czar007
Dołączył/a: październik 2020
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Comentateiro zwolnienie za odbudowanie 90% zawodników w drużynie? Czy za to, że po 9 latach przerwy mamy skład, który jest w stanie grać na dobrej intensywności do 95 minuty? Dorzuciłbym jeszcze fatalne położenie w każdych rozgrywkach bo jak narazie zdobyliśmy 1 trofeum i jesteśmy w dobrej pozycji w walce o 3 kolejne. Tak zwolnić i sprzedać stadion i prawa to wszystkiego, żeby zrobić 5 beznadziejnych transferów 100+ mln.
0
Skreślmy Real, a finał będzie Real-Barca
0
@Los_Dawidos życie osobiste mu się rozjechało i każdy się dziwi, że sobie nie radzi. Przez ostatnie lata zdobył dla klubu więcej trofeów niż przez ponad 100 lat jego istnienia. Tak dlatego traktują go z szacunkiem. Każdy klub ma dołki, Real w 2019 roku sezon skończył w lutym. My w Europie jesteśmy pośmiewiskiem od 2016… Man Utd od odejścia Fergusona gra piach poza LE za Mou. Milan od 2007 kopie się po czole w Europie i przez 30 lat miał ze 3 mistrzostwa. Kluby maja kryzysy, życie to nie FIFA na poziomie amator. Pep jest specjalistą i udowodnił to w każdym klubie, który prowadził. Tak City mogłoby go zwolnić, tylko kto jest lepszy? Długoterminowo opłaci im się zatrzymanie najlepszego trenera obecnego wieku. Mają w nosie FFP, więc odbudują skład i gdy Pep się ogarnie w życiu osobistym, znów będą klepali wszystkich w Premier League. Presja w klubie jest napewno mniejsza niż w Barcelonie czy Bayernie. Gość przez 16 sezonów zdobył 40 tytułów, czyli więcej niż lwia większość najbardziej utytułowanych zespołów świata. Podważanie go przez niektórych to żart. Tylu specjalistów nic nie ugrało z ManUtd, PSG mających nieograniczony budżet. W Realu Decime próbowali zdobyć specjaliści i dokąd sędziowanie w Europie nie gwizdało z wiatrem to się nie udawało, a gdy się udało to z wiatrem sędziowskim są nie do zatrzymania. Trenerzy mają ciężkie zadanie i presję. City nikt nie dmucha do przodu w Europie, gdzie Real (aż za bardzo, bo fauli taktycznych nikt im nie gwiżdże) i Barca mają z górki (znajdą się niekorzystne decyzje, ale przez 25 lat oglądania uważam, że też nas trochę faworyzują).
0
@ziomal62 tylko tam nie ma presji jak u nas. Pokaż mi trenera, który był dłużej od Pepa? W RM też wymienia się trenerów co max 4 lata
1
@martool2 do każdego przychodzi zmęczenie. Problemy rodzinne i każdy się podda. Sąsiedni zespół z Manchesteru też wydaje setki i ma problem z kwalifikacjami do LM… pieniądze nie grają
3
@DamianPSV my też po stracie Xaviego, a potem Iniesty rozypalismy się w pomocy. Wiesz jak tracisz takie filary, na których gra opiera się kilkanaście lat to nie jest łatwe do odbudowania. Żadna ilość Gomesów, Songów i De Jongów nie zbliży nas do jakości Xaviego, Iniesty, Krossa, Modricia, Scholsa, Zidana, Giggsa, Deco czy Pirlo.
0
@kosmos91 dokładnie tak widzę ich scenariusz idealny.
1
Vini w końcu trafiłby tam, gdzie nikt nie jest dyskryminowany, a zwłaszcza kobiety…
2
@turhiay no i właśnie to jest problem. Gość wygrał rywalizację z Bravo szantażem i 10 lat później wygląda to podobnie. Faktycznie miał 3 wybitne sezony a w 7 był kontuzjowany/ grał z kontuzją / dochodził do siebie po kontuzji. Sorry, ale potrzebujemy kogoś na 60 procent w sezonie, a nie gościa, który gra jeden super sezon, a 2 dochodzi do siebie zdrowotnie.
0
@Lewangoooolsky jeszcze wiecznie kontuzjowanego, grającego z kontuzją lub wracającego do formy po kontuzji TS wrzucić na listę transferową i możemy szukać mentalnie silnych kapitanów
1
@Pustelnik Araujo 50% kariery na L4. Inigo ma swoje lata. Kounde gra na prawej stronie. Eric, Tah, Cubrasi to dobre zestawienie. Nadal twierdzę, że dobrze byłoby spieniężyć naszych 2, a nawet 3 kapitanów (Araujo, FDJ i TS)
0
@DiRozmiare ta jasne i pokaż mi tytuły tych włoskich drużyn w ostatnich latach bo mi przychodzi tylko LK Romy i LE Atalanty i LM Interu z 2009?? W tych 15 latach mamy Real, Barce, AM, Sevilla i Villareal, które regularnie nieźle grają i coś do kraju przywożą. Żadna liga nie ma do nas podjazdu w 21 wieku. Złe zarządzanie to inna sprawa
0
@ArturS całe szczęście, że to dzban i zaraz coś wywinie, zaniedba i pyk kontuzja zD
0
@Wojtek84 my, Real wygrywaliśmy LM bez typowych 9, Hiszpanie wygrywali tak ME i MŚ. My mamy Olmo, Ferrana i Lewego spoko to chodzi, więc nie robiłbym tłoku. Oszczędności też są ważne, a nie wierzę, że ściągniemy kogoś kto się sprawdzi
0
@Wojtek84 za coś gra w reprezentacji, do nas trafił z jakiegoś powodu. Liczby ma wybitnie dobre w tym sezonie. Gdy gra jest aktywny. Idealnie wpasowuje się w fałszywą 9. Jeśli Flick widzi w nim potencjał to tylko lepiej, albo obędziemy się bez transferu i kolejnej pensji w zespole, albo podbijemy jego wartość i może uda się nam go spieniężyć za więcej niż czapka gruszek. Na tej stronie każdy przyzwyczaił się, że po sprzedaży Neymara co rok mieliśmy nowych Cou, Antek, Dembele, Depay, Lewy, Ferran, Auba, Martin B. , Luuk, Raphinha. Nowe nazwisko na rok bo pewnie jeszcze o jakim Malcomie zapomniałem - nie kolejne transfery to potrzeby dziennikarzy. Nasz skład nie potrzebuje pomocników i napastników. Boczny obrońca do rotacji i bramkarz to są jedyne pozycje, na których mamy braki
0
@Coutinho007 tak tylko Sroki zapłaciły za niego 70 to będą chciały 100, których nie mamy
0
@Coutinho007 fakt, pierwsze pół roku nie istniał i tu się zgodzę, ale bez niego Koeman by utonął totalnie. Myślę, że Hansi pokazałby jego jakość, ale całe szczęście ten okres to przeszłość. Mam nadzieję na brak transferu na siłę. Isak to dobry grajek, ale nie stać nas. My powinniśmy powtórzyć motyw a’la Auba czy Luuk. Szukać okazji i ogrywać młodych. Lepiej na tym wyjdziemy, Lewy rok jeszcze pociągnie ten wózek. Co do wzmocnień to boczny obrońca na rotację by się przydał, ale to nie konieczny wydatek. Bramkarz, który będzie zdrowy i zagra dobrze a’la VV. Nam nie jest potrzebny ktoś od parad w wygranych meczach, a ktoś solidny na lata. TS i jego zdrowie to problem od lat. Pena nie jest zły, ale to za mało. Tu jest potrzebny dobry plsn
0
@Coutinho007 w którym sezonie Mingeza miał ponad 15 bramek:)
Antek 19/20 15 goli i 4 asysty 20/21 20 bramek 13 asyst. Sorki, ale w poprzednim
Sezonie byłby drugim strzelcem drużyny. Niezłe liczby na zawodnika grającego na nie swojej pozycji pod wodzą Setiena i Koemana. Jednak ktoś 170cm nie jest mistrzem gry na wrzutki. Inn sprawa, że Koeman nie wygrał żadnych trudnych spotkań, a co do naszych występów w LM to szkoda wracać, bo byliśmy pośmiewiskiem.
0
@Coutinho007 akurat Griez to bym się nie czepiał - zawsze zdrowy, statystyki niezłe patrząc, że grał nie na swojej pozycji, zapierniczał jako jeden z nielicznych. Patrząc na Dembele, Cou, Vitora, Depaya, FDJ, Clementa, Gomesa i stu innych to był dobry transfer. Zobacz, że podczas pobytu Koemana to wszyscy non stop szpital zaliczali, a on był i walczył. Nie narzekał, a w klubie płonęło. Gdy potrzebę było odejście - odszedł
0
@Coutinho007 nie miał kasy na klauzule Nico… a kupił gwiazdę, która dało się sfinansować. Transferu potrzebowaliśmy medialnie. Obecnie nie chciałbym żadnych wzmocnień. Potrzebny mam tylko bramkarz na poziomie AM, Real mają kozaków w bramce. My mamy TS, który rozgrywa wybitny sezon 1 na 3, bo w 2 pozostałych gra z kontuzją, jest kontuzjowany lub dochodzi do siebie po kontuzji. Mam nadzieję, że pożegnamy FDJ i naszą szklaną Urugwajską ostoje obrony. Odbudujemy się finansowo to i sportowo damy radę. Patrząc na naszych młodzików widzę, że im się chce, a FDJ Araujo czy TS mentalnie nie dojeżdżają do tych dzieciaków.
2
@7black4 drewniany, a w 2,5 sezonu strzelił więcej bramek w LM niż Suarez w 6. Lewy to killer nawet jak stoi. Ale „polaczki” wiedzą swoje. Fakt Luis był dobrym napastnikiem, ale nie na poziom LM, znikał tam jak Milik w reprezentacji. Taki ligowy potwór. Lewy to inna liga co potwierdza jego ilość bramek w LM.
0
@Coutinho007 obawiam się, że nie stać nas na niego i znów kupimy kogoś od agenta po znajomości lub kolejną szklankę do kolekcji. Chciałbym zakaz transferowy na 2 okienka dostać. Skład jest dobry i dobrze się zgrywa. Ludzie z rezerw wnoszą więcej i nie oczekują pensji na poziomie PL.
3
@Hasszz biorąc całokształt występów w Barcelonie to VV był naprawdę regularnie dobrym bramkarzem, a gra nogami dzieli go o lata świetlne od TS… sorry ale ter Stegen to miał ze 3 całe sezony na wysokim poziomie, a reszta to gra z kontuzją, kontuzja lub dochodzenie do siebie przez 1,5 sezonu. Valdes po prostu był bramkarzem na 8/10 w 95% meczów, ale miewał kiksy, które zwykle nie wnosiły dużych konsekwencji. Ter Stegen 3 sezony 10/10, a 6 sezonów 6/10 czekając aż wróci do dyspozycji. Także nie zgadzam się z poniżaniem Valdesa, bo on stawal na wysokości, a gdy go zabrakło to TS nie był murem w żadnym z blamarzy europejskich corocznie od 2016. Także Zubi>VV>Bravo>…>Ter Stegen
0
@yoli dokładnie, oni od 2016 roku budują formę na marzec, kwiecień, maj. Luźno podchodzą do ligi, ale w LM zawsze grają o życie.
1
@Mroziu @Marcin87 ma rację. Nie ma regularności, po niektórych kontuzjach dochodzi do siebie 1,5 roku. Większość wtop europejskich też zbiegło się z tym, że nie był murem na miarę Barcelony Roma, Liverpool czy 8 bramek z Bayernem w tych meczach mu odłączyło umiejętności i psychikę. Z Ter Stegenem jest tak jak z Gołotą - umiejętności i przebłyski są, ale psychika nie dojeżdża. Od początku pandemii miał tylko 1 dobry sezon, gdy zdobyliśmy mistrzostwo. Inne to kontuzje, dochodzenie po kontuzji lub przeplatanie słabszych momentów wybitnymi meczami. Ter Stegen w obecnej dyspozycji powinien zostać zastąpiony. To tak jak z Luisem Suarezem, zachwycaliśmy się, ale grał dobrze w Hiszpanii w LM byl z niego wyjątkowy cienias niczym Milik w reprezentacji (25 bramek/6 sezonów gdzie sytuacji strzeleckich miał na conajmniej 2 razy tyle bramek). Co nam po bramkach z Getafe czy Leganes. Przychodził Juve, Liverpool, PSG czy ktoś mocniejszy i Luis odpadał, a Ter Stegen tylko wychodził i mówił, że cierpieli… ter Stegen jest ostatnim łącznikiem z mentalem przegrywów 2016-2024. Te lata upokorzeń powinny być dla nas lekcja. A obecna sytuacja ekonomiczna nie powinna pozwalać stawiać nam na zawidnikow jak Olmo czy Ter Stegen. Bo pomimo jakości nie stać nas na ich choroby i utrzymanie zmienników na poziomie.
0
@Piotr777 nasza tv jeśli chodzi o propagandę i ogłupianie społeczeństwa społeczeństwa nie odstaje. W Rosji chociaż budują zadowolenie i dumę ze swojego kraju/narodu (oczywiście nie rozumiem z czego być dumnym, fakt naród z dużym terytorium i historią). W Polsce Tv nakreśla:
-podziały
-afery
-skrajne poglądy
-utrwala retorykę UE
-wpaja nam semickie poglądy (dobrym przykładem jest budowanie obrazu muzułmanów jako terrorystów i wrogów kościoła chrześcijańskiego, gdzie mamy wspólne podwaliny w postaci judaizmu, a 90% starszego pokolenia nie wie, o tym bo media dbają o inny przekaz, dokładnie taki jaki chce wpoić nam Izrael)
-nie naświetla realnych problemów, a Te, które mogą spolaryzować słupki wyborcze
-propaguje oddzielenie się od tradycji i ateizm, ale również wciska nam halloween, black friday i inne komercjalne gnioty. Czy spotykacie jak kiedyś dzieci zbierające cukierki śpiewające kolędy? U mnie na osiedlu nie, ale przebrane w Halloween oczywiście.
-cała nagonka na Polska turystykę z serii Paragony grozy itd… obniżając zainteresowanie polską turystyką podnosimy jej ceny, obniżamy wpływy z podatków i pogarszamy jej jakość.
Żałuję, że TV, która za nasze podatki powinna być źródłem kultury i rozrywki. Narzędziem do zainteresowania oglądających naszą trudną historią zbliża nas bardziej do IV rozbioru niż jednoczy kraj i umacnia nasze tradycje i pewność siebie. Oczywiście nie mówię tu tylko o TVP bo obecnie nie mamy w kraju obiektywnej telewizji, która przedstawia suche fakty (bez komentarza polaryzującego opinie) oraz opowiada się za tradycjami, które przetrwały nawet 123 lat w czasie, gdy nasza ojczyzna była wyłącznie w sercach rodaków i przekazywana ustnie przez kilka pokoleń, aby odrodzić się po wojnie. Następne 21 lat i kolejna wojna, a tradycje razem z nami przetrwały. Niestety kolorowe ekrany, konsumpcjonizm oraz brak patriotyzmu u rządzących szybciej niszczy naszą tożsamość narodową od wojny i rozbiorów.
Podobnie LaLiga przez bratobójczą walkę finansowo jest w d***. City na transfery wydaje w tym okienku 5 razy więcej niż cała liga. Hiszpańskie zespoły grające w Europie nie są w stanie utrzymać, a co dopiero mówić o kupnie klasowych zawodników. Mimo to w ostatnich 25 latach dominujemy w pucharach europejskich, ale niczym rząd RP nagłaśniają afery i skandale, które obniżają popularność i atrakcyjność (poprzez utratę wiarygodności), a to pozbawia ich €€€ za prawa marketingowe. La Liga powinni zacząć rządzić marketingowcy i osoby niezwiązane z piłka, aby patrzeć na to jak na interes. Mimo trudności mamy najwięcej pucharów od wielu lat, moim zdaniem piłka Hiszpańska jest najładniejsza do oglądania, ale taka propaganda szkodzi całej lidze jak nasze media niszczą patriotyzm.
1
Jak nam przydałby się taki Oblak. Nie najgorsze zdrowie, regularność i pojedyncze wtopy w karierze…
0
@Coutinho007 sorry, ale Wojtek w ilości kicksów na mecz jest tragiczny. Nie nie powinien zostać na kolejny sezon. Wolę już Pene na rezerwowego, bo spisał się nieźle, a kontrakt pewnie niższy
2
@ACRAB95 no i tutaj dylemat powrotu dyspozycji TS. Potrafi być wybitny, ale potrafi 1,5 roku dochodzić do siebie po kontuzji… To z nim w bramce dochodziło do upokorzeń w Europie i mam nadzieję, że w związku z tą sytuacją pojawi się ktoś nowy. Wiadomo Wojtek do końca sezonu, Pena zasługuje na regularne występy w klubie pokroju Villarealu, a Marc wróci i znów będzie zagadka.
5
@Marcelinho99 sorry, ale sportowo nie zawiódł w tym sezonie. Ba powiedziałbym, że radził sobie lepiej niż Marc bez formy - tak każdy powie, że ter Stegen to klasa, ale miewa dużo słabszych długich okresów. Tak brakuje nam solidnego bramkarza na lata. Pena nim nie będzie, ale nie krytykujmy go za ten sezon bo dał radę