kamil1984
Dołączył/a: maj 2025
1 obserwujący
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pablozeusz Christensen i “zdrowy” w jednym zdaniu… szacunek za odwagę.
2
Nie zgodzę się z osobami, które twierdzą, że Barca byłaby bez szans w meczu zarówno z PSG, jak i z Bayernem.
Wyobraźcie sobie, że Barca wychodzi z takim nastawieniem i gra tak, jak w pierwszych 30 kilku minutach półfinału na Matropolitano, tylko wszyscy piłkarze są zdrowi i w pełnej formie. IMHO może nie byłaby faworytem, ale… śmiem twierdzić, że mecz byłby raczej wyrównany.
Tutaj Bayern gra trochę, jak Barca, tylko ma bardziej jakościowych/w formie piłkarzy, ale w obronie, poza Upamcano, wygląda to dość podobnie, czyli co i rusz długa piłka “za kołnierz“. PSG z koleji bardzo skuteczne, nie tylko z przodu ale i, poza pierwszymi chyba 15 minutami, w odbiorze i pressingu. Super się to ogląda.
4
Z jednej strony bronią go liczby oraz (tylko trochę, ale jednak) fakt, że nie przepracował okresu przygotowawczego z zespołem i musiał wchodzić “z marszu”. Z drugiej:
- jest dość jednowymiarowy i chaotyczny
- jak na skrzydło w takim klubie, jak Barca, trochę brakuje mu techniki i boiskowego IQ
- nie ufam, że będzie w stanie osiągnąć choćby 50% poziomu Raphy w pressingu
- bywa, że, pomimo biegania i strzelania, zdaje się przechodzić”obok” meczu
30M to zdecydowanie za dużo jak na tyle niewiadomowych, szczególnie w przypadku takiego klubu, jak Barca, która, w przeciwieństwie do klubów z Wysp, nie może sobie pozwolić na szastanie pieniędzmi.
Poważnie rozważyłbym obiecującego, młodego skrzydłowego za maks połowę tej kwoty, który będzie się uczył od Raphy.
25
Czyli… w pełni profesjonalne nic nie powiedział.
13
@ShawnC na miejscu Olise dwa razy bym się zastanowił, czy z fantastycznie grającego Bayernu chce się przenosić do… no właśnie w sumie to nawet nie wiadomo do czego, bo gdzie będzie Real na początku kolejnego sezonu, nie mam pojęcia. Noo chyba, że mu bardzo klimat i język nie leżą.
7
Wraca do optymalnej dyspozycji wtedy, kiedy drużyna najbardziej tego potrzebuje.
Już poprzedni mecz z Celta wskazywał na zwyżkę formy, choć tam nie ustrzegł się błędów. Dziś niemal bezbłędny, choć brakowało jeszcze decyzyjności chociażby przy kontrze, w której mógł podawać do Rasha.
2
Przynajmniej 3 faule Getafe na żółtko i zero kartek. Generalnie przerywanie, czym i kiedy się da, kopniaki, kuksańce, popychania... strasznie ciężko się to ogląda.
Dobrze, że udało się co strzelić, bo teraz Getafe będzie musiało się otworzyć, chociaż… w sumie kto wie.
0
Chyba uda mi się być pierwszym:D
W jednym ze swoich ostatnich filmów pan Tomasz wspomniał, że Julian Alvarez rozwiązałby wiele problemów Barcy. Chciałbym, żebyście panowie rozwineli tę myśl, a konkretnie jakie problemy i ile według was Barca powinna przeznaczyć, oczywiście czysto hipotetycznie póki co, na ten transfer?
Pytanie dodatkowe - czy nie uważacie panowie, że pikarze tacy, jak Julian, nieco się “duszą” w Atleti, a konkretnie w sposobie gry preferowanym przez Cholo?
2
Po obejrzeniu wczorajszego meczu Atleti z Sociedad, pomijając niestrzelonego karnego (te i Messiemu się zdarzały), dochodzę do wniosku, że tak grający Julian pasowałby do Barcy i jej stylu jak ulał.
Technika, strzał, boiskowe IQ, gra kombinacyjna. No wszystko się zgadza. Do tego mam nieodparte wrażenie, że on się w tym stylu gry Cholo najzwyczajniej “dusi”. Pominę kwestię, czy Barcę na niego stać i czy to jest transfer możliwy do przeprowadzenia, ale chłopak powinien poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością, bo primę “za rogiem”, a chyba jednak trochę szkoda by było marnować jego umiejętności w takim zespole.
6
Absolutnie nie żal mi Atleti, ponieważ polegli od “własnej broni”. Cholo nie potrafi w atak pozycji i grę w posiadaniu, a do tego ich wczoraj piłkarze Sociedad zmusili. Mam dziwne wrażenie, że z Arsenalem w półfinale LM będzie podobnie, chociaż tam spodziewam się “szachów”, a tu były emocje i walka.
Żal mi natomiast co niektórych piłkarzy Atleti. Griezmann, Llorente, Julian, Lookman. Mam wrażenie, że oni się trochę “duszą” w takiej grze. W kontekście potencjalnego transferu do Barcy taki Alvarez powinien sobie przede wszystkim zadać pytanie, czy on aby napewno chce grać w ten sposób w takiej drużynie przez kolejne lata swojego prime? Wydaje mi się, że niekoniecznie i chłopak chyba ma tego świadomość co i rusz zostawiając pole do interpretacji swojej przyszłości w wywiadach.
0
@Syt400 patrzę i także płaczę;)
A na poważnie no mógł dać chociaż w pierwszej zagrać Roony’emu za Lamina i chociażby duetowi Gavi+Casado w środku. Wtedy, jeśli faktycznie by się nie kleiło, wpuścić chłopaków w drugiej. Ale oczywiście to Flick jest trenerem, ma dostęp do o wiele większej ilości “danych” i na ich podstawie decyduje. My sobie możemy co najwyżej ponarzekać.
1
Hmm… liczyłem na to, że mister (możemy już tak chyba Hansiego nazywać) postawi na znacznie większe rotacje, a piłkarze pokroju Pedriego, czy Lamina dopiero w drugiej (o ile w ogóle) połowie.
Mam chociaż nadzieję, że do przerwy wynik będzie rozstrzygnięty i w drugiej połowie zawodnicy, których tak bardzo będziemy potrzebować w pełni sil we wtorek, “do bazy”.
10
Kilka wniosków po meczu (wpierw musialem "ochłonąć"????)
- po pierwsze i najważniejsze brawa dla drużyny za pozostawienie serca i pluć na boisku POMIMO niekorzystnego obrotu wydarzeń
- do momentu czerwieni dla Cubarsiego Barca grała naprawdę dobre spotkanie (niestety, znów, wykończenie plus kolejny już dzień konia Musso w meczu z Barca); szczególnie widać było obniżenie nieco lini obrony i sprawne powroty i ponowne ustawienie formacji po przejściu przez Atleti pierwszych "zasieków", co w dużej mierze niwelowało atuty drużyny z Madrytu
- Yamal to kosmita, ale mam czasem wrażenie, że za bardzo się "spina" i chce sam; z jednej strony to dobrze, że nie boi się odpowiedzialności, ale z drugiej on potrzebuje na boisku starszych kolegów (Rapha), którzy będą go w stanie trochę "ostudzić"
- absolutnie nie zgodzę się, że Simeone "zjadł" taktycznie Flicka; nikt nie mógł przewidzieć czerwa, a już zdobytej bezpośrednio po bramki Juliana, po której Atleti "ułożył" się mecz, tym bardziej
- niestety Cuba, ale i sędzia, dał się chyba trochę nabrać na ten kontakt młodego Simeone (w powtórkach widać, jak "ciągnie" nogę szukając kontaktu z obrońcą); tutaj IMHO Cubie zabrakło sprytu i doświadczenia
- niestety, pomijając powyższą sytuację, którą sam mecz ustawiła, uważam, że sędzie dziś się nie popisał; znów od początku pozwala na ostrą grę piłrzy Atleti (Kole, obrońcy); minimum Koke powinien wylecieć z boiska; sytuacja z podaniem od Musso i ręką LeNormand'a mocno dyskusyjna plus te drobne faule, które tak bardzo irytują, bo zatrzymują akcje
Czy dwumecz jest przegrany? Nie. Czy będzie ciężko? Tak. Nawet bardzo.