1

@Bykunn w systemie w którym panuje bardziej liberalne podejście do gospodarki ów kapitalista też nie jest w stanie robić sobie co zechce i zatrudniać pracowników za głodowe pensje. Wszystko koryguje rynek. Dlatego tak bardzo wyśmiewany tu był pomysł podniesienia przez PIS płacy minimalnej, bowiem sztuczne podnoszenie wynagrodzeń skutkuje zwiększonym bezrobociem i wzrostem cen. W dodatku w sytuacja gdy dochodzi w sposób sztuczny do wzrostu wynagrodzeń to okazuje się, że zwykły pracownik zaczyna zarabiać więcej, ale już pensja osoby wykształconej, która edukował się latami, stoi w miejscu. Nagle okazuje się, że lata nauki i wyrzeczeń nie były warte tego wszystkiego. No i wskutek ów wypłaszczenia wynagrodzeń pewna część osób wyjedzie za granice, gdzie bardziej jego wiedza zostanie doceniona w ekwiwalencie jakim są pieniądze

@Colon gdzies kiedyś przewinął się ten mem

0

@Colon „Ekonomia w jednej lekcji” Hayeka powinna być obowiązkową lekturą szkolną

0

@tadzik447 ja to na tego kandydata głosuje od kilku lat

1

@damianex10 Abbondanzieri to starzej wyglada na fotce z Maradonną niż z Messim

0

@pikass14 nie powiesz chyba, że miał słabą karierę? Oczywiście nie wszedł na taki poziom by bić się o złotą piłkę, ale był taki okres, że spokojnie w każdym zespole znalazłby swoje miejsce

0

@PatrykBarcelona pierwszych 5 spełniło oczekiwania. Reszta już niekoniecznie

2

@MesQueUnClub_87 zamieniłbym spaghetti na gołąbki w sosie pomidorowym i kurczaka z ryżem na kopytka z sosem gulaszowym. Reszta to dokładnie moje smaki

0

@Colon Palikot to był fajny gość. Mówił wprost, że za komuny trawka była lepsza, a na dodatek robił swoją wódkę

0

@socha nie trzeba być specjalistą od finansów, żeby widzieć, że niedługo zacznie się zjazd tego zespołu. Nie będzie kasy na lepsze transfery i wysokie pensje. Na dodatek obecna nieudolna polityka transferowa i gigantyczne wtopy w postaci między innymi Dembele czy Coutinho odbiją się czkawką

0

@Walker jakby doszło do zmiany prezydenta to przez najbliższe pół roku w wiadomościach połowa czasu będzie zarezerwowana na najazdy na prezydenta, ktokolwiek by nim nie został

8

@Bykunn @TheNekro94 w ogóle to ostatnio byłem świadkiem rozmowy mojego taty ze swoim znajomym. Obaj są po 60tce i obaj głosują na PIS. No i właśnie padł taki argument, że młodzi to nadają na PIS i głosują na te inne partie, bo nie wiedzą jak to było dawniej. Najgorszy typ argumentu, bo ma się nijak do argumentów merytorycznych. Tutaj odnosicie się do wieku chłopaka, że mógł nie pamiętać jak to było za PO, ale jak to się ma do rzeczywistości. To zupełnie tak jakby za PISem byli tylko Ci co nie pamiętają jak było za PO i znają ich rządy z demonizowanych historii z TVP

27

@TheNekro94 @Bykunn bez względu na to czy PO było lepsze/gorsze to odwoływanie się do wieku rozmówcy jest jednym z najgorszych błędów w argumentacji. Są to tak zwane argumenty „ad persona”, które służą atakowaniu jednostki wypowiadającej tezę, zamiast samej tezy.

0

Komentarz usunięty

2

@Kapitan hawk czasem mi nie staje

1

@Zoker „Zieliński nie zmieściłby się w top 100 pomocników”... po tym zdaniu przestałem czytać, bo zaczął się bełkot

1

@Barca1992 ta hipokryzja ich zgubi

0

@arasz1819 a my przepłaconym składem oraz z Messim w zespole nie potrafimy przejść Romy i odpadamy z Liverpoolem po wygranej 3-0. Proszę, miejcie trochę dystansu, bo ta wypowiedź del Bosque jest zabawna, a Barca miała wtedy okres jaki miała i nic nie wygrywała

5

@LuisSalvano czy ja wiem czy jelenia. Nie każdy sprzedaje nieruchomość od tak, żeby zarobić i wyciągnąć z tego najwiecej. Czasami okoliczności życiowe zmuszają do tego, żeby po prostu ją sprawnie spieniężyć. Innym razem taka nieruchomość potrafi być czymś zbędnym jeśli ktoś ją odziedziczy.
Tak jak są różni ludzie, tak i są różne powody dla których ludzie sprzedają nieruchomości

0

@LuisSalvano niekoniecznie. Jest to dość popularne twierdzenie, ale „perełki” tego typu są często wyłapywane przez ludzi, którzy mają znajomości i są w stanie spieniężyć okazje zanim pojawi się na aukcji. Jeśli ktoś się orientuje na rynku, a nie mam tu na myśli ogólnie całego rynku nieruchomości, czy nawet rynku warszawskiego, a po prostu działa w jednej i tylko jednej dzielnicy danego miasta to wie po jakich cenach nominalnie można nieruchomość spieniężyć. Czasami bardziej opłaca się zapłacić 50tys więcej niż kupować coś najtańszego

0

@LuisSalvano mam znajomego, który działa właśnie w stolycy i ostatnio robił flipa na kawalerce za która zaplacil około 100tys. Perełki się zdarzają, tylko trzeba cierpliwości i czasu :)

2

@LuisSalvano wynajmuje 3 kawalerki we Wrocławiu, a jedna stoi pusta. Nie mieszkam we Wrocławiu, ale jak przyjeżdżam na jakiś weekend to się przydaje. Za żadną nie zapłaciłem więcej jak 100tys zł, a jedną przejąłem jako zabezpieczenie pod pożyczkę na 30tys zł. Każda po zrobionym przeze mnie remoncie na dodatek w fajnej okolicy. Nie traktuje tego jak biznes, na którym bym miał zarabiać na życie, ale jako alokacje nadwyżki pieniędzy. Mieszkanie/kawalerka zawsze będzie miało swoją wartość

1

@AV0CAD0 chyba jednak rozumiem rzeczy, których Ty nie chcesz dostrzec. Wystarczy zobaczyć jak świadomość ludzi zmieniała się z biegiem lat. Gdzie prawa osób homoseksualnych były 50 lat temu, a gdzie są teraz

3

@LuisSalvano 100 czy 200 lat temu to samo powiedzieliby o prawach kobiet czy osób czarnoskórych w Ameryce. Wtedy tez tacy jak Ty mogli mówić, że ktoś się z kogoś będzie śmiał i nieakceptowal zmian

5

Remi Gaillard jest niesamowity. Gościu po tym jak Lorient zdobyło puchar Francji, dostał się na boisko, świętował z zawodnikami, udzielił wypowiedzi do kamer, trzymał puchar i pogratulował mu sam prezydent Francji. Nikt się nie zorientował, że jest to prankster, a nie prawdziwy zawodnik



1

@Janiama sam kiedyś byłem wielkim przeciwnikiem homoseksualistów. Natomiast z wiekiem poglądy się zmieniły. Poznałem kilku ludzi o odmiennej seksualności i są to normalni, często bardzo emocjonalni ludzie

0

Nie sądziłem, że kiedykolwiek udostępnię utwór Taylor Swift, ale dla wszystkich tych, którzy nie rozumieją, że prawo do szczęścia powinien mieć każdy i warto być otwartym na innych muszę powiedzieć: you need to calm down



1

@MarioVeB! chyba krótkotrwała poprawa nastąpiła, bo już herbik zniknął xD

14

@TheNekro94 zgadzam się w stu procentach @LuisSalvano ”związek homo nigdy nie zapewni normalnego domu dla dziecka” .... proponuje otworzyć trochę umysł, bo to, że Ty masz jakąś wizje świata, nie oznacza że jest to jedyna słuszna i prawdziwa wizja

1

@Chwytliwy inna sprawa, że poruszyłeś kontrowersyjny temat i potrafiłeś uargumentować to racjonalnie. W temacie, który poruszyłeś zgadzam się w stu procentach z tym co pisałeś i nie ma sensu bym cokolwiek dodawał

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?