1

@Azacca pierwsze z brzegu.
Wejście do różnych lokali z certyfikatem lub stoliki dla tych z certyfikatem. Inne traktowanie przy wejściu chociażby do kina.
Przy przyjęciu do szpitala jedni są testowani, drudzy niekoniecznie.
Ketchupowany nauczyciel i uczniowie nie idą na kwarantannę.

To wszystko bezprawna segregacja ludzi ze względu na wątpliwej skuteczności zastrzyk.

Jesteśmy z tematem daleko z tyłu za np. Zachodem lub Australią, ale to najprawdopodobniej tylko dlatego, że jeszcze zbyt wielu nie uległo i raczej nie należymy do "łatwych" Narodów.

1

@pax tak jak Ty swoje pseudo teorie.

1

@pax
Tak samo luźno sobie stwierdziłem jak Ty o tym, że był to terrorysta z radykalnej grupy antyszczepionkowców :) to też tylko przypuszczenia.

0

@pax myślałem, że odpowiesz na moje pytanie, a tu nic. Zero odpowiedzi. Tylko stała gadka o braku "faktów". Więc jakie są fakty?

0

@VbamboeB w tym wypadku sens i skuteczność podważyły się same...

0

@pax ustawki tego typu służą m.in.do nakręcania narracji PROszczepionkowych. Do nakręcania takich jak TY. Skoro są w stanie zorganizować przebierańców-prowokatorów na np. Marsz Niepodległości to czemu nie coś takiego?
PS. Złapali gościa?

0

@VbamboeB ponieważ "antyszczepionkowcy" to osoby, które z różnych przyczyn są przeciwne przymusowym "podstawowym" szczepieniom i nie chcą szczepić m. in. swoich dzieci. Czyli strzelam, że jakiś promil społeczeństwa. Natomiast Ci, którzy nie chcą się szczepić na C19 póki co nie ulegli presji mediów i społeczeństwa. Zdecydowali się nie przyjmować preparatu o bliżej nieznanych skutkach ubocznych i wątpliwej skuteczności.

@pax
Palenie budynków? Chodzi o tą ustawkę z punktem szczepień?
Chociażby to, że sam raz zostałem zaatakowany w sklepie wyzwiskami i w sumie groźbą śmierci (zaje..e go) :).


0

@pax wróć człowieku na ziemię.
Osób, które nie szczepią sie przeciwko C19 nie można nazwać "antyszczepionkowcy" - to po pierwsze.

Po drugie to takie pierdolety wyssane z palca o agresji, pseudo badania i pseudo przykłady można wymyślać równie skutecznie w drugą stronę. Agresja ruchów PROszczepionkowych...

4

Raczej nie, ale nie tacy zawodnicy stawali się topowymi piłkarzami jak trafili pod odpowiednie trenerskie skrzydła.
Wymianą za Trincao nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać.

1

@jawor2201 poszukaj:
4 rewolucja przemysłowa
Agenda 2030
Dużo rzeczy może wydawać się mocno przekoloryzowane i pewnie takie jest, ale jak się głębiej zastanowisz to część się sprawdziła.
Ciekawe są też kwestie przejęcia i dojścia do władzy w poszczególnych krajach, czy wojny. Skąd pieniądze, kto sponsorował i za tym stał, jakie korzyści mógł odnieść.
O, możesz też poszukać jak zmieniały się "wpływy" na rynku po każdym kryzysie.

I jak sobie pomyślisz o tym wszystkim. Przeanalizujesz przebieg całej pandemii w Polsce i spojrzysz na wydarzenia na świecie to wszystko się pięknie układa.

Zastanawia mnie rola Szwecji w całej ukladance.

2

Straszne jest to, że chłopcy zarabiający pewnie od 50 do 500 tyś e rocznie ciągną ten wózek, a Ci co mają ponad 10 mln są kompletnie bezproduktywni.

1

@Phoenixx @JimMorrisonFCB @Kamyk37 to życzę zdrówka dla młodych i "zajawki" w ojcostwie, wtedy łatwiej się przebiera o 3 w nocy ;)

0

@puyol_presidend5 nie namawiam, ja tylko polecam. Dla mnie mega frajda i duma.

2

Wczoraj strzeliło 13 miesięcy z maluszkiem na pokładzie. Jak ktoś nie może się zdecydować to jak najbardziej polecam.
PS. Nowy Messi :)

1

@Pawel13sz 132 lata. Niesamowite. Chociaż bardziej zaskakuje fakt, że do tej pory nie jest to ogólnodostępne i wydajne jak spalinowy. Przypadek?

0

@Abominacja skoro nie załapałeś to szkoda tłumaczyć.

0

@Abominacja a jeśli zajmiesz przez szczepienie?
Ewentualnie przez alkohol, papierosy, słodycze, narkotyki, szybka jazdę itd.?

@Barca1992 dobrze napisała, cześć z nich to ofiary podrzucone. Cóż to za statystyka, jeśli wszystkim z jednej grupy robimy testy, a z drugiej nie?
Ciekawa byłaby statystyka wszystkich hospitalizowanych osób. Ile z nich jest po preparacie. Ewentualnie na np. 1500 dziennych zgonów ile z nich jest szczepiona. No i oczywiście kwestia doprecyzowania jakie warunki ktoś musi spełniać, żeby go określić osoba zaszczepioną. Zaraz wjadą z trzecią dawką i po cichu zmienia kryterium na trzy dawki. Efekt 98 procent zgonów to osoby bez szczypania.

0

No cóż. Do pierwszej ostatnio przeskoczył Akhomach i przede wszystkim Abde, więc nie ma co się dziwić, że gra siadła. Stawiać można na poniżej 2,5 gola.

4

Erick - ni to wysoki, ni sprawny fizycznie, wyprowadzenie obecnie kuleje, głowa słaba. W tym momencie to Barcelona, ale Espanyol.

0

@Persyfl 1. Łał. Te same prawa mówią, że ja i Messi jesteśmy piłkarzami, ale jakoś nikt normalny nas nie porównuje.
2. Brawo. Czyli coś ustaliliśmy. Jak to się odnosi do segregacji ze względu na szczepienia przeciwko c19?
3. I o standardach. Dlatego napisałem czemu ich nie stosuję.
5. "Nikt tej gwarancji mi nie da. Żaden polityk, szef, lekarz, moderna itd. Dodatkowo Polsce, w razie W zostaje sam(brak systemu odszkodowań za NOPY)". To jest pierwotne. Faktycznie, może nie brzmi to do końca jasno i Twój tekst byłby lepszy. Ewentualnie mogło być " Brak SKUTECZNEGO... ".

0

@Persyfl 1. Dlaczego twierdzisz, że uprawnienia na koparkę mają coś wspólnego z blokowaniem możliwości pracy że względu na brak szczepienia przeciw c19?
2. Dlaczego uważasz ze poddanie się kwarantannie osoby chorej na gruźlice jest segregacja?
3. A o czym? Do żadnych nie jestem w żaden sposób przymuszany.
4. ...
5. Wskazałem, ale rozumiem. Każdy może się pogubić. Możliwe nie oznacza, że coś funkcjonuje.

0

@Persyfl1 - nie, nie przeszkadza, gdyż wymóg uprawnień do zawodu z tym o czym mówimy nie ma kompletnie nic wspólnego.
2 - więc zestawiasz segregacje szcz przeciw c19 z poddaniem się kwarantannie będąc chorym na gruźlicę. Gratulacje.
3 - poczytaj chpl. Ryzyko zgonu, a ryzyko biegunki troszkę się różnią.
4 - to twoje zdanie.
5 - naucz się czytać, ponieważ we wcześniejszej wiadomości wskazałem na odszkodowania. Zestawienie jak się zyskuje odszkodowanie, a jak jest w rzeczywistości w tym temacie to dwie różne rzeczy. Począwszy od świadomości pacjenta, zgłoszenia NOP, dopilnowania wszystkich kwestii związanych itd.

0

@Persyfl 1. Co mają uprawnienia na koparkę, dźwig itp. do segregacji sanitarnej ze względu na "szczepienia" przeciw c19? Uprawnienia takie jak np. prawo jazdy są dok. pokazującym, że opanowałeś tą umiejętność na tyle, żeby móc "w miarę" bezpiecznie kierować samochodem.

2. Odsyłam do ustawy o zwalczaniu i zapobieganiu chorób zakaźnych u ludzi. Taka sytuacja w porównaniu do wspominanej segregacji ma podstawy medyczne i logiczne.

3. Środki medyczne są różne, a większość z nich jest bardzo dobrze sprawdzona i od lat są na rynku. Osobiście staram się maksymalnie ograniczyć tego typu rzeczy. Dodatkowo od np. witC, czy środków przeciwbólowych raczej nie dostaniesz zapalenia stawów lub zapalenia opon mózgowych. Raczej w chpl tego nie ma.

4. Że na początku.

5. Z NOP nie chodzi o pomoc medyczną. W przypadku poważnych problemów zdrowotnych, czy kalectwa na skutek szczepienia nie uzyskasz żadnej pomocy finansowej w formie odszkodowania.

Nie złoszczę się. Wiem do czego dążysz. Wiem, że chodzi Ci o to, że określenie "segregacja jest zła" jest błędne. I jeszcze wiem, że dyskusja do niczego nie prowadzi. Ponieważ każde tłumaczenie jednego aspektu wiąże się z powstaniem minimum trzech nowych. Fajnie by się rozmawiało bezpośrednio, jednak na pisanie tak długich wypocin nie mam czasu (ten post pisałem na minimum 10 razy).
Pozdrawiam.

0

@Persyfl Właśnie w tym tkwi największy problem z takimi jak ty... Na jakie pytania unikam odpowiedzi? "Slogan" wyjaśniłem wystarczająco, a reszta Twoich pytań wynika z... ciężko nawet określić z czego. Zadaj konkretne pytanie, a dostaniesz konkretną odpowiedź.

0

@Persyfl naprawdę śmieszne są te Twoje odpowiedzi. Można tak w nieskończoność. 1- zadajesz to samo pytanie na zdanie wyrwane z początku wypowiedzi, gdzie w dalszej części masz odpowiedź.
2- przy pracy podobnie. Rozbijasz wypowiedź na dwie części i zgrywasz głupa. Plus wrzucasz temat uprawnień. Naprawdę?
3- skoro sądy orzekają, że nie ma takiego obowiązku.
Dalszą część to tylko pokaz ignorancji i samozaoranie z Twojej strony. Szkoda czasu na tłumaczenie. Może kiedyś sam do tego dojdziesz.

0

@Persyfl "ale dlatego, że jest segregacją sanitarną?„ - wyrwałeś zdanie z całości. Bez komentarza.
"Czy masz w Polsce przymus pracy? Póki co, chyba nie. " - Pracuje, żeby mieć za co żyć, więc TAK!!! Ograniczenie możliwości pracy jest to PEWNEGO RODZAJU PRZYMUS.
"Stricte prawny przymus" - jeśli taki powstanie na zasadzie jak np. maseczki to ciężko będzie go określić prawnym. Z pewnością zostawią furtkę, którą umyją sobie ręce jeśli coś pójdzie nie tak.
"Gruźlica" - słabe porównanie.
"Żaden preparat medyczny" - kolejne słabe porównanie.
Nie rozumiem odniesienia się do "w razie W". W przypadku wystąpienia NOP w Polsce nie uzyskasz pomocy. Jesteśmy jak nie jedynym, to jednym z nielicznych w UE krajów, gdzie tego nie ma.
Mam nadzieję, że odniosłem się do wszystkiego, a jeśli nie to widocznie nie było warte uwagi i czasu.

2

@Persyfl tak, udowodniłeś, że segregacja jest ma tyle szerokim pojęciem, że nie można jednoznacznie powiedzieć o niej jak o czymś złym. Upierając się można powiedzieć, że na pewien sposób występuje w każdym aspekcie naszego życia.
TAK, segregacja sanitarna ze względu na szczepienia c19 jest zła. Powstaje pewnego rodzaju przymus do przyjęcia preparatu co już jest łamaniem praw obywatelskich. I nie zagłębiając się w różne teorie, statystyki, "słuszności" Itd. przyjmując jakiś preparat medyczny, zwłaszcza dopuszczony warunkowo muszę wyrazić świadomą zgodę. Zgodę mogę wyrazić jeśli będę miał gwarancję, że mi to nie zaszkodzi. Nikt tej gwarancji mi nie da. Żaden polityk, szef, lekarz, moderna itd. Dodatkowo Polsce, w razie W zostaje sam(brak systemu odszkodowań za NOPY).
Dlatego jakakolwiek segregacja w rozumieniu dyskryminacja grupy NSZ, względem grupy SZCZ jest zła.

2

1 - turystyka padła
2 - ludzie mają mniej kasy (kryzys)
3 - padaka na boiskach.

0

@kuz podasz link?

6

Koeman. Zastał Barcę słomianą, a zostawił roz... aną.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?