Nico González w tym sezonie jest jednym z najbardziej imponujących zawodników Barçy B. Grał już na każdej pozycji w pomocy, a w jednym ze spotkań zagrał nawet na prawej obronie. Jeden z najlepszych technicznie, bardzo dobre warunki fizyczne, elegancki. Pomimo wzrostu świetnie radzi sobie, gdy ma mało miejsca i bardzo dobrze drybluje. W Juvenilu A miałem zastrzeżenia odnośnie jego ustawiania i gry w defensywie. Był po prostu leniwy i rzadko kiedy pracował w pressingu. W tym sezonie bardzo się to zmieniło i wygląda w tym aspekcie znacznie lepiej. Pimienta robi z niego pomocnika kompletnego. Potencjał na pierwszy zespół jest. Wczoraj dostał powołanie do kadry Hiszpanii U-19. Tutaj trzy klipy z ostatniego meczu:
Ronald Araujo: 20 meczów w tym sezonie, 1634 rozegrane minuty, gol i wywalczony rzut karny. Urugwajczyk powoli wyrasta nie tylko na lidera defensywy Barcelony, lecz także na lidera zespołu. Rzadko kiedy popełnia błędy, coraz lepiej radzi sobie z wyprowadzeniem piłki.
Pedri: tutaj chyba nie ma co się silić na jakieś komentarze. :) Hiszpan jest po prostu znakomity. Rocznik 2002, jeden z najważniejszych piłkarzy w Barcelonie, a na koncie 3 gole i 4 asysty.
Oscar Mingueza: niespodziewany debiut w pierwszym zespole i od tego momentu regularnie grający w pierwszym zespole. 21 meczów na koncie i 1611 minut. Występy głównie solidne, popełniał błędy, ale można być z niego zadowolonym.
Dest: świetny początek, potem jednak forma trochę spadła i pojawiły się problemy z kontuzjami. Mimo wszystko potencjał u Amerykanina jest oczywisty i liczę na niego w przyszłości. W tej kampanii z golem i asystą.
Frenkie de Jong: potrzebował trochę czasu, ale wreszcie zaczął prezentować wysoką formę. Jeden z liderów drużyny i najlepszych piłkarzy Barcelony w ostatnich miesiącach. 6 goli i 4 asysty przy niemal 3 tysiącach rozegranych minut.
Riqui Puig: chłopak nie ma łatwo w tym sezonie, ale w ostatnich meczach wreszcie zaczął grać regularnie. Liczę, że będzie grał jeszcze więcej w tej drugiej części sezonu, bo ktoś musi odciążyć Frenkiego i Pedriego.
Ansu Fati: fenomenalny początek sezonu, a potem kontuzja. W 10 meczach 5 goli i 4 asysty. Liczę, że w tym sezonie jeszcze go zobaczymy.
Dembele: wygląda znacznie lepiej, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne i w tym na pewno jest sporo zasługi Koemana. Czekam na jeszcze więcej, bo wiem, że Dembele cały czas pokazuje tylko część swojego potencjału.
Trincao: grą nie powalał, jednak liczę, że ostatnie mecze są tylko zwiastunem dobrej formy Portugalczyka w drugiej części sezonu. 3 bramki, większa pewność w grze i gdyby miał więcej szczęścia, to miałby na koncie więcej trafień.
Do tego dochodzi debiut Konrada de la Fuente i Ilaixa Moriby. Barcelona jest w trakcie przebudowy i stawianie na młodych zawodników w tym sezonie to jeden z największych pozytywów. Zbyt wiele nie oczekuję w tej kampanii. Możliwe, że nie wygramy nic, jednak wielu zawodników zanotuje duży progres i to wszystko zaowocuje w przyszłości.
@escarabajo Tak, trochę słabo. Spodziewałem się go w Europie, ale wybrał taki kierunek, gdzie dużo zarobi. Sao Paulo też potrzebowało kasy, bo mają problemy finansowe.
@KacperVEB Pamiętam, że pierwszy raz widziałem go w jakieś młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii i od razu mi się spodobał. Świetna technika, balans ciała, do tego kreatywny. Sporo potrafi zrobić na małej przestrzeni, przebojowy. W Eibarze teraz prezentuje wysoką formę i mocno się rozwinął. Regularnie zaczyna dokładać bramki i asysty, a także w każdym meczu notuje kluczowe podania i sporo udanych dryblingów. Klauzulę ma chyba na poziomie 35/45 mln i raczej nie ma na niego kasy, ale opcja na skrzydło bardzo ciekawa.
@matirix20 Tak, wystarczy spojrzeć na liczby. Chłopak z rocznika 2003, a wkrótce wykręci double-double. Podobno jego marzeniem jest gra w Barcelonie. :) Ale obecnie nie ma na niego pieniędzy i taki profil nie jest potrzebny u nas, bo mamy Pedriego. Ale obserwować trzeba.
@Ratamahatta Nie widziałem go w akcji zbyt wiele razy, ale w kilku występach zrobił na mnie wrażenie. W Gremio rozgrywa świetny sezon i w Brazylii jest bardzo wysoko ceniony. Uwagę od razu zwraca jego technika i przegląd pola, ale też i boiskowa inteligencja. Bardzo dobrze się ustawia, potrafi rozgrywać, dobrze czyta grę i sporo pracuje w defensywie. Wiele akcji przechodzi przez niego, świetnie kontroluje piłkę i jedną z największych zalet jest u niego uderzenie z dystansu. Nie wiem dokładnie kogo mi przypomina. Po części może Pogba, ma coś też z Özila, a z piłkarzy z Brazyllii to przypomina trochę Ganso. Wysoki, świetny technicznie, specjalista od kluczowych podań. Pomimo dobrych warunków niezbyt dobrze radzi sobie w pojedynkach powietrznych i na pewno musi pracować nad koncentracją. Mimo wszystko uważam, że talent bardzo duży i w przyszłości materiał na pomocnika kompletnego. Z Europy było jakieś zainteresowanie, ale żadnych konkretów. Niedawno mówiło się, że chce go sprowadzić Ajax, ale Gremio chce 30 mln.
Garcia Pimienta na jutrzejszy mecz z Nastikiem powołał aż 3 zawodników z rocznika 2004! W kadrze znalazł się Pablo Paez 'Gavi', Ilias Akhomach i Alarcon. Wreszcie powołanie otrzymał Jaume Jardi, który rozgrywa bardzo dobry sezon. Ponownie w kadrze obecny jest także Jose Martinez. https://pbs.twimg.com/media/Er327gsXUAstE4u?format=jpg&name=medium
@Bartek22 Balde w rezerwach zagrał w tym sezonie kilka razy i prezentował się solidnie. Podobała mi się jego gra w defensywie, dobre czytanie gry, ustawianie się i inteligencja w grze. Widać, że w tych aspektach robi progres. W ofensywie liczę jednak na więcej.
Myślę, że Koeman wybrał Moribę ze względu na jego profil. Dobre warunki fizyczne, uderzenie z dystansu, wejście z drugiej linii, czytanie gry. Wybrał po prostu kogoś, kto będzie mógł się dobrze uzupełniać z Frenkiem i Ilaix jest inny niż reszta pomocników Barçy B i La Masii. Profil, którego brakuje w pierwszym zespole. Nie dostał Wijnalduma, więc wyciąga z rezerw Ilaixa.
Najbliżej pierwszej drużyny wydaje się być obecnie Konrad i Ilaix Moriba. Najciekawsze w tym jest to, że obaj w tym sezonie są według mnie jednymi z najsłabszych zawodników Barcy B. O Moribie już pisałem kilka razy i liczę, że zacznie pokazywać wkrótce znacznie więcej. A Konrad w tej kampanii miał tak naprawdę jeden świetny mecz z Lleidą i naprawdę dobre 45 minut z L’Hospitalet. W pozostałych meczach na palcach jednej ręki można policzyć jego dobre momenty. Bardzo przewidywalny w swoich zagraniach, wiele złych decyzji, niecelne dośrodkowania i mnóstwo strat. W niewielu rzeczach przypomina Konrada z poprzedniego sezonu. Na pewno nie pomaga mu fakt, że raz jest z pierwszą drużyną, a raz z Barcą B, jednak oczekuję od niego znacznie więcej. Trochę śmieszne jest też to, że Ci najlepsi w rezerwach nawet nie trenują z pierwszą drużyną (Comas, Jandro, Collado czy Alvaro Sanz). Liczę, że to się zmieni.
To chyba mój ulubiony moment Araujo z wczorajszego meczu. Tracił jakieś 10-15 metrów od Oyarzabala i Lengleta, a momentalnie przyspieszył, dogonił napastnika Sociedad i czysto odebrał piłkę. Jak profesor. Ze spokojem i z wielką klasą. Wczoraj perfekcyjny mecz w defensywie w jego wykonaniu. Oby tylko tak dalej.
@Chwytliwy Ej, ale ja przecież z Tobą nigdy nie dyskutowałem o polityce i nie pisałem na temat Mentzena. Nienawidzę wchodzić w te tematy, więc musiałeś mnie z kimś pomylić.
@Chwytliwy Tak, zrobiłem, bo tego nie przemyślałem i teraz żałuję, że nie napisałem w wiadomości prywatnej. Wybacz, mogłem przewidzieć reakcję La Rambli.
@shinthps Przepraszam, nie przemyślałem tego. Nie zrobiłem tego ze złośliwości, czy z jakiegoś innego podobnego powodu. Wiedziałem, że ktoś jeszcze miał podobny problem i napisałem tutaj, ale trzeba było napisać w wiadomości.
@Chwytliwy Ale ja tego nie zrobiłem złośliwie. Nie miałem takiego zamiaru. Fakt, nie przemyślałem tego i powinienem napisać Ci w wiadomości prywatnej, ale zapamiętałem, że ktoś kiedyś też miał podobny problem i napisałem tutaj..
@Chwytliwy Hmm, ciekawe. W regulaminie jest wyraźnie napisanie, że trzeba się wylogować i przez 14 dni nie korzystać z konta. Może usunięcie 19 stycznia i tak nie zadziała? Wiem, że ktoś miał już podobny problem. @wpwelement, jak to wygląda dokładnie?
Albo się coś zmieniło w związku z tą opcją, albo regulamin wprowadza w błąd.
@Hosh Ja do niego nic nie mam. Jeśli chce odejść ze strony, to po prostu powinien wiedzieć, że taki warunek musi być spełniony. Inaczej konto dalej pozostanie w serwisie. To też informacja dla innych. :)
Jak chcesz, żeby konto zostało usunięte, to musisz się wylogować i przez okres 14 dni się nie logować na FCBarca.com i nie pisać komentarzy. Jest to napisane w regulaminie:
"By konto zostało usunięte przez okres 14 dni od zaznaczenia opcji „Usuń konto” Użytkownik nie może się logować."
Nieprawdopodobnie jest to, co można dostać, jeśli ma się wystarczająco dużo pieniędzy. Co jakiś czas oglądam filmiki z ekskluzywnymi domami, ale ten zrobił chyba na mnie największe wrażenie. Mnóstwo przestrzeni, ten basen i to jak jest urządzony w środku...po prostu szczęka opada w niektórych momentach. Jedynie 140 milionów złotych trzeba na takim dom wyłożyć. :P
@VandaI Potencjał duży, ale w tym sezonie prezentuje się słabo. W niedzielę najlepszy mecz w tym sezonie, ale to i tak było co najwyżej solidne spotkanie. Wciąż mnóstwo do poprawy. Podejmowanie decyzji, czytanie gry, finałowe podanie. Sporo niecelnych zagrań u niego, jest nieregularny, popełnia często głupie faule. Oczekuję znacznie więcej i mam nadzieję, że szybko się poprawi.
25
Nico González w tym sezonie jest jednym z najbardziej imponujących zawodników Barçy B. Grał już na każdej pozycji w pomocy, a w jednym ze spotkań zagrał nawet na prawej obronie. Jeden z najlepszych technicznie, bardzo dobre warunki fizyczne, elegancki. Pomimo wzrostu świetnie radzi sobie, gdy ma mało miejsca i bardzo dobrze drybluje. W Juvenilu A miałem zastrzeżenia odnośnie jego ustawiania i gry w defensywie. Był po prostu leniwy i rzadko kiedy pracował w pressingu. W tym sezonie bardzo się to zmieniło i wygląda w tym aspekcie znacznie lepiej. Pimienta robi z niego pomocnika kompletnego. Potencjał na pierwszy zespół jest. Wczoraj dostał powołanie do kadry Hiszpanii U-19. Tutaj trzy klipy z ostatniego meczu:
https://x.com/i/status/1362128507149709329
1
@Encore Fakt, ale miałem na myśli tylko ten sezon. :) Najważniejsze, że obecnie prezentuje wysoką formę.
82
Ronald Araujo: 20 meczów w tym sezonie, 1634 rozegrane minuty, gol i wywalczony rzut karny. Urugwajczyk powoli wyrasta nie tylko na lidera defensywy Barcelony, lecz także na lidera zespołu. Rzadko kiedy popełnia błędy, coraz lepiej radzi sobie z wyprowadzeniem piłki.
Pedri: tutaj chyba nie ma co się silić na jakieś komentarze. :) Hiszpan jest po prostu znakomity. Rocznik 2002, jeden z najważniejszych piłkarzy w Barcelonie, a na koncie 3 gole i 4 asysty.
Oscar Mingueza: niespodziewany debiut w pierwszym zespole i od tego momentu regularnie grający w pierwszym zespole. 21 meczów na koncie i 1611 minut. Występy głównie solidne, popełniał błędy, ale można być z niego zadowolonym.
Dest: świetny początek, potem jednak forma trochę spadła i pojawiły się problemy z kontuzjami. Mimo wszystko potencjał u Amerykanina jest oczywisty i liczę na niego w przyszłości. W tej kampanii z golem i asystą.
Frenkie de Jong: potrzebował trochę czasu, ale wreszcie zaczął prezentować wysoką formę. Jeden z liderów drużyny i najlepszych piłkarzy Barcelony w ostatnich miesiącach. 6 goli i 4 asysty przy niemal 3 tysiącach rozegranych minut.
Riqui Puig: chłopak nie ma łatwo w tym sezonie, ale w ostatnich meczach wreszcie zaczął grać regularnie. Liczę, że będzie grał jeszcze więcej w tej drugiej części sezonu, bo ktoś musi odciążyć Frenkiego i Pedriego.
Ansu Fati: fenomenalny początek sezonu, a potem kontuzja. W 10 meczach 5 goli i 4 asysty. Liczę, że w tym sezonie jeszcze go zobaczymy.
Dembele: wygląda znacznie lepiej, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne i w tym na pewno jest sporo zasługi Koemana. Czekam na jeszcze więcej, bo wiem, że Dembele cały czas pokazuje tylko część swojego potencjału.
Trincao: grą nie powalał, jednak liczę, że ostatnie mecze są tylko zwiastunem dobrej formy Portugalczyka w drugiej części sezonu. 3 bramki, większa pewność w grze i gdyby miał więcej szczęścia, to miałby na koncie więcej trafień.
Do tego dochodzi debiut Konrada de la Fuente i Ilaixa Moriby. Barcelona jest w trakcie przebudowy i stawianie na młodych zawodników w tym sezonie to jeden z największych pozytywów. Zbyt wiele nie oczekuję w tej kampanii. Możliwe, że nie wygramy nic, jednak wielu zawodników zanotuje duży progres i to wszystko zaowocuje w przyszłości.
0
@escarabajo Tak, trochę słabo. Spodziewałem się go w Europie, ale wybrał taki kierunek, gdzie dużo zarobi. Sao Paulo też potrzebowało kasy, bo mają problemy finansowe.
1
@KacperVEB Chyba Camavinga albo Gabriel Veron.
8
@KacperVEB Pamiętam, że pierwszy raz widziałem go w jakieś młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii i od razu mi się spodobał. Świetna technika, balans ciała, do tego kreatywny. Sporo potrafi zrobić na małej przestrzeni, przebojowy. W Eibarze teraz prezentuje wysoką formę i mocno się rozwinął. Regularnie zaczyna dokładać bramki i asysty, a także w każdym meczu notuje kluczowe podania i sporo udanych dryblingów. Klauzulę ma chyba na poziomie 35/45 mln i raczej nie ma na niego kasy, ale opcja na skrzydło bardzo ciekawa.
4
@matirix20 Tak, wystarczy spojrzeć na liczby. Chłopak z rocznika 2003, a wkrótce wykręci double-double. Podobno jego marzeniem jest gra w Barcelonie. :) Ale obecnie nie ma na niego pieniędzy i taki profil nie jest potrzebny u nas, bo mamy Pedriego. Ale obserwować trzeba.
6
@kaamil1910 Pedri by podawał. :)
1
@KacperVEB Mógłby i powinien to robić.
1
@KacperVEB Prawdopodobnie chodzi o profil zawodnika do pomocy i tutaj Koeman woli mieć kogoś takiego jak Moriba.
0
@KacperVEB Tak, jest gotowy. I to zdecydowanie. Najlepszy zawodnik Barcy B w tym sezonie, bardzo zasługuje na szansę. Świetny piłkarz.
0
@Ratamahatta Nie widziałem go w akcji zbyt wiele razy, ale w kilku występach zrobił na mnie wrażenie. W Gremio rozgrywa świetny sezon i w Brazylii jest bardzo wysoko ceniony. Uwagę od razu zwraca jego technika i przegląd pola, ale też i boiskowa inteligencja. Bardzo dobrze się ustawia, potrafi rozgrywać, dobrze czyta grę i sporo pracuje w defensywie. Wiele akcji przechodzi przez niego, świetnie kontroluje piłkę i jedną z największych zalet jest u niego uderzenie z dystansu. Nie wiem dokładnie kogo mi przypomina. Po części może Pogba, ma coś też z Özila, a z piłkarzy z Brazyllii to przypomina trochę Ganso. Wysoki, świetny technicznie, specjalista od kluczowych podań. Pomimo dobrych warunków niezbyt dobrze radzi sobie w pojedynkach powietrznych i na pewno musi pracować nad koncentracją. Mimo wszystko uważam, że talent bardzo duży i w przyszłości materiał na pomocnika kompletnego. Z Europy było jakieś zainteresowanie, ale żadnych konkretów. Niedawno mówiło się, że chce go sprowadzić Ajax, ale Gremio chce 30 mln.
1
@domin682 Tak, zgadza się.
9
Garcia Pimienta na jutrzejszy mecz z Nastikiem powołał aż 3 zawodników z rocznika 2004! W kadrze znalazł się Pablo Paez 'Gavi', Ilias Akhomach i Alarcon. Wreszcie powołanie otrzymał Jaume Jardi, który rozgrywa bardzo dobry sezon. Ponownie w kadrze obecny jest także Jose Martinez.
https://pbs.twimg.com/media/Er327gsXUAstE4u?format=jpg&name=medium
4
@Bartek22 Balde w rezerwach zagrał w tym sezonie kilka razy i prezentował się solidnie. Podobała mi się jego gra w defensywie, dobre czytanie gry, ustawianie się i inteligencja w grze. Widać, że w tych aspektach robi progres. W ofensywie liczę jednak na więcej.
Myślę, że Koeman wybrał Moribę ze względu na jego profil. Dobre warunki fizyczne, uderzenie z dystansu, wejście z drugiej linii, czytanie gry. Wybrał po prostu kogoś, kto będzie mógł się dobrze uzupełniać z Frenkiem i Ilaix jest inny niż reszta pomocników Barçy B i La Masii. Profil, którego brakuje w pierwszym zespole. Nie dostał Wijnalduma, więc wyciąga z rezerw Ilaixa.
1
@KapiFCB Na Ilaixa powołanie zadziałało bardzo mobilizująco i w następnym meczu rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie.
20
Najbliżej pierwszej drużyny wydaje się być obecnie Konrad i Ilaix Moriba. Najciekawsze w tym jest to, że obaj w tym sezonie są według mnie jednymi z najsłabszych zawodników Barcy B. O Moribie już pisałem kilka razy i liczę, że zacznie pokazywać wkrótce znacznie więcej. A Konrad w tej kampanii miał tak naprawdę jeden świetny mecz z Lleidą i naprawdę dobre 45 minut z L’Hospitalet. W pozostałych meczach na palcach jednej ręki można policzyć jego dobre momenty. Bardzo przewidywalny w swoich zagraniach, wiele złych decyzji, niecelne dośrodkowania i mnóstwo strat. W niewielu rzeczach przypomina Konrada z poprzedniego sezonu. Na pewno nie pomaga mu fakt, że raz jest z pierwszą drużyną, a raz z Barcą B, jednak oczekuję od niego znacznie więcej. Trochę śmieszne jest też to, że Ci najlepsi w rezerwach nawet nie trenują z pierwszą drużyną (Comas, Jandro, Collado czy Alvaro Sanz). Liczę, że to się zmieni.
6
@HERORICH2 Niestety nie widać. Gdyby zdjęcie byłoby odrobinę większe, to Camp Nou byłoby na dole.
69
Barcelona z kosmosu:
https://pbs.twimg.com/media/EruhdSgW8AATf32?format=jpg&name=medium
Zdjęcie zrobione przez Międzynarodową Stację Kosmiczną NASA.
100
To chyba mój ulubiony moment Araujo z wczorajszego meczu. Tracił jakieś 10-15 metrów od Oyarzabala i Lengleta, a momentalnie przyspieszył, dogonił napastnika Sociedad i czysto odebrał piłkę. Jak profesor. Ze spokojem i z wielką klasą. Wczoraj perfekcyjny mecz w defensywie w jego wykonaniu. Oby tylko tak dalej.
https://streamable.com/u1gzgx
26
@Chwytliwy Ej, ale ja przecież z Tobą nigdy nie dyskutowałem o polityce i nie pisałem na temat Mentzena. Nienawidzę wchodzić w te tematy, więc musiałeś mnie z kimś pomylić.
15
@Chwytliwy Tak, zrobiłem, bo tego nie przemyślałem i teraz żałuję, że nie napisałem w wiadomości prywatnej. Wybacz, mogłem przewidzieć reakcję La Rambli.
19
@shinthps Przepraszam, nie przemyślałem tego. Nie zrobiłem tego ze złośliwości, czy z jakiegoś innego podobnego powodu. Wiedziałem, że ktoś jeszcze miał podobny problem i napisałem tutaj, ale trzeba było napisać w wiadomości.
6
@Chwytliwy Ale ja tego nie zrobiłem złośliwie. Nie miałem takiego zamiaru. Fakt, nie przemyślałem tego i powinienem napisać Ci w wiadomości prywatnej, ale zapamiętałem, że ktoś kiedyś też miał podobny problem i napisałem tutaj..
2
@Chwytliwy Hmm, ciekawe. W regulaminie jest wyraźnie napisanie, że trzeba się wylogować i przez 14 dni nie korzystać z konta. Może usunięcie 19 stycznia i tak nie zadziała? Wiem, że ktoś miał już podobny problem. @wpwelement, jak to wygląda dokładnie?
Albo się coś zmieniło w związku z tą opcją, albo regulamin wprowadza w błąd.
5
@Hosh Ja do niego nic nie mam. Jeśli chce odejść ze strony, to po prostu powinien wiedzieć, że taki warunek musi być spełniony. Inaczej konto dalej pozostanie w serwisie. To też informacja dla innych. :)
156
@Chwytliwy
Jak chcesz, żeby konto zostało usunięte, to musisz się wylogować i przez okres 14 dni się nie logować na FCBarca.com i nie pisać komentarzy. Jest to napisane w regulaminie:
"By konto zostało usunięte przez okres 14 dni od zaznaczenia opcji „Usuń konto” Użytkownik nie może się logować."
5
Nieprawdopodobnie jest to, co można dostać, jeśli ma się wystarczająco dużo pieniędzy. Co jakiś czas oglądam filmiki z ekskluzywnymi domami, ale ten zrobił chyba na mnie największe wrażenie. Mnóstwo przestrzeni, ten basen i to jak jest urządzony w środku...po prostu szczęka opada w niektórych momentach. Jedynie 140 milionów złotych trzeba na takim dom wyłożyć. :P
4
@VandaI Potencjał duży, ale w tym sezonie prezentuje się słabo. W niedzielę najlepszy mecz w tym sezonie, ale to i tak było co najwyżej solidne spotkanie. Wciąż mnóstwo do poprawy. Podejmowanie decyzji, czytanie gry, finałowe podanie. Sporo niecelnych zagrań u niego, jest nieregularny, popełnia często głupie faule. Oczekuję znacznie więcej i mam nadzieję, że szybko się poprawi.
0
@RivaldoVitorBorba Było, ale nie według statystyk. :) A tam podanie kluczowe jest zagraniem, które prowadzi do strzału.