2

Szkoda, że ta strona footbolu umiera powoli i, wraz z bardziej technokratycznym i analitycznym podejściem do gry w piłkę, takich piłkarzy będzie coraz mniej.

Samego Neya też szkoda, bo miał wszystko, żeby być jeśli nie najlepszym, to jednym z najlepszych, ale niestety mało profesjonalny tryb życia i kontuzje go “zniszczyły”.

1

@Blezu1980 pytanie, jaką cenę uznajemy za ”realną”? Jaki jest odnośnik/referencja? I wreszcie czy jest tylko jeden, czy jest ich więcej np. dla Anglii i Hiszpanii osobne?

Barcelona chciała gracza, miała pieniądze i nie chciała czekać ryzykując, że inne kluby “zgarną” go jej sprzed nosa. Taki Bayern chciał poczekać, aż rynek się “wysyci”, i kupić piłkarza za cenę niższą, ale okazja prysła.

W szerokim oknie czasowym (4-5 lat), biorąc pod uwagę amortyzację i budżet klubu, różnice rzędu 10-20M nie mają takiego znaczenia, za to zakontraktowanie, bądź nie, danego piłkarza może mieć ogromne znaczenie.

6

Gordon nie zagrał jeszcze nawet sekundy w barwach Barcy, ba, nie odbył nawet jednej sesji treningowej pod okiem Flicka, ale już wszyscy “domorośli eksperci od trenerki i scouting” wiedza, że to przepłacony “placek”.

Dajmy chłopakowi zagrać jeden sezon, albo chociaż jesień i, zanim zaczniemy go oceniać, zobaczmy jak wpasuje się i sprawdzi w system i filozofii gry Barcy.

0

@Bogan owszem, niemniej, jeśli, jak sugerują te rzekomo zmanipulowane przez Barcę media, te kluby również kontaktowały się z Julianem, zakładam, że one również zostaną objęte ową skargą. Czy tylko Barca zasłużyła sobie na “specjalne traktowanie”?

1

@Bogan raczej traktowałbym to jako “jak powiedzieć coś tak, żeby nie mówiąc nic, wyrazić wszystko”. Wszyscy wiedza, o jaką drużynę chodzi, ale oficjalnie on nie może nic powiedzieć, żeby klub nie został oskarżony o kontakty z piłkarzem, który ma więcej niż pół roku kontraktu do wypełnienia.

1

A ja mówię calma!

Niech się wypłaczą do mediów, RFEF, FIFA i kogo tam jeszcze chcą, ale to nie zmieni faktu, że piłkarz publicznie powiedział, że nie chce u nich grać i chce odejść tylko do Barcy.

Minie tydzień, dwa, może trzy. W końcu opadną im klapki z oczu i zrozumieją, że ich sytuacja jest raczej kiepska i nie mają za bardzo “kart”.

1

Niestety “obawiam sie” ze Atleti jest na przegranej pozycji.

Nie wyobrażam sobie, żeby po wczorajszej deklaracji mieli go próbować na siłę zatrzymywać, bo to mrożenie pieniędzy, które mogliby przeznaczyć na kogoś, który będzie chciał u nich grać, a żaden trener nie chce pracować z piłkarzem, z którym nie ma “chemii”. Do tego takie “fochy” to zły PR dla klubu, jako potencjalnego pracodawcy. Relacje z kibicami są spalone. Z marketingu nici. Atleti po prostu musi go sprzedać, ale piłkarz musi się zgodzić na transfer, a, że Julek chce do Barcy, ani PSG, ani Arsenal, ani tym bardziej Real, nie wchodzą w grę.

Choćby nie wiem, jak bardzo się zarzekali i zaklinali rzeczywistość, prędzej czy później będą musieli siąść do stołu z Barcą. Teraz jest to już tylko kwestia ceny.

0

Mówi się o kwiecie rzędu 130-135M plus jakieś tam zmienne, co sumarycznie ma dać te 150M.

Trzeba poczekać.

6

Już trochę bardziej na zimno… zrobił to, na co czekało samo Atleti, czyli pozwolił im zachować twarz przed kibicami i mediami, bo wewnętrznie oczywiście wiedzieli o tym od dawna. Pozostaje kwestia uzgodnienia ceny i warunków rozstania.

Teraz piłka jest po stronie Barcy. I mam nadzieję, że będzie to szybka piłka.

P. S. bo oczywiście nie miejmy złudzeń, że Alvarez mówiąc o spełnianiu marzenia ma na myśli P$G, czy Arsenal;)

0

Laporta i Deco nie spieprzcie tego!

0

0

O k$&@$, czyli jednak…



1

Redakcjo szacun za clickbait + odpowiednio wykadrowane zdjęcie, żeby wszyscy myśleli, że chodzi o Ayyouba Bouaddiego:P

A nie… czekaj!

0

Jestem ogromnym zwolennikiem tego transferu, ale… w tym momencie szanse na jego przeprowadzenie oceniam na jakieś 20, może 30%.

Jeśli Julian faktycznie wypowie się publicznie i wyrazi chęć odejścia i grania dla Barcy, super (czytaj szanse wzrosną powyżej 50%) i będzie z czym pracować dalej. Jeśli nie, z całym szacunkiem i sympatią do “Julka” klub nie może sobie pozwolić na kolejną letnią sagę i powinien odpuścić uruchamiając inne opcje na pozycję “9”.

1

@Elprofesorxx prawda. Munoz był podobno niedysponowany na ostatnim treningu, ale nie byłem pewny, czy wrócił do składu.

4

Podobnie, jak w zeszłym roku z Nico, jestem już tak bardzo zmęczony kolejną sagą transferową. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że w przypadku takich klubów, jak Barca, marka jest zbyt “głośna”, żeby milion i jedna osoba nie próbowały sobie pisząc o niej wyrobić “zasięgów”.

Więc, zapewne przynajmniej do końca MŚ, chyba, że Julian faktycznie udzieli jakiegoś wywiadu w trakcie turnieju w co szczerze wątpię, będziemy co i rusz “karmieni” donosami.

0

(subiektywna opinia)

Yamal mam nadziej 45min maks i po przerwie zmiana na Pino/Munoza. Pedriego też dobrze by było oszczędzić i zdjąć po 60min, chociaż, biorąc pod uwagę Rodrigo bez formy, nie wiem, czy nasz Potter nie będzie musiał każdego meczu po 90min biegać.

I wreszcie sobie De La Fuente przypomniał, że ma po dwóch skrzydłowych na obie flanki i wystawił Beanę.

3

Problem z tego typu kontuzjami jest taki, że, jeśli rehabilitacja nie przebiega poprawnie i/lub piłkarz nie podchodzi ostrożnie i za szybko wraca na murawę próbując od razu grać no 100% (a wiemy, że Rapha ma takie tendencje), może nastąpić nawrót.

Mam nadzieję, że to tylko “zmęczenie materiału” i Carletto pozwoli Raphie odpocząć w ostatnim meczu, żeby ten był gotowy na fazę pucharową.

26

Kane jest niesamowity. Niby typowa 9tka, ale też rozgrywa, cofa się po piłkę nawet na pozycję 5/6, broni, presuje.

Taki obraz z 89 minuty, gdzie Kane pracuje, jako prawy obrońca, by chwilę później już jako środkowy obrońca zablokować strzał jednego z obrońców w polu karnym.

0

87 minuta, a ja się wciąż zastanawiam, dlaczego Anderson ma kosztować 120M £?

Nic wyjątkowego nie pokazał, ale może to kwestia ustawienia i zadań przydzielonych przez trenera.

3

Ooo… a Saka potrafi zagrać do kolegi na drugim skrzydle i proszę.

Rash jaki spokój.

5

Gordon niewidoczny, bo Anglia praktycznie nie gra lewym skrzydłem, a Madueke albo nie umie, albo zapomniał, jak gra się płaskie dośrodkowanie do wbiegającego w pole karne kolegi.

Ogólnie Anglicy, poza pojedynczymi momentami, jakoś tak apatycznie i niemrawo. Jakby im się nie chciało. Dobrze, że Chorwaci ich cisną, bo wiałoby nuda.

9

Doceniam klasę Francuzów, ale jakoś nie potrafię ich polubić. Ciekawe, czy ma to związek z Dyktatorem w ataku, bo jego po prostu nie dzierżę.

Olise po przerwie, kiedy dostał więcej swobody, niesamowity.

Jeszcze patrząc w kontekście potencjalnej rywalizacji z Hiszpanią, niestety dla La Rojy Francuzi mają głębszy skład i wszystkich zdrowych piłkarzy, a dwa skrzydła Hiszpanów są po kontuzji i w sumie ich forma i dostępność jest wielką niewiadomą.

0

Eeee… nie.

Ale… nope.

Ale ale… wciąż nie.

0

Gdzieś pojawiła się plotka, że RM podobno zagiął teraz parol na Bastoniego.

Real chyba chce zgarnąć z rynku wszystkich graczy, którzy (rzekomo) marzyli o grze w Barcy, a z których transferów ta z takich czy innych powodów zrezygnowała, żeby Ci potem grając w takim klasyku mieli dodatkową motywację a la “ja wam pokarzę”;D

1

Straszny był to mecz, niczym oglądanie “najlepiej zaparkowanych autobusów przeciwko Barcelonie”. Rozumiem zamysł taktyczny takiego grania, natomiast, gdyby nie fakt, że grają Hiszpanie, wyłączyłbym po 20-30min.

Hiszpanie chyba do końca wierzyli, że wygrają “na zaciągniętym ręcznym” grając o 2 tempa za wolno, tymczasem wyspiarze gryźli trawę i mamy zonk. Z drugiej strony… 4 lata temu taki zimny prysznic w meczu otwarcia “obudził” przyszłych zwycięzców, więc…

0

Nie rozumiem… polityki transferowej Realu. To bodaj trzeci albo czwarty obrońca na lewą stronę.

Albo Florek z Jose mają jakiś plan ala “szachy 5D”, albo Real jest w trybie pełnej paniki i “ściąga” graczy z rynku, byle by tylko Barca ich nie pozyskała.

Z drugiej strony Bracą kupiła Gordona i… cisza. Mam nadzieję, że Deco wie co robi, bo póki co wszystkie domniemane cele transferowe znikają z rynku. Teraz 9tka (Julian??) + lewonożny obrońca to absolutne minimum.

3

Absolutnie nie porównywałbym gry Raphy w reprezentacji z tym, co gra w Barcelonie. Inna pozycja, zadania i, przede wszystkim, inny zespół i koledzy do okoła.

0

Po obejrzeniu meczu mam wrażenie, jakbym oglądał Real 2.0 (ten w wydaniu Carlo).

Rapha biegał, szarpał, wielokrotnie zachęcał kolegów do pressingu, podejścia wyżej, ale to nie Barca. Poza tym niestety znacznie poniżej swoich możliwości. Nie wiem, czy wynikało to z ustawienia zespołu, założeń taktycznych, ale Rapha w reprezentacji dużo traci.

1

Sprawa ucichła i, poza okazyjnym “grzaniem tematu” przez szukających lajków dziennikarzy, zapewne nie powróci w większym wymiarze, aż skończy się mundial.

Co do propozycji Realu, od samego początku było widać, że, o ile faktycznie została złożona, jest to oferta “pod publikę” (jaki poważny klub informuje w oficjalnym komunikacie, że złożył ofertę??) i/lub namieszanie w negocjacjach między Atleti, a Barcą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?