0

ekspert bakero :)

0

jak to nigdy nie był wielkim strzelcem? w sezonie 2009-10 w 27 meczach miał 15 bramek w lidze. On jak tylko jest w formie to jako środkowy pomocnik wali do pieca ile sie da.

0

a jeszcze dodam, że zainteresowanie innymi drużynami niż real i barca doszło do tego stopnia, że taki villarreal, atletico czy valencja graja bez sponsorów na koszulkach :)

0

a ja znam mniej więcej z autopsji jak przywiązanie do barw klubowych wygląda w hiszpanii, a jak w anglii, a mianowicie.. rozmawiając z dwójką spotkanych w barze hiszpanów zapytałem im się komu kibicują. Odparli, że są za realem, zdziwiłem się bardzo gdy się okazało, że jeden jest z oviedo a drugi z pampeluny. Tłumaczyli to w ten sposób, że tak na prawde w hiszpanii liczą się tylko dwa kluby, a cała hiszpania jest podzielona. Lokalna piłka schodzi na drugi plan, moje zdziwienie okazało się jeszcze większe, gdy mi powiedzieli, że wolą obejrzeć real w telewizji ze znajomymi, niż pójść na mecz takiej osasuny i że wielu hiszpanów ma takie właśnie podejście. Z anglikami natomiast jest nieco inaczej.. mam znajomych w nottingham i znowu tam angole twierdzą, że wręcz nienawidzą klubów tym MU lub chelsea, liczy się tylko forrest, a na niektórych dzielnicach notts county i tyko to ich obchodzi. Takie podejscie do sprawy w obydwu krajach tłumaczy w dużym stopniu logike podziału pieniędzy z tytułu praw TV.

0

być cicho jak xavi w srawie fabsa..

0

@normale

podoba mi się Twój sposób myslenia, nie mówie, że się z nim zgadzam, ale daje dużo do myślenia.

pytanie brzmi.. gdzie jest granica? dla mnie jeszcze jej nie przekroczono.

0

szkoda, że jako kibic Barcelony od prawie 20 lat, muszę patrzeć na brak szacunku jej kibiców do innych klubów, tylko dlatego, że o jest najlepsza. Iniesta, Villa, Pedro, Xavi, wszyscy wypowiadali się na temat tego, że Cesc powinien przyjść do Barcy bo tutaj jest jego dom i uważam, że jest to nie w porządku. Sam Fabregas, też nie jest niewolnikiem, chciałby odejść, to by wypowiedział się jak Modrić ostatnio, a tego nie robi. Wenger natomiast celowo mówi, że pościłby go jeśli byłby nieszczęśliwy w Londynie.

Inną sprawą poruszaną tutaj jest to, żę wszyscy sie dziwią transferami juniorów do innych klubów zanim podpiszą profesjonalny kontrakt z macierzystą drużyną. Dziwicie się, ale to przecież macierzysty klub ma prawo jako pierwszy rozpocząć rozmowy. Co poniektórzy mówią o tym, że zawodnicy mniej ambitni wybierają wysokie kontrakty np w Anglii, zamast cierpliwie czekać na taki w Barcelonie, a potem Ci sami użytkownicy mówią, o prowrocie Fabregasa tak jakby nigdy nie odchodził, jakby to była kwestia czasu zanim przyjdzie. trochę smiech :)

0

jason stathan? :)

0

Czy Pep Guardiola będzie dobrym następcą Franka Rijkaarda w FC Barcelonie?

Tak, to idealny wybór 14%

Nie wiem, ale ma moje zaufanie 44%

Nie, ma zbyt małe doświadczenie 36%

Nie mam zdania 6%

wyszukałem w archiwum sond, na tym serwisie :)

0

@dge21

fergusona zastąpi niejaki david moyes.

0

Matenus

Wiesz co to za drużyna The Invincibles? z Barca tego nie osiągnął, więc nie mów o nim jakby najbardziej owocne lata spędził w stolicy Katalonii.

0

que aprenguin

kończ waść... wstydu oszczędź

teraz już nikt nie musi luzować, ponieważ razi twój komentarz więcej osób :)

0

misiek112

fabregas ma potencjal zeby grac lepiej niz xavi.. spojrz na jego wiek i zobacz co prezentuje.. chociaz moze brak doswiadczenia sprawia momentami to ze fabregas swoimi zagraniami duzo ryzykuje.. xavi podaje tylko wtedy gdy wie ze pilka na 99% dotrze.. ale mowie, u fabregasa to kwestia doswiadczenia.. za 5 lat moze byc nawet lepszy, chociaz to nic pewnego.

potwierdzenie tego co pisze:

0

pingwinn

jak pinto został ukarany to powinna być także kara za np. dudek dance :)

0

Dla mnie uefa tak jak i z resztą pzpn to państwo w państwie. Zasady są jasne, więc nie rozumiem o co cały rumor. Pasowało im dostać po drugiej żółtej kartce to dostali, zgodnie z przepisami z resztą, a fair play to już sprawa indywidualna każdego piłkarza. Moim zdaniem bardzo dobre posunięcie Mourinho, ale teraz banda z uefa będzie starała się wychowywać i dawać przykład, że tak nie można. Bzdura. Podobna sytuacja z Pinto. Gwizdał nie gwizdał, co za róznica, nie ma wzmianki w przepisach, że nie może gwizdać. Strasznie denerwuje mnie ta płynność przepisów.

0

Ibrahimovic czasami swoimi zaczepnymi wypowiedziami przypomina mi Mourinho. Powinni się zderzyć głowami.

0

"Jednakże Barça nie straci zdrowego rozsądku, żeby pozyskać swojego wychowanka za wszelką cenę. Są to fundamenty nowej polityki transferowej z Arsenalem."

Śmiech na sali! Wszyscy nic tylko gadają o tym ze Cesc będzie grał dla Barcy, ma DNA Barcy, tu jest jego miejsce itd. Nawet koszulkę mu wcisnęli na sile. Pozyskanie za wszelką cenę to już nie tylko kwestia pieniędzy. Moim zdaniem to co się dzieje wokół transferu do którego i tak raczej nie dojdzie już dawno przekroczyło granice dobrego smaku i kultury. Tak naprawdę zamiast robić to profesjonalnie, kazać piłkarzom milczeć na ten temat, to zarówno Laporta jak i Rosell pokazali co to znaczy słoma w butach.

:)

0

Zobaczycie, że Ibra będzie wymiatał w tym sezonie. W poprzednim musial sie zaaklimatyzowac, mial z tym problem, poniewaz nie odbyl calego okresu przygotowawczego, a jak już cwiczyl to męczyła go kontuzja.

Gadanie, że w poprzednim sezonie gral slabo to przesada, mial przeblyski geniuszu, a ja najbardziej go zapamietam za to ze dal nam zwyciestwo z realem na camp nou.

Po prostu nie jestem w stanie uwierzyć, że tak pewny siebie zawodnik, który utrzymuje najwyższy poziom od kilku dobrych lat, nagle przestanie i to do tego w najładniej grającym klubie na świecie.

Mówcie co chcecie, to nie jest tak że go jakoś przesadnie lubię, wręcz denerwuje mnie jego arogancja, gwiazdorstwo itp, ale do umiejętności mam szacunek wiec czekam na zbliżający się sezon.

0

obejrzyjcie sobie jeszcze raz 3 ostatnie bramki z meczu z Valladolid i zwróćcie uwagę jak zachowywal sie Toure :)

Na mnie to zrobiło ogromne wrażenie. Powinien zostać bez dwóch zdań.

0

Wacek7:

Ja nie mowilem o Riberym tylko o Rierze :)

0

ja tam nie wiem czy to dobry pomysł sprowadzać Fabregasa za takie pieniądze. Bardziej potrzebny nam jest skrzydłowy. Wolałbym żeby ta kasa została wydana na dobrego gracza na skrzydlo, ale widzialbym zeby to byl pikal z hiszpanii o dobrej renomie. Nie wiem czemu wszyscy pisza o Silvie bądź Macie, skoro jest jeszcze Navas bądź Santiago Cazorla, którzy także by sie nadawali.

Chciałem was zapytać także co byście sadzili o sprowadzeniu gracza, który jest do wzięcia od zaraz a ma spory potencjał.

Mowie o piłkarzu co się zwie Albert Riera.

0

Silva nie może zastąpić Henrego, ponieważ jest lewo nożny, a nie o to w taktyce Barcy chodzi :)

0

Silva nie może zastąpić Henrego, ponieważ jest lewo nożny, a nie o to w taktyce Barcy chodzi :)

0

Barcacrew

Ibra za to, że był najlepszy we Włoszech w poprzednim sezonie.

0

a ja nie lubię gwiazdorstwa, które prezentuje Robinho. Mam obawy, że będzie on burzył atmosferę w zespole.

0

Nie za dobrze by było jakby sie okazało, że Keirrison to kolejna gwiazdeczka, która poza Brazylia traci swój blask. Wypożyczenie Brazylijczyka do Benfiki nie było błędem. Tak na prawdę nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na adaptacje w europie niż kraj, w którym mówi się w tym samym języku co w Brazylii, a także sam styl gry przypomina ten z ameryki łacińskiej. Ja osobiście bylem lekko przeciwny temu transferowi, po pierwsze kwota, która była poniekąd usprawiedliwiona - dla Barcy wszystko jest droższe. Natomiast drugą sprawą dla ktorej nie chciałem tego był po prostu brak tego czegoś co powoduje ze się chce zawodnika zobaczyc w barwach Blaugrany. Keirrison nie ma w sobie namiastki geniuszu. Prawdą jest, że w rodzimym kraju strzelał bramki i to sporo, ale wielu piłkarzy strzela bramki a mimo to nie zasługują na gre dla nas. W każdym razie mam nadzieję, że się mylę co do jego osoby i w niedługim czasie jednak błyśnie nam Keirrison.

0

Bykunn

To sam o sobie powiedział Valdes :)

0

kapitalnie sie porusza

0

La Liga jest po prostu szybsza niż Serie A, więcej gra sie z pierwszej piłki i do tego właśnie Ibra będzie musiał się przyzwyczaić.

A co do techniki to w Canal Plus przedstawiali podsumowanie sezonu w Serie A, w którym Ibra został wybrany MVP. Oglądając zagrania szwedzkiego napastnika z ubiegłego sezonu szczęka mi opadła.

0

a ja miałem koszulkę barcy z figo na plecach i wywaliłem po transferze do realu :) tak samo jak znielubiłem Ronaldo jak odszedł po sezonie do Interu, a potem trafił do realu. Dudek tez stracił mój szacunek jak tam przyszedł, bo kasa to nie wszystko. Do tego jeszcze ci nieudaczni kibice, którzy nie potrafią zrobić dobrej atmosfery, takiej jaka jest na Camp Nou.

Ogólnie żeby wybrać real madryt dla samego kibicowania czy tez żeby tam grać, trzeba się urodzić w zlej dzielnicy madrytu, tylko to jest usprawiedliwieniem, nie widzę innych argumentów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?