pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@FutbolToMagia
Nie denerwuj się, to tylko dyskusja w której twoje głupoty są jak zawsze punktowane. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Atakujesz ludzi, obrażasz - jedyną rzeczą której nie robisz to nie dyskutujesz na temat, bo tu trzeba byłoby posłużyć się argumentami.
1
@FutbolToMagia
"po prostu nie znasz się na piłce i nie wiesz co jest istotne. Dla mnie tłumaczenie Tobie , że Semedo top światowy przypomina trochę rzucanie pereł przed wieprze".
Jak zwykle chylę czoła przed argumentacją, wnikliwą analizą i merytoryczną wypowiedzią, Zmiażdżyłeś oponenta swoim tekstem, a nie czekaj, .... to nie było na temat co wypisałeś, bo temat prawdziwej słabej postawy Nelsona Cię nie interesuje.
2
@Murazor
Raczej nie stosuje się takich dywagacji, mogą być kontuzje, brak powołania, gorsza forma inna rola boiskowa. Można jedynie patrzeć na to co jest. A jest jedynie fakt, że Nelson zdobył swoją pierwszą asystę w lidze w 3 sezonie w Barcelonie w 50tym którymś spotkaniu, Mingueza w 2-3 spotkaniu ligowym w którym grał na PO.
2
@Wymyslilemtosobie
"Teraz przetłumaczę żebyś mógł zrozumieć. Mingueza miał asyste w ostatnim meczu, co nie znaczy że będzie tak w każdym. Miał jedna asystę ale nie daje to żadnej gwarancji że w przyszłości się to powtórzy. Nadążasz czy jeszcze to rozpisać? W kolejnym meczu ta statystyka (asysta) twoim zdaniem wpłynie na losy meczu? (oczywiście że nie). Dajesz rade? Czy to jest głupota o która walczysz i mi zarzucasz? Stworzyłeś coś "Tu głupotę napisałeś. Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył? " nie wiem jakim sposobem (chociaż się domyślam) i wałkujesz to w co drugim poście".
Napisałeś głupotę i brniesz w nią coraz bardziej. Nikt nie napisał że Mingueza będzie miał asystę w kolejnym czy kolejnych spotkaniach. Po co pisać bzdurę, potem ją komentować mi na tej bzdurze budować swoją argumentację. Wytłumacz co twój wpis miał udowadniać? Nikt nie twierdził, że Mingueza w kolejnych meczach to powtórzy, Ty natomiast podałeś na przyszłośc taką wątpliwość, tylko co to ma pokazywać? Po co taką bzdurę napisałeś ? Po co zadajesz pytanie czy asysta w jednym spotkaniu wpłynie na grę w innym - to jest głupie co napisałeś, szkoda że nie zdajesz sobie z tego sprawy, jak głupie jest sformułowanie tak pytania.
Zadałem Ci pytanie czy twoim zdaniem Messi ma gorszą technikę od Semedo? Nie odpowiedziałeś. Wolałeś popisać bzdury zamiast odpowiedzieć na pytanie.
"Proszę odpowiedź: nie znasz się na piłce jeżeli uważasz ze technicznie Busi jest lepszy od Semedo". Jak pisałem, nie odpowiedziałeś na pytanie, zadając swoje z tezą. Jest to głupie i naiwne. Sam wpadasz w swoje teksty i dodatkowo cytujesz wyrwane, słabe to. ""miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać." pokazujesz tylko jak bardzo nie znasz się na piłce". - odpowiedz skoro Ci się wpis nie podoba, uważasz że Messi ma gorszą technikę od Semedo?" Messi zjada pod każdym elementem technicznie Semedo, podobnie Coutinho, chcesz przyczepić sie Busquetsa, on jest lata świetlne przed Nelsonem - jest wolniejszy i mniej zwrotny, ale technicznie go wyprzedza.
To jak Messi czy Coutinho mają gorszą technikę?
3
@Wymyslilemtosobie
Nie każdy zawodnik truchta tyle ile Nelson, nie każdy truchty do obrony w chwili gdy żle się ustawił, albo został ominiety i truchta.
Co zmieniło w głównej sprawie ? Główna sprawa to ocena PO na przestrzeni lat. Dopiero w 13 komentarzu od góry @infamusse posłużył się statystykami, ja gdy zostałem wywołany posłużyłem się opisem niestatystycznym.
Potem już było twoje bajdurzenie i nieudolne próby zmiany tematu (Pedri, Mingueza). Sam piszesz, o ocenianiu zawodników za mecze które się nie odbyły a złapany na takiej głupocie szukasz innego winnego.
Wskaż na czym polega jakość dryblingu? Podpowiem na jego efektywności, czy uda się okiwać przeciwnika i to jest wartość ujmowana statystycznie. Jednak Ty wybierasz tylko pewne elementy w dyskusji - ja w dryblingu wskazałem ilość ogólną i ilość wygranych. Ty wybiórczo jak zwykle odniosłeś się tylko do jednej kwestii.
"miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać." pokazujesz tylko jak bardzo nie znasz się na piłce". - odpowiedz skoro Ci się wpis nie podoba, uważasz że Messi ma gorszą technikę od Semedo? Napisz wprost, bo pejoratywnym komentarzem pokazujesz jedynie brak argumentacji, a do meritum się nie odnosisz.
"Dobrze wyprowadzał piłkę, miał dobry przegląd pola, jakiś większych błędów poza pojedynczymi w asekuracji też nie zaobserwowałem, z powrotami miał problem(tu go akurat rozumiem), wychodził dobrze na pozycje".
Odpowiedz sobie na czym polega przegląd pola zanim coś na ten temat napiszesz. W jaki sposób można stwierdzić że ktoś ma dobry przegląd pola. Podobnie z wyprowadzaniem piłki. W asekuracji nie łapał przesuniętej obrony, bezsensownie ustawiał się za wysoko zostawiając autostradę za sobą i tak można cały czas. Możesz różne rzeczy wymyślać ale jeśli to nie ma potwierdzenia to zostanie to wypunktowane.
6
@FutbolToMagia
"Semedo to drugi najlepszy PO w historii Barcelony pod względem umiejętności i jakości piłkarskiej" - taaa, nie wiadomo ile razy jeszcze powtórzysz swoje teksty nie staną się one prawdą.
6
@Murazor
"o, papuga [...] Nie masz kompetencji aby się wymadrzac [...] wypowiadasz się jak typowy widz z piwem w ręku".
Chyba nie sądziłeś że pisząc merytorycznie dostaniesz merytoryczną odpowiedz. Zawsze jest personalna agresja, bez argumentów byleby zakrzyczeć rzeczywistość że Semedo pokazuje się słabiutko od 3,5 sezonu.
7
@FutbolToMagia
"Semedo nawet nie ma co porównywać bo to top3 na świecie na swojej pozycji".
Uważasz, że jak napiszesz taką bzdurę kilkadziesiąt razy przez ostatnie 2 lata to stanie się to prawdą. Nelson to jak już pisałem 3-4 dziesiątka być może. W każdej lidze top5 znajdziesz dużo lepszych prawych obrońców.
5
@Wymyslilemtosobie
Napisz jakiś argument.
Cały czas narzucasz sposób dyskusji, bo nie za bardzo wychodzi Ci dyskusja na argumenty. Przeczytaj mój pierwszy wpis w tej dyskusji - odnosi się do kwestii poza statystycznych. Jednak nie masz argumentów więc jedynie formułujesz fałszywy zarzut że ktoś pisze tylko o statystykach.
Już w pierwszym wpisie napisałem: "Opisywałem jego błędy w ustawieniu, braki powrotów, truchtanie coś co się nie mieści w statystykach". Odniosłeś się do tego? Nie. Wiesz, że mam rację wiec postanowiłeś narzucić dyskusję o tylko statystykach.
Co do pisania o przyszłości. "Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu?" Brakuje podstawowej wiedzy z logiki. Nikt tu nie ocenia zawodnika w spotkaniu które się nie odbyło statystyki spotkania które się odbyło. Znowu coś głupiego wymyśliłeś i starasz się na tym budować swoje dziwne tezy. Wskaż kto tu ocenia zawodnika w jednym spotkaniu jego grą w innym spotkaniu.
Rozmawiamy o Nelsonie a Ty piszesz o Pedrim czy Minguezie. Gdzieś czytałem takie stwierdzenie "Z tobą rozmowa jest jak z kobietą, jak nie masz już argumentów to przeskakujesz gdzie indziej żeby może tam coś ugrać".
Nelson był lepszy technicznie - własne odczucia, raczej niemierzalne, ale może tak być lecz nie musi.
drybling miał lepszy - statystyka, zgadza się miał lepszy, co da się wskazać statystycznie, czyli czymś czego nie akceptujesz, statystyka wskazuje ilość dryblingów i wygrane dryblingi. Skąd wiesz że miał lepszy? Na podstawie "płaskiej" twoim zdaniem statystyki.
dobre przyjęcie piłki - to nie orlik, dobre przyjęcie piłki ma większość z kilkuset zawodników w LaLiga
szybkość - znowu element mierzalny
Gdzie odniesienie się do ustawienia, wyprowadzania piłki, przeglądu pola, asekuracji, powrotów, wychodzenia pozycję itd. - to elementy nie statystyczne, ale pewnie się nie odniesiesz tylko napiszesz zarzut o.... statystyki.
5
@Wymyslilemtosobie
Niestety tylko statystyki są obiektywne, reszta to nasze osobiste wrażenia, odczucia. Statystyki nie oddają wielu rzeczy na boisku, ale są równe dla wszystkich i nie kierują się sympatiami.
"Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu?"
Tu głupotę napisałeś. Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył? Statystykę podaje się za spotkania które się odbyły. Co to za argument, w kontekście kolejnego spotkania, ktoś takie rzeczy wymyśla ?Ktoś tu ocenia na przyszłość?
"Czy to znaczy że był lepszy od Pedriego w tym meczu bo nie miał asysty? Jak dla mnie nie ale według waszych kryteriów owszem".
Jak mówiłem lubisz narzucać sposób dyskusji, nie dostrzegając że ma ona inny przebieg. Nikt tu nie pisze, że statystyki są jedynym kryterium. Ty starasz się to wszystkim wmówić, że twoi oponenci tak uważają. Mimo, że wielokrotnie wskazywano Ci niestatystyczne elementy w grze.
7
@FutbolToMagia
Obejrzałem i trochę to śmieszne, że z trzech lat kariery udało się zrobić taką kompilację. podania do tyłu, nieudane podania, złe wrzutki - oczywiście wiele jest udanych zagrań, ale jak na kompilację z najlepszymi zagraniami to jest to bardzo słabe.
0:41 niecelna wrzutka
0:45 niecelna wrzutka
0:47 złe podanie
1:05 niecelna wrzutka
1:13 dobry pomysł ale za słabe podanie
1:16 złe, niecelne podanie
1:43 niecelne dośrodkowanie
1:51 strata
1:56 niecelna wrzutka
1:59 niecelne dośrodkowanie
2:18 niecelne dogranie
2:26 niecelne dogranie
2:38 niecelne wrzutka do nikogo
3:06 niecelna wrzutka
3:12 niecelna podanie
3:40 niecelne podanie
3:45 zablokowana wrzutka
3:48 złe niecelne dośrodkowanie
3:51 niecelne dogranie
4:18 niecelne dogranie
4:22 niecelne dogranie
4:43 niecelne dogranie
4:48 zablokowane dośrodkowanie
4:53 spóźniona interwencja i faulował
5:22 niecelne dośrodkowanie
Trochę śmieszny jest ten filmik, pokazane wybicia, podbiegnięcia, podania do najbliższego, straty i złe dośrodkowania. Jeśli to są najlepsze zagrania zawodnika z 3 lat gry, to widać dlaczego w hierarchii stał niżej od Roberto i był daleko w hierarchii PO w samej lidze hiszpańskiej.
"Absolutny top światowy" - w czym ?
5
@FutbolToMagia
Tego byłem pewny że się nie odniesiesz. Oprócz wymyślonych haseł typu : "absolutny top światowy" może napisz coś zgodnego z rzeczywistością.
A jak gra w obecnym klubie?
0:40
Totalne zawalenie krycia i strata punktów
1:56
Bezsensowne sprokurowanie karnego w 90 minucie, i przegrana 0:1, jeszcze bardziej porobiony jak z Bayernem.
I tak można wymieniać, tu bramka samobójcza z Liverpoolem, tu nie pokrycie asystenta z z Evertonem itd...., itd...
I czy tu są podane jakieś statystyki ?
6
@Wymyslilemtosobie
Uważasz, że Nelson miał więcej do zaoferowania od Roberto. Napisz w czym? W jaki sposób dawał więcej w ofensywie i w defensywie ? Wskaż to.
"Pisząc że Roberto jest lepszy bo miał więcej asyst jest właśnie takim twierdzeniem o którym pisze odnośnie kajeciku i statystyk". Wskaż w jaki sposób wykażesz w przypadku dwóch zawodników na tej samej pozycji w tym samym klubie, grających w tym samym czasie, który grał lepiej. W jaki sposób wskażesz bez statystyk czyli - kluczowych podań, asyst, bramek, przerzutów, wykreowanych sytuacji, dryblingów, wrzutek kto ma większy pozytywny wpływ na grę i wynik.
16
@FutbolToMagia
Rozmawialem z Tobą dziesiątki razy. Doskonale wiesz jak słabo grał w Barcelonie, podobnie słabo gra w swoim nowym klubie.
"Znakomicie się ustawiał" - ustawiał się źle, w obronie wprost tragicznie, przesuwał się za wysoko do przodu, zostawiając autostradę. NIe łapał ani przesuniętej obrony którą Barcelona gra od Lucho, krycia w strefach czy indywidualnie. Dest po 2 tygodniach już był lepszy w ustawieniu się.
"miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać.
"inicjował grę" - tzn.? jak inicjował ? jakoś przerzuty to byla słaba strona, podania wertykale, prostopadłe również, podawał do najbliższego i tym inicjował ?
"grał znakomicie 1v1 w ofensywie i defensywie" - w defensywie był wyjaśniany przez wielu skrzydłowych w LaLiga, nie będę się znęcał za mecz z Bayernem. W Ofensywie prawie nie wygrywał pojedynków na skrzydle, miał niezły drybling w środkowej strefie po czym oddawał do tyłu.
"piekielnie szybki"- to byłby atut gdyby go potrafił wykorzystać, ale tak nie było, w obronie był najwolniej wracającym zawodnikiem a w ofensywie nawet jak przyspieszył to głównie stracił piłkę
"świetny przegląd pola" - chyba najsłabsza umiejętność - powtarzam ilość przerzutów, kluczowych podań, asyst, podań prostopadłych, wertykalnych, wrzutek by to wykazała
"nie bał się strzelić" - oddał 23 strzały w 106 spotkaniach czyli oddawał strzał co 4-5 spotkań, no to faktycznie nie bał się (LL+LM).
"wychodził na wolne pola" - podobnie jak Roberto i Alba ale oni potrafili z tych wyjść dużo więcej skonstruować
"był motorem napędowym drużyny" - czym ?? W jaki sposób? On nie napędzał akcji podaniami, nie miał zbytnio jakiś rajdów (to były incydenty raz na kilka spotkań).
Z zawodnikó którzy grali w pierwszej 11-tce czy jako rezerwowi w pierwszej drużynie był najsłabszym zawodnikiem na tej pozycji od co najmniej 10 lat. Montoya, Vidal, Roberto są średniakami ale przy Semedo wyglądali jakby grali poziom wyżej.
2
@semafor
Ja nie oglądałem praktycznie nigdy. Oczywiście treści znałem, bo mam znajomą fanatyczkę. teraz w sobotę czy w niedzielę przy przeskakiwaniu kanalami obejrzałem minutę i wystarczyło. Jakis program "Antykultura" czy coś takiego - Atak na wszystkich z obozu przeciwnego do PiS łacznie z rysem historycznym przemian po 89r. często padało tam określenie o Bronisławie Geremku "podrzucone żydowskie dziecko", hejt na Wałęsę, Mazowieckiego itd... Zero faktów historycznych, okraszone komentarzem jakiegos dwudziestoparu latka jako autorytetu.
23
@NaFazieHitman
antysemityzm jest często obecny w tej "katolickiej" telewizji, sianie nienawiści, radykalizm wobec innych, częste podważanie np. hierarchii kościelnej (krytyka papieża jeśli nie jest po myśli Tadeusza), obrona pedofilii w kościele, rewizjonizm historyczny, itd...
0
@Xwowrak
Tak, bezpieczeństwo polskich żołnierzy.
6
@Wymyslilemtosobie
Raczej narzucasz swój sposób dyskusji. Ktoś Ci pokazuje, że nie tylko statystyki się liczą, ale wiele innych nie mierzalnych elementów ale Ty jednak piszesz tylko o statystykach. Pokazują Ci kwestie ustawień, braku asekuracji, błędów, braku wizji gry ale Ty zarzucasz, że ktoś posługuje się tylko statystykami. Statystyki są pomocnym instrumentem do opisu zawodnika, jednak nie jedynym - Ty natomiast pomijasz i opisy i statystyki.
Chcesz napisać, że Coutinho gra świetnie w Barcelonie? A kajecik tylko to potwierdza? Tak napisałeś, ale czy się do tego przyznasz?
"Coutinho gra u nas słabo (nie zmieni tego że to świetny piłkarz - nikt nie twierdzi inaczej) i nie ważne jakie cyferki będziesz miał w swoim kajeciku".
Gra słabo i kajecik to potwierdza. To, że może być świetnym piłkarzem nie oznacza, że może nie mieć formy czy nie odnajdywać się w zespole i jego gra ma odbicie w statystykach.
15
@Wymyslilemtosobie
Hmmm, czyli wrażenie artystyczne. Czyli cos co moze nie miec nic wspólnego z poziomem piłki noznej, ale po prostu bo lubisz oglądać danych zawodinków. Nawet jak zawodnik gra słabo to go cenisz, nie dlatego że prezentuje odpowiedni poziom ale bo Ci sie podoba jego gra. Co z tego, że ma mega liczbę strat, że nie potrafi dobrze podać, nie ma przeglądu pola, nie potrafi się ustawić, nie potrafiu pokryc, ale.... jak sie rozpędzi to wygląda niesamowicie jak gazela na sawannie.
20
@Wymyslilemtosobie
Jak robiłem analizy Semedo to statystyki był jedną z wielu kwestii, ale jedną z wielu. Opisywałem jego błędy w ustawieniu, braki powrotów, truchtanie coś co się nie mieści w statystykach.
A co do statystyk to piłka nożna to taka gra, że statystycznie trzeba strzelić bramkę więcej od przeciwka aby wygrać spotkanie.
7
@Szakalaka12369
Teraz tak bo w trakcie sezonu jest tylko zliczana różnica bramkowa, ale na koniec jest ważniejszy bilans bezpośrednich spotkań.
1
Zero ruchu, jak można grać na autobus gdy 6 zawodników stoi tyłem do bramki i nawet nie próbują wbiec między strefy, czy zza linię obrony rywala.
0
@FutbolToMagia
Mam wyciagac wnioski z twoich przekłamań i domysłów?
BLM zostało załozone po zamordowaniu czarnego nastolatka gdzie sprawca nie został ukarany. BLM był ruchem wskazujacym problem dyskryminacji ludności afroamerykańskiej w USA, a ruch ALM był załozony później jako kontra do BLM.
0
@FutbolToMagia
Wyjaśniłem Ci , po co mam powtarzać te same argumenty które Ty nie uznajesz. sam sobie tłumaczysz, sam snujesz domysły a potem na tych domysłach budujesz swoj światopogląd. Wskazalem Ci błędy w twoim mysleniu a nawet w tłumaczeniu BLM.
0
@Joaquin88
Czy jak napisze życie Polaka jest ważne czy jest to naturalne czy jest to szowinistyczne?
BLM nie określa które życie jest ważniejsze, tylko pokazuje że "czarne" zycie jest ważne. All Lives matter jest neutralne, nawet bardziej właściwe a samo BLM zawiera się w ALM.
0
@Joaquin88
Skomentowałem kłamliwy komentarz, dziekuję że uznałeś że był zkłamany.
0
@stone80
Gwiazdowski jest totalnym prawicowcem ?
0
@michal1899
Hitler i Stalin laureatami. Fajne głupoty wypisywane tylko po to aby dokopać BLM.
1
@FutbolToMagia
Uwielbaim pokrętne insynuacje, czy błędne tłumaczenia. "więc jest to w domyśle" - uwielbiam jak ktos na własnym domysle próbuje zbudować jakieś własne twierdzenie. "Czarne życie ma znaczenie" jest określeniem neutralnym, wskazującym jedynie że ma znaczenie życie osoby o czarnym kolorze skory - Ty nadinterpretowałeś sobie że "głównie" czarne życie ma znaczenie lub czarne życie ma "większe" znaczenie. tam tego nie ma, ale jak cos niepasuje to trzeba sobie to stworzyc.
O jakiej gloryfikacji piszesz? czy BLM gloryfikuje czarną rase i np. wypuszcza broszury jak fajnie byc czarnym, jakie jest wspaniałe życie czarnych w porównaniu do białych?
0
@FutbolToMagia
Jesteś pewny żę BLM - to tłumaczy się: czarne życie ma WIĘKSZE znaczenie ?