misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@MessiForeverTheBest Zaryzykuję stwierdzenie, że w dowolnej sprawie (nie tylko zmian klimatu), jeżeli istnieje konsensus, to musi być jeden. Ciężko, żeby naraz istniały konsensusy, że na przykład papierosy są i nie są szkodliwe.
5
Ciągle mnie zastanawia ta narracja i nie rozumiem, skąd ona się bierze, więc może mi wyjaśnisz drogi @mmaciass
- Naukowcy "głównego" nurtu powinni być bardziej pokorni
- Nauka może się mylić, trzeba być wstrzemięźliwym w opiniach i nie zamykać się na innych
- Medycyna też może przecież się mylić
Tymczasem wjeżdża alt-med, szuria z patatajnią i resztą tałatajstwa, cała na biało i wygłasza wszystkie swoje subiektywne poglądy niepoparte niczym jako 100% absolutną i ukrywaną przed maluczkimi prawdę. Tam już apelu o pokorę być nie musi. Znamienne.
Swoją drogą zastanawiam się, czy Kopernik, to użalał się i płakał w internecie, że go big-church chce zagłuszyć... wróć, mógł co najwyżej przybić kartkę na tablicy w centrum miasta, a przeczytałoby ją może z 5-10% ludzi.
Czy może wziął dupę w troki i naukowo przedstawił, że wszyscy się mylą? Wygodne czasy zbudowały słabe nurty wiedzy w danym momencie alternatywnej. Lepiej płakać o zagłuszaniu, niż przedstawić rzetelne dowody, że główny nurt się myli.
2
@Kgorecki2500 Nie wypowiem się o kanałach historycznych, bo nie oglądam. Jeśli chodzi o fizykę/matematykę/programowanie to w ostatnim czasie bardziej do mnie trafiają materiały w formie właśnie nagranych wykładów z jakiegoś MIT czy Stanfordu. W tym sensie nadal obejrzę coś z kanałów pop-science, ale wiem, że muszę dzielić przez 10 to, co tam będzie. Takie kanały muszą stosować uproszczenia i pomijać fragmenty, żeby trafić do szerszego grona ludzi.
Podsumowując spoko, żeby z czymś zacząć i ogarnąć, że w ogóle jest taki temat – nie koniecznie, żeby na tym budować faktyczną wiedzę. Możliwe jednak, że przy tematach historycznych nie ma to aż takiego znaczenia.
11
@EvenepoelRemco00 Może kopcił więcej od Teka, ale spłacił się dyńką w klasyku 2014/2015.
1
Cytując klasyka, jesteśmy tragicznie słabi. Weryfikacja przyjdzie z Chelsea.
0
@Aragorn33 pieknie weszla klątwa.
0
@Zip Właśnie przełączyłem. Co tam się wydarzyło?
0
@Roobo Nie no, tyle to nie.
0
Czyli chyba bez trybu Kameni. Można się rozsiąść w relatywnym spokoju.
0
@nowy2016 Tworzysz chochoła i go zwalczasz, więc nie bardzo chce mi się kontynuować tę jałową dyskusję. Nikt nie twierdzi, że lobbing nie istnieje, bo lobbuje każda gałąź gospodarki – i nie jest to ukryte ani nielegalne. Przez spisek mam na myśli wyciszenie i przekupienie wszystkich naukowców, tak że tylko Ci nieliczni, oświeceni, wybrani są "głosem prawdy". Przecież jest mnóstwo opracowań szkodliwości cukru i nie udało się tego "wyciszyć", zupełnie jak prawdy o alkoholu czy tytoniu. A Pani imputuje w podświadomość, że taki biznes jak soja dała radę.
Edit. Swoją drogą śmiesznie, że piszesz o byciu opłacanym, bo ona dosłownie jest opłacana przez koncern mleczarski i pisała o "dobrych" rzeczach płynących z mleka w proszku.
1
@KamQiX Przecież większość kanałów popularnonaukowych i zajmujących się dietetyką dokładnie to zrobiła i użyła argumentów w stosunku do Pani prof. dr hab. inż. To, że niektórzy też przy okazji zaczęli używać epitetów jest pokłosiem zasady Brandoliniego i się nie dziwię, bo ile można rzucać grochem w ścianę. Dodatkowo jak brać na poważnie kogoś, kto mówi o spisku big phar..., wróć big fooda(?). To nie jest poważna dyskusja i oczekiwanie takowej to naiwność.
PS Mówisz, że warto powiedzieć "nie jestem pewny". Słyszałeś to od Pani profesor albo jakiego szura ;-)? Może tam najpierw skierować apel, a dyskurs zyska merytorykę.
3
Najważniejsze pytanie przed meczem – dziś Iñaki Peña dzień konia, broniący wszystko w trybie Kameni, czy tylko kamieni uwiązane do nóg i puszcza wszystko, co w niego leci?
11
@tomek8756 Nawet ziomek obok patrzy w stylu "co ty za szajs odpier***".
2
@Marusek Najpierw jakby dali sobie spokój z "hejt-watchem" Realu, to by od razu się poprawiło. Nakręcają się na jakieś straty punktów z szorującą po dnie Valencią od wielu lat, a potem coś o rozkładaniu nóg. Odkąd olałem Real poza meczami z Barceloną (czasem jeszcze obejrzę, jak jest mecz na szczycie z Atletico), to +10 do samopoczucia.
0
@Swistus172 Sezon temu robiliśmy klasowe transfery?
0
@Andi18 Ostatni gasi światło.
0
@Barceloniarz987 Biorąc pod uwagę, że Valencia jest 18, a Elche 8, to by mnie nie zdziwiło.
3
Mało kogo, bo #anime. No więc mogę potwierdzić tylko opinie z internetu, Chainsaw Man: Reze Arc, to kino absolutne. Najlepiej zanimowany film, jaki widziałem w tym roku (nie widziałem Demon Slayera). Ścieżka dźwiękowa 10/10, fabuła 9/10, maks co można było z shōnena wycisnąć, ale to już znałem z mangi, więc bez zaskoczeń. Ogólnie polecam.
Dwa protipy:
- Nie da się tego oglądać, bez znajomości pierwszego sezonu, bo jesteście od razu wrzuceni z założeniem, że znacie wszystkie postaci i co się wydarzyło wcześniej, część rzeczy po prostu nie będzie miała sensu
- Jest scena po napisach końcowych
20
@FcPortoFan1999 W przypadku @Faro to bardziej "Man I love Fati" xP
1
@APTAPT Czyli spekulatywny fejk, który wraca co pół roku i finalnie okazuje się bajkami pismaków?
1
@Frimpong Za każdym razem, kiedy widzę miniaturkę filmu, to już bez odpalenia wiem, że zobaczę większą patologię mieszkaniową niż poprzednio.
17
Ciekawostka. Tak wygląda uruchomienie reaktora nuklearnego.
Na co właściwie patrzycie? Efekt ten to promieniowanie Czerenkowa, czyli sytuacja, w której naładowane cząsteczki (np. elektrony) pokonują barierę prędkości światła charakterystyczną dla danego ośrodka. W próżni nie byłoby to możliwe, ale w przeźroczystych ośrodkach, na przykład w wodzie prędkość światła wynosi ≈ 2.25 × 10⁸ m/s, co umożliwia elektronom wyprzedzenie fotonów. Powoduje to efekt podobny do tego, gdy samoloty wojskowe przekraczają barierę dźwięku, tylko w "nieco" większych skalach.
0
@LukaszFan Dopiero teraz na to zwróciłem uwagę. Ciekawa sprawa, ale widać na innych portalach też o tym piszą:
https://www.sportingpedia.com/2025/10/31/luka-modric-named-serie-as-best-performer-in-september-after-unbeaten-streak-with-ac-milan/
https://sports.yahoo.com/article/luka-modric-wins-serie-player-140000707.html
To by musiał się ktoś, kto śledzi serie A wypowiedzieć, czemu takie "lagi" mają.
14
Nie jestem pewny, czy to najlepsza wizytówka ligi.
8
Jak oceniacie potencjalną kandydaturę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
17
Nie szydźcie tak z Legii, bo nie nadążam polecać.
1
@Filipem Zaryzykuje, że nigdy się ich nie "produkowało". Produkcja kojarzy się z masówką, a on był jedyny w swoim rodzaju.
1
Przewidywania? "Portowcy" znów w myśl, że przytuli zero tituli?
6
@Hosh Nie sądzę, aby był w tej kwestii.
2
@AduŚ07 śmierć kliniczna gdzieś w okolicach 2006-2007.