0

Chłopak odpocznie, a nasi sobie pobiegają za piłką w tym meczu.
Pytanie dlaczego miałby wrócić i być w dynamice jako rezerwowy? Na przyszły sezon nie mamy nikogo na PO.

0

Mam wrażenie, że większość kibiców czeka na niego jak na zbawienie, co jest całkowicie przesadzone patrząc na jego aktualne umiejętności i na to jaki regres zaliczają kolejni młodzi zawodnicy.

Jednak rozumiem to ze względu na to w jakiej sytuacji się znajdujemy.


9

Kopiąc w 4 lidze miałem trenera, który ewidentnie sobie nie radził. Próbował różnych sposobów na zmotywowanie nas przed meczem i w trakcie. Bez efektu. Problem nie leżał w motywacji, a w braku pomysłu na drużynę i marnym warsztacie trenerskim. Drużyna to wszystko czuła i widziała.
Przyszedł w połowie trener z mega profesjonalnym podejściem i bez krzyków wyciągnął drużynę z dołka. Punktując od jego przyjścia mielibyśmy 3 miejsce.
Xavi może robić salta w przerwie, ale bez zaufania drużyny nie ma szans tego pociągnąć.


1

@Kamiloza91
1. Jest mega negatywne nastawienie i mowa o tym, że sobie nie radzi.

2. Z Xavim skończymy na 5 miejscu, a wtedy nie utrzymamy niektórych zawodników i nie ściągniemy wielkiego trenera. Popłyniemy finansowo.

3. Marquez miałby pół sezonu żeby się pokazać. Wtedy dostaje kolejny rok lub odchodzi do średniaka.


1

Nie rozumiem dlaczego wśród kibiców jest takie negatywne nastawienie do pracy Marqueza w drugiej drużynie.
Poziom 3 ligi jest zdecydowanie wyższy niż kilka lat temu. Idealny na ogrywanie młodych zawodników. Drużyna jest w górnej połowie tabeli. Pomijając kontuzje problemy kadrowe są ogromne ze względu powołania do młodzieżowych reprezentacji i do pierwszej drużyny. Częste braki na treningach z podobnych względów. Dodatkowo średnia wieku 20 lat, czyli pewnie najmłodszy lub jeden z dwóch najmłodszych składów, a wszędzie widzę pocisk w jego kierunku.
Z Xavim jeśli nic się nie zmieni to prawdopodobnie zakończymy sezon poza top4. Wystarczy, że Bilbao zacznie regularnie punktować.
Nie ma na co czekać i nie ma nic do stracenia.

0

Bilbao i Sociedad już zacierają ręce na walkę o top 4.

0

Wystarczy trener, który zbuduje Yamala i mimo jego wieku nikt nawet nie wspomni o Dembele czy słabej formie Raphinhi.
Dobrze by mu zrobiła rotacja z innym zawodnikiem rezerw tak żeby pograć coś w rezerwach i odzyskać trochę pewności.
I przede wszystkim wydłużona przerwa świąteczna skupiająca się na treningu siłowym inaczej zmarnujemy jego talent.

0

Jak z takim podejściem doszedł na szczyt w piłce nożnej to ja nie wiem.
W trenerce to nie przejdzie.

1

Pimienta.
To mógłby być trener, który to wszystko ułoży, a jest w zasięgu. Kwestia wyciągnięcia z LP

0

@Bykunn chyba żartujesz z tym telefonem, a w szczególności na lekcji.

Jedzenie też jest średnim pomysłem.

Odnośnie toalety to nie wiem czy ktoś jeszcze zabrania wyjścia.

4

Jak się sprawdzi to Araujo na 9 i problem napastnika rozwiązany????

0

@JarekS niestety kibice szybko zapomnieli co ten chłopak potrafi i ile ma lat. Przypomną sobie jak trafi do klubu w którym będzie trener z pomysłem na wykorzystanie jego potencjału.
Swoją drogą przy zmianie ustawienia i formie Cancelo ciekawie byłoby zobaczyć Portugalczyka na LS, a Balde na LO.

1

@CATALUNYA1977
Dokładnie.
Real już majstra nie odda niestety.
A zwolennicy Xaviego (sam nim byłem) nadal będą go tłumaczyć na wszelkie sposoby.
Obecnie nic go nie broni, a pierwsza połowa przeciwko Realowi pokazuje jaki potencjał jest marnowany.

0

Można pisać różne rozprawki na temat problemów Barcy, szukać winnych, tłumaczyć innych, a sprawa jest banalnie prosta. Xavi sobie nie radzi i tyle w całym temacie. Mentalnie, taktycznie i fizycznie leżymy.


0

@kakusus Z opiniami masz rację. Wyjście z grupy to obowiązek. Top 3 w lidze tak samo. Nieudane "lepiej dla oka" zawsze będzie tłumaczone kontuzjami lub budową drużyny.
Prawda jest taka, że gramy fatalnie, a lepszy fragment sezonu dał nam impuls z Portugalii. Chłopaki jednak szybko wyrównali poziom.
Luźne pytanie:
Co Xavi musi zrobić, żeby jego posada w klubie była zagrożona?


0

Odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu i mamy gościa z top3 na lewej stronie defensywy.

9

Fakt numer 1 - za Xaviego prowadząc do przerwy nie potrafimy kontrolować drugich połów nawet ze słabymi drużynami. Obawiam się, że to wina trenera.

Fakt numer 2 - zmiana Raphinha+Yamal to najgorszy pomysł taktyczny jaki widziałem od bardzo dawna. Raphinha dramat tak w ataku jak i w obronie. Yamal potrafiący zrobić różnicę na prawej stronie został wysłany na lewą, gdzie traci wszystkie swoje atuty. Czyli wprowadzamy dwóch praktycznie bezużytecznych zawodników na boisko.

0

@Ukasz a jednak jest szansa ????

0

@Ukasz niestety.

1

Jeśli Pimienta utrzyma Las Palmas z tak słabą kadrą to nagroda trenera roku w Hiszpanii powinna należeć do niego.

0

Chyba ostatni z tych co mocno obciążają budżet, a nic nie wnoszą do gry.

0

Siemka.
Wiem, że małe szanse powodzenia, ale jest ktoś z Wrocławia znający nazwisko Biszkowiecka??

0

@Krzych dokładnie tak jest.
Balde grając tak wysoko traci swoje atuty i nie będzie się rozwijał. Podobnie sytuacja ma się z tak bardzo krytykowanym przez @Graves Gavim.
Niestety wydaje sie, że Xavi nie wyciąga wniosków i jak sobie coś wymyśli to brnie w to cały czas. Niestety przy nim nasze dzieciaki nie rozwiną się na miarę swojego potencjału.

0

@Firestone @VENOMStyle @BordowyPtak
Na moje wygląda to tak, że jak ktoś przychodzi z innego klubu (w tym rezerwy) i prezentuje się przynajmniej dobrze to z czasem zalicza regres. Tak jakby początkowo jechał na np. innym przygotowaniu, przebojowości itp., a z czasem traci swoje atuty i formę.
Może teraz Kounde trochę przełamuje ten schemat i mógłby to zrobić Ferran, ale widzimy co się dzieje.

0

Czy jest zawodnik którego "zbudował" Xavi?

0

@radekbr83 nie tyle rozumie, co wchodzi na świeżo z innej drużyny. Kilka tygodni, może miesięcy i wyrówna się forma z resztą drużyny.

0

@Sapos93 a nie F?

0

@yoli dokładnie.
Jeśli nie wrócimy do regularnej gry z dwójką skrzydłowych to niestety chłopak nie będzie grał i za rok sprzedamy go za 10mln.

1

Może być z niego zawodnik "epokowy".

Nie rozumiem kibiców piszących o tym, że powinnien grać końcówki. Oczywiście nie można go zajechać, ale procentowo powinien grać więcej minut niż brazylijczyk. Przewyższa go pod każdym względem. Mentalnie jest mega mocny. Przede wszystkim powinien mieć indywidualny trening "motoryczny" uwzględniający jego młody wiek.

1

Krótko.
NIE wróci.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?