pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@ShawnC
Busi podbiega na szybkości, po co pisać o jego mobilności, nie on zostawił dziurę, którą trzeba było załatać.
1
@ShawnC
Dlatego oglądasz zdjęcia 1 i 2 zanim zobaczysz 3. A na zdjęciu 1 i 2 widać kto kogo krył na etapie tworzenia akcji i etapie dośrodkowania.
0
@ShawnC
Gość miał wolną przestrzeń bo inny zawodnik tą przestrzeń opuścił. Podbiegł do Miniaina na szybkości który wtedy wypuścił Williamsa po drugiej stronie, między Mingueze a Griezmanna. Co tu ma Busi do rzeczy ? On i tak z 3 zawodników którzy próbowali łatać dziurę, był najszybciej po Muniainie.
https://ifotos.pl/z/qqsahen
2
@ShawnC
NIe zrozumiałem, zdjęcie jest w momencie strzału na bramkę. Wyjaśnij co jest bez sensu. Zdjęcia przy pierwszej bramce zostały zrobione w momencie podania/strzału. Podania do asystenta/podanie do strzelca/strzał. jak zdjęcie może być bezsensu? Przecież nie kombinowałem w photoshopie, co ja Marca?
1
@Rewolucja123
Tu nie piszę o winnych, po prostu pokazuję jak to wyglądało. Analiza będzie jak z=będzie troszkę więcej czasu :)
0
@ShawnC
Tzn. ? Przy bramce Williamsa co zrobił Busquets ?
1
@michal26
Czyli błędem jest nazywanie ich "tęczowymi"
0
@Yakoob
Ta na zdjęciu ma 7
2
Oczywiście jak tylko znajdę czas to zrobię analizę utraconych bramek. Teraz pokażę tylko jak przebiegały akcje bramkowe Bilbao. Każdy niech sobie sam osądzi, kto zostawił przestrzeń, kto otworzył korytarz podania, kto nie pokrył, kto jak się ustawił, kto odpuścił itd. Sami wyciągnijcie wnioski.
Pierwsza bramka
https://ifotos.pl/z/qqsahns
https://ifotos.pl/z/qqsahnq
https://ifotos.pl/z/qqsahep
Trzecia bramka
https://ifotos.pl/z/qqsaher
https://ifotos.pl/z/qqsahex
https://ifotos.pl/z/qqsahen
https://ifotos.pl/z/qqsahee
https://ifotos.pl/z/qqsahew
1
@rocky5
Jasne że większość była asekuracyjna, ale i tak dużo bardziej gra przyspieszające piłki od innych pomocników. Przerzuty = 8 Busquets, Peri-5, de Jong - 1. To chyba pokazuje, że jednak jest najlepszym pomocnikiem w grze wertykalnej i odnajdujące przestrzenie na boisku.
2
@rocky5
No fajne przerzuty, podania wertykalne, podani między linię. Wolny jest ale nadrabia ustawieniem.
1
@bartekvisca Ok, Twoje zdanie an temat Busquetsa już znam, plusy i minusy pozostałej dwójki, jakbyś mógł.
0
@karci0
Zagrał na pamięć i byął strata, ale nie poszła z tego powodu groxna kontra. Należy sie bura za stratę, chociaż nie była to strata na własnej połowie czy nawet w środkowej strefie, ale była strata, jednak nie miała ona zbytnio przełożenia na bramkę. Ostatnio jak padła bramka po stracie Desta i to wtedy była kontra to też nie pisałem o nim jako o winowajcu bramki, bo druzyna była dobrze ustawiona. Tutaj było ponad 40 sekund od straty do bramki, tam bodajże 10.
1
@karci0
AAAA, to on faulował czy Lenglet ?
Podobno Busquets odpowiada też za zwolnienie Brzęczka :)
0
@bartekvisca
Ale czemu mamy o jakims zawodniku nie rozmawiac? Porozmawiajmy o roli każdego pomocnika. Merytorycznie, plusy i minusy każdego. Tyle.
0
@Chaoss
Hmmm, tak patrzac to każdy musialby znajdowac sie poza drużyną. Nie ma zawodnika który by górował formą w tym sezonie.
0
@karci0
2-2 była po stałym fragmencie gry.
Przed 2-3 była strata Busquetsa, jednak nie miała ona przełożenia bo kontry nie było a cała druzyna zajeła pozycje, a Bilbao konstruowalo atak pozycyjny od linii środkowej.
0
@insp1re
No własnie nie. Problem byłby gdyby punktacja (ja rzadko punktuję, raczej opisuje grę) była dostosowywana pod zawodnika (temu odejmę -2 za złe zagranie a temu tylko -0,5). Możesz się nie zgadzac z punktacją oceniającego ale to wciąz jego punktacja. Każdy możesz miec własną - czy chcesz aby każdy przyjał tylko twoją, jako jedyną i najlepszą. Ma taką, zwracaja mu uwagę, więc się z niej tłumaczy.
Hipokryzja bylaby wtedy gdyby ktos na siłę, chciał wybielić jakiegos zawodnika bo go lubi lub oczernic bo go nie lubi. Wtedy mozna się doszukiwac hipokryzji w dwóch dośc podobnych sytuacjach a zupełnie innym opisie czy ocenie.
"Jeśli nic nie może wpłynąć na doprecyzowanie opinii to zaczyna się ocenianie personalne".
Jeżeli uważam, że ktos sie moim zdaniem myli a on trwa przy swoim zdaniu czy jest to powód do wyzwisk? Bo ktos nie przyjał mojego stanowiska?
"Śmieszne jest to, że doczepiasz się do zawodników, którzy cieszą się jakąś sympatią na tej stronie, a sami bronicie na siłę "ofiary" i atakując właśnie tych lubianych. Zalatuje bardzo mocną hipokryzją".
Jeżeli kogos bym bronił na siłe byłoby to bardzo szybko wykazane. Nikt sie do nikogo nie doczepia na siłę czy na siłę kogokolwiek broni. Jak zawodnik A straci piłke to mam o tym napisac bo jest nielubiany, a jak zawodnikBb straci piłkę to mam o tym nie pisac bo jest lubiany? To byłaby hipokryzja.
1
@Remi70
dziękuję za spokojny i wyważony komentarz.
23
Prezes Boniek potrafi zarządzać nastrojami społecznymi na rambli. Wczoraj przegrana i jazda po zawodnikach, cyk kilka godzin, temat zastępczy, zwolenie Brzeczką. Rambla się cieszy. Sztukmistrz :)
0
@robsesh
tzn?
0
@Barcza223
Tylko róznica jest taka, że Busi sie lepiej ustawia, więc zamyka korytarze swoim ustawieniem, czasem bieganiem zrobisz więcej szkody niz pozytku.
Busi grał jako typowy defensywny pomocnik - zarówno gdy Barcelona atakowala jak i broniła. Frankie gdy Barcelona broni w ataku pozycyjnym rywala ustawia sie obok busqetsa jako drugi pivot, w ataku natomiast przesuwa się do przodu na pozycję od środkowego pomocnika do napastnika.
Pokażę Ci pewien przykład.
De Jong ustawiony obok Busiego podbiega do zawodnika , zostawia swoja strefę, nawet nie zamyka korytarza podania, gdzie idzie podanie
popatrz 00.01-00.05
potem z innej kamery - widzisz, że zwalnia pozycję i robi dziurę w ustawieniu, piłka przechodzi obok niego a on idzie lub truchta do obrony machając rękami (to juz nie miało wpływu na akcję).
00.44-00.47.
0
@Barcza223
Szanuje twoje zdanie, tylko w czym klasę wyzej? Mniej odbiorów, mniej kreacji. De Jong nadrabiał bieganiem błędy w ustawieniu. De Jong pokazał serce (choc nie zawsze - bo były truchty i machanie rękami). On jest tak ustawiony, że gra jako box to box, więc to normalne że na tej pozycji się podłącza, on często zajmuje też pozycje 9, czyli środkowego napastnika.
0
@hoeniker
A czemu Busquetsa za wczorajszy mecz ?
0
@robsesh
taaa, Busi był akurat wczoraj jednym z najlepszych zawodników.
0
@Pablit
Każdy zawodnik przesuwał grę do przodu. wymień fajne zagrania - podania napędzające, kluczowe podania, podania prostopadłe.
W obronie róznie, braki w ustawieniu nadrabiał aktywnością, były przechwyty, ale i straty.
0
@Barcza223
"o to przede wszystkim, wychodził fantastycznie spod pressingu, walczył, starał się. Był prawdziwym liderem środka pola".
To o Busim czy de Jongu, bo mieli podobna liczbe strat, do tego Busi lepiej panował w środku pola, wygrane pojedynki powietrzne, więcej pzrechwytów , zbierał większośc bezpańskich piłek.
Busi miał 8 przerzutów, regulował tempo i strone akcji, podania między linie i wertykalne, do tego było tez świetne podanie prostopadłe do griezmanna jego odbiory napędzały akcje. Busi w obronie nie zawsze był skuteczny i miał groźne straty. De Jong podobnie miał straty na własnej połowie.
De Jong słabo rozgrywał, nie widzi partnerów bo holuje piłkę, czasem to dobrze czasem to źle, ale miał duzo dryblingów wczoraj jednak to było przeważnie tak że przechodził jednego a drugi go przeważnie faulował. Więc straty piłki nie było, ale ale akcja spaliła na panewce. Frenkie fajnie potrafi sie podłączyć z głębi w pole karne, ale wczoraj mial dwie takie sytuacje, przerzut od Leo nie wykorzystał, a druga piłka też od Leo co obrońca ją przyblokował mógł inaczej reozegrać. W obronie de Jong sie źle ustawia.
Dla mnie osobiście wczoraj zagrali na bardzo podobnym poziomie.
0
@Chaoss
Pewnie masz rację. tak jak cała reszta zespołu ?
0
@Barcza223
tzn. czemu tak uważasz. Możesz podac argumenty?
0
@ProMILs
Naprawdę? Myslę, że tak mnie było, ale szanuję twoje zdanie i nawet twoje subiektywne odczycie że twoim zdaniem de Jong zagrał wczoraj słabo.