1

@Barcanajlepszyteam Tu nikogo nie trzeba słuchać. Wystarczyło popatrzeć co się działo w social mediach przed tymi wyborami i jaki był nadzwyczajny ruch "zwolenników Trumpa". Napompowano jego popularność i tworząc złudzenie gigantycznego poparcia w zasadzie je skonstruowano. To samo robi teraz PiS... Poprzeglądaj sobie kiedyś komentarze na fejsie i wejdź na kilka kont osób promujących narrację rządową albo jej bliską. Bez swoich zdjęć, bez historii postów, z ukrytymi znajomymi albo mające kilkanaście osób w znajomych... Zwykle podobnych kont. To są realnie wykorzystywane mechanizmy wpływania na politykę. Trumpa tak właśnie stworzono i dano mu szansę stanąć w szranki. A to że wygrał to tylko zasługa tego, że Clintonowa była dramatyczna w kampanii i zbagatelizowała szanse swojego rywala.
@mindbender84 A to fajnie im blokował, że nic nie zablokował :) całkiem skutecznie jak na tak wielkiego lidera. Robienie szopki i pokazywanie "ja nie jestem prorosyjski", które nie miało dla Rosji żadnych rzeczywistych konsekwencji.

4

@mindbender84 A może dlatego, że Rosja mu pomogła w sumie wygrać wybory i po prostu dobrze się dogadywali? Taki mały szczegół umknął... Co? Nie pasował do narracji?

0

@John_Doe No tak... "Polska dla Polaków" i myślenie rodem sprzed 100lat wiecznie żywe.

3

Życzę Putinowi takich skutków jego działań jakich doświadczył ostatni przywódca Rosji, który wplątał ją w wojnę podyktowaną swoimi ambicjami, ponad swoje siły oraz bez ogromnego entuzjazmu społeczeństwa. Oczywiście ostatni, który nie trzymał całego narodu za mordy terrorem NKWD.

0

@Mati90fcb Oh cała tona... Inne gry z serii Total War, większość gier od Paradoxu, Grand Tactician The Civil War.

1

@Survier W rękach Polaków dość krótko i bardzo dawno. Spór raczej między Czechami, a Niemcami.
@Destroyer_of_Worlds Gdańsk to bardzo skomplikowana kwestia, ale generalnie miasto polskie. Oczywiście zmieniało ręce wiele razy, ale w gruncie rzeczy zdecydowanie mamy do niego najmocniejsze roszczenia historycznie.

1

@Pogba Kłamliwa propaganda kogoś kto nigdy nie pił Blagoffa Green Apple.

5

@masq Bo są dziećmi. W rzeczywistości albo mentalnie. Ja też byłem zajarany, że USA w końcu skopie tego dyktatora w Iraku i aż zacierałem rączki. No ale co się dziwić... Miałem wtedy 11 lat.

1

@Survier A Szczecin i Wrocław oddajmy prawowitym właścicielom, co? Bo to tak samo polskie miasta, jak Lwów ukraiński.

0

@equwesta Nie mogłeś się oprzeć napisaniu jakiejś bzdury, nie? To by było za trudne dla Ciebie. Tytan wg definicji "zwyczajowej" to ktoś kto ciemięży swój naród, morduje, torturuje, rządzi strachem i terrorem. Jakbyś nie zauważył określiłem mianem krwawego tyrana/dyktatora też tego wspieranego przez USA swego czasu w Iranie. Co prawda zmienili jedną tyranię na inną, ale to nie umniejsza temu, że ten wspierany przez USA dyktator był absolutną abominacją godną powieszenia jak Saddam.

2

@Kgorecki2500 Mazurek ładny, rosyjski też fajny, włoski jest super, hiszpański spoko... Ale żaden się nie umywa do Marsylianki. Chiński też jest mega fajny! Słychać w nim absolutny komunizm, ale ma świetny wydźwięk.
@DamianBarcaCule Ekhm... Rota jest okropna. Patetyczne zawodzenie. Poziom podobny co te dziadostwa w USA albo UK. Może i historycznie istotne, ale jako hymn po prostu słabe.

1

@Abominacja Nie, po prostu znajomość historii. Nie wszystkie działania USA takie były, bo w Iranie to oni chronili krwawego dyktatora w obronie swojej strefy wpływów. Wietnam to też absolutnie nieusprawiedliwiona inwazja. Natomiast zdecydowana większość tych konfliktów pokazała, że USA stało po właściwej stronie eliminujący tyranów, terrorystów i poprawiając sytuację w tych krajach.

5

@Peszko07 Poczytaj sobie o tych konfliktach i zobacz jedną różnicę. Jedni robią to obalając krwawych tyranów, a drudzy broniąc ich krwawych tyranii.

2

@barcelonaLM Też nie do końca. USA może angażować się na obu obszarach, bo nie wejdzie w żaden konflikt zbrojny. Po prostu do niczego na dużą skalę nie dojdzie, a interesy USA w Korei, czy Japonii są równie silne co w Europie.

0

@Momals11 Jakby tak zatytułować artykuł "58% bezrobotnych to kobiety" to by mniej kliknięć było.... Cholera... Może zróbmy więc taki tutył żeby totalnie nie spinał się z treścią artykuły, ale szokował? Oh to jest myśl!

21

@barcelonaLM Nie do końca. Chiny od lat kładą gigantyczny nacisk na współpracę gospodarczą z UE, bo mają do tego rynku bardzo utrudniony dostęp. Jeśli będą miały wybór między swoim interesem gospodarczym, a popieraniem Rosji to wiadomo co wybiorą.

7

@barcelonaLM Tak samo Białoruś, Syria, Kazachstan i inne autorytarne reżimy, które Putin trzyma przy życiu.

0

@barcelonaLM Teraz? Skrajnie na korzyść Rosji. W 2014 roku? Raczej z dużą przewagą na rzecz Ukrainy.

0

@michal26 A większości to nie żadni "separatyści", a po prostu rosyjskie wojsko. Wszystko zorganizowane i zarządzane przez Spetsnaz. Jakoś dziwnym trafem jak toczyły się tam walki w 2014 roku to potem w Rosji chowano rosyjskich żołnierzy, a nie żadnych separatystów na terenach ich "republik".

1

@normasubiektywna Prekursorem Rosji było Wielkie Księstwo Moskiewskie, a nie Ruś Kijowska. A idąc tym rokiem rozumowania... Grecja to część Turcji, prawda? W sumie te 2000 lat temu można było mówić o państwie greckim, ale potem było częścią Cesarstwa Rzymskiego, Imperium Bizantyjskiego oraz Imperium Osmańskiego, więc Grecja to sztuczne państwo powstałe z pragnień mieszkańców o wolności?

2

@John_Doe Ale rozumiem że nie zapomniał o trzymaniu ukraińskich chłopów pod polsko-litewskim butem przez stulecia?

2

@Kgorecki2500 W sumie... Jakby pominąć atak na Gruzję i Ukrainę, bo to "braterska pomoc" to się zgadza. Wszystko co wcześniej to ZSRR, a nie Rosja. Jeszcze wcześniej... Imperium Rosyjskie. A przed nim Wielkie Księstwo Moskiewskie. Także Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała... Tylko pomoc niosła zawsze :) czekam aż Niemcy wyjdą i stwierdzą, że II wojna światowa i holocaust to nie ich wina... To przecież wina Austrii, bo Hitler był Austriakiem.

5

@JohnnyBarca No i już go lubię

9

@AmigoBlancos Akurat on cierpiał na bielactwo i jego "malowanie się na biało" miało jeden cel... Nie chciał wyglądać jak panda.

2

@macio_944 Nie no... Nikt się tego nie spodziewał. Każdy wiedział że będzie populizm, ultrakonserwatyzm, wciskanie katolickich wartości na siłę, pusta demagogia i rozdawnictwo. Nikt natomiast się nie spodziewał gwałtu na prawie, tworzenia własnej oligarchii, parcia w stronę autorytaryzmu itd... To że już nas to nie szokuje i możemy powiedzieć "można się było spodziewać" jest przerażające, bo nikt, absolutnie nikt tego nie zakładał, a teraz to nasza codzienność.

1

@skubi99 Nie, nie utrudnia niczego. Liczyłeś kiedyś podatki w jakikolwiek sposób? Te rzeczy program liczy sam za Ciebie po wpisaniu odpowiednich kwot. Ba... Napisanie sobie samemu formuły do liczenia tego w excelu potrafi zrobić gimnazjalista w 5minut. Komplikują "zmienne", które musisz wpisać albo nie możesz wpisać, nie wiesz kiedy odliczyć, nie wiesz czy Ci przysługują. Tu się robi prawdziwy syf. Progów podatkowych to może być i sto, ale to banalne obliczenie wykonywane automatycznie przez każdy program do podatków. W podatkach komplikacją nie jest matematyka, ale niejasne przepisy, skomplikowane warunki, wyłączenia i inne komplikacje. Innymi słowy... Czynnik ludzki.

0

@DonMatteo901 A co w tym takiego złego? To niczego wbrew pozorom nie komplikuje i nie utrudnia. Oczywiście jeśli ustawa byłaby przejrzyście skonstruowana, a nie jak "Polski Burdel". Komplikują ulgi, zwolnienia, wyłączenia, odliczenia itd.

3

@PIWOSZ89 Rosja ma PKB na poziomie Hiszpanii. To wystarczy do podsumowania ich szans w jakimkolwiek konflikcie.

2

@Ojciec5tkidzieci Rozumiem że zacierasz ręce na hit wieczoru, czyli GKS-Stal? ;)

5

@Kurkmen "Prostą technologię wojskową jaką są czołgi" xD rozumiesz, że to już nie T-34, nie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?