0

w pilke gram ok 15 lat, amatorsko ale gram :)
"Spróbuj sam machnąć prawą nogą i w tym samy czasie obrócić się na lewej... powodzenia życzę."
to sie nazywa FIZYKA. wykorzystywany ten fakt jest np w lyzwiarstwie figurowym, gdzie obrot nie wynosi 360* a lekka reka ponad 1000 ;) i jezeli dalej polemizujesz z powtorkami i cudownym uzdrowieniem Daniego, dyskusja jest bezcelowa. o Tobie Challenger napisal "mlody stazem Cule" ^^

0

a gdzie ja tak napisalem ? :)
Przynzalem ze za ostatnie sezony Barcy naleza sie brawa, ale wytykanie teraz bledow z waszej strony sedziom, jest nie na miejscu I UMOTYWOWALEM TO SWOIM KOMENTARZEM.
z czym masz ziomeczek problem

0

Jacek, Ty koles wez wyluzuj. czuje sie upodlony Twoimi kontrargumentami, serio zejdz ze mnie i nie niszcz mnie tak dyskusja.
Jak nie umiesz przyswoic madrosci, to nie czytaj,

ej ale Ty, we nie wyganiaj, co?

0

i w kazdym z ostatnich sezonow, trafialy sie kontrowersyjne sytuacje, ktore ratowaly Barcelonie dupsko. I nie jest to opinia kibica Realu, ale calego pilkarskiego swiata.
Moglbym jeszcze pisac i nie konczyc ale po co jak polowa nawet nie dotrwa do srodka, a zaraz zostane zminusowany, za "nieobiektywne podejscie". Rzeczywiscie, ja tu jestem nieobiektywny, prawda Panie Opowiadaczu? :)
Na koniec chcialbym cos wyjasnic. Nie umniejszam wielkosci Barcy. Szanuje ten zespol i ich dokonania na przestrzeni ostatnich lat. Bez bicia przyznaje ze w ostatnich sezonach sa lepsi od rywala z Madrytu. Ale taki "artykul" jest po prostu niepowazny. Po tych wszystkiech kontrowersjach, Pan Redaktor powinien nieco przystopowac, bo tak budowana rzeczywistosc ma zbyt wiele wspolnego z fikcja. Z reszta, co z ideologia "wiecej niz klub" - ktorego jeden z punktow glosi "my nie narzekamy tylko gramy", "jestesmy fair play(i czasami przypadkowo wlacza sie zraszacze) " i tak dalej... ? Real nie jest swiety, ale kreowanie Barcy na taka jest po prostu smieszne :)
Pozdrawiam normalnych kibicow, bo jak to napisal Pan Redaktor "co młodsi stażem culés " na pewno mnie zrownaja z ziemia ;)
A i mam nadzieje ze niezaleznie od tego czy Real wygra czy przegra, najblizsze Gran Derbi beda wolne od kontrowersji, i zobaczymy piekno futbolu (nawet jakby mialo skonczyc sie to wynikiem 5:0 dla Barcelony ^^ )
Hala Madrid!

0

To co zrobil Alves bylo kwitesencja sztuki teatralenj. To jego dzielo powinno dostac oskatra, a sam rzemieslnik dostac latke co najmniej "SPECA" ;) Zrobil to tak dobrze, ze wszyscy kibice Realu byli przerazeni, skutkiem interwencji Pepe. Obrot o 360*, 30 sekund nieludzkiego cierpienia, w koncu nosze! Za takie skutki czerwona kartka to zadna kara. dyskwalifikacja 10 meczy jak nic. Ale ale... powtorka pokazala co innego ;) Pepe nie atakowal z nieludzka wsciekloscia nogi Alvesa a PILKE. fakt - interwencja moglaby byc niebezpieczna, zolta kartka MOGLABY byc wreczona. Ale jak wiemy kunszt aktorski Daniego zrobil swoje - czerwo. Co najlepsze po tych nieludzkich katuszach zbiega z noszy i pedzi za akcja ! cudowne uzdrowienie! Watykan powinien sie tym zainteresowac :) idac dalej w komentarzach pomeczowych Dani dziekuje Bogu ze mial ochrnaniacze. Gdyby nie to, jego noga od wysokosci kolana bylaby zywcem ujebana ( przepraszam za wyrazenie ale amputacja ciezko to nazwac ).
Jesli nadal nie dostrzegacie roznicy w nurkowaniu i umieraniu - moza zapytac "por que"? a no odpowiedz jest oczywista. HIPOKRYZJA :)
Tak wiec drogi Panie redaktorze - a moze raczej Panie opowiadaczu - wiecej obiektywizmu :) Na temat wyczynow aktorskich Busiego i Masche nie starczy miejsca i czasu ^^
Cytat nr 2 ktory wywolal u mnie smiech na glos
"W ostatniej minucie piłka zmierza do bramki, obrońca rywali zatrzymuje ją ręką, gwizdek arbitra milczy. Jak to nazwać?"
Nazwalbym to streszczeniem meczu Barcelona - Chelsea, w polfinale LM. Jak do tego dodamy jeszcze pare przedziwnych sytuacji (tylko z tego meczu, zeby nie bylo za wiele ;) ), wyjdzie nam ciekawy wniosek - biedna Barca jak zawsze pokrzywdzona. (c.d wyzej)

0

oj Panie Challenger :D dawno nie czytalem tak wesolego opowiadania. za co na poczatku chce podziekowac. sztuka dramatu i komedii opanowana do perfekcji, wszak kibice nie powinni odstawac od swoich zawodnikow zamilowaniem do teatru :)
a teraz na powazniej, bo widze ze opinia calego pilkarskiego swiata nieco strzela Wam po oczach.
po pierwsze temat nurkowania
cytat:
"(...)po klasycznym nurku speca w tej dziedzinie z numerem siedem na koszulce"
skoro Ronaldo zostal mianowany "SPECEM" w dziedzinie nurkowania, jak nazwac Alvesa, Busiego czy Mascherano ? artysci? mistrzowie wszechczasow? moze jakis bardziej ekstrawagancki przydomek, bogowie teatru?
Zechciejcie w koncu zauwazyc pewne roznice miedzy "nurkowaniem" a "spektaklem teatralnym". O ile ten pierwszy termin, jest niestety nieodlaczym elementem futbolu (w kazej lidze, w kazdej druzynie), o tyle ten drugi opanowany ostatnio do perfekcji i nagminnie uzywany w obozie Katalonii - jest po prostu pluciem w twarz Joga Bonito. Jest wielka roznica, miedzy "polozeniu sie" a "polozeniu sie z dodatkiem agonii". Tak ciezko to zrozumiec? Moze sprobuje (bo jak mnienam i tak polowa nie zrozumie =) ) zilustrowac roznice na przykladzie.
Ronaldo sobie zanurkuje, jak chociazby wczoraj Iniesta czyli - byl minimalny kontakt, ktory moze wydawac sie na faul, w rzeczywistosci jednak kontakt ten nie powoduje zadnej przeszkody w kontynuowaniu akcji. Jednak jezeli wykorzysta sie ten fakt "pozoru" - druzyna na tym skorzysta. a z drugiej strony ten maly, a jakze wielki czynnik teatralny.
AGONIA. (c.d wyzej)

0


2messi5536, 1 godzinę temu:
Messi będzie dzis górą. Ronaldo to tylko umie sztrzelać karne, wolne i raz na 10 meczy 1 gol z gry... A Messi umie strzela z gry, karnych i wolnych - czyli napastnik kompletny. Ma świetny przegląd pola...

nie ma to jak fachowa opinia ^^ a i wieęcej takich by się znalazło ;)

A co do artykułu - świetny i obiektywny ! bez napinki i nie ujmujący klasy rywala. I niech taka będzie przedmeczowa atmosfera
do zobaczenia o 22 !

0

Pierwszy sezon Mou z niepoukładaną jeszcze drużyną. Mógł postawić równie dobrze "airbusa" i mecz skonczyłby sie wynikiem 0:0 albo 0:1. Wolal jednak spróbować otworzyć się i nawiązać walkę z Barceloną, która była w szczycie swojej formy. Wielu kibiców tutaj tego nie rozumie, albo nie chce zrozumieć ;) Mecz pod całkowitym dyktandem Barcy, nie ulega wątpliwości. Niemniej wasze podniecenie jest nieco dziecinne ;) Zachwycacie się meczem z drużyną, która nie była nawet zgrana, z drużyną bez żadnej koncepcji na gre. Jeżeli będziecie w stanie powtórzyć taki mecz, przeciwko Realowi w takiej formie jak dziś, z Realem który wreszcie istnieje jako drużyna, z Realem który wreszcie jest godny meczu, nazwanego Derbami Europy, pogratuluję wam z całego serca zmiażdżenia największego rywala w równorzędnej walce. Troche więcej obiektywizmu Panowie ;) Niemniej i tak będziecie wypominali ten mecz w historii. Jeśli tak, miejcie tą świadomość, że Wy macie swoje 5:0, my 11:1 ;)
Peace !

0

Lama 20.

Tak, zdobywa w ten sposob bramki.
czasami tak


innym razem tak


wiemy juz takze ześ kozak niebywaly od strony klawiatury. a moze pochwalisz sie w jaki sposob Ty zdobywasz bramki ? ;)

0

BAN

0

santana10 - niestety nie moge ci odpowiedziec nic ciekawego, gdyz mam problemy z rozszyfrowaniem twojej wypowiedzi. niemniej mam nadzieje ze kiedys odkryjesz tajemnice poprawnej polszczyzny, dzieki ktorej bedziemy w stanie wdac sie w dyskusje, poki co nie pyskuj chlopczyku. jedyne co umiesz przekazac to frustracja objawiajaca sie przesadna iloscia ironicznych usmieszkow. ani wiedzy na temat pilki, ani rozumu i jak tu z takim dyskutowac.

0

Jestescie tak ograniczeni w swojej "obiektywnosci" ze nie jestem pewien czy mam sie smiac czy czytac wasze komentarze z politowaniem.

Ktos napisal o szmatach Casillasa - prosze, czekam na konkrety. w ramach rewanzu chetnie odpowiem szmatami valdesa z ktorych slynie. chetnie tez wspomne o jego "inteligentnej" interwencji w meczu z Kopenhaga.

Ktos napisal ze Casillas jest 1 bramkarzem tylko dzieki zaslugom. Czy aby napewno ? ;) Jego wystep na Euro i MS byl genialny, nie raz uratowal hiszpanow, wiec nie rozumiem tych zarzutow.

Ktos napisal ze liczy sie tylko reprezentowanie klubu. Nie wypowiadajcie sie na temat pilki noznej jezeli nie macie o niej najmniejszego pojecia. Jezeli ktos jest znakomitym zawodnikiem, reprezentuje kadre. Jezeli Valdes nie jest nawet 1 rezerwowym, jak moze byc stawiany na rowni z Casillasem. Tutaj macie idealny przyklad porownania ich talentu i umiejetnosci. Niestety, kadra weryfikuje kto jest lepszy ;)

ktos napisal o buffonie. dziwne, pokazcie mi jakies konkrety co do jego wysokiej formy. nr 1 to on byl, kilka lat temu. dzisiaj jego nazwisko nie pojawia sie w czolowym rankingu.

Moge polemizowac na temat abidala i marcelo. (btw ktos napisal o zyciowej formie tego pierwszego, nie widzac chyba ostanich meczow marcelo ;) )

Ale w polemike z temacie VV = Casillas nie zamierzam sie wiecej wdawac. Ewentualnie z kims kto ma pojecie o czym pisze, nie wypisujac przy tym idiotycznych stwierdzen.

po prostu smieszne ^^

0

Harry Redknapp : twojej dluzszej pierwszej czesci tekstu nie zamierzam komentowac, bo temat marnowania talentow by juz roztrzasany 1000 razy. Przytoczyles przyklady sprzed ponad 5 lat wiec nie zamierzam sie wiecej do tego odnosic ;)

a co do drugiej czesci :

Casillas = Valdes

Chlopie :D Jestes genialny. 0 argumentow przy tak kontrowersyjnym werdykcie?

To moze tak : ktorm bramkarzem hiszpanii jest VV? 3?

albo tak : od ilu lat reprezentuje kadre ? - czy to istotne? ^^

a moze : w ilu meczach reprezentacji stal miedzy slupkami? - komentarz zbedny ;)

Zanim sprobujesz porownac najlepszego bramkarza globu z kims takim jak VV zastanow sie.

0

Jeden i drugi obrocy swiatowej klasy. Co do tego nie ma watpliwosci.

ManOfTheMatch : pozdrow tez Chigrinskiego ^^

0

cuttersomething - a moze 11-1? ;)

0

kacperfcb - z ta technika to zart, opinia 11 latka, moze czlowieka ktory wie o pilce noznej tyle ile przecietny szympans, czy po prostu kolejna ciekawa "sugestia" kibica barcelony? ^^

0

focus - mowisz o tym gran derbi kiedy messi strzelil gola reka ? ^^

a moze chcesz wspomniec o polfinale LM z chelsea kiedy sedzia nie podyktowal im ewidentnych 2 karnych po zagraniu reka w polu karnym ''pitque'' i faulu na drogbie?

owszem zdarzaja sie bledy sedziow. ale barcelonie o niebo czesciej tak ewidentne i razace ze az szkoda mi was. a najlepsze jest to ze doszukujecie sie jeszcze niesprawiedliosci :D

a slowa tego pajacyka sa warte tyle ile jego zachowanie poza boiskiem :)

0

mackowskibarca1 - czego zazdroszcze ? :D jak moge zazdroscic tytulow skoro real ma ich 2x wiecej ^^

0

rychu - Mou to sie udalo ;))

0

rychu a co w tym zlego? jezeli juz mowimy o stylu barcelony. do niedawna robil furore. te 80% utrzymywania sie przy pilce. w tym momencie jest juz to nudne. mecze barcy sa monotonne. zadnych szybkich akcji, klepanie klepanie klepanie, geniusz xaviego i znaleziona luka, gol. to zaczyna sie przejadac. moi znajomi ktorzy sa kibicami barcy mi to mowia wiec cos w tym jest

0

rychu nie wiem co probujesz mi uswiadomic. realu nie trzeba kreowac na swietna druzyne. jak chcesz to zrobic, majac na uwadze fakt ze mowimy o najbardziej utytulowanym klubie swiata.

0

gooooraj. oczywiscie ze mam szacunek do Barcelony. jak najbardziej zgadzam sie z Toba. Barca w ostatnich latach dominowala w pd. mam nadzieje ze w tym sezonie zobaczymy prawdziwe widowisko a nie jednostronna dominacje. ale szacunku do nieobiektywnych pajacow, do ktorych nie trafiaja zadne argumenty, nie bede okazywal

0

rysiu. a z kim takim wygrala w tym sezonie barca? jedyne co moge powiedziec to to ze przypominam sobie niedawna porazke barcy, wiec twoj argument jest warty tyle co argument jacoba, ktory cytuje slowa "wybitnego" krytyka, ktory jest fanem barcy. bardzo obiektywne ;)

0

hej madzia ;)

0

jacoob a ty jakie masz zrodla twierdzac ze jest tak jak twierdzisz ;)

0

costantine16- mylisz sie ;) i zachowujesz jak hipokryta bo te fakty sa faktami pilki noznej a ty tworzysz odrebna historie barcelony ;)

0

robi po prostu przerwe w slowie "index". skasujcie ja i doedukujcie sie ;))

0

w razie czego : PODBIJAM :D

http://www.realmadrid.pl/inde x.php?co=aktualnosci&id=31901

0

znowu was wszystkich boli wyzszosc Mou nad Pepem. frustrujcie sie dalej ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?