2

@PauCasals Pozwolę sobie hasłowo rzucić kilka kwestii.
1. Zmiana terminu PANDEMII
2. Popularyzacja terminu "chory bezobjawowo", dodanie, że mimo iż nie kicha i nie kaszle to strasznie zaraża.
3. Używanie niewiarygodnych (brak badań klinicznych) testów serologicznych i PCR
4. Używanie tych testów jak nigdy wcześniej (podbijanie statystyk).
5. Szał medialny (dosłownie zastraszanie) i medialne manipulacje.
6. Podawanie danych w nic nie mówiący sposób.
7. Zmiana światowego podejścia do masek i przyłbic.
8. Blokowanie specjalistów mówiących "inaczej". Zakaz wypowiadania się dla lekarzy.
9. Żadnych negatywnych skutków braku ograniczeń w innych miejscach na świecie (o różnej charakterystyce).
10. Próba przekupstwa i atak na Łukaszenkę, który się sprzeciwił ogólnoświatowej tendencji.
11. Ograniczanie praw człowieka na całym świecie (m.in. w Polsce bezprawnie).
12. Absurdalne obostrzenia w stosunku do śmiertelności (nawet licząc mocno naciągnięte 3 %).
13. Przekręty "finansowe".
14. Zależności pomiędzy "robiącymi" zamieszanie, a tymi, którzy na tym skorzystają najwięcej.
15. RZECZYWISTE podejście władz to tematu.
16. Zapomniany UKŁAD IMMUNOLOGICZNY, kosztem maseczek i ciągłej dezynfekcji wszystkiego.
17. Rozwój prywatnego biznesu lekarzy.
18. W zależności od "grupy" badanej, pory roku i regionu ilość pozytywnych testów rośnie wraz z ilością wykonanych. I są zgodne z tym co jest stwierdzone od dawna. Koronawirusy stanowią od 5 do 20 % infekcji dróg oddechowych. Jak dobrze pamiętam to w wakacje było to nawet około 2%, teraz wzrośnie pod 20, ponieważ zaczął się sezon "przeziębień".
19. Najważniejsze - Statystyki (porównawczo) zgonów w POLSCE i EUROPIE (na świecie nie znam dokładnie, jeśli nawet jest plus 1 mln spowodowanych przez C19 to policz sobie ile to jest procentowo).

Jeszcze kilka/kilkanaście bym przytoczył, ale nie chce mi się myśleć. Możesz obalać wszystko jak chcesz i nawet ostatecznie możesz mieć racje. Nikt nie jest nieomylny. Jednak jest tego naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo. Oczywiście, nie mam zamiaru obrażać kogoś, kto bezkrytycznie przyjmuje wszystko co "odgórne". Przepraszam też za sprowadzanie zgonów do statystyk, ale niestety, tylko tak można określić, czy mamy z czymś nadzwyczajnym do czynienia (nie mamy).
Nie lubię emocjonalnego podejścia do takich spraw.

PS. 90-letnia babcia, która nie wychodzi z domu (jedyne źródło wiedzy - radio i tv), powiedziała mi ostatni, że "coś w tym wszystkim jest nie tak. Wojnę i różnie rzeczy przeżyłam, ale nigdy świat nie był taki smutny. Wszędzie tylko strach i strach".

Pozdrawiam!

0

@IronSanHybrid Poważnie?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@RIP_IABC uzasadnij po co zakładać maski?

0

@tobiasson92 Covid to jeden wielki przekręt. Nie negując istnienia wirusa to ta cała szopka wokół niego jest wielokrotnie przesadzona. Wystarczy odrobina analitycznego myślenie i umiejętność łączenia faktów. A teksty "zapraszam na oddział zakaźny", "ciekawe co powiesz jak kogoś z bliskich to dotknie" to tylko i wyłącznie emocjonalne zaklinanie rzeczywistości. Dodam, że delikatne porównania do nowotworów są jak najbardziej słuszne, mimo, że tym się nie zarażasz. Dlaczego? Ponieważ Tysiące pacjentów nowotworowych i nie tylko traci możliwość skutecznego leczenia i wczesnego diagnozowania co odbije się w następnych miesiącach/latach (chociaż i tak w karcie wpiszą Covid-19)

6

Na tym poziomie to praktycznie każdy zawodnik powinien mieć taki plan.

5

Z obecnego okienka to najbardziej kłuje w oczy transfer 30 latka za 65mln. Rozumiem, że to część wymiany i, że może okazać się dobrym transferem, ale mogli sprzedać Arthura za 40/50mln i kupić kogoś młodszego. Ewentualnie dać te minuty Puigowi/Alenii/Monchu, a kupić Depaya i Ericka.
Druga kwestia to opieszałość w sprzedaży/wypożyczeniu kilku zawodników, którzy nie będą praktycznie grać, a biorą piniondze i miejsce zajmują :(
Transfery do klubu ocenimy po sezonie lub po kilku, ponieważ są to bardzo młodzi chłopcy.

0

@Borneo myślę, że jednak coś by dostała. Przynajmniej byłoby na kogo dośrodkować.

10

+Dest, Araujo,
- brak minut dla Puiga, Dembele lub Konrada, cały mecz Busquetsa, widoczny brak typowej 9

76

Oby to wyszło. Dobre miejsce na rozwinięcie skrzydeł.

0

@adaskooow była jakaś klauzula, że jeśli nie rozegra danej liczby spotkań to odejdzie za określoną (niską) kwotę. I brakło mu chyba jednego meczu.

3

@Rhaan może mają jeszcze braki defensywne ze względu na młody wiek, ale polecam się jednak przyglądnąć jak ciężko w trakcie meczu pracują w defensywie.

4

@adukla z miejsca najprawdopodobniej nie, ponieważ ma 17 lat. Jednak przy odrobinie zaufania będzie kotem. Wiem, że nie ocenia się po kompilacjach, ale oglądając wybrane 10 minut z tego sezonu to na chwilę obecną nie mamy takiego pomocnika.

7

Z praktycznego punktu widzenia awans byłby korzystny i przy tym trenerze mógłby dać wiele dobrego, jednak istnieje ryzyko, że nasze talenty pod pretekstem wyższej klasy rozgrywkowej byłby tam przetrzymywane zbyt długo, tak jak to już miało miejsce. Barca B musi być odskocznią 1-2 sezony i idziesz dalej, sprzedaż/wypożyczenie/pierwsza drużyna. W segunda naszej młodzieży mogłoby być zbyt ciężko i ponownie sprowadzałoby się doświadczonych graczy, żeby tylko utrzymać ligę.

4

Piękne statystyki. Jak bym się przyglądnął jeszcze pozycji nr 1 w tym zestawieniu. Będzie z niego klasa światowa, a pewnie można go wyciągnąć za stosunkowo niewielkie pieniądze.

3

Ma ktoś statystykę przebiegniętych km? Młody siadał pressingiem cały mecz i ciekawy jestem czy zrobił najwięcej km w drużynie.

3

To jest bardziej plan planu. Poza sprowadzeniem kilku młodych trzeba tak zrównoważyć kadrę, żeby mieli szansę na rozwój. Pedri to melodia przyszłości, no chyba, że jest takim kotem i przekona trenera, żeby regularnie grać. Trincao bardzo ciekawy zawodnik, może odpalić, ale również nie gwarantuje odpowiedniego poziomu. Z tego co widzę to z reguły występuje na prawej stronie, co już jest dużym utrudnieniem. Matheusa nie znam. Jedyny, który zmniejszy średnią wieku i gwarantuje odpowiedni poziom to Lautaro, ale ten z kolei to są tylko zamiary.
Przykładowy plan to: 1- zostawienie dwóch zawodników 30+ (np.Busi i Vidal/Pjanić) w środku i stopniowe zmniejszanie roli tego pierwszego.
2 - Określenie Roberto jako pomocnika i postawienie na parę Samedo/Emerson na PO.
3 - sprowadzenie młodej 9 i równorzędna walka z Suarezem o skład. Czyli sezon na odejście Suareza.
4 - pożegnanie Samuela i realna szansa dla Araujo, oraz sprowadzenie Erica z City. Trzeba się przygotować na zakończenie kariery Pique. Przypuszczam, że będą to maks 2 lata.
5 - planowanie mocnego transferu na LO w najbliższym czasie.
6 - Odejście Dembele i wybór pomiędzy Cou i Griezmanem. itd.

0

Nigdy nie zrozumiem po co trzeci bramkarz. Trzecim powinien być pierwszy z drugiej drużyny.

0

@Bykunn konstytucyjnie małżeństwo to związek dwojga osób o odmiennej płci, więc pogadane. Z drugiej strony chodzi zapewne o kasę i ulgi podatkowe dla małżeństw, dlatego niech głosują na konfederacje, a nie Biedronia. Konfa będzie dążyła do obniżenia podatków i będzie po problemie za kilka/kilkanaście lat. Jeśli chodzi o adopcję to dajmy sobie spokój.

0

@Borneo Wczoraj widziałem jak Bosak mówił, że oczywiście jest eurosceptykiem, ale obecnie w Polsce jest inne nastawienie, więc nikogo nie będzie przekonywał i nie będzie działał wbrew woli ludzi. To raz.
Dwa. Uważam, że kraje europejskie niekoniecznie mają takie same wartości, mentalność i kulturę, żeby wszystko było zarządzane centralnie.
Trzy. Mocno w to wierzę, że gdyby Polska w tym czasie miała czystych polityków, potrafiących zarządzać i nie patrzących na własną kieszeń to moglibyśmy być obecnie przynajmniej w tym samym miejscu gospodarczo, a do tego zachowując suwerenność.
Cztery. Nie podważam Twoich studiów i twojej wiedzy w temacie UE. Z tym, że jako człowiek inteligentny dobrze wiesz, że każdą kwestię można przedstawić na różne sposoby i twierdzić, że ma się rację. Mi wystarczy to, że jest to twór biurokracji i tysięcy posłów, którzy często za nie robienie kompletnie niczego stają się milionerami, a ja jako szary obywatel muszę się na to składać.
Pięć. UE narzuciła nam limity gospodarcze, które zniszczyły wiele firm.
Sześć. Zgodzę się z Tobą, że UE może i częściowo nas chroni przed PiSem, ale nie ochroniła nas przed PO i PSL. Sprzedali co mogli. Pis w sumie w większości też robi co chce, więc gdyby nie UE to szybciej doszłoby zapewne do rozlewu krwi, aż JK wywieźliby na taczkach.
Siedem. Jedyną opcją, która MOŻE (nie wiem, czy to zrobi, ale daje nadzieje) zrobić porządek jest Konfederacja. Trzeba zacząć od Bosaka i zobaczyć co dalej będzie się działo.

1

Bez obcięcia kasy Messiemu jest to niewykonalne.

3

@Borneo Bosak nie twierdzi, że musimy wyjść z UE. Twierdzi, że musimy być niezależni. UE która wspiera i daje większe możliwości jeśli chodzi o rozwój gospodarczy (m.in. usprawnienie współpracy gospodarczej między tymi państwami) na TAK. UE która miesza się w większość spraw wewnętrznych Polski i narzuca różne niekorzystne dla nas przepisy na NIE.

0

@YeastMoss ja nie mówię, że Polska ma słabe wyniki. Tylko przykładem jest Japonia, która pierwszy przypadek miała początkiem stycznia. Dopiero pod naciskiem części społeczeństwa w marcu dali możliwość zamknięcia szkół, ale to bodajże zależało od regionu albo od samej szkoły. Ostatecznie zamknęli. Ludzie jednak normalnie pracują i dzieciaki też już niebawem mają wracać do szkoły.
To, że nie jestem ekspertem piłkarskim nie oznacza, że nie mogę mieć swojego zdania/teorii na tematy związane z piłka nożna. Kompetencji nie mam żadnych odnośnie wirusów, staram się jednak nie czerpać informacji z TVP czy TVN itd. Po 5 minutach wiadomości jedyne co zostaje to schować się pod łóżko i nie otwierać okien.
Dziękuję za odpowiedź. Przykre to jest z tymi lekarzami i pielęgniarkami, jednak takie mamy społeczeństwo. Jest strajk to Cię osmiesza, a społeczeństwo łyka mimo, że walczysz o wspólne dobro. Tak było ze służba zdrowia i z nauczycielami. Teraz nagle robią z lekarzy bohaterów, jakby przez kilka lat siedzieli i nic nie robili. Media podają to co pasuje rządzącym i co ludzie chcą słyszeć, dlatego staram się być krytyczny wobec tych informacji.
Dzięki za dyskusje
Pozdrawiam

0

@YeastMoss powiedz mi jeszcze, czy w sezonie grypowym każdy z personelu jest badany na obecność wirusa grypy? I wysyłany na kwarantannę?

0

@YeastMossale@YeastMossale to wszystko wynika z dwóch czynników. To o czym mówi AxelF, zarządzanie. Głównie odgórne, ale i bezpośrednio w szpitalach. I panika i strach przed wirusem, który w rzeczywistości nie jest taki groźny jak go przedstawiają. Są kraje, które nie działają w ten sposób, a mają lepsze wyniki niż Polska. My niestety idziemy ścieżką Włoch i Hiszpanii. To jest tylko moje zdanie. Na dyskusje się nie zamykam i dzięki za ciekawe informacje, bo widać, że siedzisz w tym mocno. Miejmy nadzieję, że wyjdzie na moje i okaże się, że wirus faktycznie nie jest taki jak go malują.
Pozdrawiam

0

@YeastMoss z przeciążonymi szpitalami i oddziałami to nie do końca. Oczywiście, że laboratoria są przeciążone przez testy na Covid. Tylko tak jak mówisz, zapomina się o innych chorobach. Wszystko schodzi na drugi plan. Mimo tego, że masz napewno ogromną wiedzę medyczna to nie zgodzę się z tą,, kropla,,. Przynajmniej nie w tym przypadku. I nigdy nie uwierzę, że zatrzymanie wszystkiego, a zwłaszcza ludzi w domach to niezbędne działanie

0

@Marcello oczywiście, że powiązane. Jednak niekoniecznie bezpośrednio, raczej przez załamanie się służby zdrowia. A wojsko i wywożenie ciał było spowodowane tym, że rząd nakazał kremowanie wszystkich ciał które moga przenosić covid-19. Pomyśl sobie o jakimś mieście w Polsce i postaraj sobie wyobrazić podobna sytuację. Ogólnie nie mówię, że wirus nie jest zaraźliwy i śmiertelny w jakimś stopniu. Jednak nie jest takim wirusem, który powinien powodować takie decyzję rządu.

1

@YeastMoss nie sposób się z Tobą nie zgodzić w wielu kwestiach. Jednak Włosi ostatecznie sami się przyznali, że nie odróżniają zgonów z powodu koronawirusa od zgonów z koronawirusem. Wiadomo, że jak ktoś choruje to łatwiej złapie infekcje, zwłaszcza w szpitalu. Zwyzone liczby pochodzące z Włoch spowodowały taka panikę u nich samych i na całym świecie, że służba zdrowia w niektórych rejonach Włoch i Hiszpanii została całkowicie sparaliżowana. Nie przez ilość chorych, a przez panikę. Dlatego chyba jednak sposób Niemiec jest dokładniejszy i rozsądniejszy. Dodatkowo tyle niby dodatkowych zgonów, a wskaźniki śmiertelności w normie lub poniżej.

0

@YeastMoss to znaczy, że lekarz, który miałby określić przyczynę zgonu w 90 procentach wskazałby inna przyczynę. Na 20 marca wśród ofiar we Włoszech 75 procent zgonów to były osoby z minimum dwoma poważnymi chorobami, a aż 50 z trzema. Więc jak ktoś choruje na raka i choroby serca, a zostanie przebadany pozytywnie to lekarz musi wskazać na covid-19. Nawet jeśli nie miał on żadnego wpływu. Przy czy ogólna śmiertelność w krajach europejskich nie rośnie. Po prostu nieco u będzie w tabelkach innych chorób, a przybędzie w nowej tabebelce koronawirusa. Wielkie oszustwo

1

Dlatego mnie telewizji i skorumpowanych portali internetowych. WHO kazało zaliczać wszystkich pozytywnie przebadanych do ofiar koronawirusa. Nie ważne, że w 90 procentach przyczyny zgpnu były inne. I raptem okazuje się, że przeciętna dzienna śmiertelność w krajach europejskich jest na średnim lub niskim poziomie, bo koronawirus nie stanowi znaczącej wartości dodatniej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?