1

a masz do tej informacji jakies potwierdzone źródło? Szukałem sam, znalazłem jedynie tweeta jakiegoś typa ;)

0

Pomysl bardziej w kategorii kwestii psychologicznych, bo po odpadnieciu w takiej sytuacji większośc pewnie jest w rozsypce i współpraca na linii trener - zawodnicy może sie nie układać. Ale czy już wiadomo, że Emery zostanie zwolniony?

0

Dzięki za analizę, ale:
1) żółta kartka dla Matuidiego to nieprawidłowa decyzja? Moim zdniame nie ma wątpliwości - nadepnięcie na stopę, niebezpieczne zagranie, które może skutkowac kontuzją zawodnika, w trakcie meczu nawet nie myslałem, że to może być "kontrowersja"
2) "34. minuta i brak rzutu karnego za starcie Neymara z Meunierem" - nie wiem skąd autor wie, że Neymar "nie miał szans na dojście do piłki", ale skoro "powtórki nie pozostawiają wątpliwości co do nieprzepisowego powstrzymania Brazylijczyka przez rywala" to gdzie tu logika?
3) "żółta kartka dla Neymara za faul na Marquinhosie" - w meczu z Las Palmas Bale za taką akcje też dostał żółtą
4) Czy Masche uniemozliwia Di Marii oddanie strzału? Wg tego co ja widzę to Di Maria oddał juz strzał i chwilę po tym nastąpił kontakt Masche z Argentyńczykiem, ale tu nie wiem co mówią o takich sytuacjach przepisy

Ekspertom od slow-motion polecam obejrzenie tych spornych sytuacji w czasie rzeczywistym. Prawda, że Suarez dodał od siebie, ale to nie zmienia faktu, że Marquinhos dał sie wyprzedzić i próbował zatrzymac Suareza nie będąc nawet zainteresowanym piłką. Tak samo jak pamiętnej sytuacji Motta-Busquets - to, że Busi zrobił "akuku" nie oznacza, że nie było przewiniena.

Pozdro

2

może Ci najbardziej wierzący przyjda już jutro i bedą się całą noc modlić, zaczarowywać bramki czy rzucać inne zaklęcia ;)

4

Boję się, że to będzie Unzue...

1

jestesmy, nawet jakby w tym momencie realowi dopisac 3pkt za celte to mieliby 2 pkt przewagi, a mecz na SB do rozegrania

0

klasyk - chyba nawet w listopadzie niektórzy już ligę przegrywali ;)

1

zanim sprowadza to zejdą 2 kolejki + tak jak wspomniał kolega wyżej. Moim zdaniem powinni sięgnąć do Barcy B zamiast wydawać kolejne miliony, tym bardziej, że budżet transferowy na następne okienko mamy już naruszony

0

Ja oglądając powtórkę kilka razy widzę, że po rykoszecie od innego zawodnika piłka trafia Bruno w skraj klatki/bark, może jeszcze potem trafiła go w dłoń, ale takiej powtórki nie widziałem. To gdzie trafiła piłka jest ewidentnie trudne do oceny przez sędziego w ułamku sekundy, ale nawet jak trafiła w rękę to karnego być nie powinno z uwagi właśnie na jej nieumyślność i brak przeszkodzenia przeciwnikowi - nikogo z Realu nawet blisko nie było, piłka też nie leciała do bramki czy do żadnego z nich.



@barteq: zgadzam się , że sędzia nie może naprawiać błędu błędem. Tylko zauważam duże podobieństwo sytuacji i diametralnie inną interpretacje sędziego, a przecież w pierwszej sytuacji szedł w zaparte tak, że nawet rozdał kilka kartek i wysłał trenera na trybuny.

Ale już po ptakach, my sobie możemy gdybać - najważniejsze, żeby nasz zespół wrócił na właściwe tory i wygrał ligę po tylu skandalach, a powtórki w La Liga zagościły jak najszybciej. Dla dobra drużyn, rozgrywek, sędziów i kibiców

1

Dziwne spostrzeżenie, bo gdy sędzia myli się na naszą korzyść to są tutaj komentarze czy artykuły o tym wspominające

0

w naturze nic nie ginie ;)

4

po 1: jak zrobił ruch ręki w kierunku piłki, skoro był to rykoszet i na reakcję miał ułamek sekundy?
po 2: powtórki pokazują, że Bruno nie dotknął piłki ręką
po 3: skoro tutaj był karny to czemu nie było karnego w sytuacji, gdy Marcelo zablokował strzał ręką? (żeby nie było, uważam, że tutaj też karnego nie powinno być)

Cały ten sezon pokazuje ewidentnie jak bardzo potrzebny jest system wideoweryfikacji, bo dawno nie widziałem tylu rażących błędów sędziowskich. Chociaż w tej sytuacji pewnie i tak by to nie pomogło, bo na pierwszy rzut oka jest kontakt piłki z ręką. Pozdro

13

"Nie ma obecnie lepszego dla Barçy „transferu” niż powrót Iniesty do formy."

Myślę, że powrót Busquetsa do formy byłoby lepszym "transferem" dzięki, któremu Andrzejowi i całej pomocy byłoby łatwiej wejśc na odpowiedni poziom, takze mam nadzieję, że jeden i drugi wrócą do takiej gry do jakiej nas przyzwyczaili ;)

0

Nie szkoda Ci nerwów na tak mało istotne rzeczy? Pozdrawiam ;)

0

a może gwizdy były już podczas rozgrzewki?

0

jakby dostał propozycję kontraktu to by było, że Barca to jego ukochany klub, marzenie od dzieciaka ;)

0

Przecież Gomes to okazja była! :D

0

może dlatego, że SB to drugi najwiekszy stadion w Hiszpanii, przez co zmieści się więcej kibiców? Pewnie aspekt dopieczenia ma równiez jakieś znaczenie ;)

0



HINT: lewa stopa Pique ;)

Komentatorów też słyszałem, tylko 2/3 oglądających ze mną byli zdziwieni tym co słyszeli, bo faul bezdyskusyjny.

0

czyli jednak sędzia nie stanął na wysokości zadania ;)

BTW. ma ktoś linka do sytuacji z Masche i ze starciem Torres-Pique?

0

"bramka Griezmanna nie powinna zostać zaliczona" - ech te drobne błędy

0

Po 1: gdzie ja powiedziałem, że to spisek?
Po 2: czemu w tym przypadku uważasz, że losy potoczyłyby sie tak samo? M.in. dlatego uważam, że jesteś trollem.
Po 3: co do ręki Masche - eksperci nie sa zgodni co do jej "ewidentności", bo kontakt piłki z ręką to nie jest jedyne kryterium do odgwizdania przewiniena, jakby tak było to Barcelona powinna mieć 2 rzuty karne, a chyba obydwoje sie zgodzimy, że w drugiej sytuacji (upadek zawodnika na pikę) nie ma mowy o podyktowaniu jedenastki.

1

Tak chodzi o ten mecz gdzie było ewidentne zagranie ręką zawodnika Villarreal (z tego co dobrze pamiętam był to Bruno Soriano), chwile po tej akcji miała miejsce wspomniania przez Ciebie sytuacja, która nie jest tak ewidentna jakbyś chciał, żeby była.

Do akcji z zagraniem ręką przez Masche idealnie pasują Twoje słowa: "Wiesz ze jak zaliczyliby tego gola to nie oznacza ze losy potoczyłyby sie tak samo? Czy z zbyt trudne jest to dla ciebie do zrozumienia", ale wnioskuję, że jesteś trollem, więc nie oczekuję od Ciebie zbyt wiele.

1

ta bramka, plus Celta, Malaga i Villareal minus 1 pkt z Anoety, ale i tak znajda sie szlachetni rycerze mówiący "nie mówmy o sędziach, trzeba było roznieść wszystkich 8:0"...

0

A kto powiedział, że to jest jakis tytuł na który trzeba zasłużyć? Kibicem jest ten, co kibicuje (wiem, mózg i się za takiego kibica uważa. Nie ma sensu dorabiać tutaj większych filozofii, bo każdy kibicuje na tyle na ile potrzebuje albo na ile ma możliwości. Ot, cała filozofia.

0

A co jesli opuszczę jeden mecz - wtedy tracę bezpowrotnie status kibica?
Czy w drodze do domu ze stadionu jestem jeszcze kibicem?
A co w przypadku, gdy na stadionie oglądam mecz na komórce?


Tyle pytań! :O Prosze powiedzcie jak to działa, bo mam kryzys tożsamości :D

1

Czy Grzmot nie powinien przypadkiem dostać właśnie drugiej żółtej? najpierw piłka w plecy przy karnym, teraz próba wymuszenia karnego...

1

Ja tylko poprawiam Twoje kalkulacje, to że sedziowie w Hiszpanii sa niekompetentni to już mnie nie zaskakuje ;) Gdybać to można na milion sposobów, bo pewnie błedy na korzyść/niekorzyść Realu/Sevilli/Atletico też się zdarzały. Niech wprowadzą powtórki jak najszybciej i takich błędów będzie dużo mniej. Pozdro ;)

1

z RSSS zremisowalismy, więc jakbyśmy przegrali to w Twoich wyliczeniach sedziowie "zabrali" nam 6pkt

0

nie powiedziałbym, że Napoli to jeden z najsłabszych rywali. Do meczów 1/8 jeszcze dużo czasu, więc forma każdej drużyny się pewnie zmieni, może być Realowi trudniej niż się wszystkim wydaje (taki Wolfsburg miał być rozjechany w zeszłym sezonie) ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?