunem dobrej formy Portugalczyka w drugiej części sezonu. 3 bramki, większa pewność w grze i gdyby miał więcej szczęścia, to miałby na koncie więcej trafień.

Do tego dochodzi debiut Konrada de la Fuente i Ilaixa Moriby. Barcelona jest w trakcie przebudowy i stawianie na młodych zawodników w tym sezonie to jeden z największych pozytywów. Zbyt wiele nie oczekuję w tej kampanii. Możliwe, że nie wygramy nic, jednak wielu zawodników zanotuje duży progres i to wszystko zaowocuje w przyszłości.

0

@escarabajo Tak, trochę słabo. Spodziewałem się go w Europie, ale wybrał taki kierunek, gdzie dużo zarobi. Sao Paulo też potrzebowało kasy, bo mają problemy finansowe.

1

@KacperVEB Chyba Camavinga albo Gabriel Veron.

8

@KacperVEB Pamiętam, że pierwszy raz widziałem go w jakieś młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii i od razu mi się spodobał. Świetna technika, balans ciała, do tego kreatywny. Sporo potrafi zrobić na małej przestrzeni, przebojowy. W Eibarze teraz prezentuje wysoką formę i mocno się rozwinął. Regularnie zaczyna dokładać bramki i asysty, a także w każdym meczu notuje kluczowe podania i sporo udanych dryblingów. Klauzulę ma chyba na poziomie 35/45 mln i raczej nie ma na niego kasy, ale opcja na skrzydło bardzo ciekawa.

4

@matirix20 Tak, wystarczy spojrzeć na liczby. Chłopak z rocznika 2003, a wkrótce wykręci double-double. Podobno jego marzeniem jest gra w Barcelonie. :) Ale obecnie nie ma na niego pieniędzy i taki profil nie jest potrzebny u nas, bo mamy Pedriego. Ale obserwować trzeba.

6

@kaamil1910 Pedri by podawał. :)

1

@KacperVEB Mógłby i powinien to robić.

1

@KacperVEB Prawdopodobnie chodzi o profil zawodnika do pomocy i tutaj Koeman woli mieć kogoś takiego jak Moriba.

0

@KacperVEB Tak, jest gotowy. I to zdecydowanie. Najlepszy zawodnik Barcy B w tym sezonie, bardzo zasługuje na szansę. Świetny piłkarz.

0

@Ratamahatta Nie widziałem go w akcji zbyt wiele razy, ale w kilku występach zrobił na mnie wrażenie. W Gremio rozgrywa świetny sezon i w Brazylii jest bardzo wysoko ceniony. Uwagę od razu zwraca jego technika i przegląd pola, ale też i boiskowa inteligencja. Bardzo dobrze się ustawia, potrafi rozgrywać, dobrze czyta grę i sporo pracuje w defensywie. Wiele akcji przechodzi przez niego, świetnie kontroluje piłkę i jedną z największych zalet jest u niego uderzenie z dystansu. Nie wiem dokładnie kogo mi przypomina. Po części może Pogba, ma coś też z Özila, a z piłkarzy z Brazyllii to przypomina trochę Ganso. Wysoki, świetny technicznie, specjalista od kluczowych podań. Pomimo dobrych warunków niezbyt dobrze radzi sobie w pojedynkach powietrznych i na pewno musi pracować nad koncentracją. Mimo wszystko uważam, że talent bardzo duży i w przyszłości materiał na pomocnika kompletnego. Z Europy było jakieś zainteresowanie, ale żadnych konkretów. Niedawno mówiło się, że chce go sprowadzić Ajax, ale Gremio chce 30 mln.

1

@domin682 Tak, zgadza się.

9

Garcia Pimienta na jutrzejszy mecz z Nastikiem powołał aż 3 zawodników z rocznika 2004! W kadrze znalazł się Pablo Paez 'Gavi', Ilias Akhomach i Alarcon. Wreszcie powołanie otrzymał Jaume Jardi, który rozgrywa bardzo dobry sezon. Ponownie w kadrze obecny jest także Jose Martinez.
https://pbs.twimg.com/media/Er327gsXUAstE4u?format=jpg&name=medium

4

@Bartek22 Balde w rezerwach zagrał w tym sezonie kilka razy i prezentował się solidnie. Podobała mi się jego gra w defensywie, dobre czytanie gry, ustawianie się i inteligencja w grze. Widać, że w tych aspektach robi progres. W ofensywie liczę jednak na więcej.

Myślę, że Koeman wybrał Moribę ze względu na jego profil. Dobre warunki fizyczne, uderzenie z dystansu, wejście z drugiej linii, czytanie gry. Wybrał po prostu kogoś, kto będzie mógł się dobrze uzupełniać z Frenkiem i Ilaix jest inny niż reszta pomocników Barçy B i La Masii. Profil, którego brakuje w pierwszym zespole. Nie dostał Wijnalduma, więc wyciąga z rezerw Ilaixa.

1

@KapiFCB Na Ilaixa powołanie zadziałało bardzo mobilizująco i w następnym meczu rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie.

20

Najbliżej pierwszej drużyny wydaje się być obecnie Konrad i Ilaix Moriba. Najciekawsze w tym jest to, że obaj w tym sezonie są według mnie jednymi z najsłabszych zawodników Barcy B. O Moribie już pisałem kilka razy i liczę, że zacznie pokazywać wkrótce znacznie więcej. A Konrad w tej kampanii miał tak naprawdę jeden świetny mecz z Lleidą i naprawdę dobre 45 minut z L’Hospitalet. W pozostałych meczach na palcach jednej ręki można policzyć jego dobre momenty. Bardzo przewidywalny w swoich zagraniach, wiele złych decyzji, niecelne dośrodkowania i mnóstwo strat. W niewielu rzeczach przypomina Konrada z poprzedniego sezonu. Na pewno nie pomaga mu fakt, że raz jest z pierwszą drużyną, a raz z Barcą B, jednak oczekuję od niego znacznie więcej. Trochę śmieszne jest też to, że Ci najlepsi w rezerwach nawet nie trenują z pierwszą drużyną (Comas, Jandro, Collado czy Alvaro Sanz). Liczę, że to się zmieni.

6

@HERORICH2 Niestety nie widać. Gdyby zdjęcie byłoby odrobinę większe, to Camp Nou byłoby na dole.

69

Barcelona z kosmosu:
https://pbs.twimg.com/media/EruhdSgW8AATf32?format=jpg&name=medium

Zdjęcie zrobione przez Międzynarodową Stację Kosmiczną NASA.

100

To chyba mój ulubiony moment Araujo z wczorajszego meczu. Tracił jakieś 10-15 metrów od Oyarzabala i Lengleta, a momentalnie przyspieszył, dogonił napastnika Sociedad i czysto odebrał piłkę. Jak profesor. Ze spokojem i z wielką klasą. Wczoraj perfekcyjny mecz w defensywie w jego wykonaniu. Oby tylko tak dalej.

https://streamable.com/u1gzgx

26

@Chwytliwy Ej, ale ja przecież z Tobą nigdy nie dyskutowałem o polityce i nie pisałem na temat Mentzena. Nienawidzę wchodzić w te tematy, więc musiałeś mnie z kimś pomylić.

15

@Chwytliwy Tak, zrobiłem, bo tego nie przemyślałem i teraz żałuję, że nie napisałem w wiadomości prywatnej. Wybacz, mogłem przewidzieć reakcję La Rambli.

19

@shinthps Przepraszam, nie przemyślałem tego. Nie zrobiłem tego ze złośliwości, czy z jakiegoś innego podobnego powodu. Wiedziałem, że ktoś jeszcze miał podobny problem i napisałem tutaj, ale trzeba było napisać w wiadomości.

6

@Chwytliwy Ale ja tego nie zrobiłem złośliwie. Nie miałem takiego zamiaru. Fakt, nie przemyślałem tego i powinienem napisać Ci w wiadomości prywatnej, ale zapamiętałem, że ktoś kiedyś też miał podobny problem i napisałem tutaj..

2

@Chwytliwy Hmm, ciekawe. W regulaminie jest wyraźnie napisanie, że trzeba się wylogować i przez 14 dni nie korzystać z konta. Może usunięcie 19 stycznia i tak nie zadziała? Wiem, że ktoś miał już podobny problem. @wpwelement, jak to wygląda dokładnie?

Albo się coś zmieniło w związku z tą opcją, albo regulamin wprowadza w błąd.

5

@Hosh Ja do niego nic nie mam. Jeśli chce odejść ze strony, to po prostu powinien wiedzieć, że taki warunek musi być spełniony. Inaczej konto dalej pozostanie w serwisie. To też informacja dla innych. :)

156

@Chwytliwy

Jak chcesz, żeby konto zostało usunięte, to musisz się wylogować i przez okres 14 dni się nie logować na FCBarca.com i nie pisać komentarzy. Jest to napisane w regulaminie:

"By konto zostało usunięte przez okres 14 dni od zaznaczenia opcji „Usuń konto” Użytkownik nie może się logować."

5

Nieprawdopodobnie jest to, co można dostać, jeśli ma się wystarczająco dużo pieniędzy. Co jakiś czas oglądam filmiki z ekskluzywnymi domami, ale ten zrobił chyba na mnie największe wrażenie. Mnóstwo przestrzeni, ten basen i to jak jest urządzony w środku...po prostu szczęka opada w niektórych momentach. Jedynie 140 milionów złotych trzeba na takim dom wyłożyć. :P


4

@VandaI Potencjał duży, ale w tym sezonie prezentuje się słabo. W niedzielę najlepszy mecz w tym sezonie, ale to i tak było co najwyżej solidne spotkanie. Wciąż mnóstwo do poprawy. Podejmowanie decyzji, czytanie gry, finałowe podanie. Sporo niecelnych zagrań u niego, jest nieregularny, popełnia często głupie faule. Oczekuję znacznie więcej i mam nadzieję, że szybko się poprawi.

0

@RivaldoVitorBorba Było, ale nie według statystyk. :) A tam podanie kluczowe jest zagraniem, które prowadzi do strzału.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?