pax

1

A szukasz kolegi ?

pax

1

Znowu Alves zawalił, przy pierwszej ręka w polu karnym, przy drugiej nie upilnował Pepe i przy trzeciej podał do Isco i znowu bezsensowne wrzutki w trybuny, nie wracał i ogólnie fatalny występ. Ocena -1

pax

1

Widzę, że tylko krytyka Alvesa, myślałem że jednak potrafisz napisac coś innego. Na szczęście nie Alves krył Pepe, ale i tak jak widze hejt na Alvesa wciąż w modzie. pewnie brat zdarł gardło dzisiaj krzycząc na Alvesa. Alves biegnie za Ramosem, dostaje z biodra od pepe (cos w rodzaju ruchomej zasłony) i odbija się od Benzemy. Na Whoscored drugi po Neymarze najlepszy zawodnik no ale dla Ciebie kompromitacja. Napisz jeszcze że sprokurował karnego, zaliczył stratę przy trzeciej bramce i już będzie ok

pax

1

Tylko nie chodzi chyba o to aby komuś zaniżać oceny a jak ktoś podniesie raban i wytknie im to, to dla złagodzenia podnoszą. Wtedy te oceny nie mają sensu. Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.

pax

1

Dyskutowaliśmy tylko o sytuacji ze straconą bramką pisałeś: „Warto zwrócić uwagę od czego zaczęła się stracona bramka - Piqe asekurował pozycję Alvesa, Bartra pozycję Piqe. Strzał jeszcze zablokował, ale dobitki nie był w stanie, bo już nie mógł być w 2 miejscach na raz”...”do akcji nie powinno w ogóle dojść, jeśli Alves wróciłby na swoją pozycję w obronie”...”akcja rozwija się ze strony Alvesa i to on jest objechany”…”Alves miota się, nie podejmuje decyzji do kogo podejść, w końcu na alibi robi tylko "krycie strefy"… „Zobaczysz wtedy gdzie toczyła się akcja i skąd próbował dośrodkowywać Ajax i że fakt, że sama końcówka Akcji - strzał Milikia i rykoszet miały miejsce w środku, to konsekwencja hektara miejsca, który wcześniej miał Ajax do rozgrywania piłki po prawej stronie - w krótkim odstępie czasu ośmieszony Alves (fauluje) i próba dośrodkowania, swobodna wymiana piłki na prawej naszej stronie i wreszcie zagranie do środka do którego wychodzi Piqe i strzał Milika”.
Alves według Ciebie jest winny bo
1.Alvesa nie ma na swojej pozycji i Pique go musi zastępować.
2. Alves jest na pozycji i zostaje objechany – jakiś zawodnik wygrywa z nim pojedynek jeden na jeden.
3. Alves jest na swojej pozycji, nie zostaje objechany ale robi tylko „krycie strefy” – ma dwóch zawodników w swojej strefie ale nie podbiega do trzeciego który jest w strefie Pique.
4. Alves zostaje ośmieszony i fauluje z czego jest próba dośrodkowania czego konsekwencją była bramka.
5. Alves daje swobodnie wymieniać piłkę w swojej strefie czego konsekwencją była bramka.
Na razie analizuję bo nie wiem którą wersję do odpowiedzi mam wybrać i nie potrafię znaleźć zależności przyczynowo skutkowej pomiędzy faulem Alvesa w narożniku pola karnego a stracona bramką, ale Ty pewnie mi to wyłożysz.

pax

1

Nie nazwałem ciebie hejterem, ale skoro sam się tak czujesz to chyba jest coś na rzeczy. Nie hejtuję Ciebie tylko krytykuję to co piszesz, nie krytykuję Ciebie jako osoby ale twój sposób moim zdaniem całkowicie błędny analizowania zdarzeń boiskowych. Czy sam nie pisałeś o mnie: „ ślepa miłość za zasługi i brak zdolności konfrontacji z rzeczywistością”…”forumowym, dyżurnym obrońcą Alvesa”. Skoro za mecz z Ajaxem dałeś ocenę 1 Alvesowi a Albie 6 to chyba sam wiesz że jest coś na rzeczy (o Albie pisałeś – „Alba popełnił oczywisty błąd nie schodząc za swoim zawodnikiem, ale to był ostatni moment akcji i przypadkowa dobitka strzału Milika” – jednak tego błędu nie ująłeś w ocenie, dodatkowo z dobroci serca od razu go usprawiedliwiłeś – dlaczego tak nie usprawiedliwiłeś Alvesa po trzeciej bramce PSG, gdzie Alves próbował naprawić błąd Alby?) Piszesz: „A teraz statystyki: nie według mnie, bo moje argumenty zbywasz stwierdzeniem że "piszę bzdury". Tylko ja te statystyki już sam podawałem i wypowiadałem się na temat przeciętnej gry Alvesa. Więc po co to przytaczasz? Ja pisałem że mecz mu nie wyszedł, że zagrał o 1.5 punktu gorzej moim zdaniem niż we wcześniejszym meczu. Czy ja odnosiłem się w tej dyskusji do całości gry Alvesa w tym meczu? Pisz na temat, bo wychodzi na to że ja pisałem iż Alves nie zagrał dobrych zawodów ty przytaczając statystyki przyznajesz mi rację ale chyba nie o to ci chodziło. Po co marnować czas ?
Twoje słowo: „Tak... cały świat hejtuje, Ty masz rację bo tak.”
Whoscored
Alves 6.7, Alba 6.7 Bartra 6.7
Sport (podawany przez Ciebie)
Bartra 6, Alves 6 (But no big mistakes), Alba 7
Fcbarca.com
Alves 6.0, Bartra 5.5 Alba 5.0
Oceny Pax
Alves 5, Bartra 5, Alba 4
Oceny AxelF
Alves 1, Bartra 6, Alba 6 – nie, nie napiszę że jesteś hejterem Alvesa.
Jak widać nie cały świat hejtuje Alvesa, a kto …. chyba widać.

pax

1

Tylko Alvesa tak oceniacie czy innych tez ?

pax

1

Każdy może zrobić własną wycenę wtedy redaktorzy głosowaliby razem z userami i byłoby ok. Tutaj masz oceny redakcji a nie Pana x czy y, więc powinne być obiektywne i jak najbardziej odpowiadać grze zawodników.
W meczu z Eibar Alves zagrał bardzo dobrze, miał 5 kluczowych podań, asystę, świetny procent celności podań, najwięcej podań w meczu, udane przerzuty, mało strat itd..., zaliczyli mu dwa błędy w obronie i dali ocenę 4 co było kolejnym skandalem jeśli chodzi o ocenianie Alvesa - wszystkie portale oceniały go bardzo wysoko, a whoscored dał go do drużyny kolejki i miał najwyższą notę ze wszystkich obrońców w całej lidze. Ten portal ocenił go jako słabo. W meczu z Ajaxem zagrał dużo słabiej, nie ciagnał gry, 0 asyst, 1 kluczowe podanie, mało aktywny. Za ten mecz dali mu ocene 6 czyli dobrze, co było kolejnym przekrętem.
Alba w tym meczu gral bardzo słabo w ataku, mial najwięcej start w drużynie , zawalił bramkę a dali mu ocenę 5 czyli przeciętnie - gdyby to był Alves daliby mu ocenę 1-2.

pax

1

Niestety po raz kolejny redakcja spuscila zasłonę milczenia nad nieadekwatnymi ocenami. Zapominając że oceny redakcji są dla wielu wyrocznia. Jednak czy chodzi o to aby oceny redakcji straciły jakikolwiek prestiż i znaczenie? Zastanowcie sie czy upór przy trwaniu nad ocenami nie przynosi więcej złego niż dobrego?

pax

1

Piszę z telefonu czego niecierpie i dopiero jutro wracam wieczorem do domu więc dopiero wtedy dam dłuższą odpowiedź. Narazie spytam gdzieś alvesa został w tej akcji objechany o czym pisałes? Akcja zaczyna się od wykopu cilessena i piłkę przejmuje zawodnik ajaxu po czym alves świetnym ustawieniem i czytaniem gry przejmuje piłkę i podaje do rakiticia którypiłki nie przejmuje źle odliczając jej lot. Druga sprawa piszesz o nieskuteczności alvesa w akcjach ofensywnych to jak wytłumaczysz że po messim ma najwięcej asyst i kluczowych podań? Jeden robi trzy dogrania w pole karne z czego dwa nieskuteczne a jedno idealne drugi klepie bez sensu i nie dogrywa żadnej piłki. Dla mnie lepszym jest ten który mimo dwóch niedokładnych piłek zalicza idealne wystawienie dla ciebie ten który nie ma niedokładnych wrzutek, on nie ma strat ale tylko dlatego że nic nie robi. Jutro odpisze.

pax

1

Pisałem że piszesz bzdury bo napisales że za utratę bramki odpowiada alves. Nie wiem po co piszesz oceny alvesa za cały mecz skoro rozmawiamy tylko o jednej sytuacji? Brakuje argumentów. Poza tym te oceny alvesa nie wskazują że ja się w czymś mylę. Gdzie napisałek że alves zagrał dobrze. W ocenach po meczu napisałem że ma zawyżone oceny. Resztę napisze później.

pax

1

Naprawdę. Szacun.

Skoro już doceniasz grę alvesa to mam nadzieję że pomozesz mi walczyć z jego hejterami piszacymi bzdury o jego wrzutkach czy braku powrotów. Liczę ma ciebie.

pax

1

Nie piszę że tylko alba zawalił ale w sposób największy. Odpuścił swoją strefę, zostawił zawodnika ajaxu bez asekuracji, poszedł niepotrzebnie do pola karnego, krył wiatr, zasłaniał bramkę ter stegenowi bramka pada z jego strony .

pax

1

Alba zawalił bramkę - alves miałby 1-2.

pax

1

Jaki bohater? Ajax nie był nastawiony ofensywnie, mascherano grał dobrze ale jego interwencje nie były kluczowe . A przy stracie bramki interwencja była nieuda

pax

2

Za co chcesz podnieść albie ocenę - słaba gra, fatalne statystyki, najwięcej strat, zawalił przy bramce. Gdyby był oceniany jak alves dostałby 2.

pax

1

No ale nie możesz oceniać kogoś za wcześniejszą grę. Może przyzwyczaił cię do lepszej ale to nie znaczy że teraz oceniasz go lepiej czy gorzej. Kryteria powinny być takie same dla wszystkich, nie ma ocen za zasługi czy to plus czy na minus. Messi miał krzywdzące oceny w zeszłym sezonie przez luty, marzec aż zrobiła się mała afera, do tego miał fatalne opisy. Miał np. ocena 7, a w opisie 5-6 zdań krytykujących i 1 zdanie pozytywne. Jak ktoś grał bardzo dobrze to opis to powinien pokazywać.

Co do Alby to potrafi dobrze zagrać, ale niestety bardzo rzadko. W tym sezonie jeden mecz i to z Malagą gdy zremisowaliśmy. Wchodzi na skrzydło, obiega a potem oddaje do tyłu, zbyt rzadko podejmuje ryzyko, próby podania itd... W defensywie różnie, ale nie jest pewnym zawodnikiem co pokazały obydwa mecze w LM.

pax

3

Tak tu jest i nic nie poradzisz.
często bronię Alvesa, nawet uchodzę za jego nadwornego obrońcę, ale jak można mu dać wyższą ocenę za Ajax niż za Eibar ? Ja mu obniżyłem o 1.5 stopnia, jego gra była słaba z Ajaxem. Alba gra bardzo często słabe zawody ale ma dobry PRiar, więc redakcja w sposób niezamierzony daje mu oceny na które nie zasługuje. Wystarczy porównać ocenę Alvesa za Eibar - OCENĘ 4 za mega statystyki i wybór do drużyny kolejki i Alby OCENĘ 5 za Ajax- fatalne statystyki, wina za utratę bramki. Zeszły sezon Alba miał podobny. W ofensywie praktycznie nie istniał a w defensywie robił dużo błędów i rzadko wracał.
Mam nadzieję że się ogarnie, bo redakcja będzie musiał się z meczu na mecz bardziej gimnastykować.

pax

3

Messi zrobił coś kosmicznego przez ta godzinę - ustawił wynik a mecz wydawał się pod kontrolą. Do tego idealne dogranie i strzał Pedro w słupek, kolejna setka do Neymara, kilka ekstra dryblingów z przekładaniem piłki z lewej do prawej i strzał w boczną siatkę, bramka i asysta. To nie był mecz graczy defensywnych, dlatego Mascherano mimo bardzo dobrej gry (chociaż przy bramce mógł się lepiej zachować) nie powinien dostać ZM. Ajax mimo że się nie zamknął to nie był taki groźny, nie stanowił wielkiego zagrożenia.

pax

4

Co do sytuacji Munira to pamiętam podobne zachowanie Messiego gdy w bardzo podobnej sytuacji strzelał zamiast podać do Alby w meczu z Walencją w ubiegłym sezonie. Był to jedyne egoistyczne zachowanie Messiego na wiosnę zeszłego roku, ta sytuacja była wypominana przez redakcję w kilku opisach jeszcze później, Messiemu wtedy przez ta sytuację zaniżono oceny i nie przyznano po raz kolejny ZM mimo bramki i asysty. Miał wtedy sporo strat ale i najwięcej kluczowych podań. Munir rozumiem jako młodziak taryfa ulgowa a Messi że się nazywa Messi to normalka.

pax

3

Mascherano zagrał dobrze, solidnie. Jednak Ajax mimo, że nie grał autobusem nie był zespołem usposobionym ofensywnie, został przez pierwsze 60 minut totalnie zdominowany przez Barcelonę, więc zawodnicy defensywni nie mieli za dużo pracy. Jednak oprócz sytuacji bramkowej gdzie nieudanie interweniował grał naprawdę solidnie. Jednak mimo naporu Barcelony nie włączał się do akcji ofensywnych, jego podania w strefie atakowanej nie miały już takiej skutecznośc - 8 celnych podań na 12. jego gra nie była decydująca, nie robił różnicy, nie powstrzymywał szarż Ajaxu i nie uchronił co rusz Barcelony od utraty bramki. Był to dobry, solidny występ ale nie na tyle by dostać ZM, redakcja po raz kolejny szukała "na szybko" osoby aby dać ZM każdemu tylko nie Messiemu. Oddać mu należy udział przy pierwszej bramce. Dla mnie ocena bardzo dobra, bardzo dobra minus.

pax

2

Im więcej oglądam skrótów i cały mecz to widzę spektakularność w grze Messiego, patrzę na ten drybling w polu karnym gdy Pedro zatrzymał się z piłka, Messi przejął kila razy przełożył sobie prawa lewa prawa lewa i strzelił w boczna siatkę. Fajnie że Iniesta się przebudził, ale takie rajdy jak miał Iniesta Messi w każdym meczu robi 2-3, tylko na Messiego już inaczej się patrzy, to norma, dla Iniesty który od marca szuka formy to po takiej akcji należałoby wstać i bić brawo. Patelnia przy słupku Neya wyśmienita. Messi jest mózgiem tej drużyny, Co do graczy defensywnych, to już po części się wypowiedziałem z Alvesem zrobili przypał z Eibarem i teraz fatalnie się ratują, bo zagrał dużo słabiej a dostało dużo lepsza ocenę, Alba ocena dużo za wysoka - bardzo słaby występ i wina za bramkę, Pique jednak był niepewny, a Bartra mało zdecydowany i dał się znowu wykiwać (jak z Balem w CdR). Z ocenami Messiego i Alvesa wraca do zeszłorocznego oceniania, ale to po prostu zwykłe, częste błędy a nie negatywne nastawienie redakcji.

pax

5

Messi

KOlejny świetny mecz cracka. Może nie spektakularny, ale jak nas zdążył przyzwyczaić był najjaśniejsza postacią zespołu. NIe można mu odmówić zaangażowania. W godzinę rozstrzygnął spotkanie - przy pierwszej bramce asysta , przy drugiej bramka. Bardzo aktywny, ale również jak nas zdążył przyzwyczaić koleżeński w swoich zachowaniach. bramka i asysta nie wystarczyły do zostania zawodnikiem meczu. Oczywiście że nie, przecież to fcbarca.com, tu Messiego się inaczej ocenia, inaczej niż forumowicze, analitycy, statystycy, dziennikarze, po prostu inaczej. A jak grał w poprzednim meczu ? Też bramka i asyta i tez nie został ZM. Trudno chłopak musi się lepiej starać, na SB może hat-trick i 5 asyst wystarczy do ZM, chyba że znajdą jakieś jedno złe podanie i ocena poleci na łeb na szyję. Nie, nie doszukuje się jakieś złej woli redakcji, to tylko moje skromne zdanie.

pax

3

Ocena Iniesty jak dla mnie ocena dobra, na pewno był to najlepszy mecz Iniesty w tym sezonie. Co razi ? Oczywiście znowu fatalne podejście do Messiego, z Eibarem Messi nie dostaje ZM i najwyższej punktacji za niewykorzystanie sytuacji sam na sam, jednak ciągnął grę, był aktywny, asystował i strzelał. Iniestę tak naprawdę zapamiętamy z dwóch sytuacji - asysty do Messiego, świetnej , dokładnej przy której przez kilka sekund Messi machał ręką aby mu podał i jego rajdu z fatalnie niewykorzystaną sytuacja sam na sam. O sytuacji same pochwały, tylko czy to nie kontestuje z ocenianiem Messiego, gdzie każda sytuacja niewykorzystana jest wypomniana i każda daje redakcji możliwość obniżenia noty co przy akuratnie Messim skrupulatnie wykorzystują. Szkoda, że tylko przy Messim i Alvesu.

pax

2

Alba zagrał bardzo słabo w ofensywie i nieskutecznie w defensywie a w jednej sytuacji wręcz fatalnie. Alves za świetny mecz z Eibarem - wybrany do 11 kolejki według whoscored został oceniony najniżej (z Pique) przez redaktorów za dwa błędy w obronie które nie skończyły się utrata bramki. Alba zagrał bardzo bardzo słabo w ataku i był głównym winowajcą za utratę bramki i to ważnej bramki, gdyż bramka kontaktowa dała Ajaxowi szanse na korzystny wynik co bardzo skomplikowałoby sytuacje Barcelony w LM i niekorzystanie nastawiło do GD. Dokładając do tego ogólnie fatalną grę tylko 1 kluczowe dogranie (oczywiście skrzętnie odnotowane przez redakcje - jak się zawyża ocenę to trzeba uwzględnić wszystko w opisie), aż 10 strat (najwięcej w zespole, ale o tym cisza) i tylko 4 odbiory, tylko 1 przerzut i bardzo słaby procent podań. Gdyby z takimi statystykami i z odpowiedzialnością za utratę bramki był na tym miejscu Alves nota byłaby miedzy 1 a 2, ale to jest Alba a nie Alves to wiadomo, że takich rzeczy się tu nie robi. Oczywiście nie jest to jakieś faworyzowanie Alba czy negatywne nastawienie do Alvesa, po prostu przypadek.

pax

2

Alves z Ajaxem zagrał przeciętnie, niemrawo, bez polotu, wrzutki nie miały takiej siły rażenia jak poprzednio, dużo rzadziej włączał się w akacje ofensywne, w obronie nieźle ale jednak kilka wrzutek poszło jego stroną. Mecz dużo słabszy niż z Eibarem w którym zaliczył asystę, 5 kluczowych podań, 3 przerzuty, najwięcej podań z skutecznością powyżej 91 procent, 4 odbiory i tylko 5 strat, w mecz z Ajaxem zagrał dwa poziomy gorzej, asyst 0, 1 kluczowe podanie, najgorsza skuteczność podań ze wszystkich zawodników, samych podań o połowę mniej, aż 6 strat w porównaniu do tylko 3 odbiorów - jednak tu zasłużył o dwie oceny wyżej. A dlaczego skoro tu statystyki bardzo dobre a tu katastrofalne?? Bo z Eibarem redakcja strzeliła sobie w stopę i zaniżyła o 2,5-3 stopnie mu ocenę, gdyby dobierać równe kryteria Alves jeśli za tamten mecz dostał 4 to za ten powinien dostać 2,5. Jednak 2,5 za to byłaby jeszcze większy przypał, więc ratują twarz jednak czy to oto w tym wszystkim chodzi ??

pax

6

Oczywiście kilka ocen z kosmosu, a właściwie ratowanie skóry po ocenach z Eibarem. Tam Alvesowi zaniżono co często się zdarza oceny o kilka punktów i Messiemu obniżono note i nie przyznano ZM za niewykorzystanie sytuacji sam na sam.

22 października 2014, 14:30
Zobaczymy jak redakcji wyjdą oceny z meczu z Ajaxem. Z tego co można było ostatnio zauważyć to Iniesta będzie miał obniżona notę tak o 0,5-1 punkt za nieskuteczną grę i niewykorzystanie sytuacji sam na sam bo tak oceniony był Messi i pozbawiony ZM przez zmarnowanie sytuacji sam na sam – więc stawiałbym na ocenę nie więcej niż 7, tak 6.5-7. Alba w ataku bardzo słabo a do tego zawalił bramkę więc raczej nie więcej niż 1-2, chyba że tak oceniany jest tylko Alves przez redakcję, któremu obniżono o 2,5-3 punktów ocenę za niepewna grę w obronie (2 błędy), jednak wtedy obyło się bez straty bramki, a mecz nie miał takiego ciężaru gatunkowego, a w ofensywie miał 5 kluczowych podań i asystę. Nie piszę, że takie oceny się należą tym zawodnikom, ale takie powinny być jeżeli redakcja do każdego zawodnika podchodzi z takim samym nastawieniem a ściach twierdzi, że tak jest, więc zobaczymy

Oczywiście to że błędne ocenianie albo tylko obniżanie ocen czy punktowanie negatywne tych dwóch zawodników jest bardzo często, powiedzmy nie ma nic wspólnego z jakimś nastawieniem redakcji po prostu przypadki dotyczą zawsze tych samych graczy.

pax

4

Cała drużyna spuściła z tonu - Iniesta fatalnie, Messi człapał, Pedro lepiej nie pisać, Neymar aklimatyzacja, Alexis tylko przebłyski. Xavi nawet z słabszą forma zjadał fabregasa na jego pozycji. Fabregas w zeszłym sezonie miał świetne statystyki w pierwszej części sezonu bo .... grał na fałszywej "9" bo Messi miał kontuzję. W pomocy Fabregas grał fatalnie.

pax

5

Przyszedł jako osoba która miała zastąpić starzejącego się Xaviego, problem w tym że Xavi go nakrywał czapką, w tym sezonie przyszedł Rakitic i jest Iniesta i jak na razie generał nie daje sobie w kaszę dmuchać. Inieście wyszedł tylko ostatni mecz a Rakitic jeszcze nie rozbłysnął, Xavi grał mało ale to co zagrał to nakrył ich obu. Fabregas nie wywalczył miejsca w składzie, wewnętrzna konkurencja go przerosła. Xavi to legenda nie tylko Barcelony czy reprezentacji ale ogólnie piłki nożnej,

pax

2

to gdzie grał messi ??

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?