1

Nie może, tylko MUSI!
Do tego obowiązkowo od pierwszej Puig, Konrad, Fernandes i Firpo. Chyba, że Koeman chce w lutym orać boiska szczękami Pedriego, De Jonga i reszty chłopaków.

0

@pax szkoda komentować.

0

@Zoker nie znam tematu, ale jak skumulowac siłę setek tysięcy robotników na „jednym klocku„?

0

@Zoker myślę, ze jakieś Jaszczury i płaska ziemią itd. wkladana do jednego wora z 1 to trochę przesada. Zwłaszcza, ze 1 staje się coraz bardziej oczywista.

1

@Barca1992 szkoda Twojego czasu. Jeśli do tej pory ktoś nie widzi, ze pandemia to kwestia polityczno-gospodarcza to już go nie przekonasz.

0

@tomasz.s94 zgodzę się z Tobą. Powyższe to ironia.

1

Jeszcze Puig i Matheus. I tak nie grają, więc szkoda chłopaków. Odpadniemy z PSG i przegramy ligę w lutym to wystarczy nam 13 zdrowych zawodników pierwszej drużyny.

18

Pjanić "kupiony" za 60 mln gra piach, a Alena, który gorzej by się nie prezentował siedzi na ławie, jest wypożyczany i ostatecznie odejdzie za maks 10 mln. Kraina absurdami płynąca

7

Tylko wypożyczenie. Tam albo pokaże swoje umiejętności i w ciągu 0,5-1,5 roku utrze nosa Koemanowi i wcześniejszym trenerom, albo rozczaruje 95 procent kibiców, którzy tak w niego wierzą (m.in. mnie)

1

Odwrotnie. Zły wynik nie wynika z dużego posiadania. To raczej duże posiadanie wynika z tego, ze przeciwnik mając korzystny wynik zamyka się i zmusza Barce do takiej gry.

0

@Nou ciekawe spostrzeżenie. Różnica jest taka, ze supli nikt nikomu nie wpycha na siłę - to raz.
Medycyna już dawno przestała być sztuką i nauką. Stała się przede wszystkim biznesem - to dwa.
Podobne spostrzeżenie o niekonsekwencji mam odnośnie sprawdzania składu produktów w sklepie, a prośbą o chpl szczepionki przy szczepieniu dzieci - to trzy.
Pozdrawiam.
A i jeszcze cztery - szczepionka ma być podawana domieśniowo z tego co widziałem, a suplementy doustnie, więc organizm ma większe możliwości obronne przed ewentualnym syfem.
Pozdrawiam ????

2

@lucca87 chodzi o to, ze dla władzy nie stanowi obecnie problemu łamanie konstytucji. Społeczeństwo jest tak podzielone, że nie jest w stanie tego zauważyć, zebrać się i obalić rząd.

0

@lucca87 teoretycznie tak, a w praktyce... Wyjdź na ulicę ????

0

@Guffi dlatego je zadaje tutaj, ponieważ cały czas pojawiają mi się wpisy krytykujące osoby negatywnie nastawione.

0

Witam. Po co te wszystkie kłótnie odnośnie szczepień na covid19? Kto chce niech się szczepi, kto nie to i tak w ciągu roku najprawdopodobniej będzie musiał to zrobić bo nie będzie w stanie funkcjonować. Ja mam tylko merytoryczne pytanie i o taką odpowiedź proszę.
Praktycznie żadne obowiązkowe szczepienie nie gwarantuje nam odporności na daną chorobę, a przechorowanie taką odporność daje dożywotnio. Jakimś cudem w przypadku c19 przechorowanie nic nie gwarantuje, a przeciwciała jak twierdzą "eksperci" znikają po np. miesiacu lub kilku miesiącach. No i pytanie. Jak to możliwe, ze szczepionka jest jedyną słuszną drogą i da nam stałą odporność na covid 19?

Pomijam temat śmiertelności c19, przygotowania szczepionki, zasięgu choroby, powikłań i braku odszkodowań.

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Mam wtyczkę i Koeman ma jutro zaskoczyć składem. De Jong, Alena - Konrad, Puig, Messi - Duńczyk

0

"Módlmy się"

Początkowo zaznaczę, że tytuł nie ma na celu dzielenia kibiców pod kątem wiary. Ma za zadanie podkreślić trudną sytuację Barcelony pod wieloma względami i to, że tylko cud, modlitwa lub wyjątkowy zbieg wydarzeń może uratować Barcelonę przed wieloletnim pożegnaniem się z "europejskim TOPEM". Tekst przedstawia osobistą opinię na to w jakiej obecnie sytuacji kadrowej znajduje się nasz klub.
Mamy poważny problem, a raczej problemy. Jednym są kontuzje, plaga kontuzji. Czy są one spowodowane zbyt dużą liczbą rozegranych spotkań w krótkim przedziale czasowym, czy może zbyt dużymi obciążeniami na treningach w porównaniu ze straconymi wcześniej latami pod względem przygotowania fizycznego, a może po prostu pech? Tego nie wie nikt i niestety nie można na to szybko wpłynąć. Tak jak obecnie nie można nic zrobić ze słabym jakościowo składem Barcelony. Bardzo słabym. Sporo utalentowanych "dwudziestolatków" i dwóch "czołowych" osiemnastolatków w składzie powinno cieszyć i napawać optymizmem na kolejne lata, jednak czy nie staliśmy się obecnie drużyną DZIADKÓW I WNUKÓW ?
Mimo obecnie bardzo zróźnicowanych umiejętności niżej wymienionych piłkarzy nikt nie jest w stanie stwierdzić, że chociaż połowa z nich na stałe wskoczy na "poziom Barcelony", chociaż 1/3, albo 1/4. Wspomniany przeze mnie "poziom Barcelony" niech każdy określi sobie osobiście cofając się kilka lat i oceniając, czy któryś z niżej wymienionych piłkarzy złapałby się lub ma potencjał na ONCE DE GALA. Pena, Araujo, Mingueza, Dest, Fernandes :P, De Jong, Puig, Alena, Pedri, Fati, Konrad, Dembele, Trincao to zawodnicy miedzy 18, a 23 rokiem życia. Oczywiście mamy jeszcze kilku ciekawie zapowiadających się chłopaków w Barcy B (m.in.Moriba, Akhomach, Balde), ale nie można oczekiwać, że wejdą do pierwszej drużyny i wezmą na siebie ciężar gry. Zawsze byłem za młodzieżą, ale co za dużo to nie zdrowo.
Brakuje w drużynie jakościowych OJCÓW- zawodników w wieku 24-29 lat, którzy powinni przejmować pałeczkę od starych wyjadaczy, a następnie przekazać ją Fatiemu i innym talenciakom za kilka lat. Połowa z wcześniej wymienionych zawodników kilka lat temu nie powąchałaby nawet murawy w tym samym czasie co Messi. Niestety, ale sytuacja finansowa klubu powoduje, że nie można z tym nic zrobić. Nie stać nas obecnie na kupno kilku klasowych zawodników, a nawet na ich zakontraktowanie z "wolnego transferu". Z tego powodu pozostaje tytułowe MÓDLMY SIĘ, żeby nadchodzące, głośno zapowiadanie złote pokolenie Barcelony w rzeczywistości było złotym pokoleniem na boisku, a nie tylko na papierze i w ustach "ekspertów".

3

@JarekS z Puigiem chyba troszkę przesadziłeś. Krótko - dwa otwierające podania w 30 minut - z których 10 nie widziałem :)

0

Widzę, że Alena zbyt słabo się ostatnio zaprezentował, żeby dostać druga szansę. Nie wspomnę już o szansie dla Puiga.

2

Konrad na lewej stronie jest dwie klasy lepszym zawodnikiem od Konrada na prawej. Mimo to widzę, że i Pimienta od początku ustawił go na prawej :/

0

Konrad obowiązkowo od pierwszej minuty. No i oczywiście Matheus mógłby się pokazać, bo nawet nie wiem jak wygląda.

5

Może Konrad dostanie szansę i ją wykorzysta.

0

Przykra informacja. Bramkarz bez szans na grę i zawodnik kupiony w tym okienku. W pierwszej reprezentacji tylko trzech zawodników.

0

Nie mam czasu słuchać, ale odpowiem na pytanie :)
Nie jest to ani przekleństwo, ani bogactwo, ponieważ Pedri i Ansu są bardzo młodzi i ich forma nie może być stabilna. Antek jeszcze nic nie pokazał w Barcelonie. Messi jak za Taty. Dembele to Dembele dajmy mu troszkę czasu i Cou, który można powiedzieć, że bardziej z niego pomocnik niż napastnik. Jeszcze Trincao, który zagrał jedne przeciętne zawody, a resztę bardzo słabo. Narazie jest tu szukanie ustawienia, które pozwoli Barcelonie zająć 2 miejsce w lidze i powalczyć o 1/4 LM.
PS. Ktoś wcześniej pisał i popieram. Pedri bardziej do pomocy, przede wszystkim przodem do bramki.

1

Trzeba będzie sięgnąć po stopera z Barcy B.

0

@ToWinaSedziego a wiesz, że zgon na c19 w Szwecji zalicza się każdemu, kto w ciągu ostatnich 30 dni miał pozytywny wynik? Nieważne co było faktyczną przyczyną zgonu. Skoro tyle osób umiera z powodu c19 chociażby na starym kontynencie to dlaczego ogólna ilość zgonów jest niższa, bądź do lat poprzednich?

2

@herbblaugrana Fati miał 16 l i 298 dni. Młody ma jeszcze niecałe 200 dni :)

1

@Ermitano po części się z Tobą zgadzam, ponieważ niektóre wymienione pkt to wykorzystanie obecnej sytuacji. Natomiast stwierdzenie "pandemia jest", jest słuszne tylko dlatego, że zmienili definicje i zaczęli tak testować. Według definicji mamy pandemię wszystkiego. Nie chodzi tylko o porównanie z innymi chorobami. Chodzi o ilość osób które zmarły w POLSCE I W EUROPIE w 2020 w porównaniu z latami poprzednimi. Wirus szaleje, a tu najniższe wskaźniki od lat. I można to tłumaczyć chwilo mniejszym rucham samochodowym (chociaż warto porównać statystki wypadków), ale z drugiej strony działa ograniczony dostęp do pomocy medycznej. Bardzo możliwe, że gdyby nie testowali i nie nagłaśniali moglibyśmy nawet nie zauważyć, że szaleje jakiś wirus.
Pozdrawiam i dobrej nocy życzę.

0

@pax też mi konkretna odpowiedź. Nie jest to jakoś ładnie ułożone i sformułowane, bo nie piszę książki i szkoda mi na to czasu, a i tak go sporo na to przeznaczyłem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?